Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 maja 2010 r.
12:32
Edytuj ten wpis

"Forbes": Lublin najlepszy dla biznesu

0 22 A A

Lublin najatrakcyjniejszym miastem dla biznesu. Takie wyniki przynosi najnowszy ranking magazynu "Forbes”. Stolica regionu zajęła w nim pierwsze miejsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 maja 2010 o 19:45
???? napisał:
uporządkowany plan zagospodarowania przestrzennego dla miasta, dobrej jakości infrastruktura komunikacyjna, oraz kompetentny i pełen wartościowych pomysłów urząd miasta - oto kilka głównych atutów businessowych miasta lublina. Wszystko to dzięki długim latom rządów pana pruszkowskiego, wasilewskiego oraz poprzedników......................??????????????????????


Te wszystkie atuty z taką siłą pociągnęły inwestorów że dopiero w Rzeszowie się zatrzymali. Jeżeli nadal będziemy tak łaskawie nastawieni do inwestorów i proponować im tyle ułatwień i ulg to nie będą chcieli w tak rajskim mieście prowadzić jakiś tam małych inwestycji a inwestycji dużego kalibru jak budowa wahadłowców czy rakiet nośnych do nich nie prowadzi się. Inwestycje gdzie można zatrudnić ze 2 tysiące pracowników to wstyd lokować w takim raju.


Te wszystkie atuty z taką siłą pociągnęły inwestorów że dopiero w Rzeszowie się zatrzymali. Jeżeli nadal będziemy tak łaskawie nastawieni do inwestorów i proponować im tyle ułatwień i ulg to nie będą chcieli w tak rajskim mieście prowadzić jakiś tam małych inwestycji a inwestycji dużego kalibru jak budowa wahadłowców czy rakiet nośnych do nich nie prowadzi się. Inwestycje gdzie można zatrudnić ze 2 tysiące pracowników to wstyd lokować w takim raju. rozwiń
Avatar
???? / 21 maja 2010 o 19:13
uporządkowany plan zagospodarowania przestrzennego dla miasta, dobrej jakości infrastruktura komunikacyjna, oraz kompetentny i pełen wartościowych pomysłów urząd miasta - oto kilka głównych atutów businessowych miasta lublina. Wszystko to dzięki długim latom rządów pana pruszkowskiego, wasilewskiego oraz poprzedników......................??????????????????????
Avatar
PabloDonDiablo / 21 maja 2010 o 11:10
Wystarczy się przyjrzeć naszej strefie ekonomicznej na felinie. Oprócz poczty i jednej firmy wszystkie inwestycje wstrzymane...
Lublin Idealnym miejscem dla przedsiębiorców , komedia, chyba że dla turasów z kebabami, bo to chyba jedyni przedsiębiorcy którym się tu dobrze powodzi. Prawdziwe firmy omijają lublin z daleka.
Avatar
Gość / 21 maja 2010 o 09:44
~gość~ napisał:
Jak widać nie masz wiedzy o inwestycjach. Obwodnica lada monemt będzie budowana bo ma już wszelkie umocowania prawne i będzie ją budowało województwo. Miasto będzie budowało drogi dojazdowe do niej, są one już w planach inwestycyjnych.
Lotnisko właśnie dziś otrzymało decyzję środowiskową czyli oświadczenie,że nie będzie szkodziło środowisku a już za kilka dni wojwewoda wyda pozwolenie na budowę i wjadą pierwsze maszyny. Lotnisko będzie budował marszałek przy największym wsparciu Lublina , który jest największym udziałowcem.
Nie ziejcie już tym malkontenctwem i nienawiścią do własnego miasta bo od tych wyziewów zrobiła się już mgła.


Nie chce mi się z tobą spierać bo ręce opadają. Kaktus mi na ręce wyrośnie jeżeli budowa lotniska rozpocznie się w tym roku.O drogach dojazdowych i obwodnicy nie wspomnę.


