wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Giełda na Elizówce w rozbudowie. Powstaje nowa hala

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2014, 11:00

Budowa nowej hali targowej na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego jest już na półmetku. Na powierzchni około 4 tysięcy mkw znajdzie się m.in. chłodnia

Obiekty należące do Lubelskiego Rynku Hurtowego są w trakcie rozbudowy. Są też modernizowane. Na terenie giełdy w Elizówce powstaje nowa hala spożywcza "K”. Będzie mieć powierzchnię ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. - Jesteśmy już na półmetku prac - mówi Ryszard Nowak, prezes Lubelskiego Rynku Hurtowego S.A. - Na 31 marca jest wyznaczony termin zakończenia robót. Na dachu hali zostanie zamontowanych 800 paneli słonecznych, każdy o mocy 250 W. - Będzie to największa w Polsce farma fotowoltaiczna - twierdzi prezes Nowak. Przetarg na budowę farmy fotowoltaicznej na początku listopada został unieważniony. - Kolejny zostanie rozpisany w granicach tygodnia - zapowiada prezes spółki. W budowanej hali będą sprzedawane artykuły spożywcze. - Trwają rozmowy z nowymi najemcami - wskazuje prezes spółki LRH. W nowej hali będzie także chłodnia. - W będą dwa boksy o powierzchni 600 metrów kwadratowych na potrzeby Centrum Handlu Zagranicznego, które mieści się na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego - precyzuje prezes Nowak. To nie jedyne prace wykonywane na podlubelskiej giełdzie. - Zrobiliśmy już generalny remont kotłowni gazowej, która została we wrześniu oddana do użytku - mówi Nowak. - Poza tym po wcześniejszej rozbudowie hali kwiatowej powierzchnia deszczówki się zwiększyła. Trzeba było wybudować nowe zbiorniki, bo te dotychczasowe zrobiły się już za małe. Powstały dwa nowe, zaś te które już mieliśmy rozstały zmodernizowane. Wykonaliśmy też system zraszania. Inwestycja realizowana na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego dotyczy też budowy nowych dróg dojazdowych i chodników. Ale na tym nie koniec. Za ogrodzeniem giełdy a miejscowością Rudnik na powierzchni ponad 3 ha zostanie posadzona wierzba energetyczna. - Jeśli pogoda dopisze chcemy nasadzenia wykonać jeszcze w tym roku. Jeśli to się teraz nie uda posadzimy rośliny na wiosnę - zapowiada prezes LRH. - Wierzbę będziemy sadzić na cele energetyczne. Najprawdopodobniej będziemy ją sprzedawać. Koszt realizowanej inwestycji to ok. 11 milionów złotych. Lubelski Rynek pokrywa to ze środków własnych. Elizówka w liczbach Z 47 ha gruntów, które należą do spółki, zagospodarowanych jest 18 ha, w tym ok. 4 ha zajmują obiekty pod dachem. Na terenie rynku działa 160 firm. Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego można kupić m.in. warzywa i owoce, artykuły spożywcze, nabiał, mięso, wędliny, pieczywo, mrożonki i ryby i kwiaty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: biznes Elizówka
Xy
coolEjaż
PSL
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Xy
Xy (4 grudnia 2014 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nowe hale się buduje a starych nie remontuje, bo po co. Na pierwszych halach, ludzie pracujący tam marzną, bo jak się włączy nawiew ciepłego powietrza to jest taki huk, że myśli własnych nie słychać, nie mówiąc już o tym, żeby usłyszeć co mówi klient. Mają do wyboru albo zamarznąć albo ogłuchnąć, a na nowej hali solary będą montować. A może będą dogrzewać stare hale ogniskami  z wierzby energetycznej? Dla mnie kompletna porażka, jak wszystko na tej giełdzie.

Rozwiń
coolEjaż
coolEjaż (2 grudnia 2014 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a dlaczego obecne hale stoją w połowie puste?


a dlaczego obecne hale stoją w połowie puste?

One nie są w połowie puste -tylko w połowie pełne :-)

Rozwiń
PSL
PSL (2 grudnia 2014 o 14:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lubelski Rynek Hurtowy to nie jest prywatna firma. Ktos kontroluje tą inwestycje?czy jest potrzebna czy tylko wybudowac bo wybudowac? 

Rozwiń
aa
aa (2 grudnia 2014 o 14:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a dlaczego obecne hale stoją w połowie puste?

Rozwiń
z
z (2 grudnia 2014 o 13:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gratulacje -nalezy cieszyć się z rozbudowy Giełdy na Elizówce oby zostało w rekach regionu Lubelskiego i podatki w tym regionie-plus rozbudowa dróg dojazdowych .

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!