Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 marca 2011 r.
20:54
Edytuj ten wpis

Górki czechowskie: Miasto sprzeda 100 działek budowlanych

0 8 A A
Miasto będzie sprzedawać działki budowlane na Górkach Czechowskich (Archiwum)
Miasto będzie sprzedawać działki budowlane na Górkach Czechowskich (Archiwum)

Jeśli radni zaakceptują pomysł urzędników, na terenie byłego poligonu (w rejonie ulicy Poligonowej) w ciągu kilku najbliższych lat powstanie duże osiedle domków jednorodzinnych. Ratusz chce wystawić na sprzedaż ponad 100 działek, na których będzie można się budować.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwsze przetargi zostaną ogłoszone najprawdopodobniej jesienią.

– To projekt uchwały, który muszą zaakceptować radni. Jeśli się zgodzą, to zaczniemy przygotowywać się do ich sprzedania – mówi Hanna Lewandowska z Wydziału Gospodarowania Mieniem UM Lublin.
Ratusz postanowił pozbyć się 116 działek przy zbiegu ulic Poligonowej i Zelwerowicza.

– Najłatwiej je znaleźć jadąc od strony ulicy Poligonowej, to fragment ziemi pomiędzy numerami 38 a 76, który idzie w głąb byłego terenu wojskowego – dodaje.

Najmniejsze działki będą mieć po 800 metrów kwadratowych, największe ponad 1500. Ratusz przewidział je pod zabudowę rezydencyjną, czyli duże wille. Domy staną przy nowych ulicach, nazwanych imionami zasłużonych oficerów Wojska Polskiego, czyli kpt. Władysława Raginsa, ppor. Jana Bałbota i mjr. Mariana Gołębiewskiego.

Miasto może ogłosić przetargi na każdą z działek oddzielnie albo sprzedać ten teren deweloperom, którzy zbudują osiedle, albo. Zanim to jednak nastąpi tereny trzeba będzie wycenić.

– To może nastąpić najwcześniej pod koniec kwietnia, po uprawomocnieniu się uchwały dającej zgodę na sprzedaż – zaznacza Hanna Lewandowska.

Przyszli właściciele nie powinni mieć żądnych problemów z wybudowaniem domów, ponieważ ta część miasta jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego. Według specjalistów od rynku nieruchomości działki mogą być dość drogie.

– To bardzo atrakcyjna lokalizacja, w tą stronę miasto będzie się rozwijało – mówi Jacek Reszko z biura nieruchomości Factor. – Myślę, że powstanie tutaj osiedle porównywalne do Choin, ceny za metr kwadratowy mogą zaczynać się od 150 zł wzwyż i nawet sięgać do 220–250 zł – dodaje.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
az / 19 marca 2011 o 06:25
I będzie przez 20 lat plac budowy,bez dróg ,oświetlenia,sklepu a z hałasem,kurzem itp.Miasto powinno taki teren sprzedać deweloperowi i zobowiązac go do wybudowania w ciągu np. 3 lat osiedla z infrastrukturą.
Avatar
Gość / 18 marca 2011 o 18:26
[quote name='pioot' timestamp='1300451929' post='451865']
... nie ale u nas specjalista z biura nieruchomości powiedział więc będą drogie. Trzy dni temu dziennik podał cenę ok.250zł/m.kw (o ile dobrze pamiętam). Mam pytanie dlaczego tam Lublin ma się rozwijać bo bliżej do Warszawy?
[/quote]

Ceny rażąco wysokie, to głupota za 10 ary zapłacić 250,000,00 zł. szukaja naiwnych ? bojkotować przetargi
Avatar
Skory / 18 marca 2011 o 17:22
Dodatkowo nie Bałbot tylko Bołbott lub Bołbot. W różnych źrodłach spotyka się obie formy nazwiska. Ale przecież napisanie poprawnie nazwiska to zbyt skomplikowana sprawa? Pisząc o kimś w swoim artykule należy przede wszystkim sprawdzić kim była lub jest ta osoba i jak brzmi dokładnie jej nazwisko, ale przecież to "DW" :-)
Avatar
MARIO / 18 marca 2011 o 15:10
Panie Tyczyński, polski bohater znad Wizny, nazywa się Władysław RAGINIS, nie Ragnis. Trochę więcej pomyślunku i szacunku dla ludzi, którzy walczyli, żeby teraz pan mógł być pismakiem..
Avatar
natka / 18 marca 2011 o 14:19
a drooge do tych wspanialych dzialek kto wybuduje? bo juz teraz ciezko sie wydostac z poligonowej
Avatar
pioot / 18 marca 2011 o 13:38
[quote name='crx' timestamp='1300450711' post='451851']
No,no!Nawet w Poznaniu już ceny pospadały.Ale widzę,że "wschód" dalej trzyma się mocno.Czyżby zarobki tam były tak wysokie,że ludzi stać na takie ceny....?!!!Tylko dlaczego słyszę ciągłe narzekania ,że tam zarabia się najmniej...?Ktoś nadaje się na leczenie specjalistyczne!!!
[/quote]