Nie chce mi się z tobą spierać bo ręce opadają. Kaktus mi na ręce wyrośnie jeżeli budowa lotniska rozpocznie się w tym roku.O drogach dojazdowych i obwodnicy nie wspomnę. rozwiń
Avatar
Lubelak / 21 maja 2010 o 09:34
mm napisał:
Lublin najatrakcyjniejszym miastem dla biznesu??? - to fikcja, chyba to pseudo badanie robiono by zagłuszyć mieszkańców niezadowolenie brakiem perspektyw w Lublinie


Kolego, nie mylisz się, wg mnie są co najmniej dwa powody:
1. Tania siła robocza (najniższe pensje w kraju).
2. Durne i naiwne władze samorządowe które inwestorzy urabiają jak chcą swoimi wizjami inwestycji, które szybko się kończą.
Kto dopisze coś jeszcze?
Avatar
~gość~ / 20 maja 2010 o 22:32
Gość napisał:
Kretynie .Jaka obwodnica? i kiedy?. Jakiś kawałek drogi nazywasz szumnie obwodnicą? Zachwycasz się tym czego nie ma i być może jak tego czegoś nazwanego lotniskiem nie będzie a jak już będzie to będzie to makieta lotniska .

Jak widać nie masz wiedzy o inwestycjach. Obwodnica lada monemt będzie budowana bo ma już wszelkie umocowania prawne i będzie ją budowało województwo. Miasto będzie budowało drogi dojazdowe do niej, są one już w planach inwestycyjnych.
Lotnisko właśnie dziś otrzymało decyzję środowiskową czyli oświadczenie,że nie będzie szkodziło środowisku a już za kilka dni wojwewoda wyda pozwolenie na budowę i wjadą pierwsze maszyny. Lotnisko będzie budował marszałek przy największym wsparciu Lublina , który jest największym udziałowcem.
Nie ziejcie już tym malkontenctwem i nienawiścią do własnego miasta bo od tych wyziewów zrobiła się już mgła.

Jak widać nie masz wiedzy o inwestycjach. Obwodnica lada monemt będzie budowana bo ma już wszelkie umocowania prawne i będzie ją budowało województwo. Miasto będzie budowało drogi dojazdowe do niej, są one już w planach inwestycyjnych.
Lotnisko właśnie dziś otrzymało decyzję środowiskową czyli oświadczenie,że nie będzie szkodziło środowisku a już za kilka dni wojwewoda wyda pozwolenie na budowę i wjadą pierwsze maszyny. Lotnisko będzie budował marszałek przy największym wsparciu Lublina , który jest największym udzi... rozwiń
Avatar
asdf / 20 maja 2010 o 22:17
Jakiej promocji? Głupkowatej reklamy z dziwnym studentem w googlach i skrzypcami? Jaki to daje przekaz, że dorabia jako spawacz po godzinach czy graniem na deptaku? To nie jest promocja to jest, zacytuje lubelski kabaret "chłyt matetingowy"
Z tą promocja miasta może i jesteśmy najlepsi kiedy reszta, do której jest porównywany Lublin jest z Województwa lubelskiego. W skali całego kraju uważam, że powiedziane jest na wyrost. Natomiast zamiast ekologi to wolę więcej fabryk, zieleniny w lubelskim i tak jest dużo a trawą człowiek się nie posili. Aha inwestycje to może i są ze 3, budynek sądu, budynek UM czy innego urzędu i ... no właśnie nie pamiętam, ale to nie są inwestycje tylko dalsze pogłębianie zapaści. Stanowiska urzędnicze nie wytwarzają niczego co może pobudzić gospodarkę regionu tyko ją hamują bo każdy musi wykazać że jego departament jest potrzebny. Inwestycje mogły być gdyby Ball Packaging Europe nie uciekł nam tak jak Husqvarna i przebój pewnego sezonu PGE dystrybucja ( oczywiście z góry było wiadomo że to ostatnie to kiełbasa wyborcza partii na trzy litery). Panie lub Pani zawiść proszę napisać ile miejsc pracy nie urzędniczych stworzyły te inwestycje. O strefie ekonomicznej też lepiej nie pisać.
do internauty piar lotniska to temat rzeka, dziwny wykup gruntów w okolicach Niedźwiady, później powrót z koncepcją w Świdniku i skończy się na tym że najbliższe lotnisko będzie w Białej Podlaskiej .
i jeszcze jedno żaden to sukces wygrać w rankingu:
gdzie jest najmniej fabryk lub gdzie jest najwięcej emerytów lub który region ma najniższe pensje.
Jakiej promocji? Głupkowatej reklamy z dziwnym studentem w googlach i skrzypcami? Jaki to daje przekaz, że dorabia jako spawacz po godzinach czy graniem na deptaku? To nie jest promocja to jest, zacytuje lubelski kabaret "chłyt matetingowy"
Z tą promocja miasta może i jesteśmy najlepsi kiedy reszta, do której jest porównywany Lublin jest z Województwa lubelskiego. W skali całego kraju uważam, że powiedziane jest na wyrost. Natomiast zamiast ekologi to wolę więcej fabryk, zieleniny w lubelskim i tak jest dużo a trawą człowiek... rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2010 o 21:31
piar napisał:
Jesli Lublin w jakichs rankingach wypada słabo to dodatkowo jadem plujecie na to miasto wyzywając od wsi, dziur i wieczne narzekanie ze jest niehalo że znów jedne z ostatnich miejsc w tabelce.
Jesli w innym rankingu wypada bardzo dobrze czy tez otrzymuje nagrody to syf sie leje z waszych mord razem z ropą i kałem.
Niedlugo będzie lotnisko, obwodnica, ale przeciez lotnisko bedzie mniejsze niz w Londynie czy Nowym Jorku, więć lipa, syf i zadupie.

