Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 grudnia 2010 r.
21:03
Edytuj ten wpis

Jak postawić znicz na grobie przysypanym hałdami śniegu?

0 13 A A

"Byłem dzisiaj z żoną na cmentarzu, aby odwiedzić groby bliskich. Bardzo przykro zrobiło się nam, gdy zobaczyliśmy efekty odśnieżania na cmentarzu przy ul. Unickiej" - pisze ryski, dziennikarz obywatelski MM Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Artykuł i zdjęcia z cmentarza na MM Lublin Tak został "odśnieżony" cmentarz na ul. Unickiej w Lublinie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
cv / 27 grudnia 2010 o 14:27
na zdjęciu to bardziej wygląda że sąsiedzi zwalili ten snieg na sasiadujacy grób. I nic nie ma tu odsnieżanie przez dozór cmebntarza, po prostu ktos u siebie robiąc porządek zrzucił śnieg
obok
Avatar
Gość / 27 grudnia 2010 o 13:48
jak spadł śnieg na początku grudnia byłem na cmentarzu i śniegu było powyżej kolan, chciałem zapalić znicze ale dostać sie do grobu nie sposób. Wróciłem za 3 dni z łopatą i odkopałem groby bliskich, wiec teraz na święta miałem czyściutko. Nie trzeba być bardzo spostrzegawczym żeby sobie wyobrazić że na cmentarzu też leży śnieg i trzeba go sprzątnąć, teraz to śnieg a bryły lodu , no ale.......
Avatar
cdn / 26 grudnia 2010 o 14:28
Więcej mogłabym powiedzieć na temat tego co się wyprawia na tym cmentarzu. Kiedyś w grobie w którym miały znajdować się szczątki jednej osoby (od 1937 r. nie pochowano tam nikogo oprócz jednej osoby) znaleziono trzy szkielety. I co ? Cudowne rozmnożenie?? Nie! Tylko z jakiegoś sprzedanego grobu wrzucono szczątki do sąsiedniego ......Myślano że nikt się nie dowie..I gdyby nie pilny pochówek sprawą zajęły by się organa ścigania.. Tak, tak Księże dobrodzieju...
Avatar
~` / 26 grudnia 2010 o 13:45
Ja również jestem tym odśnieżaniem zbulwersowana i po Świętach zamierzam zadzwonić do zarzadzających tym cmentarzem. Jak mozna było tak odsnieżać? Czy ktos pomyslał jak to robił? Przykro patrzeć.... Sterty brudu pozwalane na pomniki naszych bliskich.... zgroza. Kto za to odpowiada??????
Avatar
Gość / 26 grudnia 2010 o 13:37
Jak postawić znicz na grobie przysypanym hałdami śniegu?

Odgarnąć śnieg.
Avatar
edyta / 26 grudnia 2010 o 11:16
[quote name='Adam' timestamp='1293321323' post='411338']
Ale z Was morony niepotrafiące czytać, ze zrozumieniem. Ciekawe jaką wy byście mieli reakcje jeżeli z powodu lenistwa odgarniających tam cepów, walili by bezpośrednio śnieg na Wasze groby bo po co szukać wolnego miejsca lub wywiezdz samochodem. Jeżeli robią byle jak to niech w ogóle nie robią.
[/quote]
lenistwa odgarniajacych tam cepow??????? sama widzialam jak stara babina odsniezala swoj grob a snieg z niego zrzucala na sasiedni grob i na dopiero co odsniezona alejke. takie stare pryki powinny sie cieszyc ze wogole moga wejsc na cmentarz po takich opadach sniegu!!!!! pozatym pracownicy maja za zadanie odsniezyc alejki a nie groby wielmoznego panstwa, zamiast latac po marketach to staruchy powinny odniezac swoje grobki zeby mieli gdzie lampeczke postawic. bylam wczoraj na unickiej, wszystko jest ok!!!!
[quote name='Adam' timestamp='1293321323' post='411338']
Ale z Was morony niepotrafiące czytać, ze zrozumieniem. Ciekawe jaką wy byście mieli reakcje jeżeli z powodu lenistwa odgarniających tam cepów, walili by bezpośrednio śnieg na Wasze groby bo po co szukać wolnego miejsca lub wywiezdz samochodem. Jeżeli robią byle jak to niech w ogóle nie robią.
[/quote]
lenistwa odgarniajacych tam cepow??????? sama widzialam jak stara babina odsniezala swoj grob a snieg z niego zrzucala na sasiedni grob i na dop... rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2010 o 10:15
sprawa dla prokuratury, zbeszczeszczenie miejsca pochówku. Rodzina niech bierze zdjecia i na policje doniesienie.
Avatar
eska / 26 grudnia 2010 o 09:38
Czytanie ze zrozumieniem to juz narodowy problem- przeciez jest odsyłacz do artykulu na mmlublin, a tam wyraźnie napisane, że ten śnieg to spychacz zepchnął na groby, a nie dlatego tam leży , ze napadał jak wszędzie. Zresztą widać to na zdjęciach. A kto chadza na cmentarz z własnym spychaczem? Bo szufla tu nie da rady!
Avatar
mj23 / 26 grudnia 2010 o 07:32
Jest prosta recepta jak postawić znicz.


