Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lutego 2014 r.
16:08
Edytuj ten wpis

"Jadę na łeb na szyję, a to zwykły pijak". Pogotowie wyjaśnia sprawę

5 18 A A

"To ja tu jadę na łeb na szyję, że człowiek umiera, potrzebuje pomocy, a to zwykły pijak" - tak słowa kierowcy karetki relacjonuje nasza Czytelniczka. Po naszej interwencji pogotowie zapowiedziało, że wyjaśni sprawę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jeśli to się potwierdzi, to jestem zbulwersowany zachowaniem pracownika. Nie jesteśmy od oceniania, tylko od udzielania pomocy - stwierdza ostro Zdzisław Kulesza, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Chodzi o przypadek mężczyzny, którego nasza Czytelniczka zobaczyła w środę ok. godz. 15. Leżał na ławce w okolicach sklepów przy ul. Tumidajskiego w Lublinie. Kobieta zauważyła, że mężczyzna ma worek stomijny (torebkę foliową przymocowaną do brzucha w celu odprowadzania fekaliów - red.). - Z tego wynika, że to była osoba chora. Nie wyczułam od niego woni alkoholu - relacjonuje. Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy 112 i wezwała pogotowie. Podeszła też do mężczyzny i zapytała, czy potrzebuje pomocy. - On otwierał oczy, ale nie reagował. Jego zachowanie pasowało mi do stanu hipoglikemii, ale nie jestem tego pewna - opisuje nasza Czytelniczka i dodaje, iż na podstawie własnych doświadczeń czuła, że sprawa jest naprawdę poważna. Szyderczy uśmiech - Gdy karetka podjechała, wysiadł kierowca, który jeszcze nie podszedł do człowieka i powiedział do mnie: "To ja tu jadę na łeb na szyję, że człowiek umiera, potrzebuje pomocy, a to zwykły pijak”. Powiedziałam mu, żeby nie wydawał osądów, bo nie wie, co się dzieje, co się stało z tym człowiekiem. Nawet jeśli był pijany, miał prawo do pomocy - opisuje nasza Czytelniczka. - Kierowcy karetki powiedziałam również, że pan ma worek stomijny, więc na pewno jest chory, a kierowca wówczas odpowiedział "od tego się nie umiera”. Ja na to, że owszem, to może być powód ciężkiej choroby i w konsekwencji śmierci, bo moja córka umarła. To wysilił się jedynie, z szyderczym uśmiechem na "współczuję pani”. Postępowanie wyjaśniające - Nie będę tolerował żadnych komentarzy ze strony naszych pracowników w tego typu przypadkach. Dlatego wydałem polecenie, żeby przeprowadzić postępowanie wyjaśniające - zapowiada Zdzisław Kulesza. Karetka ostatecznie zabrała mężczyznę do szpitala. - Nie wiemy, czy był pod wpływem alkoholu, bo nie mamy możliwości sprawdzenia tego. Ale skoro został zabrany do szpitala, to nie był zdrowym człowiekiem - dodaje Kulesza. Nasza Czytelniczka ma żal nie tylko do kierowcy karetki, ale również do świadków zdarzenia. - Przechodnie komentowali: "na pewno pijany”, "szkoda czasu”, albo po prostu przechodzili obojętnie. A młodych ludzi cała ta sytuacja bawiła, robili zdjęcia telefonami komórkowymi.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 lutego 2014 o 19:56

Do "taka prawda"! Jestem ciekawy po jakiej Ty jesteś szkole bądź "kursie", że się w ten sposób wypowiadasz na ten temat?? Widać, że nie masz bladego pojęcia jakie wykształcenie trzeba mieć żeby jeździć z zespołach RM. Radzę poczytać ustawę o PRM.

Mnie już kursy niepotrzebne ale sąsiad po zawodówce takim ratownikiem jest.