Niewiem kto was robił, ale robote napewno spie....ił.


Kretynie .Jaka obwodnica? i kiedy?. Jakiś kawałek drogi nazywasz szumnie obwodnicą? Zachwycasz się tym czego nie ma i być może jak tego czegoś nazwanego lotniskiem nie będzie a jak już będzie to będzie to makieta lotniska .


Kretynie .Jaka obwodnica? i kiedy?. Jakiś kawałek drogi nazywasz szumnie obwodnicą? Zachwycasz się tym czego nie ma i być może jak tego czegoś nazwanego lotniskiem nie będzie a jak już będzie to będzie to makieta lotniska . rozwiń
Avatar
piar / 20 maja 2010 o 20:55
Jesli Lublin w jakichs rankingach wypada słabo to dodatkowo jadem plujecie na to miasto wyzywając od wsi, dziur i wieczne narzekanie ze jest niehalo że znów jedne z ostatnich miejsc w tabelce.
Jesli w innym rankingu wypada bardzo dobrze czy tez otrzymuje nagrody to syf sie leje z waszych mord razem z ropą i kałem.
Niedlugo będzie lotnisko, obwodnica, ale przeciez lotnisko bedzie mniejsze niz w Londynie czy Nowym Jorku, więć lipa, syf i zadupie.

Niewiem kto was robił, ale robote napewno spie....ił.
Avatar
zawiść / 20 maja 2010 o 20:29
Miasto jest oceniane za ubiegły rok.Rok temu też otrzymało jedno z pierwszych miejsc w tym rankingu. Teraz , jak widać Lublin jest na jak najlepszej drodze do gruntownych zmiam i należy temu kibicować.
Nie wolno dołować miasta i kwestionować każdy jego sukces a tak niestety jest.
Z moich obserwacji wynika,że jesteśmy najlepsi w Polsce w promocji miasta, najlepsi w ekologii, a teraz wbrew malkontenton, którzy wypaczają wizerunek miasta najlepsi w dynamice rozwoju inwestycyjnego.
Jakie zaś wrażenie odnosi się czytając lubelskie gazety a nie daj Boże błoto forumowe?Jawi się miasto klęski i głodu.
Mamy bardzo dużo jako miasto do zrobienia ale nie niszczmy tego co się obecnie robi bo chichotem historii będzie fakt, że Lublinianie wespól z propagandą opozycyjną zniszczyli te dobra,które inni , obcy docenili i podziwiają.
Prasa ma w tym , niestety, znaczący udział bo bezprzykładne walenie w miasto to zwiększenie poczytności gazety a więc i pieniądze.
Dlaczego żadna gazeta nie napisała,że pomimo wykonanego budżetu inwestycyjnego za 2009 rok w wysokości 93% /CZWARTE MIEJSCE W POLSCE/ polityka opozycji sprawila,że nie dała prezydentowi absolutorium / PIS ma niestety większość i wydaje decyzje polityczne nie mające nic wspolnego z obiektywizmem i dobrem miasta/.
Dlaczego pisze się bez przerwy o dziurach w ulicach po zimie a nie pisze się o tym,że zrealizowany budżet inwestycyjny obecnej władzy jest 2,5 raza większy niż za poprzedniej kadencji.
Dla prasy zła wiadomość to dobra wiadomość.Osiągnięcia i sukcesy miasta są marginalizowane a przejażdzka samochodem służbowym pani wiceprezydent / oczywiście tego nie pochwalam/ urasta do wydarzenia wielkiej rangi.
Zamiast dopingować rozwojowi strefy ekonomicznej/ takie strefy powstają latami, i dlaczego poprzednie ekipy jej nie utworzyły?/ prasa i politykierzy robią wszystko aby umniejszyć jej znaczenie i wprost cieszą się ,że jednemu inwestorowi nie udało się zacząć produkcji z powodu kryzysu.
Wszyscy chcieliby żeby za jednym pociągnięciem zrobić z Lublina Paryż.To takie naiwne .Wszyscy chcielibyśmy żyć w tym "Paryżu" albo przynajmniej w Warszawie.Tak nigdy nie będzie bo na tamte miasta pracowały wieki. Tu zaś żąda się zmian natychmiastowych a przeobrażenia , które zachodzą są dyskredytowane i ośmieszane.
Tymczasem z zewnątrz lepiej widać i bez emocji można docenić jak wielkie zniamy zachodzą i zachodzić będą w Lublinie.

