wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Godebskiego: Chodnik może zamienić się w legalne targowisko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2011, 22:47

Handlujący przy ul. Godebskiego są bardzo często poddawani kontrolom (Wojciech Nieśpiałowski)
Handlujący przy ul. Godebskiego są bardzo często poddawani kontrolom (Wojciech Nieśpiałowski)

Stragany przed blokiem przy ul. Godebskiego 1 w Lublinie od lat dają się we znaki mieszkańcom. Tymczasem Wojskowa Agencja Mieszkaniowa, do której teren należy, zastanawia się nad podpisaniem umowy z handlującymi.

Mieszkańcy narzekają na hałas i śmieci, które zostają każdego dnia przed ich blokiem.

– Walczymy z tym od 2001 roku – mówi jedna z mieszkanek budynku. – Były wizyty u prezydenta miasta, były kontrole ze Strażą Miejską. Teraz jest trochę lepiej, bo kończą handel przed godz. 17.

Straż Miejska dobrze zna ten problem, ale funkcjonariusze twierdzą, że nie wszystkie uwagi mieszkańców potwierdzały się, gdy odwiedzali to miejsce.

– Interwencje dotyczyły sytuacji, gdy handlujący hałasowali pod oknami, rozstawiając się wcześnie rano. Chodziło też o spożywanie alkoholu i nieprawidłowe parkowanie – wyjaśnia Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie.

– Przez ostatnich kilka tygodni wystawiliśmy siedem mandatów za spożywanie napojów alkoholowych. Zgłoszenia na temat niszczenia zieleni nie potwierdzały się.

Podobnie było z jedynym w tym roku zgłoszeniem dotyczącym zaśmiecania.

– Został tam skierowany patrol i nie potwierdził takiego faktu – mówi Robert Gogola. – Kontrole czystości w tym miejscu są przeprowadzane przez funkcjonariuszy codziennie.

Teren przed blokiem należy do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Zimą, na prośbę mieszkańców przedstawicielka WAM kontrolowała stragany w towarzystwie Straży Miejskiej. Wypraszała tych, którzy rozstawiali swoje stoiska na chodniku należącym do agencji. Strażnicy nie stwierdzali jednak żadnych nieprawidłowości. Handlujący mieli zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej i odprowadzali podatki. Wracali więc na swoje miejsce po kilku dniach od każdej kontroli.

WAM zamierza więc dać im szanse na legalne korzystanie z terenu pod blokiem.

– Oddział rozważa możliwość podpisania umów z handlującymi – informuje Maciej Czenczyk z Oddziału Regionalnego WAM w Lublinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
przechodze tamtedy
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 lipca 2011 o 10:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Straż Miejska potrafi tylko
zakładać szczęki na koła i pobierać mandaty
chodzą wyłącznie w Centrum miasta
dzielnice na obrzeżach bez kontroli
samochody zajmują chodniki
piesi nie mają gdzie chodzić
patrz II góra Sławinkowska
Rozwiń
przechodze tamtedy
przechodze tamtedy (14 lipca 2011 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Często tamtędy przechodzę,autor poprzedniego wpisu ma rację - dlaczego straż miejska czy policja nie zajmie się menelami okupującymi ul.Godebskiego od jakiegoś czasu?Kiedyś ich tam nie było,teraz są przez cały rok,o każdej porze dnia i nocy.Przesiadują w różnych miejscach,piją,prowadzą głośne rozmowy,czasami zaczepiają ludzi.Czy nikt nie może pogonić tego towarzystwa?Chodzą tamtędy dzieci do szkoły,starsze osoby,czy są bezpieczni?
Natomiast zakupy świeżych warzyw i owoców są wielka zaletą dla wielu osób.Starsi ludzie często interesują się też innymi towarami,są tanie i dostępne na miejscu.Jeśli sprzedawcy nie łamią prawa,są kontrolowani to co to komu przeszkadza?
Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2011 o 08:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przegonić meneli z pobliskiego parku przy apartamentowcu, a nie zakazywać ludziom handlu. Przynajmniej można kupić świeże warzywa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!