sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Groby na lubelskich cmentarzach znajdziesz przez Internet

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2009, 20:13
Autor: Dominik Smaga

Jak znaleźć czyjś grób i jak on wygląda? Wkrótce będzie można to sprawdzić przez Internet. Można też będzie sobie wydrukować mapkę z drogą dojścia od bramy do konkretnego grobu. Specjalny automat udzieli tych informacji także przy wejściu na cmentarz.

– Często chcemy odwiedzić grób znajomych lub osoby, o której słyszeliśmy. Program ułatwi nam znalezienie takiego grobu – mówi Adam Wasilewski, prezydent Lublina.

W październiku Ratusz uruchomi specjalną stronę internetową cmentarze.lublin.pl. I to właśnie na niej znajdzie się wyszukiwarka mogił osób pochowanych na cmentarzach przy Białej i na Majdanku.

Wystarczy wpisać choćby imię i szukać dalej, można wpisać imię i nazwisko, datę urodzenia lub śmierci czy wreszcie numer sektora. A wszystko to nie wychodząc z domu.

– Wyświetli się zdjęcie grobu, dzięki któremu będzie można go rozpoznać. Będzie też mapa z drogą dojścia, którą będzie można sobie wydrukować. Mapa wiernie oddaje wielkość, położenie grobów i odstępy między nimi, a nawet zieleń – wyjaśnia Bartłomiej Musialik z mikołowskiej firmy Art Look Gallery, która na zlecenie magistratu przygotowała bazę danych i wyszukiwarkę.

Najwięcej pracy było ze sfotografowaniem wszystkich grobów. Na Majdanku, który jest największą nekropolią na wschód od Wisły, jest ich 32,3 tys. Przy Białej prawie 2200.

– Zdjęcia robiło 15 osób. Były trzy takie sesje po 5 dni – mówi Musialik.

– Całe przedsięwzięcie kosztowało nas 61 tys. zł brutto – informuje Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w Urzędzie Miasta.

Baza danych ma być na bieżąco aktualizowana przez administrującą cmentarzami komunalnymi firmę Kom-Eko.

– Dzięki temu będziemy mieli też większą kontrolę nad pochówkami – przyznaje Tomasz Radzikowski, dyrektor odpowiedzialnego za nekropolie miejskiego Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Takie same informacje będzie można uzyskać też w specjalnym elektronicznym kiosku, który zostanie zamontowany przy wejściu na cmentarz na Majdanku. Przy Białej takiego kiosku na razie nie będzie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Irena
Gość
~gosc~
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Irena
Irena (13 grudnia 2011 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo się cieszę, że pojawił się taki spis grobów, gdyż poszukuję swojej ciotki od lat i bez takiego spisu grobów nie udałoby mi się jej znaleźć. Jest to niezwykle ważne dla osób poszukujacych swojej rodziny. Wielkie podziekowania dla tych osób, które o tym pomyślały i dokonały tego dzieła. Jestem z zachodniopomorskiego i do tej pory nie miałam możliwościszukania na tak dużą przecież odległość. Myślę, że ochrona prywatności danych osobowych nie ma tu zastosowania.
Rozwiń
Gość
Gość (26 października 2009 o 23:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak by ktoś szukał to strona dostępna jest pod adresem: [url="http://cmentarze.lublin.eu/grobonet/"]http://cmentarze.lublin.eu/grobonet/[/url]
Rozwiń
~gosc~
~gosc~ (18 października 2009 o 03:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KIEDY SIE POJAWI ZAPOWIADANA STRONA ?
Rozwiń
Gość
Gość (3 października 2009 o 16:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Istnieje taka strona:
[url="http://www.cmentarz.lublin.pl/"]http://www.cmentarz.lublin.pl/[/url]
===========================
nowa strona ma być w liczbie mnogiej ?..........www.cmentarze.lublin.pl - tak by wynikało z artykułu ?
Rozwiń
Gość
Gość (1 października 2009 o 04:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cmentarze są miejscami publicznymi - jaka tutaj ochrona danych osobowych ? Już od wieków wszyscy czytają nagrobki zmarłych, pochowanych na cmentarzu.
Czy może masz zaniedbany grób ? A może mocno wystawny - drogi ? 1 listopad blizko, można uporządkować i będzie dobrze. Czy może, co powiedzą sąsiedzi , znajomi, rodzina ?
Internet skrócił drogę do wszystkiego i wszędzie wsadza swoje oko !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!