Więc nie kreujcie miasta marazmu i nieudaczników bo piszecie o sobie.
Miasto jest oceniane za ubiegły rok.Rok temu też otrzymało jedno z pierwszych miejsc w tym rankingu. Teraz , jak widać Lublin jest na jak najlepszej drodze do gruntownych zmiam i należy temu kibicować.
Nie wolno dołować miasta i kwestionować każdy jego sukces a tak niestety jest.
Z moich obserwacji wynika,że jesteśmy najlepsi w Polsce w promocji miasta, najlepsi w ekologii, a teraz wbrew malkontenton, którzy wypaczają wizerunek miasta najlepsi w dynamice rozwoju inwestycyjnego.
Jakie zaś wrażenie odnosi się czytając lubel... rozwiń
Avatar
Gość / 21 maja 2010 o 19:45
???? napisał:
uporządkowany plan zagospodarowania przestrzennego dla miasta, dobrej jakości infrastruktura komunikacyjna, oraz kompetentny i pełen wartościowych pomysłów urząd miasta - oto kilka głównych atutów businessowych miasta lublina. Wszystko to dzięki długim latom rządów pana pruszkowskiego, wasilewskiego oraz poprzedników......................??????????????????????


Te wszystkie atuty z taką siłą pociągnęły inwestorów że dopiero w Rzeszowie się zatrzymali. Jeżeli nadal będziemy tak łaskawie nastawieni do inwestorów i proponować im tyle ułatwień i ulg to nie będą chcieli w tak rajskim mieście prowadzić jakiś tam małych inwestycji a inwestycji dużego kalibru jak budowa wahadłowców czy rakiet nośnych do nich nie prowadzi się. Inwestycje gdzie można zatrudnić ze 2 tysiące pracowników to wstyd lokować w takim raju.


