niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Jak będzie wyglądać Galeria Zamek? Więcej zieleni i miejsc parkingowych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2012, 20:11

Dwa razy więcej zieleni i podwójna ilość miejsc parkingowych. To jedne z głównych założeń nowego projektu galerii za Zamkiem. Rozpoczęcie budowy może się jednak opóźnić, bo inwestor nie dostarczył do Ratusza kompletu dokumentów.

– Brakuje pewnych wyjaśnień i uzgodnień – wyjaśnia Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik Ratusza. – Damy inwestorowi czas na uzupełnienie dokumentacji. W ciągu paru dni wydamy decyzję.

To oznacza, że rozpoczęcie budowy galerii handlowej u zbiegu al. Unii Lubelskiej i al. Tysiąclecia może się opóźnić. Z końcem stycznia, przedstawiciele inwestora, austriackiej spółki Immofinanz dostarczyli do Ratusza dokumentację nowego projektu. Bazuje on na pierwszej koncepcji galerii, przygotowanej przez Bolesława Stelmacha.

Miasto już kilka lat temu wydało pozwolenie na budowę. W międzyczasie jednak, teren zmienił właściciela. Nowy inwestor chce powiększyć gmach, w oparciu o istniejące pozwolenie.

• Pierwszy projekt zakładał, że powierzchnia zabudowy galerii sięgnie 14,6 tys. mkw.
• W obecnej wersji mowa jest już o 19,7 tys. mkw.
• Tereny zielone miały pierwotnie zająć 7 tys. mkw.
• Z najnowszej koncepcji wynika, że ich powierzchnia sięgnie 16,5 tys. mkw.
• Sama galeria urośnie, ale raczej w głąb niż w szerz.
• Po poprawkach liczba miejsc parkingowych ma wzrosnąć z 441 do 999. To jedna z przyczyn, dla której powierzchnia użytkowa całego obiektu wzrośnie z niecałych 40 tys. mkw. do 104 tys. mkw.

Szczegółowe rozwiązania architektoniczne na razie nie są znane. – Nie komentujemy sprawy, dopóki trwa procedura – kwituje Mieczkowska-Czerniak.

Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że urzędnicy są przychylnie nastawieni do nowego projektu. Oceniają go, jako "dużo lepszy” od pierwotnej wersji. Na taką ocenę wpłynęło m.in. znaczne zwiększenie powierzchni zielonych. Na dachu galerii zaprojektowano publicznie dostępne skwery z tarasami widokowymi.

W swojej ocenie, magistrat posiłkuje się również opinią ekspertów z Politechniki Krakowskiej. Badali oni wpływ projektowanego kompleksu na krajobraz. Wynik był pozytywny.

Właściciel terenów przy al. Unii Lubelskiej zabiera się już za zbrojenie gruntu. Z ostatnich deklaracji inwestora wynika, że w tym miesiącu firma przedstawi koncepcję i plan budowy nowej galerii.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Roffle 123
darayavahus
darayavahus
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Roffle 123
Roffle 123 (11 lutego 2012 o 18:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już się nie mogę doczekać tej budowy.Nareszcie powstanie coś ciekawego.
Rozwiń
darayavahus
darayavahus (8 lutego 2012 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Z Lublina' timestamp='1328696423' post='593975']
Ale to nie jest wina Galerii jako takiej tylko wina właścicieli butików, że są bucami i nie chcą ludziom płacić. Problem wykorzystywania pracowników w sektorze mikro i małych przedsiębiorstw jest znacznie szerszy i obejmuje między innymi poglądy tychże "pracodawców" na samego pracownika. W skrócie można to przedstawić tak, że dla przeciętnego polskiego małego pracodawcy, pracownik to nie jest ktoś, kto pracuje i przez swoją pracę daje firmie jakiś przychód, tylko obciążenie, koszt i kłopot, bo trzeba płacić ZUS, podatki, składki i co tam jeszcze. Problem nie jest po stronie budynku, tylko po stronie ludzkiej mentalności. To samo dzieje się też w firmach nie będących butikami w galeriach.

Hipermarkety to oddzielny temat rzeka.
[/quote]

Ja bym problemu doszukiwał się w chorym systemie a nie ludzkiej mentalności. Problem i prawda wygląda tak że pracodawca przez wadliwy, wyzyskowy system ponosi wiele obciążeń z tytułu zatrudnienia (sam wymieniłeś/aś "ZUS, podatki, składki i co tam jeszcze"... Mentalnośc mentalnością i byłaby ona znacznie na lepszym/pozytywniejszym dla pracownika poziomie gdyby Państwo nie zdzierało z Pracodawców mniejszych tylu świadczeń na rzecz Państwa.
Rozwiń
darayavahus
darayavahus (8 lutego 2012 o 14:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przychylam się do propozycji przejścia podzziemnego z galerii w stronę starówki. Technicznie jest to wykonalne tym bardziej, że pod tą samą ulicą już jest "przejście" dla rzeki czechówki która płynie pod częścią naszego miasta. Sam pomysł galerii też dobry jeżeli chodzi o to miejsce - ale galeria powinna być w odpowiednim kształcie, który nie kłóciłby się z lokalnym jakby nie było zabytkowym otoczeniem. Możnaby rozważać też utworzenie w tym miejscu parku dla mieszkańców ale biorąc pod uwagę ruchliwe otoczenie może mijać się to z celem - hałas raczej nie sprzyjałby odpoczynkowi w parku. Możnaby też w tym miejscu wybudować np. Aquapark ale mógłby on się kłócić z ww. otoczeniem - czyli krajobrazem na stare miasto i zamek. Reasumując miasto mogłoby wdrażać bardziej ambitne pomysły niż galeria handlowa. Jeżeli już galeria to w odpowiednim smaku, stylizacji (może nawet zahaczającej o sztukę)
Rozwiń
Beret - Genetic Patriot
Beret - Genetic Patriot (8 lutego 2012 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='xyz' timestamp='1328693259' post='593943']
Qtwa czy magistratu nie stać na znalezienie inwestora , który wybuduje fabrykę,
[/quote]

Chciałbyś stawiać fabrykę pod samym Zamkiem? Do reszty zgłupiałeś?
Rozwiń
Z Lublina
Z Lublina (8 lutego 2012 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='lbn miasto nepotyzmu' timestamp='1328697959' post='593991']
ja chce zeby w miejscu tego centrum handlowego powstala fabryka z wielkim kominem
[/quote]


I przy okazji zasmrodziła z tego komina starówkę. Gratuluję pomysłu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!