Avatar
Gość / 28 lutego 2014 o 12:01

Trzy dni temu w Małopolsce policja zatrzymała ambulans, wszyscy trzej ,cała obsługa naje bani jak dynamit,nie jesteśćie lepsi od tych pijaczków co czasem musicie podebrać z ulicy....  Dranie jedne.....jak nie pawulon to gorzoła na pokładzie !!!

Nie kłam. Napili się już po pracy!!!
Avatar
Komediant główny / 28 lutego 2014 o 11:28

No bo nie masz najwidoczniej co robić, tylko obrażasz porządnych ludzi :) Pracuje w systemie i jestem z tego dumny, dobrze wykonuje swoje obowiązki i nie życzę sobie żeby Pani nazywała mnie draniem :) no tak, skoro takie księgowe zatrudniali to się nie dziwie, że tak skończyli :) Uzdrawiam Serdecznie!

Trzy dni temu w Małopolsce policja zatrzymała ambulans, wszyscy trzej ,cała obsługa naje bani jak dynamit,nie jesteśćie lepsi od tych pijaczków co czasem musicie podebrać z ulicy....  Dranie jedne.....jak nie pawulon to gorzoła na pokładzie !!!

Trzy dni temu w Małopolsce policja zatrzymała ambulans, wszyscy trzej ,cała obsługa naje bani jak dynamit,nie jesteśćie lepsi od tych pijaczków co czasem musicie podebrać z ulicy....  Dranie jedne.....jak nie pawulon to gorzoła na pokładzie !!!

rozwiń
Avatar
GABRYŚ / 28 lutego 2014 o 08:00

SAM MAM SĄSIADA PIJACZKA KTORY DOŚĆ CZĘSTO WZYWA PO PIJAKU KARETKĘ KTORA MOŻE BYĆ POTRZEBNA KOMUŚ W TYM CZASIE NA PRAWDĘ  I BARDZO MNIE TO DENERWUJE ,,PIJANE BYDLE DAWNO POWINNO BYĆ UŚPIONE ALE PRAWO ZABRANIA I POMIMO TEGO ŻE ZAPLACIL JUZ 500 ZL ,KARY I WYLAPAL KILKA KOPOW TO DALEJ WZYWA ,,ROZUMIEM ZDENERWOWANIE RATOWNIKA I JEŻELI BYL PIJANY TO TA OBRAŻONA PRZYPADKOWA RATOWNICZKA POWINNA ZAPLACIĆ ZA INTERWENCJE KARETKI ,,,

Avatar
mariusz / 27 lutego 2014 o 21:45

hehe... na bank był najebany!!!!

Avatar
Kris / 27 lutego 2014 o 21:38

Księgową w Amber-Gold byłam,a teraz na bezrobociu,dlaczego pytasz ??

No bo nie masz najwidoczniej co robić, tylko obrażasz porządnych ludzi :) Pracuje w systemie i jestem z tego dumny, dobrze wykonuje swoje obowiązki i nie życzę sobie żeby Pani nazywała mnie draniem :) no tak, skoro takie księgowe zatrudniali to się nie dziwie, że tak skończyli :) Uzdrawiam Serdecznie!

Avatar
matylda / 27 lutego 2014 o 21:21

Ja pluje jadem? Dla Twojej informacji nie ma juz pawulonu:) wiec skoro nie wiesz to sie nie wypowiadaj :) co robisz w zyciu? Gdzie pracujesz?

Księgową w Amber-Gold byłam,a teraz na bezrobociu,dlaczego pytasz ??

