Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 kwietnia 2014 r.
17:45
Edytuj ten wpis

"Hajlowanie w muzeum na Majdanku. Studenci z Turcji unikną kary?

Autor: Zdjęcie autora jsz
34 8 A A

Dwaj studenci z Turcji, którzy demonstrowali gest faszystowskiego pozdrowienia w muzeum na Majdanku, mogą uniknąć kary. Ich obrońcy złożyli wnioski o warunkowe umorzenie postępowania. Sąd zajmie się sprawą w połowie maja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prokuratura oskarżyła studentów o publiczne propagowanie ustroju faszystowskiego i znieważenie grupy Żydów. W styczniu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu Mesutowi T. i 21-letniemu Mehmetowi A. trafił do Sądu Rejonowego Lublin Zachód. Sprawa dotyczy wydarzeń z października ubiegłego roku. Dwaj studenci zwiedzali wówczas muzeum na Majdanku. Zdaniem prokuratury, w budynku krematorium i na zewnątrz wykonywali gest faszystowskiego pozdrowienia. Kiedy jeden ze studentów unosił rękę, drugi robił mu zdjęcia. Wszystkiemu przyglądali się uczestnicy wycieczki z Izraela. Trzymali izraelskie flagi, więc zdaniem śledczych studenci doskonale wiedzieli, kto na nich patrzy. Przewodnik izraelskiej wycieczki powiadomił ochronę muzeum i prokuraturę.
Podczas przesłuchania obaj Turcy nie przyznali się do winy, wzajemnie się obciążając. Mesut T. przekonywał, że to jego kompan "dla żartów” wykonywał faszystowskie gesty. Miał wpaść na ten pomysł, kiedy zobaczył zdjęcie niemieckiego żołnierza. Z kolei Mehmet A. zapewniał, że nazistowski gest pozdrowienia wykonywał tylko jego kolega. Obaj studenci przekonywali, że nie widzieli grupy z Izraela. Po incydencie obaj Turcy zostali zatrzymani. Okazało się, że to studenci II roku Politechniki Lubelskiej. Obecnie są już w Turcji i nie zamierzają przyjeżdżać do Polski. Grozi im do 3 lat więzienia, ale we wtorek ich pełnomocnicy złożyli wnioski o warunkowe umorzenie postępowania. - Wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, a okoliczności zdarzenia nie budzą wątpliwości - przekonywał przed sądem mec. Sebastian Kostuła, obrońca Mesuta T. Warunkowemu umorzeniu sprzeciwiła się prokuratura, bo obaj oskarżeni nie przyznają się do winy.
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
językoznawca / 9 kwietnia 2014 o 11:58

co to za słowo "hajlowanie"?!!

To to samo co ćwalowanie !! mało kto tego nie wie, gdzie ty się chowałeś ?

Avatar
franek / 9 kwietnia 2014 o 11:41
co to za słowo "hajlowanie"?!!
Avatar
Edek / 9 kwietnia 2014 o 07:26

Nie mieszajmy sie do tego bo to nie nasze sprawy. Wiadomo ze Zydzi zwalczaja muzulmanow a muzulmanie nienawidza Zydow. Turcy powinni zostac pouczeni i puszczeni wolno. Poza tym policja i prokuratura maja za duzo pieniedzu bo kto bedzie placil za majowe i pozniejsze sledztwo posiedzenia sadow etc Wycieczka ydow z Izraela czy my??

Avatar
John z AHMERYKI / 9 kwietnia 2014 o 01:02
Sa inne powazniejsze sprawy ,a zajmujecie sie debilostwem,zlapice prawdziwych przestepcow z Izraela
Avatar
Gaweł / 9 kwietnia 2014 o 00:44

Dalej cieszcie sie ze erazmusi zostawiają u nas pieniądze przy okazji wykorzystujac nasze kobiety i robiąc sobie z powaznych rzeczy zarty...

Ile jest mądrości w tym, co piszesz Pawle! Dlaczego mielibyśmy importować inwalidów umysłowych zza granicy, skoro mamy ich pod dostatkiem na miejscu? W końcu od rzymskich pozdrowień jest już ONR, a naiwne/głupie kobiety mogą być z powodzeniem wykorzystywane i zapładniane przez naszych rodowitych samców. Kwestie robienia sobie z poważnych rzeczy żartów też mamy załatwioną - w końcu sfastyk itp. humorystycznych wykwitów było na ścianach pod dostatkiem zanim erazmusy do nas przyjechały.

