sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Gimnazjaliści wzięli w szkole leki przeciwbólowe. Lekarze ledwo ich uratowali

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 stycznia 2013, 10:53
Autor: (MB)

Gimnazjaliści z szkoły przy ul. Szkolnej w Łomazach trafili na Odział Intensywnej Opieki Medycznej (
Gimnazjaliści z szkoły przy ul. Szkolnej w Łomazach trafili na Odział Intensywnej Opieki Medycznej (

Trzech gimnazjalistów z gm. Łomazy w bardzo ciężkim stanie trafiło do szpitala w Białej Podlaskiej. Zażyli dużą ilość leku przeciwbólowego przyniesionego do szkoły przez jednego z nich.

– Trzej 15-letni uczniowie gimnazjum w Łomazach w piątek zostali przewiezieni do bialskiego szpitala – mówi podkom. Jarosław Janicki z policji w Białej Podlaskiej. – Byli nieprzytomni. Z informacji przekazanych przez lekarzy wynika, że był to stan zagrażający ich życiu.

Gimnazjaliści z szkoły przy ul. Szkolnej w Łomazach trafili na Odział Intensywnej Opieki Medycznej. Tam lekarze udzielili im natychmiastowej pomocy. – Teraz sytuacja jest już ustabilizowana. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo – podkreśla Janicki.

Z wstępnych informacji wynika, że 15-latkowie zażyli dużą ilość leku przeciwbólowego. Przyniósł go do szkoły jeden z nich.

Dlaczego wzięli lek? – Nie wiążemy tego z próbą samobójczą. Bierzemy pod uwagę raczej inne przesłanki – mówi Janicki, ale zastrzega, że na razie za wcześnie na mówienie o okolicznościach całego zdarzenia.

Niektóre leki w dużych dawkach mogą działać pobudzająco, podobnie do narkotyków. Taki zamiar uczniów policjanci również biorą pod uwagę.

Sprawę bada policja z Wisznic. – Zebrane w tej sprawie materiały zostaną wkrótce przesłane do Sądu Rodzinnego – zapowiada Janicki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Zeszły rocznik
EGO
Absolwentka
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Zeszły rocznik
Zeszły rocznik (24 stycznia 2013 o 15:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ależ oczywiście, że ma znaczenie. Jak w zeszłym roku odchodziłem to pamiętam sytuację z jedną z nauczycielek (nazwiska nie podam) która uderzyła dzieciaka, od razu została zawieszoa a sprawa zgłoszona na policję przez dyra. I co, dyrektor wyleciał nauczycielka uczy dalej i sprawy nie było. I tu mamy to samo, nikt nic o tym nie mówi a kto za uczniów w danym momęcie odpowiadał? A no nauczyciele i dyrektor. Wychowanie w domu, wychowaniem w domu, wiadomo jak to na wsi, jest trochę inaczej, ale jak rodzice mają upilnować dziecka w szkole?
Ja tam święty nie byłem i swoje też się dałem we znaki, ale takich akcji z takim finałem to nie pamiętam. Nawet jak coś się działo to szybko kończyło się to, w najlepszym razie, na dywaniku. A z nauczycieli to tylko kilku dobrze wspominam wśród nich jest Pan Dyrektor Szudejko.
Rozwiń
EGO
EGO (21 stycznia 2013 o 09:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bez względu na to kto jest dyrektorem w tej szkole chłopcy powinni zostać porządnie ukarani. Jeśli nic się z tym nie zrobi to tylko czekać na następny taki wyskok. Znając realia polskiej szkoły to pewnie skończy się na pogadance wychowawcy lub psychologa szkolnego.Oczywiście nie tylko szkoła powinna zająć się tymi uczniami. Przede wszystkim powinni to zrobić rodzice.
Rozwiń
Absolwentka
Absolwentka (20 stycznia 2013 o 15:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='absolwent szkoły' timestamp='1358233569' post='720442']
Było krótko, ale we wrześniu zmienił się dyrektor. [color=#FF0000]Odszedł[/color] Szudejko, który trzymał w szkole dyscyplinę i większych ekscesów nie było. Teraz mamy nową panią dyrektor, która nie radzi sobie z kierowaniem szkołą a jedynie promocją niektórych osób w gminie i powiecie. Efekt tego widoczny.
[/quote]

Tak dla ścisłości, nie odszedł a został usunięty przez wójtowską klikę której od dawna był solą w oku.
Rozwiń
Kapelmajster
Kapelmajster (20 stycznia 2013 o 14:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ty miro, a ty się na coś leczysz? Na kompleksy na przykład? Zamiatanie to się teraz zaczęło. Jak kilku nawalonych małolatów mogło latać po szkole i nikt na to przez dłuższy czas nie zwrócił uwagi, ani na korytarzu ani na sali lekcyjnej? W szkole jest monitoring i wspaniałe grono pedagogiczne pilnujące uczniów na czele z nowym namiestnikiem wójta, ups, notabene nie obecną tego dnia, a zastępca pokazał co potrafi, panikować. Dlaczego najpierw zadzwoniono po rodziców a nie po policje i karetkę? Na szczęście, nieszczęście nie udało się tego "wyciszyć".Za starej dyrekcji inaczej by to było załatwione więc nie gadaj głupot miro tylko kup następną flaszkę i módl się żeby twe grzeszki nie wypłynęły na wierzch.
Rozwiń
skótki nieuctwa
skótki nieuctwa (15 stycznia 2013 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='miro' timestamp='1358242952' post='720583']
za poprzedniego byla stosowana metoda zamiatania pod dywan a treaz widać tego [color=#ff0000]skótki[/color]
[/quote]

skó...?! co widać? A lekcje odrobione, ze forum czytasz?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!