Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 kwietnia 2013 r.
9:28
Edytuj ten wpis

Jak będzie wyglądał plac Litewski. Zobacz dwie koncepcje (wizualizacje)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A
Koncepcja I (Wizualizacja)
Koncepcja I (Wizualizacja)

Znamy już dwie koncepcje przebudowy pl. Litewskiego w Lublinie. Do poniedziałku Ratusz zbiera opinie na ich temat. Po majowym weekendzie poznamy ostateczną wizję, która ma się ziścić do września 2014 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkaniec / 26 kwietnia 2013 o 08:01
Tylko po jaką cholerę przedłużają deptak aż do ul. 3 Maja? Co za głupota!!!
Avatar
Batosz / 26 kwietnia 2013 o 07:54
Odpowiedź dla malkontentów. Te koncepcje są w ramach już podpisanego kontraktu na projektowanie. W ramach umowy architekt miał przygotować koncepcje i one nic nie kosztują więcej!
Avatar
WuJo / 25 kwietnia 2013 o 20:53
Układ alejek w stylu amerykańskim, wystarczy nadać im jeszcze nazwy. Pierwsza, druga ... . Tymczasem ruch pieszy nie lubi zakretów pod kątem prostym. Potrzebne są alejki po przekątnej!
Avatar
ferdek / 25 kwietnia 2013 o 20:19
Nic nie zmieniać! zadnych projektów i wizualizacji ze które mam płacic(podatnicy) a tym bardziej za niepotrzebne przetargi oraz realizacje takie jak np. stadion na Krochmalnej. Nie zgadzam się na to żeby jakiś wykonawca(PREZES) żył ponad stan(woził sie A8, śmigał na Majorke, zarł obiad za 150zł,etc...) a ja mam wiecej płacic za śmieci, bilety mpk, jezdzic po dziurawych ulicach i uwazać na fruwajace folie, papierki, kubeczki w parku. MIASTA NIE STAĆ NA TAKĄ INWESTYCJE!!! ps. po co mi krawat skoro nie mam koszuli
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2013 o 18:23
fajny, ale brak budzika w zamian zegarów od cholery!
Avatar
S Y L W E S T E R / 25 kwietnia 2013 o 17:01
-----------------------------------GIEŁDA MILIONÓW NA PLACU LITEWSKIM...-------------------------------Kie dy wreszcie zostanie zorganizowany TEN JEDEN KONKRETNY KONKURS NA PROJEKT MODERNIZA CJI PL. LITEWSKIEGO ? . Tyle milionów już Ratusz wydał na... "projekty bezsensowne", że może to przekroczyć koszt Modernizacji Pl. Litewskiego !. Dlatego nazwałem, to co się teraz dzieje ..."Giełdą Milionów" . STOP ! , STOP ! , STOP ! DOŚĆ OTUMANIANIA LUBLINIAN I UTRATY FUNDUSZY ! . Gdzie są wcześniejsze PROJEKTY które uzyskały akceptacje Lublinian ? . Dyskusja została ZAKOŃ CZONA ustaleniem NIE BETON TYLKO PARK ZIELENI ! . I po co to w nieskończoność ciągnąć ? . Z obecnych propozycji zaiteresowanie może wzbudzić Koncepcja "PARK" I " TARASY" i tyle i aż ty le !. Aby NIE wydać następnych setek tysięcy , proponuje Ratuszowi zorganizować KONKURS Z JUŻ POSIADANYCH PROJEKTÓW . Wybierzemy z tych POSIADANYCH PROJEKTÓW TEN JEDEN NAJ LEPSZY I NAJBARDZIEJ ZIELONY I ... DO ROBOTY BO NIE DOŻYJEMY KOŃCA TEJ MODERNIZA CJI PL.LITEWSKIEGO !. LUBELSKIE DZIECI NA WAS PATRZĄ , CZY NIE JEST WAM WSTYD ?
-----------------------------------GIEŁDA MILIONÓW NA PLACU LITEWSKIM...-------------------------------Kie dy wreszcie zostanie zorganizowany TEN JEDEN KONKRETNY KONKURS NA PROJEKT MODERNIZA CJI PL. LITEWSKIEGO ? . Tyle milionów już Ratusz wydał na... "projekty bezsensowne", że może to przekroczyć koszt Modernizacji Pl. Litewskiego !. Dlatego nazwałem, to co się teraz dzieje ..."Giełdą Milionów" . STOP ! , STOP ! , STOP ! DOŚĆ OTUMANIANIA LUBLINIAN I UTRATY FUN... rozwiń
Avatar
paweł / 25 kwietnia 2013 o 16:59
Ciekawe kto za te koncepcje płaci? Za poprzednie projekty kto zapłacił??
Avatar
addas / 25 kwietnia 2013 o 15:40
a co z poprzednią koncepcją zabetonowania placu? Teraz mamy kolejne dwie? A po co, przecież i tak nic z tego nie bedzie. Lublin - miasto koncepcji.
Avatar
rudy / 25 kwietnia 2013 o 14:31
[quote name='lukikuki' timestamp='1366888365' post='762765']
i już jakieś dwa mochery trawę depczą...
[/quote]

Lepsze mochery jak lemingi z POmrocznością jasną lub chorobą filipińską.

