poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Imprezy w niedzielę. Sztukmistrze i co jeszcze?

Dodano: 26 lipca 2015, 07:55
Autor: Damian Drabik

Dzisiaj kończy się Carnaval Sztukmistrzów. Na co jeszcze warto się wybrać w niedzielę? Przedstawiamy propozycje

WYDARZENIE

CARNAVAL SZTUKMISTRZÓW 2015

Urban Highline, godz. 9, Trybunał Koronny, Rynek 1 Lublin - Wieża Trynitarska, ul. Królewska 10

Ekstremalna wersja miejskiego highliningu, czyli rozpinanie taśm pomiędzy budynkami w mieście i ich pokonywanie.

Warsztaty: Otwarte warsztaty kuglarskie i slackline, godz. 11, Błonia pod Zamkiem

Otwarte warsztaty kuglarskie to świetna okazja aby poznać tajniki różnych dziedzin kuglarskich. Warsztat zostaną podzielone na trzy główne grupy: Ekwilibrystyka (monocykl, kula, slackline i inne), Żonglerka (chusty, piłki, maczugi i inne) Manipulacja (poi, diabolo, flowerstick, devilstick i inne). Odrębnym modułem warsztatów będzie część DIY czyli nauka samodzielnego wykonywania rekwizytów cyrkowych (organizator zapewnia materiały).

Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych, godz. 13, Plac Litewski

Mnóstwo atrakcyjnych edukacyjno-sprawnościowych zabaw dla dzieci w samym sercu miasta. Jak zwykle, pojawią się takie formy zabawy jak: domino, bampy, ser, wyścigi ślimaków, rurociąg, bańki mydlane, memory, chusta, skrzynie zmysłów, pudełka wspinaczkowe czy świetnie wszystkim znana koparka.

Warsztaty: Cardboardia, godz. 14, Błonia pod Zamkiem

„Tekturlandia nie ma ściśle wyznaczonego terytorium, a naszym jedynym zasobem naturalnym jest magiczna kreatywność ludzi w każdym wieku i o dowolnej figurze, rasie czy płci. Władca naszego państwa – Tyran Tekturlandii – używa różnych sposobów , aby zachęcić ludzi do stania się Obywatelami albo, jak sami się zwą, Osobistościami Tekturlandii.”

Arritmados, godz. 14.30, 16.30, Plac Litewski

Co otrzymamy z połączenia niebezpiecznych cyrkowych sztuczek z wirtuozerską muzyką? A co wydarzy się, gdy dodamy do siebie zachwycającą, niezwykle seksowną rudowłosą kobietę o pięknym głosie z cygańskim akrobatą o kręconych włosach, który ma nie tylko wspaniałe ciało ale i wybitny talent do gry na gitarze? To połączenie wypełni świat miłością i zaleje go kolorem różowym i choć wydaje się to absurdalne – tak właśnie będzie!

Pan Ząbek Show, godz. 15.30, Plac Litewski

Pan Ząbek to postać znana lubelskiej publiczności z wcześniejszych edycji Carnavalu Sztukmistrzów. Dla uciechy publiczności artysta dokonuje rzeczy zwariowanych i bywałych. Wyczaruje łzy rozpaczy u dzieci i wywołuje rumieńce na licu dziewcząt. Poskramia małe zwierzątka, uwodzi dzikie kobiety, naraża się bezbronnym dzieciom. „Stalowe Usta” to dramatyczny występ, podczas Którego Pan Ząbek podejmie się ucieczki z kaftanu bezpieczeństwa. Zawieszony głową w dół, na wysokości 6 m w stalowych szczękach, walczy z czasem – szczęki zamkną się w przeciągu 1 minuty!

Hoopelai, godz. 16, 18.30, Plac Łokietka

Podczas gdy hula hoop kręcą się wokół niej i opadają łagodnie wirującym ruchem, Grand Lady zabiera publiczność do świata swoich umiejętności, który wypełnia imponująca, wzruszająca prostota. Zaskakujący, mocno „zakręcony” spektakl, to romantyczna komedia rozgrzewająca serca widzów. Hoopelaï – tu rozrywka wkracza na najwyższe obroty.

Mohammed Keita „Peanuts”, godz. 16, 18.30, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Lucas Vit, godz. 16, 17.30, Rynek 1, Plac przed Trybunałem

Lucas Vit to wszechstronny i nietuzinkowy artysta. Jego występy łączą w sobie żonglerkę, beatbox, iluzję, komedię improwizowaną oraz specjalnie zaprojektowane mechanizmy. Wszystkie te elementy tworzą jedyny w swoim rodzaju show, wprawiający w zachwyt nawet najbardziej wymagającego widza. Nieustanne zwroty akcji, zaskakujące gagi i subtelna interakcja z publicznością budują prawdziwie magiczne wydarzenie.

