Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lutego 2012 r.
21:15
Edytuj ten wpis

Fotoradar Straży Miejskiej: 1366 zdjęć kierowców, ponad 200 mandatów

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 42 A A
W ostatnim czasie fotoradar był m.in. umieszczony w maszcie przy ul. Nadbystrzyckiej (Maciej Kaczano
W ostatnim czasie fotoradar był m.in. umieszczony w maszcie przy ul. Nadbystrzyckiej (Maciej Kaczano

Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość aż o 62 km/h. Przez półtora miesiąca fotoradar lubelskiej Straży Miejskiej zarobił ponad 30 tysięcy zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od 17 stycznia Straż Miejska w Lublinie ma skuteczną broń do walki z piratami drogowymi – rejestruje przekroczenia prędkości za pomocą fotoradaru. Urządzenie działa codziennie w jednym z 18 fotomasztów na terenie miasta.

– W tym czasie fotoradar wykonał 1366 zdjęć kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Rekordzista został zarejestrowany przy ul. Smorawińskiego. Kierowca jechał 112 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h, przekraczając aż o 62 km/h limit prędkości – mówi Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie.

Inny fan szybkiej jazdy wpadł na Krochmalnej. Przy ograniczeniu do 40km/h jechał 91 km/h.

Do wczoraj strażnicy nałożyli ponad 200 mandatów karnych na ponad 30 tysięcy zł za wykroczenia oraz skierowali 2 wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego.

Pozostałe sprawy są w toku.

– Procedura nakładaniu mandatu za zarejestrowane przekroczenie prędkości przez fotoradar jest długotrwała. Ciąży na nas obowiązek ustalenia danych kierowcy, co często nie jest sprawą łatwą – dodaje Robert Gogola.

Działania Straży Miejskiej nie podobają się do końca kierowcom. – Dobrze by było, aby poprzez media Straż Miejska informowała, gdzie w określonym tygodniu będzie pracować fotoradar. Oczywiście bez dokładnych godzin – uważa Andrzej Smoczyński, kierowca z Lublina.
– Nie informujemy o lokalizacji fotoradaru, bo zależy nam, aby wszystkie 18 fotomasztów pełniło funkcję prewencyjną – podkreśla Robert Gogola.

– Głównym zadaniem kontroli za pomocą fotoradaru jest poprawa bezpieczeństwa na lubelskich drogach, a lokalizacja fotomasztów nie jest przypadkowa. Wszystkie miejsca zostały wskazane przez policję jako miejsca niebezpieczne ze względu na zagrożenie wypadkami, albo takie, gdzie kierowcy zbyt często przekraczają dozwoloną prędkość.