Avatar
Kris / 27 lutego 2014 o 20:43
Ja pluje jadem? Dla Twojej informacji nie ma juz pawulonu:) wiec skoro nie wiesz to sie nie wypowiadaj :) co robisz w zyciu? Gdzie pracujesz?
Avatar
matylda / 27 lutego 2014 o 20:41

Kazdy ksiadz to pedofil? Kazdy kto pracuje w ZRM to łowca skór? Hejcie jeden z drugim, siedzisz w domu i tylko piszesz wredne komentarze. Komu tu dzisiaj dopiec zeby siebie dowartosciowac? Idz na "kurs" popracuj i zobaczysz jak pojedziesz po 10, 15 pijaka ktory ma pozniej zrobiony tomograf od stop do glow a Twoja Matka musi czekac na zabieg lub wizyte u specjalisty przez kilka miesiecy/lat. Bedziesz inaczej spiewal! I rusz sie, zostaw ten komputer i zajmij sie zyciem. Swoim zyciem! Jesli wogole jakies masz. Pozdrawiam

Tylko potrafisz pluć jadem albo pawylonem,jak ci draniu nie wstyd ?

Tylko potrafisz pluć jadem albo pawylonem,jak ci draniu nie wstyd ?

rozwiń
Avatar
Kris / 27 lutego 2014 o 20:38
Kazdy ksiadz to pedofil? Kazdy kto pracuje w ZRM to łowca skór? Hejcie jeden z drugim, siedzisz w domu i tylko piszesz wredne komentarze. Komu tu dzisiaj dopiec zeby siebie dowartosciowac? Idz na "kurs" popracuj i zobaczysz jak pojedziesz po 10, 15 pijaka ktory ma pozniej zrobiony tomograf od stop do glow a Twoja Matka musi czekac na zabieg lub wizyte u specjalisty przez kilka miesiecy/lat. Bedziesz inaczej spiewal! I rusz sie, zostaw ten komputer i zajmij sie zyciem. Swoim zyciem! Jesli wogole jakies masz. Pozdrawiam
Avatar
Gość / 28 lutego 2014 o 19:56

Do "taka prawda"! Jestem ciekawy po jakiej Ty jesteś szkole bądź "kursie", że się w ten sposób wypowiadasz na ten temat?? Widać, że nie masz bladego pojęcia jakie wykształcenie trzeba mieć żeby jeździć z zespołach RM. Radzę poczytać ustawę o PRM.

Mnie już kursy niepotrzebne ale sąsiad po zawodówce takim ratownikiem jest.

Avatar
Gość / 28 lutego 2014 o 12:01

Trzy dni temu w Małopolsce policja zatrzymała ambulans, wszyscy trzej ,cała obsługa naje bani jak dynamit,nie jesteśćie lepsi od tych pijaczków co czasem musicie podebrać z ulicy....  Dranie jedne.....jak nie pawulon to gorzoła na pokładzie !!!

Nie kłam. Napili się już po pracy!!!
Avatar
Komediant główny / 28 lutego 2014 o 11:28

No bo nie masz najwidoczniej co robić, tylko obrażasz porządnych ludzi :) Pracuje w systemie i jestem z tego dumny, dobrze wykonuje swoje obowiązki i nie życzę sobie żeby Pani nazywała mnie draniem :) no tak, skoro takie księgowe zatrudniali to się nie dziwie, że tak skończyli :) Uzdrawiam Serdecznie!

Trzy dni temu w Małopolsce policja zatrzymała ambulans, wszyscy trzej ,cała obsługa naje bani jak dynamit,nie jesteśćie lepsi od tych pijaczków co czasem musicie podebrać z ulicy....  Dranie jedne.....jak nie pawulon to gorzoła na pokładzie !!!

