piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Gdzie warto iść na zakupy w Lublinie. Raport

Dodano: 21 kwietnia 2013, 19:56

Gdzie warto iść na zakupy w Lublinie
Gdzie warto iść na zakupy w Lublinie

Real, E.Leclerc i Lidl to od kilku miesięcy liderzy rankingu najtańszych zakupów w Lublinie przygotowanego przez portal dlahandlu.pl

Dużych zakupów nigdy nie robię w osiedlowym sklepie, bo jest po prostu drożej. Ale w hipermarketach także warto patrzeć, co ile kosztuje, gdyż ceny produktów w różnych miejscach mogą się znacznie od siebie różnić – ocenia Katarzyna Michaluk z Lublina.

Dlatego ankieterzy portalu dlahandlu.pl systematycznie zaglądają do 11 placówek handlowych w Lublinie. Ostatnie dane zbierali od 22 marca do 12 kwietnia 2013 r. W ich koszyku znalazło się 50 produktów, przede wszystkim żywnościowych, ale też kosmetyki i chemia domowa.

Z badania po raz kolejny wynika, że w Lublinie najtańsze zakupy zrobimy w Realu. Tu koszyk będzie kosztował 240 zł (dokładnie tyle samo, co miesiąc wcześniej). W E.Leclercu zapłacimy nieco więcej, bo 253 zł (miesiąc wcześniej 247 zł). Najdroższe zakupy czekają nas natomiast w Żabce, gdzie zapłacimy 372 zł. To i tak mniej niż miesiąc wcześniej, gdy ten sam koszyk kosztował 397 zł. W Społem Lublin zapłacimy dokładnie tyle samo, co w poprzednim badaniu – 322 zł.

A gdzie kupić poszczególne produkty? Mąka pszenna Poznańska najtańsza będzie w Leclercu (1,45 zł). Tu kupimy też najtańszą kiełbasę Podwawelską (9,99 zł/kg) i jabłka (1,89 zł/kg). Za cukier biały kryształ najmniej zapłacimy w Lidlu (3,43 zł), do którego warto też się wybrać po czekoladę mleczną Wedla (2,49 zł), margarynę Ramę Classic (4,21 zł/500 g) i pomarańcze (2,49 zł/kg).

Za półlitrowe piwo Żywiec w puszce najmniej zapłacimy natomiast w Carrefourze (2,99 zł). Tu również najtańszy będzie olej Kujawski (5,95 zł/litr), sok pomarańczowy Tymbarku (3,99 zł/litr) i woda niegazowana Żywiec Zdrój (1,69 zł/1,5 l). W Tesco zapłacimy najmniej za 10 jaj (2,30 zł), parówki Berlinki (3,99 zł/250 g.) i cytryny (3,89 zł/kg)

W Realu opłaci się kupić m.in. kawę Tchibo (5,99 zł/250 g), herbatę Lipton (13,89 zł/100 torebek), masło ekstra (2,89 zł/200 g), mleko Łowickie 3,2 proc. (2,49 zł/l).

Żywność drożeje

W ciągu ostatniego roku zdrożały owoce, warzywa, nabiał, mięso – wynika z danych GUS. Najbardziej podrożały jajka (ok. 14 proc.). Więcej płacimy też za ser Gouda (ok. 5 proc.) i mleko (3 proc.). Kiełbasa Myśliwska podrożała o 7 proc., schab o 5,8 proc., kiełbasa Toruńska o ponad 4 proc. Cytryny kosztują blisko jedną trzecią więcej niż na początku ub. roku. O ponad 4 proc. podrożały ziemniaki i cebula. Cena margaryny wzrosła o ponad 6 proc., zaś masła o 3 proc. Tańsza jest kawa (o 7,8 proc.) i herbata (o 5 proc.). Nieznacznie spadły ceny cukru i czekolady. Mniej płacimy za ryby.
Czytaj więcej o:
Anka
stud
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Anka
Anka (28 lutego 2015 o 19:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Oj teraz w Lublinie dobudowali tyle galerii i sklepów, że powyższe wykresy mocno by się zmieniły :)

Rozwiń
stud
stud (22 kwietnia 2013 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
akurat herbata lipton taniej jest w Biedronce bo za niecałe 12 zlotych
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!