Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2008 r.
19:55
Edytuj ten wpis

Gdzie miasto postawi latarnie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A

Miasto zabiera się za stawianie latarni w nieoświetlonych dotąd zaułkach. Nowe lampy pojawią się m.in. przy staromiejskich schodach, tonącej w ciemnościach
ul. Związkowej, Krężnickiej i Poligonowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Około połowy grudnia spełnią się marzenia mieszkańców Poligonowej. Montaż latarni koło ich domów już trwa. Mieszkańcy wiele czasu stracili na słanie pism do Ratusza i protesty. Ale w końcu dopięli swego.

Magistrat oświetli około kilometrowy odcinek jezdni, który nie będzie przebudowywany w drogę dojazdową do przyszłej obwodnicy Lublina. Lampy są montowane na słupach dość oddalonych od jezdni. Ratusz przyznaje, że nie jest to rozwiązanie idealne, ale najtańsze i najszybsze.

Takich miejsc w Lublinie jest więcej. - Ciemno tu tak, że strach chodzić - mówi pan Rafał, mieszkaniec Czechowa. Tak jak wielu innych sąsiadów nie może się nadziwić, że na Związkowej ciąg latarni w pewnym momencie się urywa.

Ta trzystumetrowa luka w oświetleniu koło zjazdu do ul. Kisielewskiego ma być załatana w przyszłym roku. Nowe lampy staną też w kilkunastu innych miejscach. Najdłuższy szpaler latarni pojawi się wzdłuż ul. Krężnickiej pomiędzy ośrodkiem Marina a pierwszymi zabudowaniami Zemborzyc. Oświetlenie otrzyma w sumie 1500 m jezdni. Teraz trwa tam instalacja lamp koło domów mieszkalnych.
Z kolei na Starym Mieście lampy pojawią się wreszcie wzdłuż schodów Zaułka Panasa między pl. Po Farze a ul. Podwale. Oświetlone zostanie też podobne przejście schodami na tyłach lubelskiej archikatedry między ul. Podwale a ul. Jezuicką.

- Wygląd latarni będzie musiał zatwierdzić jeszcze wojewódzki konserwator zabytków - mówi Stanisław Wąsiel z Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta. - Zaproponowaliśmy takie same jak te, które stoją przed Trybunałem Koronnym.