Trzy dni temu w Małopolsce policja zatrzymała ambulans, wszyscy trzej ,cała obsługa naje bani jak dynamit,nie jesteśćie lepsi od tych pijaczków co czasem musicie podebrać z ulicy....  Dranie jedne.....jak nie pawulon to gorzoła na pokładzie !!!

rozwiń
Avatar
GABRYŚ / 28 lutego 2014 o 08:00

SAM MAM SĄSIADA PIJACZKA KTORY DOŚĆ CZĘSTO WZYWA PO PIJAKU KARETKĘ KTORA MOŻE BYĆ POTRZEBNA KOMUŚ W TYM CZASIE NA PRAWDĘ  I BARDZO MNIE TO DENERWUJE ,,PIJANE BYDLE DAWNO POWINNO BYĆ UŚPIONE ALE PRAWO ZABRANIA I POMIMO TEGO ŻE ZAPLACIL JUZ 500 ZL ,KARY I WYLAPAL KILKA KOPOW TO DALEJ WZYWA ,,ROZUMIEM ZDENERWOWANIE RATOWNIKA I JEŻELI BYL PIJANY TO TA OBRAŻONA PRZYPADKOWA RATOWNICZKA POWINNA ZAPLACIĆ ZA INTERWENCJE KARETKI ,,,

Avatar
mariusz / 27 lutego 2014 o 21:45

hehe... na bank był najebany!!!!

Avatar
Kris / 27 lutego 2014 o 21:38

Księgową w Amber-Gold byłam,a teraz na bezrobociu,dlaczego pytasz ??

No bo nie masz najwidoczniej co robić, tylko obrażasz porządnych ludzi :) Pracuje w systemie i jestem z tego dumny, dobrze wykonuje swoje obowiązki i nie życzę sobie żeby Pani nazywała mnie draniem :) no tak, skoro takie księgowe zatrudniali to się nie dziwie, że tak skończyli :) Uzdrawiam Serdecznie!

Avatar
matylda / 27 lutego 2014 o 21:21

Ja pluje jadem? Dla Twojej informacji nie ma juz pawulonu:) wiec skoro nie wiesz to sie nie wypowiadaj :) co robisz w zyciu? Gdzie pracujesz?

Księgową w Amber-Gold byłam,a teraz na bezrobociu,dlaczego pytasz ??

Avatar
Kris / 27 lutego 2014 o 20:43
Ja pluje jadem? Dla Twojej informacji nie ma juz pawulonu:) wiec skoro nie wiesz to sie nie wypowiadaj :) co robisz w zyciu? Gdzie pracujesz?
Avatar
matylda / 27 lutego 2014 o 20:41

Kazdy ksiadz to pedofil? Kazdy kto pracuje w ZRM to łowca skór? Hejcie jeden z drugim, siedzisz w domu i tylko piszesz wredne komentarze. Komu tu dzisiaj dopiec zeby siebie dowartosciowac? Idz na "kurs" popracuj i zobaczysz jak pojedziesz po 10, 15 pijaka ktory ma pozniej zrobiony tomograf od stop do glow a Twoja Matka musi czekac na zabieg lub wizyte u specjalisty przez kilka miesiecy/lat. Bedziesz inaczej spiewal! I rusz sie, zostaw ten komputer i zajmij sie zyciem. Swoim zyciem! Jesli wogole jakies masz. Pozdrawiam

Tylko potrafisz pluć jadem albo pawylonem,jak ci draniu nie wstyd ?

Tylko potrafisz pluć jadem albo pawylonem,jak ci draniu nie wstyd ?

rozwiń
Avatar
Kris / 27 lutego 2014 o 20:38
Kazdy ksiadz to pedofil? Kazdy kto pracuje w ZRM to łowca skór? Hejcie jeden z drugim, siedzisz w domu i tylko piszesz wredne komentarze. Komu tu dzisiaj dopiec zeby siebie dowartosciowac? Idz na "kurs" popracuj i zobaczysz jak pojedziesz po 10, 15 pijaka ktory ma pozniej zrobiony tomograf od stop do glow a Twoja Matka musi czekac na zabieg lub wizyte u specjalisty przez kilka miesiecy/lat. Bedziesz inaczej spiewal! I rusz sie, zostaw ten komputer i zajmij sie zyciem. Swoim zyciem! Jesli wogole jakies masz. Pozdrawiam
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 39 17

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 0

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 221 17

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 12 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 134 37

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 15

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?