... nie ale u nas specjalista z biura nieruchomości powiedział więc będą drogie. Trzy dni temu dziennik podał cenę ok.250zł/m.kw (o ile dobrze pamiętam). Mam pytanie dlaczego tam Lublin ma się rozwijać bo bliżej do Warszawy?
[quote name='crx' timestamp='1300450711' post='451851']
No,no!Nawet w Poznaniu już ceny pospadały.Ale widzę,że "wschód" dalej trzyma się mocno.Czyżby zarobki tam były tak wysokie,że ludzi stać na takie ceny....?!!!Tylko dlaczego słyszę ciągłe narzekania ,że tam zarabia się najmniej...?Ktoś nadaje się na leczenie specjalistyczne!!!
[/quote]

... nie ale u nas specjalista z biura nieruchomości powiedział więc będą drogie. Trzy dni temu dziennik podał cenę ok.... rozwiń
Avatar
gosc / 18 marca 2011 o 13:26
bardzo dobrze! po co jakies ugory maja straszyc w sporym przeciez lublinie. niech sie miasto rozwija.
Avatar
crx / 18 marca 2011 o 13:18
No,no!Nawet w Poznaniu już ceny pospadały.Ale widzę,że "wschód" dalej trzyma się mocno.Czyżby zarobki tam były tak wysokie,że ludzi stać na takie ceny....?!!!Tylko dlaczego słyszę ciągłe narzekania ,że tam zarabia się najmniej...?Ktoś nadaje się na leczenie specjalistyczne!!!
Avatar
az / 19 marca 2011 o 06:25
I będzie przez 20 lat plac budowy,bez dróg ,oświetlenia,sklepu a z hałasem,kurzem itp.Miasto powinno taki teren sprzedać deweloperowi i zobowiązac go do wybudowania w ciągu np. 3 lat osiedla z infrastrukturą.
Avatar
Gość / 18 marca 2011 o 18:26
[quote name='pioot' timestamp='1300451929' post='451865']
... nie ale u nas specjalista z biura nieruchomości powiedział więc będą drogie. Trzy dni temu dziennik podał cenę ok.250zł/m.kw (o ile dobrze pamiętam). Mam pytanie dlaczego tam Lublin ma się rozwijać bo bliżej do Warszawy?
[/quote]

Ceny rażąco wysokie, to głupota za 10 ary zapłacić 250,000,00 zł. szukaja naiwnych ? bojkotować przetargi
Avatar
Skory / 18 marca 2011 o 17:22
Dodatkowo nie Bałbot tylko Bołbott lub Bołbot. W różnych źrodłach spotyka się obie formy nazwiska. Ale przecież napisanie poprawnie nazwiska to zbyt skomplikowana sprawa? Pisząc o kimś w swoim artykule należy przede wszystkim sprawdzić kim była lub jest ta osoba i jak brzmi dokładnie jej nazwisko, ale przecież to "DW" :-)
Avatar
MARIO / 18 marca 2011 o 15:10
Panie Tyczyński, polski bohater znad Wizny, nazywa się Władysław RAGINIS, nie Ragnis. Trochę więcej pomyślunku i szacunku dla ludzi, którzy walczyli, żeby teraz pan mógł być pismakiem..
Avatar
natka / 18 marca 2011 o 14:19
a drooge do tych wspanialych dzialek kto wybuduje? bo juz teraz ciezko sie wydostac z poligonowej
Avatar
pioot / 18 marca 2011 o 13:38
[quote name='crx' timestamp='1300450711' post='451851']
No,no!Nawet w Poznaniu już ceny pospadały.Ale widzę,że "wschód" dalej trzyma się mocno.Czyżby zarobki tam były tak wysokie,że ludzi stać na takie ceny....?!!!Tylko dlaczego słyszę ciągłe narzekania ,że tam zarabia się najmniej...?Ktoś nadaje się na leczenie specjalistyczne!!!
[/quote]

... nie ale u nas specjalista z biura nieruchomości powiedział więc będą drogie. Trzy dni temu dziennik podał cenę ok.250zł/m.kw (o ile dobrze pamiętam). Mam pytanie dlaczego tam Lublin ma się rozwijać bo bliżej do Warszawy?
[quote name='crx' timestamp='1300450711' post='451851']
No,no!Nawet w Poznaniu już ceny pospadały.Ale widzę,że "wschód" dalej trzyma się mocno.Czyżby zarobki tam były tak wysokie,że ludzi stać na takie ceny....?!!!Tylko dlaczego słyszę ciągłe narzekania ,że tam zarabia się najmniej...?Ktoś nadaje się na leczenie specjalistyczne!!!
[/quote]

... nie ale u nas specjalista z biura nieruchomości powiedział więc będą drogie. Trzy dni temu dziennik podał cenę ok.... rozwiń
Avatar
gosc / 18 marca 2011 o 13:26
bardzo dobrze! po co jakies ugory maja straszyc w sporym przeciez lublinie. niech sie miasto rozwija.
Avatar
crx / 18 marca 2011 o 13:18
No,no!Nawet w Poznaniu już ceny pospadały.Ale widzę,że "wschód" dalej trzyma się mocno.Czyżby zarobki tam były tak wysokie,że ludzi stać na takie ceny....?!!!Tylko dlaczego słyszę ciągłe narzekania ,że tam zarabia się najmniej...?Ktoś nadaje się na leczenie specjalistyczne!!!

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 35 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 17 14

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 28 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 6 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra