Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 czerwca 2013 r.
17:29
Edytuj ten wpis

Francuski dług Lublina. Miasto ma go spłacić do końca 2029 roku

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 11 A A
 (Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)
(Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)

Zgodę na zaciągnięcie 280 mln zł kredytu dostał w czwartek od radnych prezydent Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pieniądze mają pójść na inwestycje prowadzone w latach 2013–16.

Miasto weźmie kredyt w paryskim Banku Rozwoju Rady Europy, połowę w tym, połowę w przyszłym roku. Spłacić ma go do końca 2029 r.

Wspomniany bank to instytucja finansowa Rady Europy powstała w 1956 r.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
krzoy / 28 czerwca 2013 o 09:21

pare referendum i z tego kredytu nie zostanie złamany grosz, to by dopiero byla dobrze wydana kasa

krzoy wiekszosc ludzi mimo wszystko nie chce mieszkac w zapyzialym Lublinie, odstajacym od zachodu Polski w sposob dramatyczny

Typowy polak zastaw się a postaw się... Zacznij płacić podatki studencie  i zapytaj rodziców czy chcą płacić więcej to porozmawiamy. Na rozwój to trzeba zapracować! Maszyna kredytowa to naczynie połączone: teraz się chwilowo się "rozwiniemy" (stadion, biurowce dla urzędasów, teatr w budowie itp.) a za kilka lat hamowanie bo podatki większe i dług do spłaty rośnie!!!

Typowy polak zastaw się a postaw się... Zacznij płacić podatki studencie  i zapytaj rodziców czy chcą płacić więcej to porozmawiamy. Na rozwój to trzeba zapracować! Maszyna kredytowa to naczynie połączone: teraz się chwilowo się "rozwiniemy" (stadion, biurowce dla urzędasów, teatr w budowie itp.) a za kilka lat hamowanie bo podatki większe i dług do spłaty rośnie!!!

rozwiń
Avatar
krzoy / 28 czerwca 2013 o 09:15

Żeby miasto się rozwijało potrzeba pieniędzy. Nie mamy ich - bierzemy kredyt, prędzej czy później zwróci się.

do "A" Ty nie masz pieniędzy, ale miasto ma (wystarczy poczytać o budżecie Lublina) tylko wydaje na stadion, biurowiec dla siebie, teatr w budwie itp. a na drogi już brakuje więc się wmawia ludziom, że nie ma a przecież rozwój miasta jest najważniejszy więc trzeba brać kredyty na "rozwój miasta"... ludzie spłacą... Za rok się podniesie podatki i wszystko spłacimy... a jak nie to nasze dzieci bo przecież dług się też dziedziczy taka polska...!!!

do "A" Ty nie masz pieniędzy, ale miasto ma (wystarczy poczytać o budżecie Lublina) tylko wydaje na stadion, biurowiec dla siebie, teatr w budwie itp. a na drogi już brakuje więc się wmawia ludziom, że nie ma a przecież rozwój miasta jest najważniejszy więc trzeba brać kredyty na "rozwój miasta"... ludzie spłacą... Za rok się podniesie podatki i wszystko spłacimy... a jak nie to nasze dzieci bo przecież dług się też dziedziczy taka polska...!!!

rozwiń
Avatar
krzoy / 28 czerwca 2013 o 09:11

Oczywiście

Była moda na granie w kapsle, teraz pobawmy się w referendum

Kosztuje tylko parę baniek ale co tam, stać nas... w końcu mamy demokrację

Porównując jakieś "kapsle" do sprawy zadłużenia miasta na kilkadziesiąt lat, które podatnicy będą musieli spłacić udowodniłeś że rozumujesz jak dziecko i prawdopodobnie nim jesteś... I co to za demokracja, że większość ludzi jest przeciw zadłużaniu Państwa i Miast ale władze mają to w d..ie!

ąc jakieś "kapsle" do sprawy zadłużenia miasta na kilkadziesiąt lat, które podatnicy będą musieli spłacić udowodniłeś że rozumujesz jak dziecko i prawdopodobnie nim jesteś... I co to za demokracja, że większość ludzi jest przeciw zadłużaniu Państwa i Miast ale władze mają to w d..ie!

rozwiń
Avatar
Zadowolony / 28 czerwca 2013 o 08:01

A dla mnie jest wszysko OK, odczepcie się ludzie od Pana Prezydenta.

