poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Izabela Sierakowska kandydatką na prezydenta Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 sierpnia 2010, 09:58
Autor: (rp)

Izabella Sierakowska jest już oficjalnym kandydatem Socjaldemokracji Polskiej na prezydenta Lublina. Ogłosiła to na sobotniej konferencji prasowej.

- Chcę poświęcić cztery lata dla mieszkańców, naprawdę wiem jak to zrobić – zapewniała Sierakowska, poseł SdPl. Dodała, że żeby dobrze rządzić miastem trzeba znać problemy jego mieszkańców. – Ludzie potrzebują dróg i dobrych rozwiązań komunikacyjnych. Potrzebują pracy i dobrego gospodarza, który zajrzy w każdą dziurę.

Sztabowcy kandydatki zachęcają inne ugrupowania do poparcia Sierakowskiej. – Od PiS i PO na lewo – mówił Krzysztof Szydłowski. SdPl kusi Sojusz Lewicy Demokratycznej, ale ta partia nie rezygnuje z własnego kandydata Jerzego Gryza. Również rozmowy o wspólnych listach do samorządu nie zakończyły się na razie porozumieniem.

Sierakowska bez powodzenia walczyła o fotel prezydenta Lublina cztery lata temu. Przeszła do drugiej tury wyborów, zdobyła 37 120 głosów, ale uległa Adamowi Wasilewskiemu (PO), który zebrał ich 61 631.

Tegoroczne wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów i radnych odbędą się najprawdopodobniej w listopadzie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ksin
gość
Iwona
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ksin
Ksin (6 listopada 2010 o 21:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Primo - PO dostało argument w postaci ulotki Þana Wasilewskiego to zamknęło jadaczki. Nie dziwię się wcale bo z faktami nie da się dyskutować. Żeby kłapać trzeba mieć argumenty bo jak się nie ma miedzi to się na du*** siedzi.

Co do wyzywania Pani Sierakowskiej od Rebek Sommer to jak rozumiem młodzieżówka SLD kłapie. Są debaty można przyjść i zapytać (ale trzeba mieć do tego jaja a wy jak rozumiem jesteście kastratami bo cienko śpiewacie)

Młodzieżówko SLD zmieńcie płytę bo ta o Rebece Sommer i karczmie Bidzie już wszyscy znamy a powtarzanie tego jak mantry nie spowoduje iż stanie się to rzeczywistością.
Rozwiń
gość
gość (6 listopada 2010 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='codi' timestamp='1282470993' post='333085']
Uważam, że Krzysztof Żuk jest w stanie pogodzić wszystkie opcje swoim kandydowaniem, ma wiedzę o doświadczenie, a przede wszystkim nie boi się pracować. Ma swoją wizję nowoczesnego miasta metropolii i wie jak to zrobić!!!Pzdr
[/quote]

Co ty za bzdury piszesz???
Naprawdę w to wierzysz? Przecież wszyscy widzą, co zrobił do tej pory. Człowieku, obudź się!!!
Rozwiń
Iwona
Iwona (6 listopada 2010 o 11:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle"
Temu miastu tylko Sierakowska może pomóc, bo co zrobili 2 prezydenci - mężczyźni - wczyscy widzą...
Rozwiń
Ksin
Ksin (6 listopada 2010 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak gwoli przypomnienia i porównania (z Panem Żukiem) poniżej wklejam obietnice z ulotki Prezydenta Wasilewskiego z przed 4 lat :

