Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 sierpnia 2017 r.
15:48

Ile średnio zarabia się w Lublinie? GUS podał dane o wynagrodzeniach Polaków

324 62 A A

Sonda: Ile zarabiasz miesięcznie na rękę?

Liczba głosów: 2009
32.45%
Poniżej 2 tys. zł
31.61%
Pomiędzy 2 a 3 tys. zł
30.11%
Powyżej 3 tys. zł
5.82%
Nie mam pracy

4169 zł brutto - z takim przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem brutto Lublin zajmuje 25 miejsce w rankingu 66 polskich miast na prawach powiatu. Daleko nam do otwierającego zestawienie Jastrzębia-Zdroju, gdzie przeciętnie zarabia się 6132 zł brutto

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dane obejmujące 66 miast na prawach powiatu, czyli m.in. dawne stolice województw oraz miasta powyżej 100 tys. mieszkańców, opublikował Główny Urząd Statystyczny.

Lublin prowadzi w zestawieniu miast z woj. lubelskiego. Daleko za nim jest Zamość z wynagrodzeniem 3794 zł (42 miejsce w kraju). Tuż za Zamościem, na 45 pozycji, jest Biała Podlaska z zarobkami 3782 zł. Lubelską część rankingu zamyka Chełm, który z kwotą 3538 zł został sklasyfikowany na 56 pozycji.

Położone w woj. śląskim Jastrzębie-Zdrój, z kwotą przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w wysokości 6132 zł, kolejny raz znalazło się na czele miast na prawach powiatu, w których zarabia się najwięcej. Przeciętne zarobki w tym mieście stanowią 143 proc. średniej krajowej – 4291 zł.

Z wyjątkiem Warszawy, w której statystyczne wynagrodzenia wyniosły 5740 zł, plasując stolicę na drugiej pozycji, również kolejne miejsca w czołówce miast o najwyższych zarobkach zajęły samorządy z woj. śląskiego: Jaworzno (5315 zł) i Katowice (5275 zł). Jak wynika z zestawienia, stosunkowo dobrze zarabia się też w Płocku (5238 zł), Gdańsku (5119 zł) i Sopocie (5104 zł).

W pierwszej dziesiątce znalazły się ponadto: Gliwice (4832 zł), Dąbrowa Górnicza (4802 zł) oraz Wrocław (4801 zł). Przeciętne zarobki w stolicy Dolnego Śląska wyniosły 112 proc. średniej krajowej.

Relatywnie najgorzej zarabiają mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie przeciętna pensja wyniosła 3229 zł. 

Zarobki w Lubelskiem (kwoty brutto)

Lublin – 4169 zł
Zamość – 3794 zł
Biała Podlaska – 3782 zł
Chełm – 3538 zł

Czytaj więcej o:

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 10:51
Gdańsk rozumiem, ale co z Poznaniem?
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 09:16
Co to jest średnia? Dla dzieci: idzie sobie pan, spaceruje z psem. Średnio każdy z nich (pan i pies) ma po 3 nogi. Dla większych: jest dwóch przedstawicieli płci męskiej: 10-latek i 70-latek. Średnio mają po 40 lat, a jak przyjdzie zając sie kobietą, to ni ma komu. Podawanie śrenich jest świetne dla ukrycia ogólnych tendencji.
Avatar
dajnawstrzymanie / 7 sierpnia 2017 o 21:53
"Generalnie w Lublinie zarabia się 3000-4000 tysiące brutto" hahahaha, generalnie opowiadasz bzdury. to prawda, ze w lublinie da sie przyzwoicie zarobic ale nie kazdy pracuje i nadaje sie do branzy IT, nie kazdy bedzie lekarzem, dentysta czy  prawnikiem czy urzadasem (chociaz ci ostatni na nizszych szceblach wcale duzo nie zarabiaja ) W Lublinie 80% ludzi nie zarabia 3 tys brutto, jestem o tym przekonany pozniewaz pracowalem na roznych stanowiskach w roznych firmach. zapytaj ile zarabiaja ludzie w  call center- ktorych w lublinie jest pelno- czesto ludzie po studiach ,ile zarabiaja  kierowcy mpk,ile zarabiaja w pracownicy butikow, marketow, ile zarbaiaj szerogowi pracownicy bankow- tez czesto po studiach, ile zarabiaja ludzie w gastronomii. zyjesz w matrixie kolego. zmien landrynki albo wystaw szyje poza swoje zamkniete srodowisko.
"Generalnie w Lublinie zarabia się 3000-4000 tysiące brutto" hahahaha, generalnie opowiadasz bzdury. to prawda, ze w lublinie da sie przyzwoicie zarobic ale nie kazdy pracuje i nadaje sie do branzy IT, nie kazdy bedzie lekarzem, dentysta czy  prawnikiem czy urzadasem (chociaz ci ostatni na nizszych szceblach wcale duzo nie zarabiaja ) W Lublinie 80% ludzi nie zarabia 3 tys brutto, jestem o tym przekonany pozniewaz pracowalem na roznych stanowiskach w roznych firmach. zapytaj ile zarabiaja ludzie w  call center- ktorych w lublinie ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 17:02
tak tak, wierzmy dalej gusowi, dane wyssane z palca, nie oddające rzeczywistości,
Avatar
bix / 7 sierpnia 2017 o 12:09
zostań moją mamą
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 11:50
Średnia o niczym nie mówi, podawajcie MEDIANĘ !!!
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 10:58
Ja mam mielone ktoś ma kapustę . Statystycznie mamy gołąbki. srednia krajowa i te zestawienie to z palca wyssane
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 10:38
Chyba robię coś nie tak, bo zarabiam spooro mniej niż średnia dla naszego powiatu, mam dobre wykształcenie, kilka lat niezłego stażu, a kiedy przeglądam ogłoszenia o pracę i widzę info o płacy to krew mnie zalewa, bo nagminnie szukają jeleni, którzy będą robić za najniższą krajową.
Avatar
Marlena / 7 sierpnia 2017 o 09:39
Śmieszą mnie te rankingi. Ja biorę 200 zł za godzinę i to bez podatku. Za dodatkowe atrakcje liczę dodatkowo. Nocka to 2000 zł. Zarabiam nie mniej niż koleżanki w Warszawie. Preferuję Polaków. Obcokrajowców obsługuję niechętnie. Oczywiście wszystko w zabezpieczeniu. W przeciągu 2 lat zaoszczędziłam na 80 metrowy apartament.
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 09:27
cytat: "W Puławach gdyby nie rodzinne Zakłady Azotowe dla wybranych to byście na smalec nie mieli" koniec cytatu. No ale są te ZA. To źle? Jest jeszcze 5 instytutów naukowych i prawie 5000 wszelakich firm prywatnych. Gdyby nie 4 uczelnie państwowe w Lublinie, które niczego nie wytwarzają, oprócz setek tysięcy bezrobotnych psychologów i kulturoznawców, to nie wiem gdzie byłby Lublin... (wyłączam tu politechnikę). Cały niemal system edukacji, szczególnie tej wyższej, jest po prostu podły. Uczelnie kształcą bez potrzeby tysiące młodych ludzi, a prawda jest taka, że lepszy dobry rzemieślnik niż głupi naukowiec. Tysiące studentów nie nadaje się na