Te wszystkie atuty z taką siłą pociągnęły inwestorów że dopiero w Rzeszowie się zatrzymali. Jeżeli nadal będziemy tak łaskawie nastawieni do inwestorów i proponować im tyle ułatwień i ulg to nie będą chcieli w tak rajskim mieście prowadzić jakiś tam małych inwestycji a inwestycji dużego kalibru jak budowa wahadłowców czy rakiet nośnych do nich nie prowadzi się. Inwestycje gdzie można zatrudnić ze 2 tysiące pracowników to wstyd lokować w takim raju. rozwiń
Avatar
???? / 21 maja 2010 o 19:13
uporządkowany plan zagospodarowania przestrzennego dla miasta, dobrej jakości infrastruktura komunikacyjna, oraz kompetentny i pełen wartościowych pomysłów urząd miasta - oto kilka głównych atutów businessowych miasta lublina. Wszystko to dzięki długim latom rządów pana pruszkowskiego, wasilewskiego oraz poprzedników......................??????????????????????
Avatar
PabloDonDiablo / 21 maja 2010 o 11:10
Wystarczy się przyjrzeć naszej strefie ekonomicznej na felinie. Oprócz poczty i jednej firmy wszystkie inwestycje wstrzymane...
Lublin Idealnym miejscem dla przedsiębiorców , komedia, chyba że dla turasów z kebabami, bo to chyba jedyni przedsiębiorcy którym się tu dobrze powodzi. Prawdziwe firmy omijają lublin z daleka.
Avatar
Gość / 21 maja 2010 o 09:44
~gość~ napisał:
Jak widać nie masz wiedzy o inwestycjach. Obwodnica lada monemt będzie budowana bo ma już wszelkie umocowania prawne i będzie ją budowało województwo. Miasto będzie budowało drogi dojazdowe do niej, są one już w planach inwestycyjnych.
Lotnisko właśnie dziś otrzymało decyzję środowiskową czyli oświadczenie,że nie będzie szkodziło środowisku a już za kilka dni wojwewoda wyda pozwolenie na budowę i wjadą pierwsze maszyny. Lotnisko będzie budował marszałek przy największym wsparciu Lublina , który jest największym udziałowcem.
Nie ziejcie już tym malkontenctwem i nienawiścią do własnego miasta bo od tych wyziewów zrobiła się już mgła.


Nie chce mi się z tobą spierać bo ręce opadają. Kaktus mi na ręce wyrośnie jeżeli budowa lotniska rozpocznie się w tym roku.O drogach dojazdowych i obwodnicy nie wspomnę.


Nie chce mi się z tobą spierać bo ręce opadają. Kaktus mi na ręce wyrośnie jeżeli budowa lotniska rozpocznie się w tym roku.O drogach dojazdowych i obwodnicy nie wspomnę. rozwiń
Avatar
Lubelak / 21 maja 2010 o 09:34
mm napisał:
Lublin najatrakcyjniejszym miastem dla biznesu??? - to fikcja, chyba to pseudo badanie robiono by zagłuszyć mieszkańców niezadowolenie brakiem perspektyw w Lublinie


Kolego, nie mylisz się, wg mnie są co najmniej dwa powody:
1. Tania siła robocza (najniższe pensje w kraju).
2. Durne i naiwne władze samorządowe które inwestorzy urabiają jak chcą swoimi wizjami inwestycji, które szybko się kończą.
Kto dopisze coś jeszcze?
Avatar
~gość~ / 20 maja 2010 o 22:32
Gość napisał:
Kretynie .Jaka obwodnica? i kiedy?. Jakiś kawałek drogi nazywasz szumnie obwodnicą? Zachwycasz się tym czego nie ma i być może jak tego czegoś nazwanego lotniskiem nie będzie a jak już będzie to będzie to makieta lotniska .

Jak widać nie masz wiedzy o inwestycjach. Obwodnica lada monemt będzie budowana bo ma już wszelkie umocowania prawne i będzie ją budowało województwo. Miasto będzie budowało drogi dojazdowe do niej, są one już w planach inwestycyjnych.
Lotnisko właśnie dziś otrzymało decyzję środowiskową czyli oświadczenie,że nie będzie szkodziło środowisku a już za kilka dni wojwewoda wyda pozwolenie na budowę i wjadą pierwsze maszyny. Lotnisko będzie budował marszałek przy największym wsparciu Lublina , który jest największym udziałowcem.
Nie ziejcie już tym malkontenctwem i nienawiścią do własnego miasta bo od tych wyziewów zrobiła się już mgła.

