piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Gdzie strefa płatnego parkowania w Lublinie? 90 miejsc

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lipca 2012, 15:43
Autor: Dominik Smaga

Strefa płatnego parkowania ma działać od 1 października i obejmie 1700 miejsc przy 57 ulicach. Jej g
Strefa płatnego parkowania ma działać od 1 października i obejmie 1700 miejsc przy 57 ulicach. Jej g

Lada dzień gotowa będzie lista 90 miejsc, w których staną parkomaty. Urządzenia zostaną uruchomione od października

– Kończymy już uzgadniać lokalizację urządzeń – informuje Karol Awtuch, dyrektor operacyjny grudziądzkiej spółki City Parking Group, która wspólnie z MPK Lublin ma zorganizować strefę płatnego parkowania.

Wszystkie miejsca muszą zatwierdzić służby konserwatorskie. – Podstawową sprawą jest to, w jaki sposób urządzenie będzie widoczne i czy nie wywoła wrażenia nieładu w danym obszarze – wyjaśnia Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków. –Błędem byłoby zlokalizowanie parkomatu w taki sposób, by stał się głównym akcentem jakiegoś miejsca, np. placu Rybnego. Urządzenie byłoby tam zbyt widoczne.

Wiadomo już, że na liście jest m.in. * róg ul. Staszica i Zielonej, * pl. Litewski (przy budynku UMCS), * Ogrodowa (przy słupie ogłoszeniowym), * ul. Zielona (przy kościele). Pięć urządzeń stanie na * pl. Zamkowym.

– Parkomatów będzie w sumie 90. Będziemy je instalować we wrześniu – zapowiada Awtuch.

Za pierwszą godzinę postoju zapłacimy 2 zł, za drugą 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł, a za każdą kolejną 2 zł. Bilet dobowy ma kosztować 15 zł. Abonament miesięczny to koszt 150 zł, półroczny 750 zł, a roczny 1300 zł. Abonament dla mieszkańca strefy to 100 zł, a dla osoby niepełnosprawnej 50 zł. Koperta kosztować ma 600 zł miesięcznie. Kto nie wykupi biletu zapłaci za karę 50 zł.

W śródmieściu powstać ma biuro strefy. – Mamy na oku kilka adresów, przyjedziemy po 15 sierpnia i wybierzemy siedzibę – mówi Awtuch.

Umowa z operatorami strefy została zawarta na cztery lata, w tym czasie dostaną od miasta prawie 6,7 mln zł. Konsorcjum ma nie tylko zamontować parkomaty i opróżniać ich kasetki, ale też utrzymywać porządek na miejscach parkingowych i prowadzić kontrolę biletów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Paweł
lolo
Guglała
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Paweł
Paweł (17 września 2012 o 15:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaestem Zawiedziony... Nie dośc że złożyłem wniosek jako mieszkaniec to jeszcze odmawiaja mi wydania karty dla mieszkańca. Jestem współwłaścicielem pojazdu, jestem zameldowany w strefie parkowania. Odmawiaja dlatego że drógi współwłaściciel (mama) posiada na siebie jeden samochód i jak jest współwłaścicielem drugiego samochodu to już nie dostane karty mieszkańca. Ludzie pomuszcie.... gdzie się odwołać na tą decyzję. Moim zdaniem urzędnik jest niekompetentny i źle interpretuje ustawę. Czyli mama złożyła wniosek o wydanie karty parkingowej dla mieszkańca na swój samochód a ja złożyłem oddzielny wniosek na inny samochód. Moje pytanie jest nastepujące.... Na jakiej podstawie odwawiają mi wydania karty mieszkańca? Spełniam wszystkie warunki. Jest dwóch właścicieli, dwa inne samochody i dwie inne karty.... Nie rozumiem.... Pozwolę sobie przytoczyć fragment:
1. Uprawnienia do otrzymania jednego abonamentu typu „M” dla mieszkańca, po wniesieniu opłaty posiada osoba fizyczna:
[indent=1]1) zameldowana i zamieszkała w obszarze SPP,
2) będąca właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony, lub posiadająca prawo do korzystania z pojazdu na podstawie umowy leasingu albo umowy kredytu lub innej umowy cywilnoprawnej.[/indent]
2. Przy składaniu wniosku o wydanie abonamentu należy przedstawić oryginały następujących dokumentów:
[indent=1]1) dokumentu tożsamości lub innego dokumentu, z którego wynikać będzie fakt zamieszkania w obszarze SPP;
2) dowodu rejestracyjnego pojazdu;
3) umowy leasingu, umowy sprzedaży pojazdu na raty, zawartej z bankiem lub firmą leasingową lub innej umowy cywilnoprawnej.[/indent]
Rozwiń
lolo
lolo (6 września 2012 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Firmy wyniosą się z centrum, bo to są zbyt duże koszta dla klientów, oraz pracowników firm. Ludzie zarabiają po 1500 zł i co 10% pensji ma oddać za parking, na paliwo 30%, do tego opłaty i sama przyjemność chodzenia do pracy pochłania 50% pensji lubelskiej. więc pytam po co pracować, skoro nic na siebie nie zostaje poza ochłapami...
Rozwiń
Guglała
Guglała (5 września 2012 o 18:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już widzę jak padają sklepy ze strefy. Dodatkowa opłata oraz brak klientów, którzy nie przyjadą do centrum lublina będzie niezłą trucizną dla przedsiębiorców. Lublin to nie Warszawa więc nie wierzę, żeby można było liczyć na bogatszych klientów w wystarczającej ilości. Wszyscy pojadą do galerii i marketów gdzie opłaty za parkingi są groszowe lub wcale ich nie ma. Może w radzie miasta działa jakieś lobby? Gratulacje PANIE Żuk i PANOWIE radni.
Rozwiń
szarak
szarak (5 września 2012 o 12:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sprawdzie parking za Ratuszem czy ktoś płaci z urzedników itp. - a potem porozmawiajmy o strefie płatnego parkowania dla pozostałych szaraczkach.
Rozwiń
Maciek
Maciek (23 sierpnia 2012 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwykle znajdzie się paru mądrych kórzy napiszą że biedni mieszkańcy muszą płacić a urzędnicy nie - jestem ciekawy skąd macie takie info?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!