On jak już nakradnie , jak nakradną inni działacze PO , to zaczną coś robić.

Wtedy przypomną sobie o nas i coś zrobią (zaciągną kolejne  kredyty, i kolejne). 

Ale nie piszcie iż nik nie będzie zadowolony.

Oni i ich rodziny będą przecież szcześliwe. A jak wszyscy wiedzą (wszyscy inteligentni - bo PO to partia inteligentnych wyborców) ,. działacze PO to ludzie Wybrani i wszyscy (nawet głupi i niewykształceni głosujący na inne partie)  powinni za swój cel postawić sobie szczęście wybranych.

Ja bym bezpośrednio przelał pieniądze z pożyczki na prywatne konta działy PO , by zmniejszyć koszta bankowe tej działalności (a tu myślę sięwykazuję wiedzą ekonomiczną prawie jak rasowy działacz PO).

Przecież za te pieniądze można zatrudnić kolenych kolesi na stanowska Dyrektorów i Prezesów bez jakichkolwiek konkursów, a dlaczego NO BO TAK MA BYĆ.

I niech mi nikt nie zapomni o działce dla syna pierwszego, przecież jemu się też należy.

A dla mnie jest wszysko OK, odczepcie się ludzie od Pana Prezydenta.

On jak już nakradnie , jak nakradną inni działacze PO , to zaczną coś robić.

Wtedy przypomną sobie o nas i coś zrobią (zaciągną kolejne  kredyty, i kolejne). 

Ale nie piszcie iż nik nie będzie zadowolony.

Oni i ich rodziny będą przecież szcześliwe. A jak wszyscy wiedzą (wszyscy inteligentni - bo PO to partia inteligentnych wyborców) ,. działacze PO to ludzie Wybrani i wszyscy (nawet głupi i niewykształceni głosujący na inne partie)&n... rozwiń

Avatar
Ulala / 28 czerwca 2013 o 01:38

Miasto zadłuży się na grube miliony, a potem będzie trzeba doić mieszkańców z każdej zarobionej złotówki, żeby spłacić ten kredyt. Godzina w płatnej strefie parkowania będzie kosztować 10 zł, a podatki od nieruchomości wzrosną kilkakrotnie.

Avatar
Josef / 27 czerwca 2013 o 22:09

Są to kredyty wysoko oprocentowane z tzw.klubu paryskiego.Jest pytanie,czy się zastanawia Żuk z czego miasto odda kredyt.Za parę lat nie bedzie z czego utrzymać administracji.Wszystko co się buduje to są inwestycje kosztowe i nierentowne!

Avatar
Karolina / 27 czerwca 2013 o 21:54

Pruszkowski narobił Lublinowi długów a miasto wcale  się nie rozwinęło. Teraz Lublin jest miastem europejskim i ciągle idzie do przodu. Nie zmarnujmy tego!

Avatar
A / 27 czerwca 2013 o 20:51

Żeby miasto się rozwijało potrzeba pieniędzy. Nie mamy ich - bierzemy kredyt, prędzej czy później zwróci się.

Avatar
ad2013 / 27 czerwca 2013 o 20:49

pare referendum i z tego kredytu nie zostanie złamany grosz, to by dopiero byla dobrze wydana kasa

krzoy wiekszosc ludzi mimo wszystko nie chce mieszkac w zapyzialym Lublinie, odstajacym od zachodu Polski w sposob dramatyczny

Avatar
anonim / 27 czerwca 2013 o 20:45

A może by tak referendum w tak ważnej sprawie...? Może by prezydent czy inny lekkoduch zapytał społeczeństwo czy chce spłacać nieswoje długi przez najbliższe kilkadziesiąt lat!! Na stadion pieniądze są a na remonty dróg to trzeba szantażować emocjonalnie ludzi, że to przecież na ważny cel... Wstyd mi za władzę że tak nisko nas oceniają myśląc, że "motłoch" to łyknie!

