sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Rezygnuję z członkostwa w Platformie Obywatelskiej - ogłosiła w sobotę wieczorem Zyta Gilowska, wiceszefowa partii i przewodnicząca PO na Lubelszczyźnie. - Szkoda, ale nie umiała przyznać się do błędu - skomentował jej odejście Donald Tusk.
Gilowska swoje oświadczenie o rezygnacji przesłała do mediów.

Sama wciąż nie rozmawia z dziennikarzami. Nie przyznaje się też do pomyłek. Ale śledząc ostatnie wpadki posłanki trudno oprzeć się wrażeniu, że głośno walcząc z nepotyzmem, sama popełniła ten grzech.
Przypomnijmy. Na początku maja lubelska platforma ustaliła kolejność na listach wyborczych. W Lublinie miał ją otwierać Paweł Gilowski, syn Zyty. Potem okazało się, że biuro poselskie prowadziła jej synowa (teraz pracuje w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym), a syn dostawał pieniądze z biura za sporządzanie ekspertyz prawnych dla matki.
Władze partii uznały, że posłanka naruszyła standardy, jakie panują w platformie. I postanowili skierować sprawę do sądu koleżeńskiego. To spowodowało, że w sobotę wieczorem Gilowska poinformowała o zamiarze odejścia z partii. Nie poczuła się jednak do winy.
- Zarząd Krajowy PO świadomie podjął decyzję zorganizowania własnej wiceprzewodniczącej "pokazowego procesu” - napisała Gilowska w oświadczeniu. - W tej sytuacji jestem zmuszona do rezygnacji z członkostwa w PO.
Posłanka zwolniła jednocześnie dwa fotele: wiceszefowej partii i przewodniczącej regionu lubelskiego. - Ciągle mamy nadzieję, że rezygnacja profesor Gilowskiej nie jest ostateczną decyzją - mówi Dariusz Jedlina z Zarządu Regionu PO. - To niewątpliwie strata dla Lublina i całej platformy - dodaje Piotr Czubiński, sekretarz zarządu partii.
Nawet Dariusz Piątek, który krytykował posłankę, przyznał wczoraj: - Miałem swoje "ale” do tej całej sytuacji, jednak uważam, że nie powinno się to tak skończyć. Wielka szkoda.
Decyzja Gilowskiej może pogłębić rozłam w lubelskiej PO. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ze startu w wyborach do Sejmu zrezygnuje Stanisław Żmijan, wiceszef regionu. A kto zajmie fotel po posłance? Najpoważniejszym kandydatem jest Krzysztof Kamiński, radny wojewódzki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!