czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lublin

Gorąco w naszych portfelach

Dodano: 1 lutego 2007, 16:58

Średnio o 0,87 proc. wzrosną od 15 lutego opłaty za ciepło w naszym mieście.

Dla większości mieszkańców oznacza to miesięczną podwyżkę o kilka groszy za ogrzanie każdego metra kwadratowego.
- Wzrost opłat to skutek nowych cen, za które kupujemy ciepło w innych źródłach, a także podwyżki kosztów jego przesyłania - mówi Izabela Piątek z Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. - Podwyżki są jednak niewielkie, w większości przypadków mniejsze od przewidywanej inflacji.

Najbardziej - o ponad 2,5 proc. - wzrosną opłaty za ciepło w nowym budownictwie mieszkaniowym, m.in. na osiedlu Poręba i w części Czubów. - To oznacza, że np. w budynku włączonym do naszej sieci w 2005 r. miesięczny koszt ogrzewania 1 metra kwadratowego wzrośnie z 1,27 zł do 1,31 zł - wylicza Paweł Okapa, kierownik działu marketingu LPEC. - Miesięczna opłata za mieszkanie o powierzchni 50 mkw. będzie więc wynosić 65,5 zł, czyli o 2 zł więcej niż w zeszłym roku.
Mieszkańców największych lubelskich osiedli (prawie połowa wszystkich użytkowników sieci LPEC, m.in. z Czechowa i Czubów) czeka podwyżka o 0,54 proc. - Jeśli więc lokator płacił do tej pory 2 zł za każdy miesiąc ogrzewania metra kwadratowego, to teraz będzie płacił 2 zł i 1 grosz - kalkuluje Okapa. - Znaczna część mieszkańców nawet nie odczuje takiego wzrostu.

Kolejna grupa objęta podwyżką to stare budynki osiedli wojskowych, m.in. w okolicach al. Racławickich czy ul. Weteranów. Lokatorów mieszkań w tych blokach czeka zwyżka opłat o niecałe 1,5 proc.
Nieznacznie wzrosną też opłaty za ciepło w budynkach przemysłowych, handlowych czy usługowych, a także w obiektach użyteczności publicznej np. oświatowych. Tu podwyżka wyniesie 0,06 proc.
Co o podwyżkach sądzą lublinianie? - Wszystko drożeje, więc można się było spodziewać, że ceny za ogrzewanie także wzrosną. Niestety - mówi pan Marek, mieszkaniec Czubów. - W porównaniu z innymi podwyżkami, kilka groszy na każdym metrze da się jeszcze wytrzymać - dodaje pani Grażyna z ul. Młodej Polski.
Nowy cennik wejdzie w życie 15 lutego i będzie obowiązywał do 29 lutego przyszłego roku.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!