Oczywiście

Była moda na granie w kapsle, teraz pobawmy się w referendum

Kosztuje tylko parę baniek ale co tam, stać nas... w końcu mamy demokrację

Oczywiście

Była moda na granie w kapsle, teraz pobawmy się w referendum

Kosztuje tylko parę baniek ale co tam, stać nas... w końcu mamy demokrację

rozwiń
Avatar
krzoy / 28 czerwca 2013 o 09:21

pare referendum i z tego kredytu nie zostanie złamany grosz, to by dopiero byla dobrze wydana kasa

krzoy wiekszosc ludzi mimo wszystko nie chce mieszkac w zapyzialym Lublinie, odstajacym od zachodu Polski w sposob dramatyczny

Typowy polak zastaw się a postaw się... Zacznij płacić podatki studencie  i zapytaj rodziców czy chcą płacić więcej to porozmawiamy. Na rozwój to trzeba zapracować! Maszyna kredytowa to naczynie połączone: teraz się chwilowo się "rozwiniemy" (stadion, biurowce dla urzędasów, teatr w budowie itp.) a za kilka lat hamowanie bo podatki większe i dług do spłaty rośnie!!!

Typowy polak zastaw się a postaw się... Zacznij płacić podatki studencie  i zapytaj rodziców czy chcą płacić więcej to porozmawiamy. Na rozwój to trzeba zapracować! Maszyna kredytowa to naczynie połączone: teraz się chwilowo się "rozwiniemy" (stadion, biurowce dla urzędasów, teatr w budowie itp.) a za kilka lat hamowanie bo podatki większe i dług do spłaty rośnie!!!

rozwiń
Avatar
krzoy / 28 czerwca 2013 o 09:15

Żeby miasto się rozwijało potrzeba pieniędzy. Nie mamy ich - bierzemy kredyt, prędzej czy później zwróci się.

do "A" Ty nie masz pieniędzy, ale miasto ma (wystarczy poczytać o budżecie Lublina) tylko wydaje na stadion, biurowiec dla siebie, teatr w budwie itp. a na drogi już brakuje więc się wmawia ludziom, że nie ma a przecież rozwój miasta jest najważniejszy więc trzeba brać kredyty na "rozwój miasta"... ludzie spłacą... Za rok się podniesie podatki i wszystko spłacimy... a jak nie to nasze dzieci bo przecież dług się też dziedziczy taka polska...!!!

do "A" Ty nie masz pieniędzy, ale miasto ma (wystarczy poczytać o budżecie Lublina) tylko wydaje na stadion, biurowiec dla siebie, teatr w budwie itp. a na drogi już brakuje więc się wmawia ludziom, że nie ma a przecież rozwój miasta jest najważniejszy więc trzeba brać kredyty na "rozwój miasta"... ludzie spłacą... Za rok się podniesie podatki i wszystko spłacimy... a jak nie to nasze dzieci bo przecież dług się też dziedziczy taka polska...!!!

rozwiń
Avatar
krzoy / 28 czerwca 2013 o 09:11

Oczywiście

Była moda na granie w kapsle, teraz pobawmy się w referendum

Kosztuje tylko parę baniek ale co tam, stać nas... w końcu mamy demokrację

Porównując jakieś "kapsle" do sprawy zadłużenia miasta na kilkadziesiąt lat, które podatnicy będą musieli spłacić udowodniłeś że rozumujesz jak dziecko i prawdopodobnie nim jesteś... I co to za demokracja, że większość ludzi jest przeciw zadłużaniu Państwa i Miast ale władze mają to w d..ie!

ąc jakieś "kapsle" do sprawy zadłużenia miasta na kilkadziesiąt lat, które podatnicy będą musieli spłacić udowodniłeś że rozumujesz jak dziecko i prawdopodobnie nim jesteś... I co to za demokracja, że większość ludzi jest przeciw zadłużaniu Państwa i Miast ale władze mają to w d..ie!

rozwiń
Avatar
Zadowolony / 28 czerwca 2013 o 08:01

A dla mnie jest wszysko OK, odczepcie się ludzie od Pana Prezydenta.

On jak już nakradnie , jak nakradną inni działacze PO , to zaczną coś robić.