W ostatnim czasie fotoradar umieszczony był przy al. Warszawskiej, ul. Nadbystrzyckiej, Romera, Zemborzyckiej, Lwowskiej, Kunickiego i Diamentowej.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Hans Kloss / 28 lutego 2012 o 19:23
To może jeszcze na kradzieże do np. 100zł przymykać oko, skoro nie podobają się podchody z przenoszeniem fotoradaru?
Avatar
Gość / 28 lutego 2012 o 18:39
[quote name='kolka' timestamp='1330423779' post='603480']
OK. masz rację - tam stoją fotoradary zamontowane w każdym maszcie,wtedy masz świadomość że jeżeli złamiesz pszepis będziesz na 100% ukarany ,natomiast u nas tę pewność masz tylko w
10% . Szlag cię trafia kiedy ty przekroczysz prędkość o 15km/h i zapłacisz mandat bo miałeś pecha a przed okiem innego ale pustego masztu ktoś jechał 120 i włos z głowy mu nie spadnie.To co się u nas dzieje to łapanka a tam miałeś do czynienia z prawdziwą prewencją ,ustawioną na bezpieczeństwo ......kumasz ?.
[/quote]
No to ku*** jeździj przepisowo a będziesz miał 100% pewności że nie zostaniesz ukarany. Co za durny wpis.
[quote name='kolka' timestamp='1330423779' post='603480']
OK. masz rację - tam stoją fotoradary zamontowane w każdym maszcie,wtedy masz świadomość że jeżeli złamiesz pszepis będziesz na 100% ukarany ,natomiast u nas tę pewność masz tylko w
10% . Szlag cię trafia kiedy ty przekroczysz prędkość o 15km/h i zapłacisz mandat bo miałeś pecha a przed okiem innego ale pustego masztu ktoś jechał 120 i włos z głowy mu nie spadnie.To co się u nas dzieje to łapanka a tam miałeś do czynienia z prawdziwą prewencją ,ust... rozwiń
Avatar
fabian / 28 lutego 2012 o 16:38
w tej kolejnej prowincjonalnej gazetce artykuliki piszą jacyś porąbani; a helikopter a co co to jest pani Sokołowska ?
w słówniku języka polskiego jest ŚMIGŁOWIEC.
Pan PUZIO pisze o nakładaniu mandatów- otóż redaktor może sobie nałożyć berecik a funkcjonaroiusz do tego uprawniony nakłada GRZYWNĘ,
Avatar
miko / 28 lutego 2012 o 15:01
a rostowski już wie, że zgarnie z fotoradarów 1,2 mld zł - gdzie tu mowa o bezpieczeństwie? Wybraliście takie ... co i teraz płacić bez lamentowania. Teraz śmieją się w twarz bez krempacji i zachowywania pozorów.
Avatar
kierowca / 28 lutego 2012 o 14:00
Fotoradar lubelskiej Straży Miejskiej wcale nie zarobił ponad 30 tysięcy zł.Na tę kwotę wystawiono tylko mandaty a ile wpłynęło do kasy??? Ja osobiscie w życiu nie zapłaciłem i nie zapłacę mandatu dla jakiejkolwiek gminy!!! Dopiero jak sąd mi nakaże zapłacić to robię to ale pieniadze idą na Skarb Państwa a strażnicy muszą tylko sie narobic za darmo.Oni takich jak ja bardzo nie lubią bo mają tylko same straty.
Avatar
XXXXX / 28 lutego 2012 o 13:49
[quote name='Łukasz' timestamp='1330430262' post='603510']
BARDZO DOBRZE-WIECEJ (FOTOGADARÓW)? MOŻE NIEKTÓRZY TROCHE ZWOLNIĄ!!!! W INNYCH KRAJACH EUROPEJSKICH JEST TO NIE DO POMYŚLENIA ŻEBY TAK ŁAMAĆ PRZEPISY!!!!
[/quote]
"FOTOGADARÓW" - chciałeś napisać FOTO DO GARÓW ?
Avatar
Gość / 28 lutego 2012 o 13:45
proponuję zmienic nazwę tej formacji na "Zespół Chłopców Radarowców" , adekwatna do własciwych obowiązków jakie wykonuja
Avatar
kolka / 28 lutego 2012 o 13:43
[quote name='Łukasz' timestamp='1330430262' post='603510']
BARDZO DOBRZE-WIECEJ FOTOGADARÓW MOŻE NIEKTÓRZY TROCHE ZWOLNIĄ!!!! W INNYCH KRAJACH EUROPEJSKICH JEST TO NIE DO POMYŚLENIA ŻEBY TAK ŁAMAĆ PRZEPISY!!!!
[/quote]
Łukaszu walnij się w pierś i powiedz z czystym sumieniem - NIGDY NIE ZŁAMAŁEM PRZEPISÓW O RUCHU DROGOWYM.
Nikt nie pochwala idiotyzmów jakie wyprawiają niektóre bezmózgi i to niezależnie od: wartości pojazdu i poziomu wykształcenia ...ale spróbuj przeanalizować sens poruszania się z prędkością 50km/h np. po Al. Poniatowskiego-Smorawińskiego czy Unii Lubelskiej ?-ma to sens ?.
[quote name='Łukasz' timestamp='1330430262' post='603510']
