Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 stycznia 2012 r.
18:20
Edytuj ten wpis

Internauci wygrali. Restauracja z deptaka wyłączyła głośniki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A
Zaczynamy nowy etap promocji. Nie będzie już reklam z głośnika – obiecuje właściciel lokalu<br />
 (Wojcie
Zaczynamy nowy etap promocji. Nie będzie już reklam z głośnika – obiecuje właściciel lokalu
(Wojcie

Od miesięcy na deptaku słychać było głośny spot zachwalający restaurację. Przechodnie się skarżyli, ale Ratusz był bezsilny. Podziałała za to akcja w Internecie: ludzie umówili się, że wejdą razem do lokalu i każdy będzie odtwarzać reklamę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Udostępnij na Facebooku


Restauracja Domowa Micha na deptaku pojawiła się kilka miesięcy temu. Jej szefostwo postanowiło zwrócić uwagę na lokal poprzez nietypową reklamę: z głośnika na ulicy bez przerwy nadawała spot zachwalający restaurację.

W Internecie pojawiły się komentarze oburzonych przechodniów, a artysta Jarosław Koziara pisał w "Zoomie. Lubelskim Informatorze Kulturalnym”: "Zapętlony, upierdliwy 30-sekundowy news dobywający się z witryny knajpy budzi we mnie agresję i chęć wsadzenia cegłówki do zupy tam sprzedawanej, prosto przez szybę wystawową”.

Urzędnicy rozkładają ręce. – Normy hałasu nie są przekroczone, reklama nie jest też nadawana po godz. 22 – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta. – Moglibyśmy też interweniować, gdyby reklama była nadawana w nocy. Ale tak nie jest.

W lokalu była też Straż Miejska. I to dwa razy. 8 listopada mundurowi poprosili o przyciszenie reklamy. Ale głośniki nadal krzyczały. Druga wizyta odbyła się 24 stycznia.

– Właściciel lokalu w obecności funkcjonariuszy wyłączył głośnik i zobowiązał się, że w przyszłości reklamę będzie nadawać na tyle cicho, by nie była uciążliwa dla mieszkańców i przechodniów – relacjonuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Ci, którym reklama przeszkadza, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Skrzyknęli się w Internecie, na Facebooku.

– Jeżeli o krajobraz dźwiękowy naszego kochanego miasta nie chcą zadbać władze, zróbmy to sami. Dajmy sygnał właścicielom lokali, że taka forma reklamy to głupota – zachęcał Józef Szopiński, z zawodu dziennikarz.

Udział w akcji potwierdziło ponad 100 osób. We wtorek o godz. 17.30 mieli wejść do lokalu i równocześnie odtworzyć na swoim telefonie lub innym urządzeniu z głośnikiem pobraną z Internetu reklamę restauracji.

– Słyszałem o tej akcji – przyznaje Rafał Cerański, szef lokalu. – Nie puszczamy już tej reklamy. Dotarły do nas sygnały, że niektórzy się na nią skarżyli. Nie chcieliśmy nikogo nią denerwować. Teraz zaczynamy nowy etap promocji.

• Ale nie będzie już reklam z głośnika?
– Nie.

Jest paragraf

Przepis, który zakazuje takiej reklamy jednak istnieje. To art. 156 ustawy Prawo ochrony środowiska: "Zabrania się używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających na publicznie dostępnych terenach miast, terenach zabudowanych oraz na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe”. A art. 343 mówi, że za złamanie zakazu grozi grzywna.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stiuk / 29 stycznia 2012 o 13:12
[quote name='ech' timestamp='1327831460' post='589748']
@ stiuk

Weź się w łeb palnij. Jakby nikt tym się nie zajął, to ciekawe czy ktokolwiek w tych restauracjach by myślał to wyłączyć...

Pajac i krzykacz jesteś
[/quote]

(...)
WY NAJLEPIEJ POZAMYKAĆ WSZYSTKICH I POKARAĆ A NAJLEPEIJ NA SZUBIENICĘ ODRAZU
Avatar
Gość / 29 stycznia 2012 o 12:41
[quote name='Gość' timestamp='1327766840' post='589531']
(...)