Na całej długości oświetlona zostanie też tzw. Stara Łęczyńska, równoległa do ul. Grafa. Teraz nie ma tam ani jednej lampy, a jedynym źródłem światła są latarnie stojące między pobliskimi blokami.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Grek / 27 listopada 2008 o 09:14
A może kilka latarni postawić na ul. Wólczańskiej i Odległej i dołki zasypać i....
Avatar
Gość / 25 listopada 2008 o 19:26
A co z wąską ulicą Nałęczowską???
Avatar
as3 / 25 listopada 2008 o 15:22
A u prezydenta Fica były pierwsze latarnie obecnej władzy w Ratuszu, Władza dała dobry przykład! Przecież ta uliczka jest dużo ważniejsza niż jakaś tam Związkowa, Panowie Prezydenci- tak trzymać!!
Avatar
~GOŚĆ~ / 25 listopada 2008 o 14:17
Tak , w pierwszej kolejnosci powinna byc oswietlona ul.Sławinkowska .Tam jest bardzo wąsko i dlatego równiez niebezpiecznie a wielu mieszkańców dojeżdżając do końcowego 18 tonie po prostu w ciemnościach.
Avatar
KLUBWE333 / 25 listopada 2008 o 14:11
DZIWI MNIE DLACZEGO PRZEZ TYLE LAT NIE WYMIENIONO TYPÓW ŻARÓWEK NA ULICACH MIASTA, Z DAJĄCYCH ŻÓŁTE,SŁABE ŚWIATŁO NA BIAŁE(POWSZECHNE W KRAJACH ZACHODNICH,LUBLIN PAMIĘTAJMY TO III ŚWIAT!!)A DLACZEGO OTÓŻ W CZASIE JIESIENNO-ZIMOWYCH WIECZORÓW,KIEDY PADA JESZCZE DESZCZ ALBO ŚNIEG, ULICE W LUBLINIE SĄ TAK FATALNIE OŚWIETLONE,ŻE PIESZY KTÓRY PRZECHODZI PRZEZ PRZEJSCIE ZLEWA SIE Z ASFLATEM(NIBY LAMPY SWIECĄ ALE SIŁA ŚWIATĄŁ JEST TAK CIENKA,ŻE MOJA LAMPKA NOCNA MA LEPSZĄ,CHA,CHA,DO TEGO JADĄC KIEDY ZOSTANIEMY OŚLEPIENI PRZEZ SAMOCHODY Z PRZECIWKA,TRZEBA OKULARY BY ZOBACZYŹĆ PIESZEGO, UBRANEGO NA SZARO!!KTOS MOZE POMYŚLI,ZE MAM NIE RÓWNO POD SUFITEM ALE CI CO JEŻDZĄ CODZIENNIE PRZYZNAJĄ MI RACJĘ!!!OCZYWISCIE JAKBY ZAPYTĄC NASZYCH"ZDOLNYH" DECYDENTÓW MIEJSKICH TO ONI NIE WIDZĄ PROBLEMU BO PO CO!!JAK I Z WILEOMA RZECZAMI W TYM MIEŚCIE,,ONI SĄ PO TO BY BYC I BRAĆ KASĘ!!TYLE!!
DZIWI MNIE DLACZEGO PRZEZ TYLE LAT NIE WYMIENIONO TYPÓW ŻARÓWEK NA ULICACH MIASTA, Z DAJĄCYCH ŻÓŁTE,SŁABE ŚWIATŁO NA BIAŁE(POWSZECHNE W KRAJACH ZACHODNICH,LUBLIN PAMIĘTAJMY TO III ŚWIAT!!)A DLACZEGO OTÓŻ W CZASIE JIESIENNO-ZIMOWYCH WIECZORÓW,KIEDY PADA JESZCZE DESZCZ ALBO ŚNIEG, ULICE W LUBLINIE SĄ TAK FATALNIE OŚWIETLONE,ŻE PIESZY KTÓRY PRZECHODZI PRZEZ PRZEJSCIE ZLEWA SIE Z ASFLATEM(NIBY LAMPY SWIECĄ ALE SIŁA ŚWIATĄŁ JEST TAK CIENKA,ŻE MOJA LAMPKA NOCNA MA LEPSZĄ,CHA,CHA,DO TEGO JADĄC KIEDY ZOSTANIEMY OŚLEPIENI PRZEZ SAMOCHODY Z PR... rozwiń
Avatar
ewa / 25 listopada 2008 o 12:15
A może by tak na osiedlu Borek?
Avatar
abc / 25 listopada 2008 o 10:28
A kiedy zostanie oświetlona ciemna Sławinkowska od Zbożowej do pętli "18" i tylko długości niecałego kilometra. Nie dość że wąsko, brak chodnika dla pieszych, którzy idą ulicą i są niewidoczni o zmierzchu, to jeszcze ciemno. Za to boczna uliczka Chabrowa pięknie oświetlona.
Avatar
guru / 25 listopada 2008 o 10:19
Czy dziennikarze Dziennika Wschodniego muszą mieć skończoną podstawówkę?
Avatar
julian_z krzesła_spadł / 25 listopada 2008 o 09:36
"stanął latarnie"? a po jakiemu to? kto i kiedy je stanął, może to synonim postawił?...
Avatar
Wladek stary Dziadek / 25 listopada 2008 o 08:08
Czego się czepiacie ? ?gdziie tu ortograf.
[size=5][color="#0000FF"]PRZECIEŻ ŁORD NIE PODKREŚLIŁ !![/color][/size]
Avatar
Grek / 27 listopada 2008 o 09:14