BARDZO DOBRZE-WIECEJ FOTOGADARÓW MOŻE NIEKTÓRZY TROCHE ZWOLNIĄ!!!! W INNYCH KRAJACH EUROPEJSKICH JEST TO NIE DO POMYŚLENIA ŻEBY TAK ŁAMAĆ PRZEPISY!!!!
[/quote]
Łukaszu walnij się w pierś i powiedz z czystym sumieniem - NIGDY NIE ZŁAMAŁEM PRZEPISÓW O RUCHU DROGOWYM.
Nikt nie pochwala idiotyzmów jakie wyprawiają niektóre bezmózgi i to niezależnie od: wartości pojazdu i poziomu wykształcenia ...ale spróbuj ... rozwiń
Avatar
Karol / 28 lutego 2012 o 13:40
Czy ktos moze sprawdzic jakie jest prawo w tym temacie.
W projekcie rozporządzenia było że skrzynki mają być oklejone zółtą folią odblaskową a nie pomalowane.
A jak jest w załączniku do faktycznego rozporządzenia ?
Jeśli maja być oklejane to wszystkie mandaty należy do kosza wyrzucić.
Druga sprawa to wymóg znaki o kontroli radarowej przez masztem.
Jeśli takiego znaku nie było to też można mandaty do kosza wyrzucić.
A nawet jeśli kierowcy zapłacą to sąd może nakazać oddać pieniadze.
Np. tu można poczytać:
http://superauto24.se.pl/auto-porady/dostales-mandat-w-kobylnicy-mozesz-odzyskac-pieniadze-wojt-wystawial-mandaty-nielegalnie_213827.html
Czy ktos moze sprawdzic jakie jest prawo w tym temacie.
W projekcie rozporządzenia było że skrzynki mają być oklejone zółtą folią odblaskową a nie pomalowane.
A jak jest w załączniku do faktycznego rozporządzenia ?
Jeśli maja być oklejane to wszystkie mandaty należy do kosza wyrzucić.
Druga sprawa to wymóg znaki o kontroli radarowej przez masztem.
Jeśli takiego znaku nie było to też można mandaty do kosza wyrzucić.
A nawet jeśli kierowcy zapłacą to sąd może nakazać oddać pieniadze.
Np. tu można poczy... rozwiń
Avatar
Łysek z POkładu gnidy / 28 lutego 2012 o 13:32
[quote name='anty straż miejska' timestamp='1330419582' post='603449']
Ruchem drogowym niech się zajmuje policja, a nie Straż miejska. Niech Straż zajmie się lepiej sprawami typu odśnieżanie chodników i sprzątanie po swoich pupilach !!! a nie zrobili się wielcy stróże prawa, którzy nie dostali się do policji. !!!!11 ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ !!!!!
[/quote]
STAŻ MIEJSKA -co to jest ? Zlikwidowali ORMO-wców a w ich miejsce utworzyli ale już oficjalnie opłacaną przez podatnika formację -straży miejskiej.
Mądra pszczoła do ula trutnia nie wpuści a głupi człowiek takiego trutnia jakim jest strażnik miejski utrzymuje i to na dobrym poziomie.
Ten zamiast pilnować porządku miejskiego i co drugi mandat wypisywać Panu Prezydentowi za ogólny nieład panujący na terenach miejskich ,to on wyręczając drogówkę, ugania się z jednym aparacikiem za tysiącami kerowców - kompetencyjny burdel.....jednym słowem idzie tą praktykę skwitować.
Nie interweniuje kiedy mecenasy z doktorami i dyrektorami ZUS zablokują ulicę Konrada Wallendroda na zakręcie przy ZUS-ie w obawie aby po schabach nie dostać (co należy do jego kompetencji) tylko uganiają sie za dziadkiem,który nieopatrznie swoją Felcią pojechał po Kompozytorów Polskich 65 km/h zamiast przepisowych 50-ciu.
Skundla nam się kraj bo jakże ma być inaczej skoro rządzi tu POtomstwo po upadłym żydzie
i funkcjonariuszce UB.Jeżeli nie będziemy swoich wartości opierać na konstytucyjnym ładzie
tylko na uzgodnieniach ustalonych podczas spotkania trzech kultur to nie zdziwmy się kiedy
pewnego razu,ruchem na Krakowskim Przedmieściu zacznie kierować MOsad.
[quote name='anty straż miejska' timestamp='1330419582' post='603449']
Ruchem drogowym niech się zajmuje policja, a nie Straż miejska. Niech Straż zajmie się lepiej sprawami typu odśnieżanie chodników i sprzątanie po swoich pupilach !!! a nie zrobili się wielcy stróże prawa, którzy nie dostali się do policji. !!!!11 ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ !!!!!
[/quote]
STAŻ MIEJSKA -co to jest ? Zlikwidowali ORMO-wców a w ich miejsce utworzyli ale już oficjalnie op... rozwiń
Avatar
Hans Kloss / 28 lutego 2012 o 19:23