Odezwał się typowy polski katolik. A gdzie nauczanie waszego Papy o miłości do bliźniego? Pragnę również ci przypomnieć, że zdania zaczyna się od dużej litery.
[/quote]
Następny mądry się odezwał od ojca Tuska.
Avatar
Robert / 29 stycznia 2012 o 12:38
A Ja nie mam z tym żadnego problemu - nawet popieram bo znikneli pijaczki grające na gitarze i wyłudzający pieniądze - A TO NIKOMU NIE PRZESZKADZAŁO jak jeden z drugim darł ryja z jednym utworem Wilków. I tu powinien się zastanowić ten redaktoRYJA że trzeba było tym się zająć a nie loakalami które mają jakiś pomysł na reklamę. Przechodzę deptakiem pare razy dziennie i nie czuję jakiegoś problemu że ktoś wpadł na jakiś pomysł reklamy. A jeszcze zauważę że restauracje nie gają już od wtorku - środy a artykuł mamy w sobotę ŻENADA (lokatorzy sami zrezygnowali z nadawania a on pisze że to dzięki niemu)hahhahahahh.
Co zrobisz redaktorku jak pijaczki znowu będą grać na gitarach na deptaku i wyłudzać pieniążki - może zwrócisz im uwagę - NIE bo będziesz bał się by nie dostać kopa hahhahahahah
A Ja nie mam z tym żadnego problemu - nawet popieram bo znikneli pijaczki grające na gitarze i wyłudzający pieniądze - A TO NIKOMU NIE PRZESZKADZAŁO jak jeden z drugim darł ryja z jednym utworem Wilków. I tu powinien się zastanowić ten redaktoRYJA że trzeba było tym się zająć a nie loakalami które mają jakiś pomysł na reklamę. Przechodzę deptakiem pare razy dziennie i nie czuję jakiegoś problemu że ktoś wpadł na jakiś pomysł reklamy. A jeszcze zauważę że restauracje nie gają już od wtorku - środy a artykuł mamy w sobotę ŻENADA (lokatorzy sam... rozwiń
Avatar
ech / 29 stycznia 2012 o 11:04
@ stiuk

Weź się w łeb palnij. Jakby nikt tym się nie zajął, to ciekawe czy ktokolwiek w tych restauracjach by myślał to wyłączyć...

Pajac i krzykacz jesteś
Avatar
antycham / 29 stycznia 2012 o 08:47
[quote name='Gość' timestamp='1327766840' post='589531']
(...)


Odezwał się typowy polski katolik. A gdzie nauczanie waszego Papy o miłości do bliźniego? Pragnę również ci przypomnieć, że zdania zaczyna się od dużej litery.
[/quote]
"ci" też się pisze z dużej litery, zapamiętaj sobie
Avatar
anonymous / 28 stycznia 2012 o 20:17
najpierw "domowa micha" tych od (...).burgera, później "pyzata chata" z (...) i oryginalną czcionką skserowaną od "dobrej kuchni-pyza". W pierwszym i drugim przypadku jadłem i nie udało mi sie dojeść do końca. Jestem od 3 lat stałym klientem "Dobrej kuchni" z zielonej i raczej nie zmienie menu na podróbki. ACTA się nimi zajmie.
Avatar
stiuk / 28 stycznia 2012 o 18:33
pracuję na deptaku w Banku i nie ma co bić piany bo od środy jest cichutko....
Avatar
Andrzej / 28 stycznia 2012 o 18:22
[quote name='stiuk' timestamp='1327768090' post='589540']
I znowu jakiś redakczoryna całe (...) przypisuje sobie JAK ZAUWAŻYŁEM TO JUŻ Z TYDZIEŃ Z GŁOŚNIKÓW NIC NIE LECI a akcja chyba w internecie jest od paru dni na wejście HAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHA i tak się zajmuje ktoś takim (...). Mam nadzieję że Tych grajków - pijaczków co zbierają od przechodniów pieniądze KTOŚ W KOŃCU PRZEGONI
[/quote]

Ogłuchłeś tydzień temu!
Wczoraj jeszcze ich szczekaczka nadal działała.
Avatar
stiuk / 28 stycznia 2012 o 17:28
I znowu jakiś redakczoryna całe (...) przypisuje sobie JAK ZAUWAŻYŁEM TO JUŻ Z TYDZIEŃ Z GŁOŚNIKÓW NIC NIE LECI a akcja chyba w internecie jest od paru dni na wejście HAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHA i tak się zajmuje ktoś takim (...). Mam nadzieję że Tych grajków - pijaczków co zbierają od przechodniów pieniądze KTOŚ W KOŃCU PRZEGONI
Avatar
folkatka / 28 stycznia 2012 o 17:22
[quote name='w' timestamp='1327764399' post='589516']
W cytacie miał być post lubiniaka. Pomyłka
[/quote]

A ja chyba przez pomyłke edytowałam Twój post... Przepraszam.
Avatar
stiuk / 29 stycznia 2012 o 13:12
[quote name='ech' timestamp='1327831460' post='589748']
@ stiuk

Weź się w łeb palnij. Jakby nikt tym się nie zajął, to ciekawe czy ktokolwiek w tych restauracjach by myślał to wyłączyć...

Pajac i krzykacz jesteś
[/quote]

(...)
WY NAJLEPIEJ POZAMYKAĆ WSZYSTKICH I POKARAĆ A NAJLEPEIJ NA SZUBIENICĘ ODRAZU
Avatar
Gość / 29 stycznia 2012 o 12:41
[quote name='Gość' timestamp='1327766840' post='589531']
(...)