psychologów, socjologów, historyków, ekonomistów, zarządzających, marketingowców itd itp, ale lecą na te studia, żeby siedzieć na wykładzie i ćwiczeniach niczego rawie nie rozumiejąc i nie potrafiąc samodzielnie napisać ani eseju, referatu, o pracy dyplomowej nie wspominając. W pseudoszkołach typu WSEI czy "Wyspa" nie wspomnę, bo to woła o pomstę do nieba! Ludzie, nie będziecie intelektualistami po tych uczelniach! Idźcie na politechnikę albo do jakiejś szkoły pomaturalnej! Zaoszczędzicie a będziecie robili to samo albo i lepiej! Kolega programista i kolega specjalista mają rację i chwała im, że dobrze zarabiają, bo tak powinno być, ale żeby być programistą, to trzeba mieć łeb, mówiąc kolokwialnie. Większość ludzi nie ma takiego potencjału intelektualnego. Problem jest z tymi najniższymi zarobkami. Są porównania najniższej płacy z innymi krajami i tu cała Polska jest w ciemnej d... Poza tym to, że ktoś poszedł na psychologię, a teraz marudzi, że i tak musi siedzieć na kasie w hipermarkecie, to tylko i wyłącznie jego wina. Nikt mu nie kazał iść na psychologię. Społeczeństwo nie jest aż tak okaleczone psychicznie, by dać pracę kilkudziesięciu tysiącom specjalistów od psyche :P
cytat: "W Puławach gdyby nie rodzinne Zakłady Azotowe dla wybranych to byście na smalec nie mieli" koniec cytatu. No ale są te ZA. To źle? Jest jeszcze 5 instytutów naukowych i prawie 5000 wszelakich firm prywatnych. Gdyby nie 4 uczelnie państwowe w Lublinie, które niczego nie wytwarzają, oprócz setek tysięcy bezrobotnych psychologów i kulturoznawców, to nie wiem gdzie byłby Lublin... (wyłączam tu politechnikę). Cały niemal system edukacji, szczególnie tej wyższej, jest po prostu podły. Uczelnie kształcą bez potrzeby tysiące młodyc... rozwiń
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 10:51
Gdańsk rozumiem, ale co z Poznaniem?
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 09:16
Co to jest średnia? Dla dzieci: idzie sobie pan, spaceruje z psem. Średnio każdy z nich (pan i pies) ma po 3 nogi. Dla większych: jest dwóch przedstawicieli płci męskiej: 10-latek i 70-latek. Średnio mają po 40 lat, a jak przyjdzie zając sie kobietą, to ni ma komu. Podawanie śrenich jest świetne dla ukrycia ogólnych tendencji.
Avatar
dajnawstrzymanie / 7 sierpnia 2017 o 21:53
"Generalnie w Lublinie zarabia się 3000-4000 tysiące brutto" hahahaha, generalnie opowiadasz bzdury. to prawda, ze w lublinie da sie przyzwoicie zarobic ale nie kazdy pracuje i nadaje sie do branzy IT, nie kazdy bedzie lekarzem, dentysta czy  prawnikiem czy urzadasem (chociaz ci ostatni na nizszych szceblach wcale duzo nie zarabiaja ) W Lublinie 80% ludzi nie zarabia 3 tys brutto, jestem o tym przekonany pozniewaz pracowalem na roznych stanowiskach w roznych firmach. zapytaj ile zarabiaja ludzie w  call center- ktorych w lublinie jest pelno- czesto ludzie po studiach ,ile zarabiaja  kierowcy mpk,ile zarabiaja w pracownicy butikow, marketow, ile zarbaiaj szerogowi pracownicy bankow- tez czesto po studiach, ile zarabiaja ludzie w gastronomii. zyjesz w matrixie kolego. zmien landrynki albo wystaw szyje poza swoje zamkniete srodowisko.
"Generalnie w Lublinie zarabia się 3000-4000 tysiące brutto" hahahaha, generalnie opowiadasz bzdury. to prawda, ze w lublinie da sie przyzwoicie zarobic ale nie kazdy pracuje i nadaje sie do branzy IT, nie kazdy bedzie lekarzem, dentysta czy  prawnikiem czy urzadasem (chociaz ci ostatni na nizszych szceblach wcale duzo nie zarabiaja ) W Lublinie 80% ludzi nie zarabia 3 tys brutto, jestem o tym przekonany pozniewaz pracowalem na roznych stanowiskach w roznych firmach. zapytaj ile zarabiaja ludzie w  call center- ktorych w lublinie ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 17:02
tak tak, wierzmy dalej gusowi, dane wyssane z palca, nie oddające rzeczywistości,
Avatar