To może jeszcze na kradzieże do np. 100zł przymykać oko, skoro nie podobają się podchody z przenoszeniem fotoradaru?
Avatar
Gość / 28 lutego 2012 o 18:39
[quote name='kolka' timestamp='1330423779' post='603480']
OK. masz rację - tam stoją fotoradary zamontowane w każdym maszcie,wtedy masz świadomość że jeżeli złamiesz pszepis będziesz na 100% ukarany ,natomiast u nas tę pewność masz tylko w
10% . Szlag cię trafia kiedy ty przekroczysz prędkość o 15km/h i zapłacisz mandat bo miałeś pecha a przed okiem innego ale pustego masztu ktoś jechał 120 i włos z głowy mu nie spadnie.To co się u nas dzieje to łapanka a tam miałeś do czynienia z prawdziwą prewencją ,ustawioną na bezpieczeństwo ......kumasz ?.
[/quote]
No to ku*** jeździj przepisowo a będziesz miał 100% pewności że nie zostaniesz ukarany. Co za durny wpis.
[quote name='kolka' timestamp='1330423779' post='603480']
OK. masz rację - tam stoją fotoradary zamontowane w każdym maszcie,wtedy masz świadomość że jeżeli złamiesz pszepis będziesz na 100% ukarany ,natomiast u nas tę pewność masz tylko w
10% . Szlag cię trafia kiedy ty przekroczysz prędkość o 15km/h i zapłacisz mandat bo miałeś pecha a przed okiem innego ale pustego masztu ktoś jechał 120 i włos z głowy mu nie spadnie.To co się u nas dzieje to łapanka a tam miałeś do czynienia z prawdziwą prewencją ,ust... rozwiń
Avatar
fabian / 28 lutego 2012 o 16:38
w tej kolejnej prowincjonalnej gazetce artykuliki piszą jacyś porąbani; a helikopter a co co to jest pani Sokołowska ?
w słówniku języka polskiego jest ŚMIGŁOWIEC.
Pan PUZIO pisze o nakładaniu mandatów- otóż redaktor może sobie nałożyć berecik a funkcjonaroiusz do tego uprawniony nakłada GRZYWNĘ,
Avatar
miko / 28 lutego 2012 o 15:01
a rostowski już wie, że zgarnie z fotoradarów 1,2 mld zł - gdzie tu mowa o bezpieczeństwie? Wybraliście takie ... co i teraz płacić bez lamentowania. Teraz śmieją się w twarz bez krempacji i zachowywania pozorów.
Avatar
kierowca / 28 lutego 2012 o 14:00
Fotoradar lubelskiej Straży Miejskiej wcale nie zarobił ponad 30 tysięcy zł.Na tę kwotę wystawiono tylko mandaty a ile wpłynęło do kasy??? Ja osobiscie w życiu nie zapłaciłem i nie zapłacę mandatu dla jakiejkolwiek gminy!!! Dopiero jak sąd mi nakaże zapłacić to robię to ale pieniadze idą na Skarb Państwa a strażnicy muszą tylko sie narobic za darmo.Oni takich jak ja bardzo nie lubią bo mają tylko same straty.
Avatar
XXXXX / 28 lutego 2012 o 13:49
[quote name='Łukasz' timestamp='1330430262' post='603510']
BARDZO DOBRZE-WIECEJ (FOTOGADARÓW)? MOŻE NIEKTÓRZY TROCHE ZWOLNIĄ!!!! W INNYCH KRAJACH EUROPEJSKICH JEST TO NIE DO POMYŚLENIA ŻEBY TAK ŁAMAĆ PRZEPISY!!!!
[/quote]
"FOTOGADARÓW" - chciałeś napisać FOTO DO GARÓW ?
Avatar
Gość / 28 lutego 2012 o 13:45
proponuję zmienic nazwę tej formacji na "Zespół Chłopców Radarowców" , adekwatna do własciwych obowiązków jakie wykonuja
Avatar
kolka / 28 lutego 2012 o 13:43
[quote name='Łukasz' timestamp='1330430262' post='603510']
BARDZO DOBRZE-WIECEJ FOTOGADARÓW MOŻE NIEKTÓRZY TROCHE ZWOLNIĄ!!!! W INNYCH KRAJACH EUROPEJSKICH JEST TO NIE DO POMYŚLENIA ŻEBY TAK ŁAMAĆ PRZEPISY!!!!
[/quote]
Łukaszu walnij się w pierś i powiedz z czystym sumieniem - NIGDY NIE ZŁAMAŁEM PRZEPISÓW O RUCHU DROGOWYM.
Nikt nie pochwala idiotyzmów jakie wyprawiają niektóre bezmózgi i to niezależnie od: wartości pojazdu i poziomu wykształcenia ...ale spróbuj przeanalizować sens poruszania się z prędkością 50km/h np. po Al. Poniatowskiego-Smorawińskiego czy Unii Lubelskiej ?-ma to sens ?.
[quote name='Łukasz' timestamp='1330430262' post='603510']
BARDZO DOBRZE-WIECEJ FOTOGADARÓW MOŻE NIEKTÓRZY TROCHE ZWOLNIĄ!!!! W INNYCH KRAJACH EUROPEJSKICH JEST TO NIE DO POMYŚLENIA ŻEBY TAK ŁAMAĆ PRZEPISY!!!!
[/quote]
Łukaszu walnij się w pierś i powiedz z czystym sumieniem - NIGDY NIE ZŁAMAŁEM PRZEPISÓW O RUCHU DROGOWYM.