wziąć do ręki łopatę i odśnieżyć.
Avatar
Adam / 26 grudnia 2010 o 00:55
Ale z Was morony niepotrafiące czytać, ze zrozumieniem. Ciekawe jaką wy byście mieli reakcje jeżeli z powodu lenistwa odgarniających tam cepów, walili by bezpośrednio śnieg na Wasze groby bo po co szukać wolnego miejsca lub wywiezdz samochodem. Jeżeli robią byle jak to niech w ogóle nie robią.
Avatar
cv / 27 grudnia 2010 o 14:27
na zdjęciu to bardziej wygląda że sąsiedzi zwalili ten snieg na sasiadujacy grób. I nic nie ma tu odsnieżanie przez dozór cmebntarza, po prostu ktos u siebie robiąc porządek zrzucił śnieg
obok
Avatar
Gość / 27 grudnia 2010 o 13:48
jak spadł śnieg na początku grudnia byłem na cmentarzu i śniegu było powyżej kolan, chciałem zapalić znicze ale dostać sie do grobu nie sposób. Wróciłem za 3 dni z łopatą i odkopałem groby bliskich, wiec teraz na święta miałem czyściutko. Nie trzeba być bardzo spostrzegawczym żeby sobie wyobrazić że na cmentarzu też leży śnieg i trzeba go sprzątnąć, teraz to śnieg a bryły lodu , no ale.......
Avatar
cdn / 26 grudnia 2010 o 14:28
Więcej mogłabym powiedzieć na temat tego co się wyprawia na tym cmentarzu. Kiedyś w grobie w którym miały znajdować się szczątki jednej osoby (od 1937 r. nie pochowano tam nikogo oprócz jednej osoby) znaleziono trzy szkielety. I co ? Cudowne rozmnożenie?? Nie! Tylko z jakiegoś sprzedanego grobu wrzucono szczątki do sąsiedniego ......Myślano że nikt się nie dowie..I gdyby nie pilny pochówek sprawą zajęły by się organa ścigania.. Tak, tak Księże dobrodzieju...
Avatar
~` / 26 grudnia 2010 o 13:45
Ja również jestem tym odśnieżaniem zbulwersowana i po Świętach zamierzam zadzwonić do zarzadzających tym cmentarzem. Jak mozna było tak odsnieżać? Czy ktos pomyslał jak to robił? Przykro patrzeć.... Sterty brudu pozwalane na pomniki naszych bliskich.... zgroza. Kto za to odpowiada??????
Avatar
Gość / 26 grudnia 2010 o 13:37
Jak postawić znicz na grobie przysypanym hałdami śniegu?

Odgarnąć śnieg.
Avatar
edyta / 26 grudnia 2010 o 11:16
[quote name='Adam' timestamp='1293321323' post='411338']
Ale z Was morony niepotrafiące czytać, ze zrozumieniem. Ciekawe jaką wy byście mieli reakcje jeżeli z powodu lenistwa odgarniających tam cepów, walili by bezpośrednio śnieg na Wasze groby bo po co szukać wolnego miejsca lub wywiezdz samochodem. Jeżeli robią byle jak to niech w ogóle nie robią.
[/quote]
lenistwa odgarniajacych tam cepow??????? sama widzialam jak stara babina odsniezala swoj grob a snieg z niego zrzucala na sasiedni grob i na dopiero co odsniezona alejke. takie stare pryki powinny sie cieszyc ze wogole moga wejsc na cmentarz po takich opadach sniegu!!!!! pozatym pracownicy maja za zadanie odsniezyc alejki a nie groby wielmoznego panstwa, zamiast latac po marketach to staruchy powinny odniezac swoje grobki zeby mieli gdzie lampeczke postawic. bylam wczoraj na unickiej, wszystko jest ok!!!!
[quote name='Adam' timestamp='1293321323' post='411338']
Ale z Was morony niepotrafiące czytać, ze zrozumieniem. Ciekawe jaką wy byście mieli reakcje jeżeli z powodu lenistwa odgarniających tam cepów, walili by bezpośrednio śnieg na Wasze groby bo po co szukać wolnego miejsca lub wywiezdz samochodem. Jeżeli robią byle jak to niech w ogóle nie robią.
[/quote]
lenistwa odgarniajacych tam cepow??????? sama widzialam jak stara babina odsniezala swoj grob a snieg z niego zrzucala na sasiedni grob i na dop... rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2010 o 10:15
sprawa dla prokuratury, zbeszczeszczenie miejsca pochówku. Rodzina niech bierze zdjecia i na policje doniesienie.
Avatar
eska / 26 grudnia 2010 o 09:38
Czytanie ze zrozumieniem to juz narodowy problem- przeciez jest odsyłacz do artykulu na mmlublin, a tam wyraźnie napisane, że ten śnieg to spychacz zepchnął na groby, a nie dlatego tam leży , ze napadał jak wszędzie. Zresztą widać to na zdjęciach. A kto chadza na cmentarz z własnym spychaczem? Bo szufla tu nie da rady!
Avatar
mj23 / 26 grudnia 2010 o 07:32
Jest prosta recepta jak postawić znicz.


wziąć do ręki łopatę i odśnieżyć.
Avatar
Adam / 26 grudnia 2010 o 00:55
Ale z Was morony niepotrafiące czytać, ze zrozumieniem. Ciekawe jaką wy byście mieli reakcje jeżeli z powodu lenistwa odgarniających tam cepów, walili by bezpośrednio śnieg na Wasze groby bo po co szukać wolnego miejsca lub wywiezdz samochodem. Jeżeli robią byle jak to niech w ogóle nie robią.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!