Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2014 r.
10:46
Edytuj ten wpis

Gang handlarzy nielegalnymi papierosami rozbity

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
2 9 A A

Policjanci rozbili gang, który na masową skalę handlował nielegalnymi papierosami. Zatrzymano dziewięć osób. Straty podatkowe spowodowane przez członków grupy szacuje się na prawie 8 milionów złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podejrzanych zatrzymano w poniedziałek.

- Policjanci z Lublina przy wsparciu kolegów z Warszawy i Piaseczna przeszukali 17 mieszkań, pomieszczeń gospodarczych i samochodów - wylicza Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. - Zatrzymano dziewięć osób, głównie na terenie powiatu chełmskiego, a także Warszawy i Piaseczna.

Policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe i inne przedmioty, w tym dokumenty świadczące o przestępczych rozliczeniach finansowych. Zabezpieczono również około 12 tys. złotych w gotówce.

- Członkowie grupy od 18 września 2013 roku do 18 marca wspólnie dokonali przestępstw skarbowych - wyjaśnia Wójtowicz. - Kupowali, przechowywali i przewozili wyroby tytoniowe bez znaków skarbowych akcyzy.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie gangu sprzedali około 540 tys. paczek papierosów. Skarb Państwa stracił na tym ponad 7,8 mln zł.

We wtorek podejrzani trafili do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Obecnie są pod dozorem policji i mają zakaz opuszczania kraju. Wobec trzech osób prokurator zastosował też poręczenia majątkowe na łączną kwotę 18 tys. zł. Policjanci wystąpili też z wnioskiem o zabezpieczenie majątku podejrzanych na kwotę 400 tys. złotych. Członkom grupy grozi do 3 lat więzienia.
Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 listopada 2014 o 08:35

Są bezkarni i będą nadal,nikt i nic ich nie ruszy,handlują papierosami wcześniej skonfiskowanymi czy  zarekwirowanymi,dzisiaj się już tego nie utylizuje.

Avatar
nikt / 26 listopada 2014 o 21:31
Gdyby nie było tylu chętnych na tanie fajki toby nie stali a tak czujni obserwatorzy popatrzcie kto kupuje : idący do pracy i z pracy studenci przyjezdni jest popyt jest i podaż
Avatar
Wojtas23 / 26 listopada 2014 o 13:56

POlska POlicja nie ma jaj i handel fajkami ich przerasta! Wolą statystyki POkazywać bo więcej to nie umieją!

Avatar
zosia / 26 listopada 2014 o 13:42

W Bełżycach na targu handlarze papierosami nie boją się nikogo, są nachalni i czasem trudno przejść spokojnie obok nich. Te same twarze widuję tam od kilku lat.

Avatar
Dziennikarz śledczy / 26 listopada 2014 o 13:26

śmieszne, wystarczy przejść pod Novą przy ul. Solidarności - papieroski proponują nachalnie na każdym kroku - też byłby mi wyczyn gdyby kogoś tam zatrzymano. gdzie jest straż miejska, policja?! Oni są bezkarni, lepiej zbierać opłaty od babuszki sprzedającej na Ruskiej to co zebrała z ogródka niż aresztować tych którzy sprzedają papierosy narażając państwo na kilkumilionowe straty, żenujące.

Są bezkarni i będą nadal,nikt i nic ich nie ruszy,handlują papierosami wcześniej skonfiskowanymi czy  zarekwirowanymi,dzisiaj się już tego nie utylizuje.

Są bezkarni i będą nadal,nikt i nic ich nie ruszy,handlują papierosami wcześniej skonfiskowanymi czy  zarekwirowanymi,dzisiaj się już tego nie utylizuje.

rozwiń
Avatar
BFDS / 26 listopada 2014 o 13:21

śmieszne, wystarczy przejść pod Novą przy ul. Solidarności - papieroski proponują nachalnie na każdym kroku - też byłby mi wyczyn gdyby kogoś tam zatrzymano. gdzie jest straż miejska, policja?! Oni są bezkarni, lepiej zbierać opłaty od babuszki sprzedającej na Ruskiej to co zebrała z ogródka niż aresztować tych którzy sprzedają papierosy narażając państwo na kilkumilionowe straty, żenujące.

