niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Gimnazjalne koszmary

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 listopada 2006, 22:23

Pobicia i kradzieże to największe zmory szkół na Lubelszczyźnie.
Tak wynika z raportów „zespołów Giertycha”, które odwiedzały gimnazja w ubiegłym tygodniu.

47 pobić, 54 kradzieże, dziewięć uszczerbków na zdrowiu, trzy próby sprzedawania narkotyków – to dane z pierwszych protokołów, które wpłynęły do lubelskiego kuratorium od „trójek Gierytycha”. Zespoły składające się z urzędnika miasta lub gminy, wizytatora z kuratorium oświaty i policjanta w ciągu trzech dni odwiedziły ok. 60 szkół.
W trzech szkołach w Zamościu uczniowie poskarżyli się, że są dręczeni fizycznie, w dwóch psychicznie. Jedno gimnazjum wizytatorzy ocenili jako całkowicie bezpieczne. – Nie wierzę, że jest szkoła, w której nie stwierdzono żadnych zagrożeń – mówi Lech Sprawka, lubelski kurator oświaty. – Dlatego taką szkołę będzie odwiedzał wizytator. Już nie z zespołem, ale indywidualnie. Będzie się przyglądał, czy rzeczywiście nie ma tam żadnych problemów. Jeśli to będzie prawdą, to dalsze działania w postaci np. odwiedzin prokuratorów już nie będą potrzebne.
W szkołach z problemami odbędą się prokuratorskie pogadanki. Kurator Sprawka jest już po wstępnych rozmowach z Robertem Bednarczykiem, prokuratorem apelacyjnym w Lublinie. Oddeleguje on jedną osobę, która będzie odwiedzać szkoły wskazane przez kuratorium.
Lech Sprawka zamierza się skontaktować z pracownikami Sądu Okręgowego. – Zależy nam na szybkiej współpracy z kuratorami sądowymi oraz z sądami dla nieletnich – tłumaczy. – Takie oczekiwania wykazywały rady pedagogiczne podczas spotkań z zespołami.
Oprócz tego, nauczyciele sygnalizowali większe zróżnicowanie kar i nagród. Proponowali też, by w uzasadnionych przypadkach można było przeszukać ucznia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!