piątek, 26 maja 2017 r.

Lublin

Inne Brzmienia: Niepewna przyszłość festiwalu Mirosława Olszówki

Dodano: 23 grudnia 2010, 18:16
Autor: Domink Smaga

Plan przyszłorocznych koncertów był już dopięty w 70 proc. Prace przerwała śmierć dyrektora festiwalu. Prezydent Lublina – jeszcze jako kandydat – zapowiadał, że chce, by festiwal był kontynuowany. Ale wciąż nie wiadomo, czy to realne.

Festiwal Inne Brzmienia był autorskim projektem borykającego się z ciężką chorobą Mirosława Olszówki. Wiadomość o jego śmierci obiegła miasto 30 listopada.

– To wielka strata dla Lublina. I być może byłoby pewnym pomnikiem dla Olszówki kontynuowanie tego festiwalu – mówił dzień później Krzysztof Żuk, wówczas jeszcze kandydat na prezydenta Lublina w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.

Okazuje się, że przyszłoroczny festiwal był już zaplanowany w 70 proc. – Planowaliśmy nie jedną, ale cztery sceny w różnych punktach śródmieścia i dodatkową, piątą scenę jako klub festiwalowy z młodymi zespołami z Polski i Ukrainy i międzynarodowymi DJ-ami – potwierdza Janek Taraszkiewicz, który pracował z Olszówką nad programem. – W planie znalazł się wielki koncert plenerowy, do tego prestiżowy koncert z udziałem gwiazdy światowego formatu. A także warsztaty, wystawy i inne wydarzenia. 30 listopada wstrzymałem wszystkich partnerów imprezy, czekamy jak to się dalej potoczy.

Prezydent Lublina szuka już pieniędzy na organizację festiwalu. – Wystąpiłem już do dużego sponsora o dofinansowanie – ujawnił Krzysztof Żuk na zorganizowanym przez naszą redakcję internetowym czacie. – Problemem natomiast jest uregulowanie praw do festiwalu, które są po stronie żony Mirka Olszówki.

– Rozważam wszystkie za i przeciw, w tej chwili nie dam odpowiedzi na sto procent – mówi Małgorzata Olszówka. Nieoficjalnie wiadomo, że dotąd była raczej przeciwna kontynuowaniu festiwalu. – Wiem, że dla sponsorów i artystów liczy się czas, ale na razie muszę wszystko przemyśleć. Decyzję podejmę w styczniu, a wcześniej spotkam się jeszcze z prezydentem miasta.

Do tej pory odbyły się trzy edycje festiwalu – pierwsza w 2008 roku.
Czytaj więcej o:
fra
znany anonim
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

fra
fra (16 marca 2011 o 16:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w tym mieście wszyscy się znają
Rozwiń
znany anonim
znany anonim (23 grudnia 2010 o 23:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwykle niekompetencja dziennikarzy z Dziennika...żona Mirka nie ma na imie Marianna...to skandal, rodzina jeszcze nie ochłonęła a już nęka się ją telefonami. Jakby Festiwal był najważniejszy...Panie Taraszkiewicz autor artykułu to Pana kolega?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!