piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Gang od fałszywych rent

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 kwietnia 2008, 15:18

Policja zatrzymała dwie kobiety podejrzane o pośredniczenie w załatwianiu lewych rent. Wpadły już też dwie rencistki,

które otrzymały świadczenia dzięki fałszywej dokumentacji medycznej.

- W niedzielę wieczorem policjanci zatrzymali 66-letnią Annę B. i 42-letnią Teresę S. - mówi Janusz Wojtowicz, rzecznik KWP w Lublinie. - Obie kobiety pomagały w gromadzeniu dokumentacji medycznej i w efekcie w uzyskiwaniu nienależnych świadczeń.

Policja podkreśla, że załatwianiem lewych rent zajmowała się wieloosobowa grupa przestępcza, która tworzyła fikcyjne dokumentacje medyczne. W mieszkaniach zatrzymanych kobiet znaleziono dokumenty, które prawdopodobnie miały służyć kolejnym wyłudzeniom.

Kobiety za zgromadzenie fałszywej dokumentacji medycznej brały od trzech do pięciu tysięcy złotych. Cześć pieniędzy przekazywały swoim wspólnikom, którzy pomagali w fałszowaniu dokumentów. Komu? Tego śledczy nie chcą ujawnić.

Wiadomo tylko, że kobiety na przesłuchaniach potwierdziły, że pośredniczyły w przekazywaniu łapówek. Prokuratura wystąpiła o ich aresztowanie.

Wczoraj policja zatrzymała też dwie rencistki, które dostały świadczenia dzięki sfałszowanym dokumentom lekarskich. Kobiety przyznały się do winy. Na wolność wyszły po wpłaceniu pięciu tysięcy poręczenia majątkowego.
er
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
KK
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KK
KK (2 kwietnia 2008 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TAKICH RENT W POLSCE Są DZIESIąTKI TYSIęCY,DALEJ BęDZIE TRWAł PROCEDER TYLKO CENA WZROśNIE,PROCEDER BęDIE TRWAł DOPOKI WSZYSCY NIE BęDą PłACIć ZA ZUS RóWNO Z KLEREM I CHłOPAMI NA CZELE I BęDZIE MNIEJ WCZEśNIEJSZYCH EMWRYTUR
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!