Nikt nie pochwala idiotyzmów jakie wyprawiają niektóre bezmózgi i to niezależnie od: wartości pojazdu i poziomu wykształcenia ...ale spróbuj ... rozwiń
Avatar
Karol / 28 lutego 2012 o 13:40
Czy ktos moze sprawdzic jakie jest prawo w tym temacie.
W projekcie rozporządzenia było że skrzynki mają być oklejone zółtą folią odblaskową a nie pomalowane.
A jak jest w załączniku do faktycznego rozporządzenia ?
Jeśli maja być oklejane to wszystkie mandaty należy do kosza wyrzucić.
Druga sprawa to wymóg znaki o kontroli radarowej przez masztem.
Jeśli takiego znaku nie było to też można mandaty do kosza wyrzucić.
A nawet jeśli kierowcy zapłacą to sąd może nakazać oddać pieniadze.
Np. tu można poczytać:
http://superauto24.se.pl/auto-porady/dostales-mandat-w-kobylnicy-mozesz-odzyskac-pieniadze-wojt-wystawial-mandaty-nielegalnie_213827.html
Czy ktos moze sprawdzic jakie jest prawo w tym temacie.
W projekcie rozporządzenia było że skrzynki mają być oklejone zółtą folią odblaskową a nie pomalowane.
A jak jest w załączniku do faktycznego rozporządzenia ?
Jeśli maja być oklejane to wszystkie mandaty należy do kosza wyrzucić.
Druga sprawa to wymóg znaki o kontroli radarowej przez masztem.
Jeśli takiego znaku nie było to też można mandaty do kosza wyrzucić.
A nawet jeśli kierowcy zapłacą to sąd może nakazać oddać pieniadze.
Np. tu można poczy... rozwiń
Avatar
Łysek z POkładu gnidy / 28 lutego 2012 o 13:32
[quote name='anty straż miejska' timestamp='1330419582' post='603449']
Ruchem drogowym niech się zajmuje policja, a nie Straż miejska. Niech Straż zajmie się lepiej sprawami typu odśnieżanie chodników i sprzątanie po swoich pupilach !!! a nie zrobili się wielcy stróże prawa, którzy nie dostali się do policji. !!!!11 ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ !!!!!
[/quote]
STAŻ MIEJSKA -co to jest ? Zlikwidowali ORMO-wców a w ich miejsce utworzyli ale już oficjalnie opłacaną przez podatnika formację -straży miejskiej.
Mądra pszczoła do ula trutnia nie wpuści a głupi człowiek takiego trutnia jakim jest strażnik miejski utrzymuje i to na dobrym poziomie.
Ten zamiast pilnować porządku miejskiego i co drugi mandat wypisywać Panu Prezydentowi za ogólny nieład panujący na terenach miejskich ,to on wyręczając drogówkę, ugania się z jednym aparacikiem za tysiącami kerowców - kompetencyjny burdel.....jednym słowem idzie tą praktykę skwitować.
Nie interweniuje kiedy mecenasy z doktorami i dyrektorami ZUS zablokują ulicę Konrada Wallendroda na zakręcie przy ZUS-ie w obawie aby po schabach nie dostać (co należy do jego kompetencji) tylko uganiają sie za dziadkiem,który nieopatrznie swoją Felcią pojechał po Kompozytorów Polskich 65 km/h zamiast przepisowych 50-ciu.
Skundla nam się kraj bo jakże ma być inaczej skoro rządzi tu POtomstwo po upadłym żydzie
i funkcjonariuszce UB.Jeżeli nie będziemy swoich wartości opierać na konstytucyjnym ładzie
tylko na uzgodnieniach ustalonych podczas spotkania trzech kultur to nie zdziwmy się kiedy
pewnego razu,ruchem na Krakowskim Przedmieściu zacznie kierować MOsad.
[quote name='anty straż miejska' timestamp='1330419582' post='603449']
Ruchem drogowym niech się zajmuje policja, a nie Straż miejska. Niech Straż zajmie się lepiej sprawami typu odśnieżanie chodników i sprzątanie po swoich pupilach !!! a nie zrobili się wielcy stróże prawa, którzy nie dostali się do policji. !!!!11 ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ !!!!!
[/quote]
STAŻ MIEJSKA -co to jest ? Zlikwidowali ORMO-wców a w ich miejsce utworzyli ale już oficjalnie op... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z premierem Morawieckim [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z premierem Morawieckim [wideo, zdjęcia] 23 7

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 27 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 38 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą