Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 kwietnia 2013 r.
19:10
Edytuj ten wpis

"Ghost bike” ku pamięci tragicznie zmarłej rowerzystki (wideo, zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora lm
0 17 A A
 (Wojciech Nieśpiałowski)
(Wojciech Nieśpiałowski)

Kilkudziesięciu rowerzystów przejechało ulicami Lublina, by upamiętnić śmierć kobiety, która zginęła w ostatni weekend pod kołami ciężarówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Cykliści o godz. 18 spotkali się na placu Litewskim. Stamtąd wyruszyli na al. Unii Lubelskiej w okolice budowy Tarasów Zamkowych. To tam doszło do tragedii. 64-letniej rowerzystki, Elżbiety M., nie zauważył kierowca ciężarówki, skręcający na plac budowy. Ciągnął ofiarę pod kołami jeszcze przez kilkadziesiąt metrów. Kobieta nie miała żadnych szans na przeżycie.

– Ona jechała przepisowo, a mimo to zginęła. To pokazuje, jak niebezpieczne dla nas są polskie drogi. Chcemy zwrócić uwagę kierowców na rowerzystów, by zmienili kulturę jazdy – mówi Michał Wolny, jeden z organizatorów manifestacji.

W miejscu tragedii zapalono znicze i zainstalowano "ghost bike'a” (ducha roweru). Rozpoznawany na całym świecie biały rower jest symbolem upamiętniającym cyklistów, którzy zginęli w wypadkach.

Wkrótce film.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
smutny marian / 18 kwietnia 2013 o 10:32
rower to samo zdrowie jak widać a pedały won na księżyc
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 10:15
[quote name='...' timestamp='1366231273' post='759678']
Z inne strony jest grupa rowerzystów łamiących prawo i z reguły nie są to rowerzyści, ale wyrostki lub ludzie na wsi kupujący piwo i wracający bez świateł po nocy, ale duża grupa fanów kolarstwa szanuje na drodze siebie i innych.
[/quote]


Dokładnie ta "grupa fanów kolarstwa" jest najgorsza i i prezentuje największy poziom chamstwa i agresji wśród wszystkich poruszających się rowerami, zawsze pod pretekstem "mam prawo". Ze zwykłym użytkownikiem roweru nie ma większych problemów.
[quote name='...' timestamp='1366231273' post='759678']
Z inne strony jest grupa rowerzystów łamiących prawo i z reguły nie są to rowerzyści, ale wyrostki lub ludzie na wsi kupujący piwo i wracający bez świateł po nocy, ale duża grupa fanów kolarstwa szanuje na drodze siebie i innych.
[/quote]


Dokładnie ta "grupa fanów kolarstwa" jest najgorsza i i prezentuje największy poziom chamstwa i agresji wśród wszystkich poruszających się rowerami, zawsze pod pretekstem "mam prawo... rozwiń
Avatar
Wiesiek / 18 kwietnia 2013 o 09:29
aha jeszcze jedno Tarpan w cenie roweru
Avatar
Wiesiek / 18 kwietnia 2013 o 09:28
[quote name='...' timestamp='1366235590' post='759691']
Jeszcze dodam, kierowcy na drodze nie tylko nie szanują rowerzystów, czy pieszych. Oni nie szanują też innych kierowców. Normą jest, że jak wsiadasz do samochodu, to stajesz się agresywnym chamem i ktokolwiek się na tej drodze znajdzie jest wrogiem - przeszkadza Ci w dojeździe o czasie na miejsce.[/quote]

A ja kupiłem sobie zardzewiałego tarpana (taki polski pic-up, jaki kraj takie pic-up'y) i prosze bardzo niech jakiś cham wymusza pierszeństwo, przerysuje albo pogniecie swoje cacko i będzie płacz, a mi to wisi.
PS jescze mam zamiar kupić polskiego mini-vana nyse albo żuka
Jakby jakaś sypmatyczna roweżystka miała ochotę na przejażdżkę to serdecznie zapraszam.
[quote name='...' timestamp='1366235590' post='759691']
Jeszcze dodam, kierowcy na drodze nie tylko nie szanują rowerzystów, czy pieszych. Oni nie szanują też innych kierowców. Normą jest, że jak wsiadasz do samochodu, to stajesz się agresywnym chamem i ktokolwiek się na tej drodze znajdzie jest wrogiem - przeszkadza Ci w dojeździe o czasie na miejsce.[/quote]

A ja kupiłem sobie zardzewiałego tarpana (taki polski pic-up, jaki kraj takie pic-up'y) i prosze bardzo niech jakiś cham wymusza piersze... rozwiń
Avatar
... / 17 kwietnia 2013 o 23:53
Jeszcze dodam, kierowcy na drodze nie tylko nie szanują rowerzystów, czy pieszych. Oni nie szanują też innych kierowców. Normą jest, że jak wsiadasz do samochodu, to stajesz się agresywnym chamem i ktokolwiek się na tej drodze znajdzie jest wrogiem - przeszkadza Ci w dojeździe o czasie na miejsce.

Dlatego jestem zwolennikiem przywrócenia przepisów sprzed wojny. Jak kierujący pojazdem zbliży się do krowy pasącej się na skraju drogi ma obowiązek zatrzymać się, wyłączyć silnik i zaczekać aż krowa się oddali, żeby nie płoszyć zwierzęcia.

Jesteś w pełni sprawny - podróżuj rowerem, pieszo lub komunikacją miejską (oczywiście poza kurierami itp.).
Nie zanieczyszczaj powietrza narażając na choroby siebie i innych. Zamiast wyganiać rowerzystów do lasu pamiętaj, że dzięki nim w ogóle możesz gdzieś przejechać inaczej stałbyś w kilometrowych korkach.
Jeszcze dodam, kierowcy na drodze nie tylko nie szanują rowerzystów, czy pieszych. Oni nie szanują też innych kierowców. Normą jest, że jak wsiadasz do samochodu, to stajesz się agresywnym chamem i ktokolwiek się na tej drodze znajdzie jest wrogiem - przeszkadza Ci w dojeździe o czasie na miejsce.

Dlatego jestem zwolennikiem przywrócenia przepisów sprzed wojny. Jak kierujący pojazdem zbliży się do krowy pasącej się na skraju drogi ma obowiązek zatrzymać się, wyłączyć silnik i zaczekać aż krowa się oddali, żeby nie płoszyć zwierz... rozwiń
Avatar
ja znowu ja / 17 kwietnia 2013 o 23:31
lubie jeszdzić rowerem ale unas nie magdzie i pie...ole i nie jezdze a ze traktorem jezdze zawodowo to rowerzysty mnie wku***jają nie lubie ich i basta rowery na dach samochodu i do lasu sie bujać ajak nie to jezdzić mpk brak słów
Avatar
well informed / 17 kwietnia 2013 o 22:46
cytat : zainstalowano „ghost bike’a” (ducha roweru)
....a wszyscy sie w Powscle chwalicie ze znacie angielski PERFECT
Avatar
verally mako / 17 kwietnia 2013 o 22:45
[quote name='Gość' timestamp='1366224925' post='759618']
Najpierw się objeżdża na światłach, a potem prowadzi cały peleton z szybkością relaksacyjną. Oto obraz "rowerzysty"
Wyprzedzić, zajechać drogę, wykręcić wentylki, to jedyna metoda na jednośladowego ćwoka.
[/quote]

Idź być idiotą gdzie indziej.
Avatar
... / 17 kwietnia 2013 o 22:41
[quote name='Gość' timestamp='1366225093' post='759620']
Właśnie takie myślenie rowerzystów powoduje śmierć rowerzystów

Mają pierwszeństwo ale po upewnieniu się itd istoto o inteligencji ramy rowerowej
[/quote]