Jak widać nie masz wiedzy o inwestycjach. Obwodnica lada monemt będzie budowana bo ma już wszelkie umocowania prawne i będzie ją budowało województwo. Miasto będzie budowało drogi dojazdowe do niej, są one już w planach inwestycyjnych.
Lotnisko właśnie dziś otrzymało decyzję środowiskową czyli oświadczenie,że nie będzie szkodziło środowisku a już za kilka dni wojwewoda wyda pozwolenie na budowę i wjadą pierwsze maszyny. Lotnisko będzie budował marszałek przy największym wsparciu Lublina , który jest największym udzi... rozwiń
Avatar
asdf / 20 maja 2010 o 22:17
Jakiej promocji? Głupkowatej reklamy z dziwnym studentem w googlach i skrzypcami? Jaki to daje przekaz, że dorabia jako spawacz po godzinach czy graniem na deptaku? To nie jest promocja to jest, zacytuje lubelski kabaret "chłyt matetingowy"
Z tą promocja miasta może i jesteśmy najlepsi kiedy reszta, do której jest porównywany Lublin jest z Województwa lubelskiego. W skali całego kraju uważam, że powiedziane jest na wyrost. Natomiast zamiast ekologi to wolę więcej fabryk, zieleniny w lubelskim i tak jest dużo a trawą człowiek się nie posili. Aha inwestycje to może i są ze 3, budynek sądu, budynek UM czy innego urzędu i ... no właśnie nie pamiętam, ale to nie są inwestycje tylko dalsze pogłębianie zapaści. Stanowiska urzędnicze nie wytwarzają niczego co może pobudzić gospodarkę regionu tyko ją hamują bo każdy musi wykazać że jego departament jest potrzebny. Inwestycje mogły być gdyby Ball Packaging Europe nie uciekł nam tak jak Husqvarna i przebój pewnego sezonu PGE dystrybucja ( oczywiście z góry było wiadomo że to ostatnie to kiełbasa wyborcza partii na trzy litery). Panie lub Pani zawiść proszę napisać ile miejsc pracy nie urzędniczych stworzyły te inwestycje. O strefie ekonomicznej też lepiej nie pisać.
do internauty piar lotniska to temat rzeka, dziwny wykup gruntów w okolicach Niedźwiady, później powrót z koncepcją w Świdniku i skończy się na tym że najbliższe lotnisko będzie w Białej Podlaskiej .
i jeszcze jedno żaden to sukces wygrać w rankingu:
gdzie jest najmniej fabryk lub gdzie jest najwięcej emerytów lub który region ma najniższe pensje.
Jakiej promocji? Głupkowatej reklamy z dziwnym studentem w googlach i skrzypcami? Jaki to daje przekaz, że dorabia jako spawacz po godzinach czy graniem na deptaku? To nie jest promocja to jest, zacytuje lubelski kabaret "chłyt matetingowy"
Z tą promocja miasta może i jesteśmy najlepsi kiedy reszta, do której jest porównywany Lublin jest z Województwa lubelskiego. W skali całego kraju uważam, że powiedziane jest na wyrost. Natomiast zamiast ekologi to wolę więcej fabryk, zieleniny w lubelskim i tak jest dużo a trawą człowiek... rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2010 o 21:31
piar napisał:
Jesli Lublin w jakichs rankingach wypada słabo to dodatkowo jadem plujecie na to miasto wyzywając od wsi, dziur i wieczne narzekanie ze jest niehalo że znów jedne z ostatnich miejsc w tabelce.
Jesli w innym rankingu wypada bardzo dobrze czy tez otrzymuje nagrody to syf sie leje z waszych mord razem z ropą i kałem.
Niedlugo będzie lotnisko, obwodnica, ale przeciez lotnisko bedzie mniejsze niz w Londynie czy Nowym Jorku, więć lipa, syf i zadupie.

Niewiem kto was robił, ale robote napewno spie....ił.


Kretynie .Jaka obwodnica? i kiedy?. Jakiś kawałek drogi nazywasz szumnie obwodnicą? Zachwycasz się tym czego nie ma i być może jak tego czegoś nazwanego lotniskiem nie będzie a jak już będzie to będzie to makieta lotniska .


Kretynie .Jaka obwodnica? i kiedy?. Jakiś kawałek drogi nazywasz szumnie obwodnicą? Zachwycasz się tym czego nie ma i być może jak tego czegoś nazwanego lotniskiem nie będzie a jak już będzie to będzie to makieta lotniska . rozwiń
Avatar
piar / 20 maja 2010 o 20:55
Jesli Lublin w jakichs rankingach wypada słabo to dodatkowo jadem plujecie na to miasto wyzywając od wsi, dziur i wieczne narzekanie ze jest niehalo że znów jedne z ostatnich miejsc w tabelce.
Jesli w innym rankingu wypada bardzo dobrze czy tez otrzymuje nagrody to syf sie leje z waszych mord razem z ropą i kałem.
Niedlugo będzie lotnisko, obwodnica, ale przeciez lotnisko bedzie mniejsze niz w Londynie czy Nowym Jorku, więć lipa, syf i zadupie.