Ile jest mądrości w tym, co piszesz Pawle! Dlaczego mielibyśmy importować inwalidów umysłowych zza granicy, skoro mamy ich pod dostatkiem na miejscu? W końcu od rzymskich pozdrowień jest już ONR, a naiwne/głupie kobiety mogą być z powodzeniem wykorzystywane i zapładniane przez naszych rodowitych samców. Kwestie robienia sobie z poważnych rzeczy żartów też mamy załatwioną - w końcu sfastyk itp. humorystycznych wykwitów było na ścianach pod dostatkiem zanim erazmusy do nas przyjechały.

rozwiń
Avatar
CHUJ / 8 kwietnia 2014 o 23:57

– Wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, a okoliczności zdarzenia nie budzą wątpliwości 

Zaraz zaraz kurwa ,jutro na Litewskim tak zrobie i powołam sie na słowa mecenasa Polski sąd skaże czy uniewinni POLAKA??????????

Avatar
House M.D. / 8 kwietnia 2014 o 21:42

Temat zastępczy - chciałbym zapytać jak zakończyła się sprawa pożaru wywołanego przez ŻYDÓW (zeszłotygodniowe podpalenie w hotelu Rubikon przy dawnej Mełgiewskiej). Czy ŻYDZI zapłacili za szkodę?

Avatar
Paweł / 8 kwietnia 2014 o 18:53

Dalej cieszcie sie ze erazmusi zostawiają u nas pieniądze przy okazji wykorzystujac nasze kobiety i robiąc sobie z powaznych rzeczy zarty...

Avatar
językoznawca / 9 kwietnia 2014 o 11:58

co to za słowo "hajlowanie"?!!

To to samo co ćwalowanie !! mało kto tego nie wie, gdzie ty się chowałeś ?

Avatar
franek / 9 kwietnia 2014 o 11:41
co to za słowo "hajlowanie"?!!
Avatar
Edek / 9 kwietnia 2014 o 07:26

Nie mieszajmy sie do tego bo to nie nasze sprawy. Wiadomo ze Zydzi zwalczaja muzulmanow a muzulmanie nienawidza Zydow. Turcy powinni zostac pouczeni i puszczeni wolno. Poza tym policja i prokuratura maja za duzo pieniedzu bo kto bedzie placil za majowe i pozniejsze sledztwo posiedzenia sadow etc Wycieczka ydow z Izraela czy my??

Avatar
John z AHMERYKI / 9 kwietnia 2014 o 01:02
Sa inne powazniejsze sprawy ,a zajmujecie sie debilostwem,zlapice prawdziwych przestepcow z Izraela
Avatar
Gaweł / 9 kwietnia 2014 o 00:44

Dalej cieszcie sie ze erazmusi zostawiają u nas pieniądze przy okazji wykorzystujac nasze kobiety i robiąc sobie z powaznych rzeczy zarty...

Ile jest mądrości w tym, co piszesz Pawle! Dlaczego mielibyśmy importować inwalidów umysłowych zza granicy, skoro mamy ich pod dostatkiem na miejscu? W końcu od rzymskich pozdrowień jest już ONR, a naiwne/głupie kobiety mogą być z powodzeniem wykorzystywane i zapładniane przez naszych rodowitych samców. Kwestie robienia sobie z poważnych rzeczy żartów też mamy załatwioną - w końcu sfastyk itp. humorystycznych wykwitów było na ścianach pod dostatkiem zanim erazmusy do nas przyjechały.

Ile jest mądrości w tym, co piszesz Pawle! Dlaczego mielibyśmy importować inwalidów umysłowych zza granicy, skoro mamy ich pod dostatkiem na miejscu? W końcu od rzymskich pozdrowień jest już ONR, a naiwne/głupie kobiety mogą być z powodzeniem wykorzystywane i zapładniane przez naszych rodowitych samców. Kwestie robienia sobie z poważnych rzeczy żartów też mamy załatwioną - w końcu sfastyk itp. humorystycznych wykwitów było na ścianach pod dostatkiem zanim erazmusy do nas przyjechały.

rozwiń
Avatar
CHUJ / 8 kwietnia 2014 o 23:57

– Wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, a okoliczności zdarzenia nie budzą wątpliwości 

Zaraz zaraz kurwa ,jutro na Litewskim tak zrobie i powołam sie na słowa mecenasa Polski sąd skaże czy uniewinni POLAKA??????????

Avatar
House M.D. / 8 kwietnia 2014 o 21:42

Temat zastępczy - chciałbym zapytać jak zakończyła się sprawa pożaru wywołanego przez ŻYDÓW (zeszłotygodniowe podpalenie w hotelu Rubikon przy dawnej Mełgiewskiej). Czy ŻYDZI zapłacili za szkodę?

Avatar
Paweł / 8 kwietnia 2014 o 18:53

Dalej cieszcie sie ze erazmusi zostawiają u nas pieniądze przy okazji wykorzystujac nasze kobiety i robiąc sobie z powaznych rzeczy zarty...

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 26

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!