Lublin miasto z perspektywami
W Lublinie nie ma pracy. Ceny podstawowych produktów zbliżone są | do warszawskich, a płace dużo niższe. Młodzi ludzie uciekają z naszego miasta. Trzeba to zmienić! Moim priorytetem jako Prezydenta Lublina będzie tworzenie miejsc pracy. W tym celu:
•nawiąże współpracę z renomowanymi agencjami zajmującymi sic | poszukiwaniem inwestorów,
• wyznaczę tereny pod inwestycje i doprowadzę do ich uzbrojenia, - przyłącze Lublin do specjalnej strefy ekonomicznej z preferencyjnymi warunkami dla inwestorów,
Lublin miasto nauki i nowoczesnej Potencjał naukowo - badawczy Lublina może i powinien być lepiej wykorzystywany. Nasze miasto powinno stać sic centrum nowoczesnych technologii. W tym celu będę dążył ścisłej współpracy władz miejskich jaj środowiskiem akademickim. Akademickość Lublina to tez ważny element promocji miasta.
Infrastruktura komunikacyjna LublinaNowy Lublin będzie miastem dynamicznie rozwijającym się. Do tego potrzebny jest sprawny i nowoczesny system komunikacyjny. W tym celu należy szybko dokończyć budowę małej obwodnicy. Trzeba utworzyć zespól bezpłatnych parkingów w dolinie Czechówki i okolicach Rusałki.
Jako Prezydent chce zbudować trasę Poniatowskiego - Zana (tunel i wiadukt) oraz przedłużyć ulice Muzyczną do ulicy Krochmalnej. W rejonie ulicy Dworcowej zbuduje węzeł komunikacyjny, gdzie powinien znaleźć się nowoczesny dworzec autobusowy. Zrobię wszystko, żeby Lublin uzyskał szybkie połączenie kolejowe / Warszawą oraz lotnisko w Świdniku.
Zalew Zemborzycki i Nowoczesny Stadion dla Lublina
Przekształcę Zalew Zemborzycki i jego otoczenie w Miejskie Centrum Rekreacji. Wody Zalewu będą oczyszczone. Doprowadzę do budowy i tym terenie zespołu basenów oraz oquaparku. W sąsiedztwie Zalewu znajda się trasy biegowe, ściany do wspinaczki oraz ścieżki rowerowe. Będzie to jeden z elementów zintegrowanego systemu lubelskich dróg rowerowych.
Lublin zasługuje na centrum sportowe z prawdziwego zdarzenia. Wzorem innych miast powinien zostać zbudowany nowoczesny stadion.
Uroda miasta, kultura i architektura
O urodzie miasta decydują założenia urbanistyczne, architektura, zabytkowe budowle i ukształtowanie terenu, Uroda miasta to również środowisko artystyczne, koncerty, wystawy i festiwale. Te elementy maja ogromną wartość promocyjną i mogą być magnesem przyciągającym naszych gości. Prestiż miasta zależy od jego urody, więc mecenat nad szeroko rozumianą kulturą będzie dla mnie jednym z najważniejszych zadań, Stare Miasto będzie wizytówką Lublina,
- Przeprowadzę renowację Teatru Starego, który stanie się lubelskim centrum artystycznym oraz miejscemspotkań środowisk twórczych. • Wzmocnię międzynarodową rangę
lubelskich festiwali teatralnych, - „Zakotwiczę" na stałe w Lublinie ogólnopolski festiwal muzyczny lub filmowy, który wśród telewidzów będzie ściśle liojarzony z naszym miastem.
• Będę wspierał wszelkie inicjatywy społeczne, które wzbogacają życie kulturalne lubelskich dzielnic i osiedli.
Lublin - Metropolia
Planuję ścisłą współpracę z samorządami sąsiednich gmin a zwłaszcza miasta Świdnik, dążąc do realizacji wspólnych projektów Inwestycyjnych, Przekształcenie Lublina w metropolię to nie tylko spełnienie słusznych aspiracji jego mieszkańców, ale również zwiększenie możliwości pozyskiwania środków na rozwój naszego miasta.
Miasto sprawnie zarządzane
Prezydent to przede wszystkim dobry gospodarz i sprawny menadżer, który ma wizję rozwoju miasta. Nowoczesny urząd to wykwalifikowani pracownicy oraz sprawny system zarządzania.
Lublin miasto znane w świecie Realizowane do tej pory działania promocyjne nie stanowią spójnej całości, a ich natężenie jest zdecydowanie zbyt małe. Aby wypromować Lublin jako miejsce atrakcyjne dla polskich i zagranicznych turystów czy inwestorów, niezbędne jest opracowanie nowoczesnej strategii promocji miasta i jej konsekwentni realizacja.
Bezpieczne Miasto Zreorganizuję Straż Miejską tak by przede wszystkim dbała o bezpieczeństwo mieszkańców Lublina. Rozwinę nowoczesny system monitoringu, który pozwoli skutecznie eliminować wszelkie łamanie prawa.
AdamWasilewski
Rozwiń
staszek
staszek (5 listopada 2010 o 13:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nareszcie mądra kobieta -chwała jej ze sie zdecydowala.Nie jakieś tam stadiony w jej programie bo na to tylko wyda sie pieniadze,a chodzic tam bedzie byle kto istrach tam isc zeby nie dostac w łeb.Stadion Lublinianki od wiek wiekow w lublinie inkt nic nie robi.Krotka lista jej planow ale konkretna -ma moj głos.Brawo Iza.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!