Szkoda się licytować, bo błędy popełniają zarówno kierowcy jak i rowerzyści, nie mniej to kierowcy ciągle się spiesząc nie szanują innych użytkowników ruchu powodując liczne szkody na mieniu i zdrowiu, a czasem nawet życiu. Kierowca wykonując manewr powinien się upewnić czy nikomu nie zagraża, a nie pieszy lub rowerzysta, który spokojnie idzie/jedzie. Nie mówię tu oczywiście o przejściu dla pieszych. Często kierowcy ostentacyjnie wyprzedzając mnie zajeżdżają drogę spychając na krawężnik. Jeżdżę bardzo blisko krawędzi jezdni i niemal tylko po bardzo mało ruchliwych drogach, ale dla wielu rower jest jak czerwona płachta na byka. W zeszłym roku przejeżdżałem przez Wojciechów na szlaku rowerowym. Na drodze była podwójna ciągła. Kierowca jechał za mną i nie wyprzedzał mimo, że jechałem niemal po trawie. Na wysokości komisariatu policji droga się poszerza o parking - jechałem na przerywanej linii oddzielającej go od drogi, a on i tak trąbiąc zepchnął mnie poza jezdnię.
Bardzo często kierowcy wyprzedzają rowerzystę przed skrętem w prawo zajeżdżając następnie drogę...
Jestem też kierowcą i zdaję sobie sprawę, jak często rowerzyści uprzykrzają jazdę i proszą się o wypadek, ale to nie miejsce na licytację kto jest mądrzejszy. Ja staram się jeździć poprawnie rowerem i samochodem, przestrzegając prawa i zachowując ograniczone zaufanie do innych, ale jeśli ktoś mówi, że kierowcy zajeżdżają drogę to nie mów, że rowerzyści są gorsi, tylko przestań zajeżdżać drogę!

Z inne strony jest grupa rowerzystów łamiących prawo i z reguły nie są to rowerzyści, ale wyrostki lub ludzie na wsi kupujący piwo i wracający bez świateł po nocy, ale duża grupa fanów kolarstwa szanuje na drodze siebie i innych. Natomiast nie znam kierowcy, który jeździłby zgodnie z przepisami. Na pewno taki istnieje, ale nie znam... Ograniczenie prędkości to też przepisy... Nakaz zatrzymania na zielonej strzałce to też przepis... Zatrzymywanie się na żółtym świetle również. A wiesz może kierowco jak się sygnalizuje manewry na rondzie? Wiesz, że po deszczu należy uważać, aby nie chlapać wodą po chodnikach? Wymieniać tu można w nieskończoność i nie są to wykroczenia pojedynczych osób, jak w przypadku rowerzystów, ale pewne normy zachowania na drodze. Jak jedziesz 50km/h to na ciebie trąbią itd. itp.
[quote name='Gość' timestamp='1366225093' post='759620']
Właśnie takie myślenie rowerzystów powoduje śmierć rowerzystów

Mają pierwszeństwo ale po upewnieniu się itd istoto o inteligencji ramy rowerowej
[/quote]

Szkoda się licytować, bo błędy popełniają zarówno kierowcy jak i rowerzyści, nie mniej to kierowcy ciągle się spiesząc nie szanują innych użytkowników ruchu powodując liczne szkody na mieniu i zdrowiu, a czasem nawet życiu. Kierowca wykonując manewr powinien się upewnić czy... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2013 o 20:58
[quote name='krzoy' timestamp='1366222855' post='759592']
do "kalinka" właśnie takie myślenie kierowców powoduje śmierć rowerzystów. Coraz częściej przy przejściu dla pieszych jest przejazd ścieżki rowerowej NA KTÓREJ ROWERZYŚCI MAJĄ PIERWSZEŃSTWO!!! Ale twój ograniczony umysł "świętej krowy" tyle że zmotoryzowanej, nie jest w stanie ogarnąć...
[/quote]

