sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Fryzjer ważny jak lotnisko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2007, 12:21
Autor: Rafał Panas

Zgoda na wynajęcie pokoju w hotelu pracowniczym czy przekazanie lokalu na zakład fryzjerski - na takie rzeczy traci czas i energię zarząd województwa.

To ma się wkrótce zmienić.

Jeśli ktoś myśli, że władze samorządowe województwa zajmują się tylko najważniejszymi dla Lubelszczyzny sprawami, to się myli. Owszem zastanawiają się czy lotnisko powinno być w Świdniku czy w Niedźwiadzie, na co wydać miliony unijnych dotacji, a ile w tegorocznym budżecie województwa przekazać na służbę zdrowia czy kulturę. Jednak 40 procent spraw trudno nazwać ważnymi dla wszystkich mieszkańców.

- Szlak mnie trafia kiedy widzę czym musimy się zajmować - mówi w przypływie szczerości jeden z członków zarządu województwa.

Przykłady ze stycznia: zgoda na wynajęcie ściany na baner reklamowy dla Fundacji Rozwoju Agencji Rozwoju Regionalnego; zgoda na bezprzetargowe wynajęcie pokoju (12 mkw) w hotelu pracowniczym przy Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Radecznicy; zgoda na bezprzetargowe wynajęcie przez szpital wojewódzki im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie lokalu o pow. 24 mkw. na rzecz zakładu fryzjerskiego. Zgoda zarządu była również potrzebna żeby przekazać pewnemu gospodarzowi trzy drzewa wywrócone przez wichurę.

O tym jak usprawnić prace zarządu w zeszłym tygodniu rozmawiał marszałek województwa z dyrektorem departamentu organizacyjnego. - Chcemy żeby drobnymi sprawami zajmowali się dyrektorzy jednostek np. szpitali lub merytoryczne departamenty. Jednak do tego potrzebna jest zmiana statutu województwa. Jest wstępna decyzja żeby to zrobić - zapowiada Dariusz Chyćko rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Tymczasem już teraz zarząd może powierzyć gospodarowanie mieniem wojewódzkim jednostkom organizacyjnym - szpitalom, bibliotekom czy teatrom.

- Tak, ale chcemy bardzo jasnych zapisów, które uproszczą procedury i przyspieszą decyzje. Żeby sprawy załatwiali dyrektorzy placówek chyba, że będzie to dotyczyło mienia dużej wartości - mówi Chyćko. Trzeba będzie też nowych uchwał sejmiku, bo z obowiązujących wynika, że np. o bezprzetargowym przekazanie lokalu przez szpital musi decydować zarząd województwa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!