Cink, Cink, Cirk, godz. 16.30, 19.30, Deptak, ul. Krakowskie Przedmieście

Przedstawienie grupy Cink Cink Cirk zadaje wiele poważnych pytań na temat ludzkiej egzystencji. Czy uda się znaleźć na nie odpowiedź? Wszystko wyjaśni się podczas występu.

Lords of Strut, godz. 16.50, 18.30, Plac Litewski

W motywacyjnym, pędzącym jak rollercoster show Sean i Seamus tańczą i sprzeczają się między sobą tworząc fizyczną i metafizyczną, przezabawną komedię.

Izimagic Show, godz. 16.50, 18.30, 20, Rynek 1, Plac przed Trybunałem

Normalne miasto i jego odgłosy, gwar ulicy. Spomiędzy tego zgiełku wyłania się postać mężczyzny, który usiłuje czytać gazetę. Nagle coś dziwnego dzieje się w atmosferze miasta – magia sprawia, że codzienność przepełnia się ulotnymi, zjawiskowymi złudzeniami. Od tej pory nic już nie będzie takie jak wcześniej.

Compagnie Soralino „Inbox”, godz. 16.50, 18.20, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Dwóch mężczyzn przychodzi znikąd i zewsząd, żyją w kartonowych pudłach, uniwersalnym dla koczowników naszych czasów przedmiocie jednorazowego użytku. Za pomocą kartonowych pudeł budują cały swój świat, świat w którym najzwyklejsze przedmioty napełniają się życiem. Z prostoty wydobywany jest urok, a z codzienności poezja i piękno. Najważniejsze w tym świecie to zachowanie równowagi. Najważniejsza jest troska o kartonową wieżę.

Kolektyw LŁ „Spektrum”, godz. 17, 19, 22, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilety 15 zł.

„Spektrum” to pierwszy wspólny projekt przedstawicieli Fundacji Sztukmistrze oraz Carnivalu – Otwartej Przestrzeni Cyrkowej. Czterech artystów tworzących Kolektyw LŁ postawiło sobie za cel stworzenie spektaklu opartego przede wszystkim na badaniu relacji obiektu i ciała oraz wizualno-ruchowym aspekcie żonglerki.

La Bella Tour, godz. 17.20, 19.30, Plac Litewski

La Bella Tour to parodia, w której dwóch staromodnych klaunów próbuje przeżyć w nowoczesnym świecie robiąc jedyne co potrafią. To opowieść o dwóch przyjaciołach, którzy czasem pozwalają swoim osobistym sprawom mieszać się z przedstawieniem, zapominając, że widzowie są świadkami każdej sekundy ich życia.

Clap Clap Circo, godz. 17.30, 19.20, Rynek 1, Plac przed Trybunałem

Uliczny show grupy Clap Clap Circo to wydarzenie, podczas którego zdarzyć może się wszystko. Żonglerka, klaunada, monocykl, hula hop – by utrzymać widza w napięciu artyści sięgną po różnorodne cyrkowe akcesoria.

Gregor Wollny, godz. 17.40, 19, Plac Łokietka

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem – tym mottem kieruje się w spektaklu Gregor Wollny. Swój występ buduje przy minimalnej ilości środków, a kiedy zwykłą miarkę zamienia w żyrafę lub motyle sam jest tym zaskoczony.

Cie Baltazar „Orkest Bazar”, godz. 17.40, 19.20, Rynek 1, Plac przed Trybunałem

Jak wielu cyrkowych akcesoriów i instrumentów może użyć trzech artystów podczas jednego przedstawienia? Orkest Bazar zaprasza do podróży z rytmem i zadziwia zróżnicowaniem cyrkowych umiejętności.

David Eriksson „Pink on the inside”, godz. 18, 21, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 15 zł.

Spektakl Davida Erikssona jest próbą zbadania koncepcji płci widzianej z perspektywy łysego, wytatuowanego mężczyzny, który waży 100 kilo. Co nosimy w naszym wnętrzu? Czy nasza powierzchowność może kłamać? Czym jest różowy puch (i czy jest niebezpieczny)? Klasyczny soundtrack, pyszne jedzenie i setki trików są zaproszeniem do szczerej podróży w głąb umysłu.