Właśnie takie myślenie rowerzystów powoduje śmierć rowerzystów

Mają pierwszeństwo ale po upewnieniu się itd istoto o inteligencji ramy rowerowej
[quote name='krzoy' timestamp='1366222855' post='759592']
do "kalinka" właśnie takie myślenie kierowców powoduje śmierć rowerzystów. Coraz częściej przy przejściu dla pieszych jest przejazd ścieżki rowerowej NA KTÓREJ ROWERZYŚCI MAJĄ PIERWSZEŃSTWO!!! Ale twój ograniczony umysł "świętej krowy" tyle że zmotoryzowanej, nie jest w stanie ogarnąć...
[/quote]

Właśnie takie myślenie rowerzystów powoduje śmierć rowerzystów

Mają pierwszeństwo ale po upewnien... rozwiń
Avatar
smutny marian / 18 kwietnia 2013 o 10:32
rower to samo zdrowie jak widać a pedały won na księżyc
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 10:15
[quote name='...' timestamp='1366231273' post='759678']
Z inne strony jest grupa rowerzystów łamiących prawo i z reguły nie są to rowerzyści, ale wyrostki lub ludzie na wsi kupujący piwo i wracający bez świateł po nocy, ale duża grupa fanów kolarstwa szanuje na drodze siebie i innych.
[/quote]


Dokładnie ta "grupa fanów kolarstwa" jest najgorsza i i prezentuje największy poziom chamstwa i agresji wśród wszystkich poruszających się rowerami, zawsze pod pretekstem "mam prawo". Ze zwykłym użytkownikiem roweru nie ma większych problemów.
[quote name='...' timestamp='1366231273' post='759678']
Z inne strony jest grupa rowerzystów łamiących prawo i z reguły nie są to rowerzyści, ale wyrostki lub ludzie na wsi kupujący piwo i wracający bez świateł po nocy, ale duża grupa fanów kolarstwa szanuje na drodze siebie i innych.
[/quote]


Dokładnie ta "grupa fanów kolarstwa" jest najgorsza i i prezentuje największy poziom chamstwa i agresji wśród wszystkich poruszających się rowerami, zawsze pod pretekstem "mam prawo... rozwiń
Avatar
Wiesiek / 18 kwietnia 2013 o 09:29
aha jeszcze jedno Tarpan w cenie roweru
Avatar
Wiesiek / 18 kwietnia 2013 o 09:28
[quote name='...' timestamp='1366235590' post='759691']
Jeszcze dodam, kierowcy na drodze nie tylko nie szanują rowerzystów, czy pieszych. Oni nie szanują też innych kierowców. Normą jest, że jak wsiadasz do samochodu, to stajesz się agresywnym chamem i ktokolwiek się na tej drodze znajdzie jest wrogiem - przeszkadza Ci w dojeździe o czasie na miejsce.[/quote]

A ja kupiłem sobie zardzewiałego tarpana (taki polski pic-up, jaki kraj takie pic-up'y) i prosze bardzo niech jakiś cham wymusza pierszeństwo, przerysuje albo pogniecie swoje cacko i będzie płacz, a mi to wisi.
PS jescze mam zamiar kupić polskiego mini-vana nyse albo żuka
Jakby jakaś sypmatyczna roweżystka miała ochotę na przejażdżkę to serdecznie zapraszam.
[quote name='...' timestamp='1366235590' post='759691']
Jeszcze dodam, kierowcy na drodze nie tylko nie szanują rowerzystów, czy pieszych. Oni nie szanują też innych kierowców. Normą jest, że jak wsiadasz do samochodu, to stajesz się agresywnym chamem i ktokolwiek się na tej drodze znajdzie jest wrogiem - przeszkadza Ci w dojeździe o czasie na miejsce.[/quote]

A ja kupiłem sobie zardzewiałego tarpana (taki polski pic-up, jaki kraj takie pic-up'y) i prosze bardzo niech jakiś cham wymusza piersze... rozwiń
Avatar
... / 17 kwietnia 2013 o 23:53
Jeszcze dodam, kierowcy na drodze nie tylko nie szanują rowerzystów, czy pieszych. Oni nie szanują też innych kierowców. Normą jest, że jak wsiadasz do samochodu, to stajesz się agresywnym chamem i ktokolwiek się na tej drodze znajdzie jest wrogiem - przeszkadza Ci w dojeździe o czasie na miejsce.

