Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2009 r.
16:06
Edytuj ten wpis

Jak policja bandaż zalała ketchupem i upozorowała urwaną rękę

Autor: Zdjęcie autora (łm)
0 31 A A

Jak oryginalnie upozorować urwaną od petardy dłoń? Zabandażować rękę i zalać ją ketchupem. I nie jest to żart. Na taki pomysł wpadli policjanci z biura prasowego KWP w Lublinie, by przestrzec ludzi przed petardami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Z urwaną dłonią i uszkodzonym kciukiem drugiej ręki trafił w nocy do szpitala 30-letni mieszkaniec Lublina po tym, jak w jego garażu wybuchła najprawdopodobniej petarda" - podała rano informację na swojej stronie internetowej lubelska policja.

Artykuł "upiększono" drastycznym (ale tylko na pierwszy rzut oka) zdjęciem. Bliżej przyjrzeli mu się dziennikarze MMLublin. Okazało się, że fotografia nie przedstawia dłoni ofiary, tylko policjantki. Jest owinięta bandażem i...oblana sosem pomidorowym. Policja nie zaprzecza, że jest to fotomontaż.

- Chodziło nam, żeby przestrzec ludzi przed niebezpieczną zabawą z petardami i myślę, że się to udało. Każdy sposób jest dobry, jeżeli ma się dobre intencje - tłumaczy nam Janusz Wójtowicz z biura prasowego KWP w Lublinie.

Problem jednak w tym, że zdjęcie może sprawiać wrażenie autentycznego. - Nie chodziło nam, żeby wprowadzić kogoś w błąd. Przecież nie piszemy nigdzie, że jest to ręka poszkodowanego w wypadku - mówi Janusz Wójtowicz.



Przeczytaj też na MMLublin

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mario84 / 24 grudnia 2009 o 14:50
Ale afera! No naprawde skandal. Jakie Państwo (celowo z duże litery) takie skandale. Szkoda że jeszcze światowych serwisów nie obiegło to zdjęcie.
To co teraz trzeba rękę komuś odciąć żeby jakiś dziennikarzyna poczuł się ustysfakcjonowany. Żal.pl
Avatar
aaa / 23 grudnia 2009 o 21:51
Policji udało się przekonać upośledzonego do przyznania się do morderstwa i do skazania go. To dlaczego nie upozorować takiej drobnostki
Avatar
vip / 23 grudnia 2009 o 15:44
Ważna jest celowość. Mam nadzieję, że przemówi to do rozsądku dzieciom bawiącym się petardami, bo kto chciałby mieć ręce upaprane ketchupem.
Avatar
Police For People / 23 grudnia 2009 o 13:38
Najgorsze jest to, że Policją w Lublinie najprawdopodobniej rządzą pozorowani... policjanci.
Avatar
uah / 23 grudnia 2009 o 12:24
Najlepszy dowód na to, że policja może wiele spraw "upozorować" oczywiście na swoją korzyść.
Avatar
obywatel / 23 grudnia 2009 o 11:45
~elf~ napisał:
Błazny! deb***e! Mentalność NKWD ciągle obecna duchem w polskiej MILICJI. Pies ma zarabiać jak najmniej, na więcej nie zasługuje, IQ= 20!!!


Nie obrażaj uczciwych policjantów i nie mierz wszystkich jedną miarą. Natomiast na temat Twojego IQ nie będę się wypowiadał bo tym wpisem określiłeś poziom swojej "inteligencji".
Avatar
~rydzykant~ / 23 grudnia 2009 o 11:20
Dla ciemnego luda z Polski B tylko tak się przemawia.
Za oryginalną fotkę poszkodowany chciałby dużej kasy.
Ci którzy chcieliby obejrzeć oryginał niech pójdą do szpitala
i popatrzą na tego głupa !
Avatar
pat33 / 23 grudnia 2009 o 10:55
minki napisał:
żadnego zdjęcia keczupu nie było. od początku wstawiona była fotografia ze szpitala. ta insynuacja to zwykłe kłamstwo osób zainteresowanych. [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091222/LUBLIN/252656781"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...UBLIN/252656781[/url]


Nie jestem zainteresowany tą sprawą, nie jestem pracownikiem policji ani w żaden sposób nie jestem z policją związany. Natomiast dam sobie rękę urwać, że te zdjęcie widziałem na Waszej stronie i ten poradnik ze strony KWP też.