A może kilka latarni postawić na ul. Wólczańskiej i Odległej i dołki zasypać i....
Avatar
Gość / 25 listopada 2008 o 19:26
A co z wąską ulicą Nałęczowską???
Avatar
as3 / 25 listopada 2008 o 15:22
A u prezydenta Fica były pierwsze latarnie obecnej władzy w Ratuszu, Władza dała dobry przykład! Przecież ta uliczka jest dużo ważniejsza niż jakaś tam Związkowa, Panowie Prezydenci- tak trzymać!!
Avatar
~GOŚĆ~ / 25 listopada 2008 o 14:17
Tak , w pierwszej kolejnosci powinna byc oswietlona ul.Sławinkowska .Tam jest bardzo wąsko i dlatego równiez niebezpiecznie a wielu mieszkańców dojeżdżając do końcowego 18 tonie po prostu w ciemnościach.
Avatar
KLUBWE333 / 25 listopada 2008 o 14:11
DZIWI MNIE DLACZEGO PRZEZ TYLE LAT NIE WYMIENIONO TYPÓW ŻARÓWEK NA ULICACH MIASTA, Z DAJĄCYCH ŻÓŁTE,SŁABE ŚWIATŁO NA BIAŁE(POWSZECHNE W KRAJACH ZACHODNICH,LUBLIN PAMIĘTAJMY TO III ŚWIAT!!)A DLACZEGO OTÓŻ W CZASIE JIESIENNO-ZIMOWYCH WIECZORÓW,KIEDY PADA JESZCZE DESZCZ ALBO ŚNIEG, ULICE W LUBLINIE SĄ TAK FATALNIE OŚWIETLONE,ŻE PIESZY KTÓRY PRZECHODZI PRZEZ PRZEJSCIE ZLEWA SIE Z ASFLATEM(NIBY LAMPY SWIECĄ ALE SIŁA ŚWIATĄŁ JEST TAK CIENKA,ŻE MOJA LAMPKA NOCNA MA LEPSZĄ,CHA,CHA,DO TEGO JADĄC KIEDY ZOSTANIEMY OŚLEPIENI PRZEZ SAMOCHODY Z PRZECIWKA,TRZEBA OKULARY BY ZOBACZYŹĆ PIESZEGO, UBRANEGO NA SZARO!!KTOS MOZE POMYŚLI,ZE MAM NIE RÓWNO POD SUFITEM ALE CI CO JEŻDZĄ CODZIENNIE PRZYZNAJĄ MI RACJĘ!!!OCZYWISCIE JAKBY ZAPYTĄC NASZYCH"ZDOLNYH" DECYDENTÓW MIEJSKICH TO ONI NIE WIDZĄ PROBLEMU BO PO CO!!JAK I Z WILEOMA RZECZAMI W TYM MIEŚCIE,,ONI SĄ PO TO BY BYC I BRAĆ KASĘ!!TYLE!!
DZIWI MNIE DLACZEGO PRZEZ TYLE LAT NIE WYMIENIONO TYPÓW ŻARÓWEK NA ULICACH MIASTA, Z DAJĄCYCH ŻÓŁTE,SŁABE ŚWIATŁO NA BIAŁE(POWSZECHNE W KRAJACH ZACHODNICH,LUBLIN PAMIĘTAJMY TO III ŚWIAT!!)A DLACZEGO OTÓŻ W CZASIE JIESIENNO-ZIMOWYCH WIECZORÓW,KIEDY PADA JESZCZE DESZCZ ALBO ŚNIEG, ULICE W LUBLINIE SĄ TAK FATALNIE OŚWIETLONE,ŻE PIESZY KTÓRY PRZECHODZI PRZEZ PRZEJSCIE ZLEWA SIE Z ASFLATEM(NIBY LAMPY SWIECĄ ALE SIŁA ŚWIATĄŁ JEST TAK CIENKA,ŻE MOJA LAMPKA NOCNA MA LEPSZĄ,CHA,CHA,DO TEGO JADĄC KIEDY ZOSTANIEMY OŚLEPIENI PRZEZ SAMOCHODY Z PR... rozwiń
Avatar
ewa / 25 listopada 2008 o 12:15
A może by tak na osiedlu Borek?
Avatar
abc / 25 listopada 2008 o 10:28
A kiedy zostanie oświetlona ciemna Sławinkowska od Zbożowej do pętli "18" i tylko długości niecałego kilometra. Nie dość że wąsko, brak chodnika dla pieszych, którzy idą ulicą i są niewidoczni o zmierzchu, to jeszcze ciemno. Za to boczna uliczka Chabrowa pięknie oświetlona.
Avatar
guru / 25 listopada 2008 o 10:19
Czy dziennikarze Dziennika Wschodniego muszą mieć skończoną podstawówkę?
Avatar
julian_z krzesła_spadł / 25 listopada 2008 o 09:36
"stanął latarnie"? a po jakiemu to? kto i kiedy je stanął, może to synonim postawił?...
Avatar
Wladek stary Dziadek / 25 listopada 2008 o 08:08
Czego się czepiacie ? ?gdziie tu ortograf.
[size=5][color="#0000FF"]PRZECIEŻ ŁORD NIE PODKREŚLIŁ !![/color][/size]
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 21 9

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 10 2

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 5 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 3

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 31 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!