Dlatego jestem zwolennikiem przywrócenia przepisów sprzed wojny. Jak kierujący pojazdem zbliży się do krowy pasącej się na skraju drogi ma obowiązek zatrzymać się, wyłączyć silnik i zaczekać aż krowa się oddali, żeby nie płoszyć zwierzęcia.

Jesteś w pełni sprawny - podróżuj rowerem, pieszo lub komunikacją miejską (oczywiście poza kurierami itp.).
Nie zanieczyszczaj powietrza narażając na choroby siebie i innych. Zamiast wyganiać rowerzystów do lasu pamiętaj, że dzięki nim w ogóle możesz gdzieś przejechać inaczej stałbyś w kilometrowych korkach.
Jeszcze dodam, kierowcy na drodze nie tylko nie szanują rowerzystów, czy pieszych. Oni nie szanują też innych kierowców. Normą jest, że jak wsiadasz do samochodu, to stajesz się agresywnym chamem i ktokolwiek się na tej drodze znajdzie jest wrogiem - przeszkadza Ci w dojeździe o czasie na miejsce.

Dlatego jestem zwolennikiem przywrócenia przepisów sprzed wojny. Jak kierujący pojazdem zbliży się do krowy pasącej się na skraju drogi ma obowiązek zatrzymać się, wyłączyć silnik i zaczekać aż krowa się oddali, żeby nie płoszyć zwierz... rozwiń
Avatar
ja znowu ja / 17 kwietnia 2013 o 23:31
lubie jeszdzić rowerem ale unas nie magdzie i pie...ole i nie jezdze a ze traktorem jezdze zawodowo to rowerzysty mnie wku***jają nie lubie ich i basta rowery na dach samochodu i do lasu sie bujać ajak nie to jezdzić mpk brak słów
Avatar
well informed / 17 kwietnia 2013 o 22:46
cytat : zainstalowano „ghost bike’a” (ducha roweru)
....a wszyscy sie w Powscle chwalicie ze znacie angielski PERFECT
Avatar
verally mako / 17 kwietnia 2013 o 22:45
[quote name='Gość' timestamp='1366224925' post='759618']
Najpierw się objeżdża na światłach, a potem prowadzi cały peleton z szybkością relaksacyjną. Oto obraz "rowerzysty"
Wyprzedzić, zajechać drogę, wykręcić wentylki, to jedyna metoda na jednośladowego ćwoka.
[/quote]

Idź być idiotą gdzie indziej.
Avatar
... / 17 kwietnia 2013 o 22:41
[quote name='Gość' timestamp='1366225093' post='759620']
Właśnie takie myślenie rowerzystów powoduje śmierć rowerzystów

Mają pierwszeństwo ale po upewnieniu się itd istoto o inteligencji ramy rowerowej
[/quote]

