sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

I Bieg Papieski ulicami Lublina (wideo, zdjęcia)

  Edytuj ten wpis

Na starcie I Biegu Papieskiego w Lublinie stanęło kilkaset osób. Starsi mieli do pokonania 2,5 km, młodsi - o połowę mniej.

Bieg główny rozpoczął się przy ul. Droga Męczenników Majdanka. Meta to teren Zespołu Szkół Budowlanych.

Na starcie zarejestrowało się ponad 800 osób. Wśród nich Eugeniusz Jankowski, który biega od 25 lat i ma na koncie ponad 500 startów.

- Chcę w ten sposób uczcić 30 lat pontyfikatu naszego papieża. Zająłem szóste miejsce, ale na więcej liczyć nie mogłem. Mam prawie 60 lat, a tu młodzież biegała - mówi pan Eugeniusz.

Biegi rozegrano w dwóch miejscach w 5 kategoriach wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz dorosłych. Uczestnicy głównego biegu wystartowali sprzed pomnika na Majdanku i pokonali 2,5 kilometra.


I Bieg Papieski. Realizacja: Agnieszka Mazuś


30. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II uczczono też w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. O godz. 17 w auli uczelni odbyła się promocja książki o związkach polskiego papieża z KUL.

Natomiast o godz. 16 specjalną mszę św. na placu budowy Centrum im. Jana Pawła II w rejonie osiedla Nałkowskich w Lublinie celebrował metropolita lubelski abp Józef Życiński. (MM)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
WIERNYPIES
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

WIERNYPIES
WIERNYPIES (22 października 2008 o 10:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BIEGIEM DO NIEBA:

Sam ArcyLubelski ma niezłe pomysły - lepsze w każdym razie niż cuda.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY ma KULejne nowe propozycje w obliczu 30-lecia pontyfikatu:

1) Skierować do trybunału wniosek (może być w modlitewnej formie) o uznanie JP 2 za zmarłego, bo nawet wydany ostatnio (Premier i Prezydent R.P. byli w owym czasie w Bruxeli) przez SEJMinarium na wiejskiej MODLITEWNIK pod nazwą USTAWA na temat 30-lecia pontyfikatu sprzeczny jest i z Konstytucją R.P. oraz Prawem. Nawet takie Byki nie zauważyły, że strzelają takie byki!

2) Zorganizować KULejny bieg papieski (poprawkę) dla wszystkich duchownych po cudownym rozmnożeniu: od najmłodszych po leciwych. Mogą lecieć do mety z psalemem na ustach "Chwalcie o dziadki najwyższego pana..." Po co ukrywać duchowne potomstwo? Czy nie wystarczy, że ukryty jest Jezus w eucharystii? Tak wygląda "wielka tajemnica wia(g)ry".

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!