czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

"Gorący patrol" ruszy na pomoc. Szukają wolontariuszy


Centrum Wolontariatu szuka osób, które chcą pomagać bezdomnym w ramach programu „Gorący patrol”. Ważne był były to osoby otwarte i komunikatywne, które mają wolny czas wieczorem. Pierwsze spotkanie w poniedziałek.

W listopadzie już po raz 16. ruszają codzienne Gorące Patrole, czyli program pomocy osobom bezdomnym w Lublinie. W mieście takich osób jest blisko 600. Mieszkają w pustostanach, altankach, na klatkach schodowych a nawet kanałach, gdzie przebiegają rury ciepłownicze. Program Gorący Patrol jest skierowane właśnie do takich osób.

– Od 1 listopada do maja codziennie wydajemy osobom bezdomnym kolację na ul. 1 Maja 20. Wydajemy im również ubrania, rozmawiamy. Wszystko to obywa się w godz. od 19 do 21 – mówi Barbara Cholewa, koordynatorka programu „Gorący Patrol”.

Przygotowywany gorący posiłek składa się zawsze z zupy oraz drugiego dania albo kanapek. Bezdomni otrzymują również herbatę. Dziennie wydawanych jest ok. 70-80 takich zestawów.

Do wydawania posiłków są właśnie potrzebni wolontariusze. – Na dyżurze jest średnio 5 osób – podaje koordynatorka programu „Gorący patrol”. – Z wolontariuszami ustalamy wcześniej grafik dyżurów. Zwykle jest to jeden dyżur w tygodniu dla danej osoby. Jest też możliwość brania takich dyżurów rzadziej. Osoby chętne mogą brać więcej. Mogą nam pomóc również przy innego typu rzeczach. Czasem bowiem pomagamy osobom bezdomnym wyrobić sobie dowód osobisty, czy idziemy z nimi do urzędu pracy jeśli taka osoba chce się zarejestrować.

Jednak jak duże będzie zaangażowanie konkretnych wolontariuszy zależy od nich samych. Ważne by były to osoby otwarte, komunikatywne, takie, które nie boją się pracować z osobami bezdomnymi i wykluczonymi społecznie. 

Dla osób chętnych do pomocy przy „Gorącym patrolu” Centrum Wolontariatu organizuje spotkanie informacyjne. Zaplanowane jest na poniedziałek – 23 października w sali Centrum Wolontariatu w Lublinie, ul. Głęboka 17. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.

Wparcie programu

Można wesprzeć finansowo akcję Gorącego Patrolu. Osoby, które chciałby wpłacić pieniądze z przeznaczeniem na pomoc osobom bezdomnych. Nr konta 64 1240 1503 1111 0000 1753 2101 – tytuł wpłaty: „darowizna na cele statutowe - pomoc bezdomnym”.

Gosc
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gosc
Gosc (22 października 2017 o 17:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma co ukrywac ze na ulicy zyje czesc bezdomnych i to sa same pijaki ktorzy juz sa wyspecjalizowani w osiagnieciu swoich celow i zaspokojeniu swoich potrzeb. Jest to jedyna grupa ktora bez kompromisowo doji panstwo polskie. Szacun dla bezdomnych przebywajacych w schroniskach tym nalezy pomagac i ich wspierac poniewaz ci ludzie udowadniaja ze chca byc dla spoleczenstwa wartosciowi.
Rozwiń
Gość
Gość (22 października 2017 o 16:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ważne był były to osoby otwarte i komunikatywne" PO POLSKU?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!