Oba pomysły do przyjęcia, mam tylko obawy o życie/ożywienie Placu przy wychodzeniu małego handlu z deptaka i centrum. Gastronomia i sezonowe ogródki same nie dadzą rady.
Avatar
lukikuki / 25 kwietnia 2013 o 13:12
i już jakieś dwa mochery trawę depczą...
Avatar
Mieszkaniec / 26 kwietnia 2013 o 08:01
Tylko po jaką cholerę przedłużają deptak aż do ul. 3 Maja? Co za głupota!!!
Avatar
Batosz / 26 kwietnia 2013 o 07:54
Odpowiedź dla malkontentów. Te koncepcje są w ramach już podpisanego kontraktu na projektowanie. W ramach umowy architekt miał przygotować koncepcje i one nic nie kosztują więcej!
Avatar
WuJo / 25 kwietnia 2013 o 20:53
Układ alejek w stylu amerykańskim, wystarczy nadać im jeszcze nazwy. Pierwsza, druga ... . Tymczasem ruch pieszy nie lubi zakretów pod kątem prostym. Potrzebne są alejki po przekątnej!
Avatar
ferdek / 25 kwietnia 2013 o 20:19
Nic nie zmieniać! zadnych projektów i wizualizacji ze które mam płacic(podatnicy) a tym bardziej za niepotrzebne przetargi oraz realizacje takie jak np. stadion na Krochmalnej. Nie zgadzam się na to żeby jakiś wykonawca(PREZES) żył ponad stan(woził sie A8, śmigał na Majorke, zarł obiad za 150zł,etc...) a ja mam wiecej płacic za śmieci, bilety mpk, jezdzic po dziurawych ulicach i uwazać na fruwajace folie, papierki, kubeczki w parku. MIASTA NIE STAĆ NA TAKĄ INWESTYCJE!!! ps. po co mi krawat skoro nie mam koszuli
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2013 o 18:23
fajny, ale brak budzika w zamian zegarów od cholery!
Avatar
S Y L W E S T E R / 25 kwietnia 2013 o 17:01
-----------------------------------GIEŁDA MILIONÓW NA PLACU LITEWSKIM...-------------------------------Kie dy wreszcie zostanie zorganizowany TEN JEDEN KONKRETNY KONKURS NA PROJEKT MODERNIZA CJI PL. LITEWSKIEGO ? . Tyle milionów już Ratusz wydał na... "projekty bezsensowne", że może to przekroczyć koszt Modernizacji Pl. Litewskiego !. Dlatego nazwałem, to co się teraz dzieje ..."Giełdą Milionów" . STOP ! , STOP ! , STOP ! DOŚĆ OTUMANIANIA LUBLINIAN I UTRATY FUNDUSZY ! . Gdzie są wcześniejsze PROJEKTY które uzyskały akceptacje Lublinian ? . Dyskusja została ZAKOŃ CZONA ustaleniem NIE BETON TYLKO PARK ZIELENI ! . I po co to w nieskończoność ciągnąć ? . Z obecnych propozycji zaiteresowanie może wzbudzić Koncepcja "PARK" I " TARASY" i tyle i aż ty le !. Aby NIE wydać następnych setek tysięcy , proponuje Ratuszowi zorganizować KONKURS Z JUŻ POSIADANYCH PROJEKTÓW . Wybierzemy z tych POSIADANYCH PROJEKTÓW TEN JEDEN NAJ LEPSZY I NAJBARDZIEJ ZIELONY I ... DO ROBOTY BO NIE DOŻYJEMY KOŃCA TEJ MODERNIZA CJI PL.LITEWSKIEGO !. LUBELSKIE DZIECI NA WAS PATRZĄ , CZY NIE JEST WAM WSTYD ?
-----------------------------------GIEŁDA MILIONÓW NA PLACU LITEWSKIM...-------------------------------Kie dy wreszcie zostanie zorganizowany TEN JEDEN KONKRETNY KONKURS NA PROJEKT MODERNIZA CJI PL. LITEWSKIEGO ? . Tyle milionów już Ratusz wydał na... "projekty bezsensowne", że może to przekroczyć koszt Modernizacji Pl. Litewskiego !. Dlatego nazwałem, to co się teraz dzieje ..."Giełdą Milionów" . STOP ! , STOP ! , STOP ! DOŚĆ OTUMANIANIA LUBLINIAN I UTRATY FUN... rozwiń
Avatar
paweł / 25 kwietnia 2013 o 16:59
Ciekawe kto za te koncepcje płaci? Za poprzednie projekty kto zapłacił??
Avatar
addas / 25 kwietnia 2013 o 15:40
a co z poprzednią koncepcją zabetonowania placu? Teraz mamy kolejne dwie? A po co, przecież i tak nic z tego nie bedzie. Lublin - miasto koncepcji.
Avatar
rudy / 25 kwietnia 2013 o 14:31
[quote name='lukikuki' timestamp='1366888365' post='762765']
i już jakieś dwa mochery trawę depczą...
[/quote]

Lepsze mochery jak lemingi z POmrocznością jasną lub chorobą filipińską.

Oba pomysły do przyjęcia, mam tylko obawy o życie/ożywienie Placu przy wychodzeniu małego handlu z deptaka i centrum. Gastronomia i sezonowe ogródki same nie dadzą rady.
Avatar
lukikuki / 25 kwietnia 2013 o 13:12
i już jakieś dwa mochery trawę depczą...