Szkoda się licytować, bo błędy popełniają zarówno kierowcy jak i rowerzyści, nie mniej to kierowcy ciągle się spiesząc nie szanują innych użytkowników ruchu powodując liczne szkody na mieniu i zdrowiu, a czasem nawet życiu. Kierowca wykonując manewr powinien się upewnić czy nikomu nie zagraża, a nie pieszy lub rowerzysta, który spokojnie idzie/jedzie. Nie mówię tu oczywiście o przejściu dla pieszych. Często kierowcy ostentacyjnie wyprzedzając mnie zajeżdżają drogę spychając na krawężnik. Jeżdżę bardzo blisko krawędzi jezdni i niemal tylko po bardzo mało ruchliwych drogach, ale dla wielu rower jest jak czerwona płachta na byka. W zeszłym roku przejeżdżałem przez Wojciechów na szlaku rowerowym. Na drodze była podwójna ciągła. Kierowca jechał za mną i nie wyprzedzał mimo, że jechałem niemal po trawie. Na wysokości komisariatu policji droga się poszerza o parking - jechałem na przerywanej linii oddzielającej go od drogi, a on i tak trąbiąc zepchnął mnie poza jezdnię.
Bardzo często kierowcy wyprzedzają rowerzystę przed skrętem w prawo zajeżdżając następnie drogę...
Jestem też kierowcą i zdaję sobie sprawę, jak często rowerzyści uprzykrzają jazdę i proszą się o wypadek, ale to nie miejsce na licytację kto jest mądrzejszy. Ja staram się jeździć poprawnie rowerem i samochodem, przestrzegając prawa i zachowując ograniczone zaufanie do innych, ale jeśli ktoś mówi, że kierowcy zajeżdżają drogę to nie mów, że rowerzyści są gorsi, tylko przestań zajeżdżać drogę!

Z inne strony jest grupa rowerzystów łamiących prawo i z reguły nie są to rowerzyści, ale wyrostki lub ludzie na wsi kupujący piwo i wracający bez świateł po nocy, ale duża grupa fanów kolarstwa szanuje na drodze siebie i innych. Natomiast nie znam kierowcy, który jeździłby zgodnie z przepisami. Na pewno taki istnieje, ale nie znam... Ograniczenie prędkości to też przepisy... Nakaz zatrzymania na zielonej strzałce to też przepis... Zatrzymywanie się na żółtym świetle również. A wiesz może kierowco jak się sygnalizuje manewry na rondzie? Wiesz, że po deszczu należy uważać, aby nie chlapać wodą po chodnikach? Wymieniać tu można w nieskończoność i nie są to wykroczenia pojedynczych osób, jak w przypadku rowerzystów, ale pewne normy zachowania na drodze. Jak jedziesz 50km/h to na ciebie trąbią itd. itp.
[quote name='Gość' timestamp='1366225093' post='759620']
Właśnie takie myślenie rowerzystów powoduje śmierć rowerzystów

Mają pierwszeństwo ale po upewnieniu się itd istoto o inteligencji ramy rowerowej
[/quote]

Szkoda się licytować, bo błędy popełniają zarówno kierowcy jak i rowerzyści, nie mniej to kierowcy ciągle się spiesząc nie szanują innych użytkowników ruchu powodując liczne szkody na mieniu i zdrowiu, a czasem nawet życiu. Kierowca wykonując manewr powinien się upewnić czy... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2013 o 20:58
[quote name='krzoy' timestamp='1366222855' post='759592']
do "kalinka" właśnie takie myślenie kierowców powoduje śmierć rowerzystów. Coraz częściej przy przejściu dla pieszych jest przejazd ścieżki rowerowej NA KTÓREJ ROWERZYŚCI MAJĄ PIERWSZEŃSTWO!!! Ale twój ograniczony umysł "świętej krowy" tyle że zmotoryzowanej, nie jest w stanie ogarnąć...
[/quote]

Właśnie takie myślenie rowerzystów powoduje śmierć rowerzystów

Mają pierwszeństwo ale po upewnieniu się itd istoto o inteligencji ramy rowerowej
[quote name='krzoy' timestamp='1366222855' post='759592']
do "kalinka" właśnie takie myślenie kierowców powoduje śmierć rowerzystów. Coraz częściej przy przejściu dla pieszych jest przejazd ścieżki rowerowej NA KTÓREJ ROWERZYŚCI MAJĄ PIERWSZEŃSTWO!!! Ale twój ograniczony umysł "świętej krowy" tyle że zmotoryzowanej, nie jest w stanie ogarnąć...
[/quote]

Właśnie takie myślenie rowerzystów powoduje śmierć rowerzystów

Mają pierwszeństwo ale po upewnien... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 0

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 3

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 0

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!