Odezwał się typowy polski katolik. A gdzie nauczanie waszego Papy o miłości do bliźniego? Pragnę również ci przypomnieć, że zdania zaczyna się od dużej litery.
[/quote]
Następny mądry się odezwał od ojca Tuska.
Avatar
Robert / 29 stycznia 2012 o 12:38
A Ja nie mam z tym żadnego problemu - nawet popieram bo znikneli pijaczki grające na gitarze i wyłudzający pieniądze - A TO NIKOMU NIE PRZESZKADZAŁO jak jeden z drugim darł ryja z jednym utworem Wilków. I tu powinien się zastanowić ten redaktoRYJA że trzeba było tym się zająć a nie loakalami które mają jakiś pomysł na reklamę. Przechodzę deptakiem pare razy dziennie i nie czuję jakiegoś problemu że ktoś wpadł na jakiś pomysł reklamy. A jeszcze zauważę że restauracje nie gają już od wtorku - środy a artykuł mamy w sobotę ŻENADA (lokatorzy sami zrezygnowali z nadawania a on pisze że to dzięki niemu)hahhahahahh.
Co zrobisz redaktorku jak pijaczki znowu będą grać na gitarach na deptaku i wyłudzać pieniążki - może zwrócisz im uwagę - NIE bo będziesz bał się by nie dostać kopa hahhahahahah
A Ja nie mam z tym żadnego problemu - nawet popieram bo znikneli pijaczki grające na gitarze i wyłudzający pieniądze - A TO NIKOMU NIE PRZESZKADZAŁO jak jeden z drugim darł ryja z jednym utworem Wilków. I tu powinien się zastanowić ten redaktoRYJA że trzeba było tym się zająć a nie loakalami które mają jakiś pomysł na reklamę. Przechodzę deptakiem pare razy dziennie i nie czuję jakiegoś problemu że ktoś wpadł na jakiś pomysł reklamy. A jeszcze zauważę że restauracje nie gają już od wtorku - środy a artykuł mamy w sobotę ŻENADA (lokatorzy sam... rozwiń
Avatar
ech / 29 stycznia 2012 o 11:04
@ stiuk

Weź się w łeb palnij. Jakby nikt tym się nie zajął, to ciekawe czy ktokolwiek w tych restauracjach by myślał to wyłączyć...

Pajac i krzykacz jesteś
Avatar
antycham / 29 stycznia 2012 o 08:47
[quote name='Gość' timestamp='1327766840' post='589531']
(...)


Odezwał się typowy polski katolik. A gdzie nauczanie waszego Papy o miłości do bliźniego? Pragnę również ci przypomnieć, że zdania zaczyna się od dużej litery.
[/quote]
"ci" też się pisze z dużej litery, zapamiętaj sobie
Avatar
anonymous / 28 stycznia 2012 o 20:17
najpierw "domowa micha" tych od (...).burgera, później "pyzata chata" z (...) i oryginalną czcionką skserowaną od "dobrej kuchni-pyza". W pierwszym i drugim przypadku jadłem i nie udało mi sie dojeść do końca. Jestem od 3 lat stałym klientem "Dobrej kuchni" z zielonej i raczej nie zmienie menu na podróbki. ACTA się nimi zajmie.
Avatar
stiuk / 28 stycznia 2012 o 18:33
pracuję na deptaku w Banku i nie ma co bić piany bo od środy jest cichutko....
Avatar
Andrzej / 28 stycznia 2012 o 18:22
[quote name='stiuk' timestamp='1327768090' post='589540']
I znowu jakiś redakczoryna całe (...) przypisuje sobie JAK ZAUWAŻYŁEM TO JUŻ Z TYDZIEŃ Z GŁOŚNIKÓW NIC NIE LECI a akcja chyba w internecie jest od paru dni na wejście HAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHA i tak się zajmuje ktoś takim (...). Mam nadzieję że Tych grajków - pijaczków co zbierają od przechodniów pieniądze KTOŚ W KOŃCU PRZEGONI
[/quote]

Ogłuchłeś tydzień temu!
Wczoraj jeszcze ich szczekaczka nadal działała.
Avatar
stiuk / 28 stycznia 2012 o 17:28
I znowu jakiś redakczoryna całe (...) przypisuje sobie JAK ZAUWAŻYŁEM TO JUŻ Z TYDZIEŃ Z GŁOŚNIKÓW NIC NIE LECI a akcja chyba w internecie jest od paru dni na wejście HAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHA i tak się zajmuje ktoś takim (...). Mam nadzieję że Tych grajków - pijaczków co zbierają od przechodniów pieniądze KTOŚ W KOŃCU PRZEGONI
Avatar
folkatka / 28 stycznia 2012 o 17:22
[quote name='w' timestamp='1327764399' post='589516']
W cytacie miał być post lubiniaka. Pomyłka
[/quote]

A ja chyba przez pomyłke edytowałam Twój post... Przepraszam.