Niewiem kto was robił, ale robote napewno spie....ił.
Avatar
zawiść / 20 maja 2010 o 20:29
Miasto jest oceniane za ubiegły rok.Rok temu też otrzymało jedno z pierwszych miejsc w tym rankingu. Teraz , jak widać Lublin jest na jak najlepszej drodze do gruntownych zmiam i należy temu kibicować.
Nie wolno dołować miasta i kwestionować każdy jego sukces a tak niestety jest.
Z moich obserwacji wynika,że jesteśmy najlepsi w Polsce w promocji miasta, najlepsi w ekologii, a teraz wbrew malkontenton, którzy wypaczają wizerunek miasta najlepsi w dynamice rozwoju inwestycyjnego.
Jakie zaś wrażenie odnosi się czytając lubelskie gazety a nie daj Boże błoto forumowe?Jawi się miasto klęski i głodu.
Mamy bardzo dużo jako miasto do zrobienia ale nie niszczmy tego co się obecnie robi bo chichotem historii będzie fakt, że Lublinianie wespól z propagandą opozycyjną zniszczyli te dobra,które inni , obcy docenili i podziwiają.
Prasa ma w tym , niestety, znaczący udział bo bezprzykładne walenie w miasto to zwiększenie poczytności gazety a więc i pieniądze.
Dlaczego żadna gazeta nie napisała,że pomimo wykonanego budżetu inwestycyjnego za 2009 rok w wysokości 93% /CZWARTE MIEJSCE W POLSCE/ polityka opozycji sprawila,że nie dała prezydentowi absolutorium / PIS ma niestety większość i wydaje decyzje polityczne nie mające nic wspolnego z obiektywizmem i dobrem miasta/.
Dlaczego pisze się bez przerwy o dziurach w ulicach po zimie a nie pisze się o tym,że zrealizowany budżet inwestycyjny obecnej władzy jest 2,5 raza większy niż za poprzedniej kadencji.
Dla prasy zła wiadomość to dobra wiadomość.Osiągnięcia i sukcesy miasta są marginalizowane a przejażdzka samochodem służbowym pani wiceprezydent / oczywiście tego nie pochwalam/ urasta do wydarzenia wielkiej rangi.
Zamiast dopingować rozwojowi strefy ekonomicznej/ takie strefy powstają latami, i dlaczego poprzednie ekipy jej nie utworzyły?/ prasa i politykierzy robią wszystko aby umniejszyć jej znaczenie i wprost cieszą się ,że jednemu inwestorowi nie udało się zacząć produkcji z powodu kryzysu.
Wszyscy chcieliby żeby za jednym pociągnięciem zrobić z Lublina Paryż.To takie naiwne .Wszyscy chcielibyśmy żyć w tym "Paryżu" albo przynajmniej w Warszawie.Tak nigdy nie będzie bo na tamte miasta pracowały wieki. Tu zaś żąda się zmian natychmiastowych a przeobrażenia , które zachodzą są dyskredytowane i ośmieszane.
Tymczasem z zewnątrz lepiej widać i bez emocji można docenić jak wielkie zniamy zachodzą i zachodzić będą w Lublinie.

Więc nie kreujcie miasta marazmu i nieudaczników bo piszecie o sobie.
Miasto jest oceniane za ubiegły rok.Rok temu też otrzymało jedno z pierwszych miejsc w tym rankingu. Teraz , jak widać Lublin jest na jak najlepszej drodze do gruntownych zmiam i należy temu kibicować.
Nie wolno dołować miasta i kwestionować każdy jego sukces a tak niestety jest.
Z moich obserwacji wynika,że jesteśmy najlepsi w Polsce w promocji miasta, najlepsi w ekologii, a teraz wbrew malkontenton, którzy wypaczają wizerunek miasta najlepsi w dynamice rozwoju inwestycyjnego.
Jakie zaś wrażenie odnosi się czytając lubel... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 0

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 216 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 61

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!