Cia Proyecto Otradnoie „Otradnoie.1”, godz. 20, Namiot duży, bilety 15 zł.

Otradnoie.1 jest fizycznym poszukiwaniem tego, czego doświadczają ludzie borykający się z potrzebą poznania się nawzajem.

Kejos Pitagoras 1.2.3, godz. 21, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 15 zł.

Pitagoras głosił iż jako jeden z nielicznych słyszał muzykę kosmosu. Wymyślił dźwiękowy sposób na mierzenie odległości pomiędzy planetami. Pitagoras w przedstawieniu wizualizuje dźwięki z kosmosu by stworzyć geometryczny wzór „nieba” na ziemi. Bo jak na ziemi tak i w niebie… Chce znaleźć miarę wszystkich rzeczy i odpowiedzieć na pytanie „Z czego zbudowane jest całe niebo ?” Gdzie jest miejsce człowieka w świecie, wszech-świecie ? Czy całe piękno nieba i cała natura są symbolicznie ukryte w geometrii ?

Klub Festiwalowy: Miss Papima, godz. 22, Klub festiwalowy

Miss Papima to zespół jak rudowłosa kobieta – jednego dnia krzycząca i nieobliczalna, drugiego – melancholijna i uczuciowa. Czasem liryczna czasem przepełniona humorem. Pulsująca rytmiczną energią i niestroniąca od szaleństw.

POZOSTAŁE

Żniwowanie w Skansenie, godz. 11, Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Aleja Warszawska 96, bilety 6/12 zł.

Żniwowanie – tradycyjne pokazy koszenia zboża kosą i kosiarką konną, podbierania sierpem, robienia powróseł i formowania snopków, a wszystko to w malowniczej scenerii muzealnej wsi. Na tak zwanym „przednówku”, gdy na dawnej wsi odczuwano mocno brak chleba, pora sprzętu zboża, po długim okresie oczekiwania, była gorąco upragnioną czynnością gospodarską. Traktowano żniwa jako wielkie święto i ogólną radość, co zostanie zaznaczone w skansenie schludnym lnianym ubiorem żniwiarzy i podbieraczek. Będzie się można przyjrzeć koszeniu zboża kosą, ale i kosiarką konną, a także tradycyjnemu posiłkowi żniwiarzy w polu.

VII Głuseckie Jakubki, godz. 16, Plac za Domem Kultury

W ramach festynu m.in. występy muzyczne, gry i zabawy dla dzieci, stoiska edukacyjne, konkursy, pokazy tańca, wystawy.

Koncert: Better, godz. 18, Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim, wstęp wolny

Zespół Better to porywające autorskie kompozycje, ciekawe opracowania standardów muzyki rozrywkowej, dobre teksty i muzyczny warsztat na najwyższym poziomie. Liderem i wokalistą zespołu jest Paweł Błędowski, wcześniej związany z zespołem Londyn, a sam zespół tworzą muzycy na co dzień współpracujący z czołówką artystów polskiej sceny. Obok chwytliwych kompozycji Pawła, zespół prezentuje również własne opracowania utworów legend muzyki, jak The Beatles, The Rolling Stones, Cat Stevens czy Elton John. A nazwa? Pochodzi od fragmentu tekstu „Czwórki z Liverpoolu” – „it’s getting BETTER all the time…”.

Salsoteka, godz. 20, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Studio Tańca Joanny i Konrada Dąbskich zaprasza na imprezę taneczną w karaibskich rytmach. W trakcie imprezy można będzie zatańczyć salsę, bachatę, kizombę i wiele innych gorących tańców. Muzykę zapewni DJ Biondi.

KINO

Poranki w Multikinie, godz. 10.30, Multikino, ul. Al. Spółdzielczości Pracy 34, bilety 12 zł.

Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia. Są one doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach skorzystać z licznych atrakcji. W lipcu o 10.30 Multikino zaprasza na przygody z mieszkańcami planety „Agi Bagi”.

Kino Perła: „Wściekłe pięści węża”, godz. 21, ul. Bernardyńska 15, wstęp wolny

Wściekły Wąż chce się zemścić na Prezesie za zabicie jego brata bliźniaka.

WARSZTATY

Wakacyjna Akademia Inspiracji, godz. 12, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Fotoreporter Mostu Kultury - Celem warsztatu jest umożliwienie uczestnikom wcielenia się w rolę fotoreportera. Każdy z nich będzie losował zestaw 3 pytań, na które odpowiedzi trzeba będzie uzyskać od przechodniów czy mieszkańców okolicy Mostu Kultury.

Czytaj więcej o: Lublin imprezy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!