Avatar
smiech / 26 listopada 2014 o 12:34
Smiech na sali !! Wyczyn godny naciagania statystyk. Caly czas stoja kołki z fajkami na starym mieście. Zatrzymanie ich jest wyczynem porownywalnym ze zlapaniem pieszego przechodzacego na czerwonym..
Avatar
Mzl / 26 listopada 2014 o 11:34
A gang staromiejski handlujący codziennie obok hali Nova kiedy zostanie rozpracowany i zatrzymany ????!!!!!
Avatar
ps / 26 listopada 2014 o 11:24

8mln zł na 3 osoby to wychodzi ponad 2,5 mln na glowę. 3 lata odsiadki daje ponad 70.000zł miesiecznie na głowę + ok 3500zl kosztow utrzymania takiego skazanego przez państwo czyli podatnikow . Tez bym tak chciał , co to za kara?? Wychodzi na to ze nie opyla sie legalnie pracować

Avatar
Gość / 27 listopada 2014 o 08:35

Są bezkarni i będą nadal,nikt i nic ich nie ruszy,handlują papierosami wcześniej skonfiskowanymi czy  zarekwirowanymi,dzisiaj się już tego nie utylizuje.

Avatar
nikt / 26 listopada 2014 o 21:31
Gdyby nie było tylu chętnych na tanie fajki toby nie stali a tak czujni obserwatorzy popatrzcie kto kupuje : idący do pracy i z pracy studenci przyjezdni jest popyt jest i podaż
Avatar
Wojtas23 / 26 listopada 2014 o 13:56

POlska POlicja nie ma jaj i handel fajkami ich przerasta! Wolą statystyki POkazywać bo więcej to nie umieją!

Avatar
zosia / 26 listopada 2014 o 13:42

W Bełżycach na targu handlarze papierosami nie boją się nikogo, są nachalni i czasem trudno przejść spokojnie obok nich. Te same twarze widuję tam od kilku lat.

Avatar
Dziennikarz śledczy / 26 listopada 2014 o 13:26

śmieszne, wystarczy przejść pod Novą przy ul. Solidarności - papieroski proponują nachalnie na każdym kroku - też byłby mi wyczyn gdyby kogoś tam zatrzymano. gdzie jest straż miejska, policja?! Oni są bezkarni, lepiej zbierać opłaty od babuszki sprzedającej na Ruskiej to co zebrała z ogródka niż aresztować tych którzy sprzedają papierosy narażając państwo na kilkumilionowe straty, żenujące.

Są bezkarni i będą nadal,nikt i nic ich nie ruszy,handlują papierosami wcześniej skonfiskowanymi czy  zarekwirowanymi,dzisiaj się już tego nie utylizuje.

Są bezkarni i będą nadal,nikt i nic ich nie ruszy,handlują papierosami wcześniej skonfiskowanymi czy  zarekwirowanymi,dzisiaj się już tego nie utylizuje.

rozwiń
Avatar
BFDS / 26 listopada 2014 o 13:21

śmieszne, wystarczy przejść pod Novą przy ul. Solidarności - papieroski proponują nachalnie na każdym kroku - też byłby mi wyczyn gdyby kogoś tam zatrzymano. gdzie jest straż miejska, policja?! Oni są bezkarni, lepiej zbierać opłaty od babuszki sprzedającej na Ruskiej to co zebrała z ogródka niż aresztować tych którzy sprzedają papierosy narażając państwo na kilkumilionowe straty, żenujące.

Avatar
smiech / 26 listopada 2014 o 12:34
Smiech na sali !! Wyczyn godny naciagania statystyk. Caly czas stoja kołki z fajkami na starym mieście. Zatrzymanie ich jest wyczynem porownywalnym ze zlapaniem pieszego przechodzacego na czerwonym..
Avatar
Mzl / 26 listopada 2014 o 11:34
A gang staromiejski handlujący codziennie obok hali Nova kiedy zostanie rozpracowany i zatrzymany ????!!!!!
Avatar
ps / 26 listopada 2014 o 11:24

8mln zł na 3 osoby to wychodzi ponad 2,5 mln na glowę. 3 lata odsiadki daje ponad 70.000zł miesiecznie na głowę + ok 3500zl kosztow utrzymania takiego skazanego przez państwo czyli podatnikow . Tez bym tak chciał , co to za kara?? Wychodzi na to ze nie opyla sie legalnie pracować

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 0

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 1

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 2

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 7

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!