Nie jestem zainteresowany tą sprawą, nie jestem pracownikiem policji ani w żaden sposób nie jestem z policją związany. Natomiast dam sobie rękę urwać, że te zdjęcie widziałem na Waszej stronie i ten poradnik ze strony KWP też. rozwiń
Avatar
abc / 23 grudnia 2009 o 10:54
Takie kwiatki będą coraz częściej. W każdym powiecie jest co najmniej jeden rzecznik plus pięcioro w KWP w sumie daje to 25 policjantów zajmujących się propagandą, każdy z nich chce zabłysnąć w mediach mamy więc ręce w ketchupie itp. Jakby tych 25 wyszło na ulice to codziennie byłoby co najmniej 10 dodatkowych patroli.
Avatar
~max~ / 23 grudnia 2009 o 08:42
Kto to powiedział: " na allegro, kupił błotniki z których jeden był uszkodzony, a drugi pogięty". A można było od razu podać, że oba były uszkodzone. Pozdrowienia dla Mileny.
Avatar
mario84 / 24 grudnia 2009 o 14:50
Ale afera! No naprawde skandal. Jakie Państwo (celowo z duże litery) takie skandale. Szkoda że jeszcze światowych serwisów nie obiegło to zdjęcie.
To co teraz trzeba rękę komuś odciąć żeby jakiś dziennikarzyna poczuł się ustysfakcjonowany. Żal.pl
Avatar
aaa / 23 grudnia 2009 o 21:51
Policji udało się przekonać upośledzonego do przyznania się do morderstwa i do skazania go. To dlaczego nie upozorować takiej drobnostki
Avatar
vip / 23 grudnia 2009 o 15:44
Ważna jest celowość. Mam nadzieję, że przemówi to do rozsądku dzieciom bawiącym się petardami, bo kto chciałby mieć ręce upaprane ketchupem.
Avatar
Police For People / 23 grudnia 2009 o 13:38
Najgorsze jest to, że Policją w Lublinie najprawdopodobniej rządzą pozorowani... policjanci.
Avatar
uah / 23 grudnia 2009 o 12:24
Najlepszy dowód na to, że policja może wiele spraw "upozorować" oczywiście na swoją korzyść.
Avatar
obywatel / 23 grudnia 2009 o 11:45
~elf~ napisał:
Błazny! deb***e! Mentalność NKWD ciągle obecna duchem w polskiej MILICJI. Pies ma zarabiać jak najmniej, na więcej nie zasługuje, IQ= 20!!!


Nie obrażaj uczciwych policjantów i nie mierz wszystkich jedną miarą. Natomiast na temat Twojego IQ nie będę się wypowiadał bo tym wpisem określiłeś poziom swojej "inteligencji".
Avatar
~rydzykant~ / 23 grudnia 2009 o 11:20
Dla ciemnego luda z Polski B tylko tak się przemawia.
Za oryginalną fotkę poszkodowany chciałby dużej kasy.
Ci którzy chcieliby obejrzeć oryginał niech pójdą do szpitala
i popatrzą na tego głupa !
Avatar
pat33 / 23 grudnia 2009 o 10:55
minki napisał:
żadnego zdjęcia keczupu nie było. od początku wstawiona była fotografia ze szpitala. ta insynuacja to zwykłe kłamstwo osób zainteresowanych. [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091222/LUBLIN/252656781"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...UBLIN/252656781[/url]


Nie jestem zainteresowany tą sprawą, nie jestem pracownikiem policji ani w żaden sposób nie jestem z policją związany. Natomiast dam sobie rękę urwać, że te zdjęcie widziałem na Waszej stronie i ten poradnik ze strony KWP też.


Nie jestem zainteresowany tą sprawą, nie jestem pracownikiem policji ani w żaden sposób nie jestem z policją związany. Natomiast dam sobie rękę urwać, że te zdjęcie widziałem na Waszej stronie i ten poradnik ze strony KWP też. rozwiń
Avatar
abc / 23 grudnia 2009 o 10:54
Takie kwiatki będą coraz częściej. W każdym powiecie jest co najmniej jeden rzecznik plus pięcioro w KWP w sumie daje to 25 policjantów zajmujących się propagandą, każdy z nich chce zabłysnąć w mediach mamy więc ręce w ketchupie itp. Jakby tych 25 wyszło na ulice to codziennie byłoby co najmniej 10 dodatkowych patroli.
Avatar
~max~ / 23 grudnia 2009 o 08:42
Kto to powiedział: " na allegro, kupił błotniki z których jeden był uszkodzony, a drugi pogięty". A można było od razu podać, że oba były uszkodzone. Pozdrowienia dla Mileny.