wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Jakie będą opłaty za wywóz śmieci w Lublinie? Nowy przetarg

Dodano: 19 sierpnia 2015, 14:01
Autor: Dominik Smaga

Nie będzie podwyżki opłat za wywóz odpadów – zapewnia Ratusz i ogłasza przetarg na usługę wywozu śmieci od mieszkańców. Umowy z firmami odbierającymi nieczystości mają być zawarte aż do połowy 2018 roku. Jakie czekają nas zmiany?

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

30 września skończy się umowa na wywóz śmieci z dwóch z siedmiu sektorów, na które podzielone zostało miasto, zaś w pozostałych umowy wygasną z końcem roku. Ogłoszony przez Ratusz przetarg ma zapewnić ciągłość wywozu odpadów na terenie całego Lublina. Ci, którzy dostaną zlecenie będą opróżniać kontenery na blokowiskach i pojemniki w zabudowie jednorodzinnej. Mają wywozić frakcję suchą, odpady zmieszane, odpady zielone, gruz, meble i inne odpady wielkogabarytowe.

Takie graty jak wersalka albo szafa będą wywożone według ustalonego harmonogramu, a jeśli jakiegoś „gabarytu” będziemy się chcieli pozbyć w innym terminie, wtedy będziemy musieli go zawieźć do tzw. PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Tak jest zresztą teraz, ale różnica ma polegać na tym, że ogłoszony przez miasto przetarg nie będzie dotyczyć prowadzenia PSZOK-ów.

– Zorganizujemy je w ramach odrębnej procedury – zapowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Do umowy wprowadzony zostanie też zapis, że od 1 lipca 2017 r. odpady z trzech sektorów będą trafiać do nowego Zakładu Zagospodarowania Odpadów, który powstanie w Rokitnie. – Wówczas wykonawca lub wykonawcy wyłonieni w tych trzech sektorach będą zobowiązani do przekazywania zmieszanych odpadów komunalnych do ZZO w Rokitnie – dodaje Krzyżanowska.

Miasto zapewnia, że nie zamierza podnosić opłat za wywóz śmieci, które pobierane są od mieszkańców. To właśnie z tych opłat pochodzą pieniądze, którymi miasto płaci za tę usługę.

Nie wiadomo jeszcze jak podzielony zostanie lubelski rynek śmieciowy i czy będzie na nim jakakolwiek konkurencja, bo niedługo straci ważność pozwolenie na działalność zakładu SITA Wschód przy ul. Ciepłowniczej, jednej z dwóch firm (druga to Kom Eko) odbierających śmieci od mieszkańców Lublina. – Pozwolenie jest ważne do końca roku, firma nie wskazywała innej lokalizacji – mówi rzeczniczka Ratusza.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 sierpnia 2015 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kiedyś płaciłem 5 zł za śmiecie i nie segregowałem, był zakład segregacji śmieci, który zatrudniał kilkanaście osób i utrzymywał się ze sprzedaży surowców wtórnych które odzyskał.Teraz nowa ustawa, koszty wywozu śmieci 25zł/os. i dalej śmiecie muszą być segregowane. Dziwnie wysokie są te koszty wywozu,mimo już posegregowanych śmieci.
Rozwiń
Gość
Gość (19 sierpnia 2015 o 18:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
System poboru opłat za śmieci to największa obłuda! W blokach się nie segreguje bo jak widzę jak przyjeżdża jedna śmieciara po suche i mokre to po co ja mam sobie d... zawracać segregacją? Najlepiej jak widzę wypasionego SUVa za ponad dwieście tyś zł jak mi podjeżdża pod osiedlowy śmietnik i wory z bagażnika wywala :D - kto bogatemu zabroni? :D A podwyżka wywozu? przy obecnej cenie to chyba z 10 lat nie będzie racjonalnego wytłumaczenia by ją wprowadzić.
Rozwiń
Gość
Gość (19 sierpnia 2015 o 17:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wakacje, pojemnik na frakcję pełny jest po tygodniu. Rok szkolny ( ulica dojazdowa do szkoły), pojemnik pełny jest na 2-gi dzień. Czyli w sezonie płacimy 3 - 4 x tyle. A bydło z domków podrzuca. Zamykany śmietnik też nie zdawał egzaminu, bo zostawiali przy ścianie śmietnika. Chyba tylko monitoring został hehe - śmietnika.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!