bix / 7 sierpnia 2017 o 12:09
zostań moją mamą
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 11:50
Średnia o niczym nie mówi, podawajcie MEDIANĘ !!!
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 10:58
Ja mam mielone ktoś ma kapustę . Statystycznie mamy gołąbki. srednia krajowa i te zestawienie to z palca wyssane
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 10:38
Chyba robię coś nie tak, bo zarabiam spooro mniej niż średnia dla naszego powiatu, mam dobre wykształcenie, kilka lat niezłego stażu, a kiedy przeglądam ogłoszenia o pracę i widzę info o płacy to krew mnie zalewa, bo nagminnie szukają jeleni, którzy będą robić za najniższą krajową.
Avatar
Marlena / 7 sierpnia 2017 o 09:39
Śmieszą mnie te rankingi. Ja biorę 200 zł za godzinę i to bez podatku. Za dodatkowe atrakcje liczę dodatkowo. Nocka to 2000 zł. Zarabiam nie mniej niż koleżanki w Warszawie. Preferuję Polaków. Obcokrajowców obsługuję niechętnie. Oczywiście wszystko w zabezpieczeniu. W przeciągu 2 lat zaoszczędziłam na 80 metrowy apartament.
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 09:27
cytat: "W Puławach gdyby nie rodzinne Zakłady Azotowe dla wybranych to byście na smalec nie mieli" koniec cytatu. No ale są te ZA. To źle? Jest jeszcze 5 instytutów naukowych i prawie 5000 wszelakich firm prywatnych. Gdyby nie 4 uczelnie państwowe w Lublinie, które niczego nie wytwarzają, oprócz setek tysięcy bezrobotnych psychologów i kulturoznawców, to nie wiem gdzie byłby Lublin... (wyłączam tu politechnikę). Cały niemal system edukacji, szczególnie tej wyższej, jest po prostu podły. Uczelnie kształcą bez potrzeby tysiące młodych ludzi, a prawda jest taka, że lepszy dobry rzemieślnik niż głupi naukowiec. Tysiące studentów nie nadaje się na psychologów, socjologów, historyków, ekonomistów, zarządzających, marketingowców itd itp, ale lecą na te studia, żeby siedzieć na wykładzie i ćwiczeniach niczego rawie nie rozumiejąc i nie potrafiąc samodzielnie napisać ani eseju, referatu, o pracy dyplomowej nie wspominając. W pseudoszkołach typu WSEI czy "Wyspa" nie wspomnę, bo to woła o pomstę do nieba! Ludzie, nie będziecie intelektualistami po tych uczelniach! Idźcie na politechnikę albo do jakiejś szkoły pomaturalnej! Zaoszczędzicie a będziecie robili to samo albo i lepiej! Kolega programista i kolega specjalista mają rację i chwała im, że dobrze zarabiają, bo tak powinno być, ale żeby być programistą, to trzeba mieć łeb, mówiąc kolokwialnie. Większość ludzi nie ma takiego potencjału intelektualnego. Problem jest z tymi najniższymi zarobkami. Są porównania najniższej płacy z innymi krajami i tu cała Polska jest w ciemnej d... Poza tym to, że ktoś poszedł na psychologię, a teraz marudzi, że i tak musi siedzieć na kasie w hipermarkecie, to tylko i wyłącznie jego wina. Nikt mu nie kazał iść na psychologię. Społeczeństwo nie jest aż tak okaleczone psychicznie, by dać pracę kilkudziesięciu tysiącom specjalistów od psyche :P
cytat: "W Puławach gdyby nie rodzinne Zakłady Azotowe dla wybranych to byście na smalec nie mieli" koniec cytatu. No ale są te ZA. To źle? Jest jeszcze 5 instytutów naukowych i prawie 5000 wszelakich firm prywatnych. Gdyby nie 4 uczelnie państwowe w Lublinie, które niczego nie wytwarzają, oprócz setek tysięcy bezrobotnych psychologów i kulturoznawców, to nie wiem gdzie byłby Lublin... (wyłączam tu politechnikę). Cały niemal system edukacji, szczególnie tej wyższej, jest po prostu podły. Uczelnie kształcą bez potrzeby tysiące młodyc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z premierem Morawieckim [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z premierem Morawieckim [wideo, zdjęcia] 36 8

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 27 38

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 38 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą