wtorek, 28 marca 2017 r.

Lublin

Honorowe obywatelstwo Ryk za pomoc szpitalowi

Dodano: 26 czerwca 2002, 15:09

Elżbieta Suchocka-Roguska, dyrektor Departamentu Budżetu Państwa w Ministerstwie Finansów, została pierwszym honorowym obywatelem Ryk.
Wiosną ubiegłego roku Rada Miejska uchwaliła szczegółowy regulamin przyznawania tytułu. Honorowym obywatelem miasta mogą zostać osoby, które swoją działalnością przyczyniły się do jego rozwoju i promocji w kraju i za granicą. Podczas uroczystej sesji Rady Miasta Zbigniew Miłosz, przewodniczący RM wręczył Elżbiecie Suchockiej-Roguskiej akt nadania tytułu honorowego obywatela miasta Ryki.
Kandydaturę Elżbiety Suchockiej-Roguskiej zaproponowało Towarzystwo Przyjaciół Ryk. Tytułem honorowego obywatela została wyróżniona za pomoc w organizacji i rozbudowie Szpitala Rejonowego w Rykach. Elżbieta Suchocka-Roguska od 11 lat jest dyrektorem Departamentu Budżetu Państwa w Ministerstwie Finansów. – To dla mnie duża niespodzianka ale i wielki zaszczyt. Jestem wdzięczna kapitule za włączenie mnie do społeczności miasta. Jako honorowy obywatel Ryk będę starała się wywiązać z tego tytułu jak najlepiej – powiedziała.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24