Wtedy przypomną sobie o nas i coś zrobią (zaciągną kolejne  kredyty, i kolejne). 

Ale nie piszcie iż nik nie będzie zadowolony.

Oni i ich rodziny będą przecież szcześliwe. A jak wszyscy wiedzą (wszyscy inteligentni - bo PO to partia inteligentnych wyborców) ,. działacze PO to ludzie Wybrani i wszyscy (nawet głupi i niewykształceni głosujący na inne partie)  powinni za swój cel postawić sobie szczęście wybranych.

Ja bym bezpośrednio przelał pieniądze z pożyczki na prywatne konta działy PO , by zmniejszyć koszta bankowe tej działalności (a tu myślę sięwykazuję wiedzą ekonomiczną prawie jak rasowy działacz PO).

Przecież za te pieniądze można zatrudnić kolenych kolesi na stanowska Dyrektorów i Prezesów bez jakichkolwiek konkursów, a dlaczego NO BO TAK MA BYĆ.

I niech mi nikt nie zapomni o działce dla syna pierwszego, przecież jemu się też należy.

A dla mnie jest wszysko OK, odczepcie się ludzie od Pana Prezydenta.

On jak już nakradnie , jak nakradną inni działacze PO , to zaczną coś robić.

Wtedy przypomną sobie o nas i coś zrobią (zaciągną kolejne  kredyty, i kolejne). 

Ale nie piszcie iż nik nie będzie zadowolony.

Oni i ich rodziny będą przecież szcześliwe. A jak wszyscy wiedzą (wszyscy inteligentni - bo PO to partia inteligentnych wyborców) ,. działacze PO to ludzie Wybrani i wszyscy (nawet głupi i niewykształceni głosujący na inne partie)&n... rozwiń

Avatar
Ulala / 28 czerwca 2013 o 01:38

Miasto zadłuży się na grube miliony, a potem będzie trzeba doić mieszkańców z każdej zarobionej złotówki, żeby spłacić ten kredyt. Godzina w płatnej strefie parkowania będzie kosztować 10 zł, a podatki od nieruchomości wzrosną kilkakrotnie.

Avatar
Josef / 27 czerwca 2013 o 22:09

Są to kredyty wysoko oprocentowane z tzw.klubu paryskiego.Jest pytanie,czy się zastanawia Żuk z czego miasto odda kredyt.Za parę lat nie bedzie z czego utrzymać administracji.Wszystko co się buduje to są inwestycje kosztowe i nierentowne!

Avatar
Karolina / 27 czerwca 2013 o 21:54

Pruszkowski narobił Lublinowi długów a miasto wcale  się nie rozwinęło. Teraz Lublin jest miastem europejskim i ciągle idzie do przodu. Nie zmarnujmy tego!

Avatar
A / 27 czerwca 2013 o 20:51

Żeby miasto się rozwijało potrzeba pieniędzy. Nie mamy ich - bierzemy kredyt, prędzej czy później zwróci się.

Avatar
ad2013 / 27 czerwca 2013 o 20:49

pare referendum i z tego kredytu nie zostanie złamany grosz, to by dopiero byla dobrze wydana kasa

krzoy wiekszosc ludzi mimo wszystko nie chce mieszkac w zapyzialym Lublinie, odstajacym od zachodu Polski w sposob dramatyczny

Avatar
anonim / 27 czerwca 2013 o 20:45

A może by tak referendum w tak ważnej sprawie...? Może by prezydent czy inny lekkoduch zapytał społeczeństwo czy chce spłacać nieswoje długi przez najbliższe kilkadziesiąt lat!! Na stadion pieniądze są a na remonty dróg to trzeba szantażować emocjonalnie ludzi, że to przecież na ważny cel... Wstyd mi za władzę że tak nisko nas oceniają myśląc, że "motłoch" to łyknie!

Oczywiście

Była moda na granie w kapsle, teraz pobawmy się w referendum

Kosztuje tylko parę baniek ale co tam, stać nas... w końcu mamy demokrację

Oczywiście

Była moda na granie w kapsle, teraz pobawmy się w referendum

Kosztuje tylko parę baniek ale co tam, stać nas... w końcu mamy demokrację

rozwiń