środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Halo, halo, łączę z kieratem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lutego 2006, 20:55

Umowa na połówkę etatu. I praca po 12 godzin. W niedzielę, święta i w nocy. Wyjście do toalety? Po 6 godzinach odbierania telefonów.
Za pozwoleniem przełożonego i na czas kontrolowany przez komputer. Tak, według byłych pracowników, wyglądała praca w lubelskim biurze PTK Centertel, operatora sieci Orange.

Karierę konsultanta telefonicznego w biurze obsługi klienta na ul. Chodźki w Lublinie możemy zacząć już w kwietniu. - Umowę zawrzemy na miesiąc, na półetatu, ale wymagana jest pełna dyspozycyjność. 7 dni w tygodniu, także w nocy - zastrzega pracownica biura pracy tymczasowej Adecco, które prowadzi rekrutację dla PTK Centertel. Ile zarobimy? - Jak dobrze pójdzie, to nawet 700-800 zł w miesiącu - pada odpowiedź. - O ile oczywiście zapracuje się na to dodatkowymi godzinami.
Były już konsultant telefoniczny umowę podpisał - jako pracownik tymczasowy, na półetatu. Zobowiązał się do pełnej dyspozycyjności. Nie spodziewał się, co to w praktyce oznacza. - Wolny dzień trzeba było zgłosić 2 tygodnie wcześniej. Ale choć był w grafiku, to przychodził mail, że jutro trzeba pracować. Nikogo nie interesowało, że studiuję zaocznie. A jak się nie podobało, to wynocha. Wytrzymałem 3 miesiące - opowiada.
- Najgorsze, że dziesięć minut przed końcem pracy dostawało się polecenie, żeby zostać kilka godzin dłużej. Jak przychodziła 12 godzina ze słuchawką przy uchu, to człowiek nie wiedział, jak się nazywa - potwierdza dziewczyna, która dwa miesiące temu odeszła z biura na Chodźki.
- W związku z charakterem pracy w PTK Centertel pracownicy muszą cechować się dyspozycyjnością. Są o tym informowani i mają tego pełną świadomość - informuje Katarzyna Dziubicka, specjalista ds. rekrutacji Adecco Poland. Przedstawiciele PTK Centertel przyznają, że konsultanci pracują także w weekendy w wydłużonym czasie. Ale zapewniają, że otrzymują za to wolne dni. I zapłatę za dodatkowe godziny oraz pracę w nocy. - Przy planowaniu czasu pracy bierzemy też pod uwagę preferencje osób, które mają małe dzieci lub nadal się uczą - zapewnia Jacek Kalinowski, rzecznik PTK Centertel w Warszawie.
Ci, którzy w tej chwili pracują przy Chodźki, nie chcą oficjalnie mówić o warunkach. - Ostatnio jest trochę lepiej. Ale dużo zależy od pory dnia - przyznaje jeden z obecnych konsultantów telefonicznych.
Okręgowa Inspekcja Pracy w Lublinie nie kontrolowała lubelskich agencji pracy tymczasowej i biura obsługi klienta PTK Centertel w Lublinie. Ale inspektorzy twierdzą, że jeśli chodzi o pracę tymczasową, to obowiązują tu takie same przepisy jak w przypadku zwykłej umowy. - A zobowiązanie do dyspozycyjności? Jego egzekwowanie nie może się odbywać w sprzeczności z kodeksem pracy. Nie może być mowy o niewolniczych zależnościach - mówi Paweł Łyczkowski z Okręgowej Inspekcji Pracy w Lublinie.
Inspektorat zapowiada kontrolę przy Chodźki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!