poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Ile zapłacimy za przejazd autobusem. Trzy warianty podwyżek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 listopada 2009, 17:49
Autor: drs

Trzy warianty podwyżek opłat za przejazdy komunikacją miejską przygotował Zarząd Transportu Miejskiego. To, jakie zmiany wejdą w życie zależy od Rady Miasta. Radni dostaną jeden z tych wariantów.

Który wariant trafi do radnych? Decyzja ZTM zapadnie dopiero po badaniach opinii publicznej.

Pierwszy wariant to podwyżka cen biletów jednorazowych o 20 proc. i okresowych o 10 proc. I tak np. bilet jednorazowy zdrożałby z 2 zł na 2,4 zł, a 30-dniowa sieciówka z 84 zł na 94 zł.

Drugi wariant to likwidacja biletów jednorazowych i wprowadzenie uprawniających do przesiadek biletów czasowych 15-, 30- i 60-minutowych po 2 zł 3 zł i 5 zł. Po upływie ważności biletu trzeba by kasować kolejny nawet jadąc bez przesiadki. Nocny zdrożałby do 5 zł, ceny okresowych nie zmieniłyby się.

Trzeci wariant też zakłada wprowadzenie biletów czasowych (ceny jak wyżej), ale nie likwiduje jednorazowych, które zdrożałyby o 20 proc. do 2,4 zł. O 5 proc. zdrożałyby okresowe, np. 30-dniowa sieciówka kosztowałaby 89 zł, o 5 zł więcej niż teraz.

Wszystkie trzy warianty przewidują, że bilet nocny zdrożeje do 5 zł i że bilety od kierowcy będą o 50 gr. droższe, niż te z kiosku.

ZTM tłumaczy:

*że w Lublinie bilety są tanie
*że nie drożały znacząco przez siedem lat
*że po tym jak w styczniu komunikacja prywatna przejdzie częściowo na garnuszek ZTM wpływy z biletów pokryją mniej niż połowę ogólnych kosztów komunikacji na co miasta nie stać.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
wnerw
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 listopada 2009 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
za te pieniądze będą woźić powietrze bo większość wybierze piechote na krótkiej trasie. spadną dochody MPK/ ZTM i znowu poniosą ceny biletów żeby sobie zrekompesnowac straty.
ZACHŁANNOŚĆ straszna. Wyciągnijmy wnioski podczas wyborów - szkoda tylko że w trakcie kadencji nie można tych deb***i odciąć od koryta.

ja proponuje wariant 4.

Wszystkie urzędasy z UM /Marszałkowskiech i innych kochanych instytucji oraz darmusy z MPK /ZTM bileciki po 5 zł za 15 min - i zobaczym jak sobie w korku pojeżdzą. No i żeby bylo ekeologicznie to zakazał bym im jeżdzenia włanymi samochodami - żeby korków nie robli skoro projektować nie umieją.

Za ulice kunickiego to się prokurator i sterylizacja należy ewentualnie piętno na czolen jak u bydła żeby ludzie wiedzieli kto jest za co odpowiedzialny.
Rozwiń
Gość
Gość (25 listopada 2009 o 08:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
komunokacja prywatna tańsza i szybsza np nowa linia 88 . Czas najwyższy przesiąść się i rozwalić ten kolejny monopol
jolka
Rozwiń
wnerw
wnerw (24 listopada 2009 o 19:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy jest ktoś w ratuszu wyuczony i myślący? Czy tylko są wyuczeni? Ile można wracać do biletów czasowych,które były i się nie sprawdziły,ciągle obecna władza szuka gdzieś pieniędzy...czy muszą to być podwyżki cen biletów-uważam że nie, wystarczy tylko żeby w ratuszu zaczęli troszkę myśleć.
Rozwiń
partyjny_ludzi_mam_w_dupie
partyjny_ludzi_mam_w_dupie (24 listopada 2009 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proponuję wariant 4: nie będzie podwyżek, a nieudolni politycy poniosą karę za brak lobbingu na rzecz Lublina(biedaki nie mają czasu się zająć swoją pracą, bo cały czas absorbuje im kręcenie lodów), kiedy inne miasta doskonale sobie radzą ze zdobyciem środków z budżetu na komunikację miejską. Biedny Lublin ma zapłacić za nieudolność swoich rządzących... Proponuję iść śladem Częstochowy i nasz marny prezydencio na BRUK i pod sąd!
Rozwiń
~studentka~
~studentka~ (24 listopada 2009 o 08:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
od grudnia rezygnuje z komunikacji miejskiej na rzecz spacerkow lub roweru, nie mam ochoty wydac calego stypendium tylko na bilety MPK
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!