poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Grabczuk nowym marszałkiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2008, 19:42
Autor: RAFAŁ PANAS

Krzysztof Grabczuk (PO) wygrał wczoraj walkę o marszałkowski fotel z Andrzejem Pruszkowskim (PiS). Za politykiem PO głosowało 20 radnych, przeciwko było 12.

Już od rana w sejmiku trwało nerwowe liczenie głosów. Wniosek o odwołanie marszałka Jarosława Zdrojkowskiego (PiS) podpisało w grudniu 20 radnych z PO, PSL, SLD i Samoobrony. Gdyby wczoraj wycofał się choć jeden z nich groziło to upadkiem całego przedsięwzięcia.

Tuż przed głosowaniem wybuchła awantura. Andrzej Pruszkowski stwierdził, że naciskano na niektórych radnych, by głosowali przeciw Zdrojkowskiemu. Ostatecznie za odwołaniem marszałka było 20 radnych, przeciwko 12. Emocje jednak nie opadły. Radni PiS, żeby naradzić się, co dalej, uciekli się do fortelu.

Tomasz Dudziński (PiS) stwierdził, że jako poseł w każdym momencie może zabrać głos i przez 20 minut komentował sytuację polityczną przemawiając do pustawej sali. Potok słów przerwał przewodniczący sejmiku Jacek Czerniak (SLD). Wtedy radni PiS wrócili i zaproponowali na nowego marszałka Pruszkowskiego. Platforma wystawiła dotychczasowego członka Zarządu Województwa - Krzysztofa Grabczuka.

I on właśnie wygrał. - Nie będzie rewolucji. Najważniejsza jest rozbudowa lotniska w Świdniku i dokończenie lubelskiego Teatru w Budowie. Większy nacisk położymy na promocję Lubelszczyzny, jako ośrodka naukowego. Liczę na wsparcie wszystkich radnych - stwierdził Grabczuk.

Radnym głosującym za politykiem PO nie przeszkadzało, że prokurator postawił mu w listopadzie 2007 r. zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumencie. Dzięki temu chełmska parafia miała uzyskać dotację. - Do ewentualnego wyroku sądu w tej sprawie nie ma o czym mówić - bagatelizuje poseł Janusz Palikot (PO). Grabczuk też odpiera zarzuty. Twierdzi, że komuś chodziło o "spalenie” jego kandydatury.

Na koniec przyszła kolej na zmiany w Zarządzie Województwa. Wicemarszałkiem został Jacek Sobczak z Platformy (ponownie) i Sławomir Sosnowski (PSL). Członkowie zarządu to teraz: Marek Flasiński (PO, ponownie) i Arkadiusz Bratkowski (PSL).

Edward Wojtas, poseł PSL

Przez ostatnich kilkanaście miesięcy niewykorzystano należycie pieniędzy unijnych. Teraz jest zarząd, który uniknie błędnych działań.

Janusz Palikot, poseł PO

Poprzedni zarząd nie funkcjonował sprawnie. Przykładem sprawa Teatru w Budowie. Moja fundacja od miesięcy czeka na decyzje, które umożliwią dokończenie inwestycji.

Wojciech Żukowski, poseł PiS

W sejmiku i Urzędzie Marszałkowskim zapanuje teraz bałagan. W takiej sytuacji łatwiej można załatwiać swoje interesy, zamiast działać dla regionu.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gość
meloman
obserwer
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (30 stycznia 2008 o 15:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
antygrabczuk napisał:
Grabczuk zadłużył Chełm i to samo zrobi z województwem.Myślę ,że to będzie koniec jego kariery.Rozłożył sapasy o kiedy został Prezesem Związku zapaśniczego.Marszałkiem Województwa powinna być osoba nieskazitelna,a Pan Grabczuk ma postawiane zarzuty za poświadczenie nieprawdy .Prokuratura w Białej Podlaskiej prowadzi drugie postępowanie równierz za poświadczenie nieprawdy. Powinien jak naszyciej wyrzucić z pracy Burakowskiego,Bożeńskiego i Miskura.A może kiedyś wyrzucił również Ciebie. Zwróć uwagę na błędy ortograficzne wstyd.
Rozwiń
meloman
meloman (30 stycznia 2008 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Tomasz' date='29.01.2008, 08:53' post='13685']
Chciałbym odnieść się do argumentacji Pana Palikota odnośnie Teatru w Budowie: opóźnienia w realizacji projektu wynikają z bardzo zagmatwanego prawa oraz nieokreślonej sprawy z pomocą publiczną odnośnie Funduszy z RPO( jeżeli Pan Palikot będzie tak prowadził swoją komisję która właśnie ma likwidować takie buble prawne to nie wróże jej powodzenia - Skandaliczna nieznajomość prawa ewidentna). Secundo: jeżeli zdarzyły się jakieś zapóźnienia to z winy Fundacji Palikot, przykład: prawie 2 miesiące oczekiwania na projekt porozumienia które miała stworzyć Fundacja Palikota!!!! A to tylko jeden z wielu przypadków. Jeżeli Pan Palikot pragnie korespondencja do sprawdzenia w Urzędzie!!!
Bezpośrednio zaangażowany w Projekt Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.


To pewnie wypowiada się wybitny fachowiec od inwestycji kultury, P. Marsz. Olborski.
Rozwiń
obserwer
obserwer (30 stycznia 2008 o 08:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Żukowski chyba kpi, mówiąc że dopiero teraz będzie bałagan, bo podziekowano marszałkowi z PIS. Panie posle Żukowski - a cały rok 2007 rządów tego marszalka, to była pełna profeska? Przecież wszystkie dzieci wiedzą, że nie mógł dogadać sie nawet z panem (człowiekiem PIS) jako wojewodą. Wystarczy przypomnieć słynny samozwańczy zespól p. Zdrojkowskiego i spółki ds. organizacji EURO 2012. Zespół wojewódzki a bez wojewody, ludzi z wojewódzkich federacji sportu itd. NIe pamieta pan, jak zaraz potem ratował pan sytuację, zwłując drugi zespół - już z wojewodą, marszałkiem i resztą? A swoja drogą, co teraz porabia to sławne gremium działaczy? Pozdrawiam i życzę sobie, Panu i wszystkim mieszkańcom tego regionu, lepszego sprawniejszego zarządzania województwem za kadencji marszałka Grabczuka.
Rozwiń
antygrabczuk
antygrabczuk (29 stycznia 2008 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Grabczuk zadłużył Chełm i to samo zrobi z województwem.Myślę ,że to będzie koniec jego kariery.Rozłożył sapasy o kiedy został Prezesem Związku zapaśniczego.Marszałkiem Województwa powinna być osoba nieskazitelna,a Pan Grabczuk ma postawiane zarzuty za poświadczenie nieprawdy .Prokuratura w Białej Podlaskiej prowadzi drugie postępowanie równierz za poświadczenie nieprawdy. Powinien jak naszyciej wyrzucić z pracy Burakowskiego,Bożeńskiego i Miskura.
Rozwiń
pepe
pepe (29 stycznia 2008 o 13:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Grabczuk wydaję się rozsądnym człowiekiem, a tym czym do siebie zniechęca to otaczanie się takimi "osobistościami-osobliwościami" jak burakowski czy miskur. Ja wierzę, że będzie lepiej tylko, żeby z panią prezydent się mogli porozumieć.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!