Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2017 r.
12:22

Janusz Palikot: Odchodzę z polityki

Autor: Zdjęcie autora pab
125 60 A A
Janusz Palikot
Janusz Palikot (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Deklarację o swoim całkowitym odejściu z działalności politycznej ogłosił dziś lubelski polityk Janusz Palikot.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tak naprawdę Janusza Palikota nie ma w polityce już od 2015 roku, kiedy to najpierw bezskutecznie startował w wyborach prezydenckich (zajął 7. miejsce i zdobył 1,42 proc. głosów), a następnie w wyborach parlamentarnych. W okręgu lubelskim zdobył wtedy wprawdzie ponad 15 tys. głosów, ale komitet Zjednoczonej Lewicy nie przekroczył progu wyborczego i były polityk Platformy Obywatelskiej, a następnie założonego przez siebie Ruchu Palikota, a potem Twojego Ruchu, pożegnał się z wielką polityką.

Potem Palikot zajął się na nowo biznesem. W czerwcu tego roku pisaliśmy, że bardzo zainteresował się piwowarstwem rzemieślniczym.

Okazuje się jednak, że wciąż był gotowy do powrotu do polityki. Dzisiejsza deklaracja jednak najprawdopodobniej wszystko kończy.

"Wiem, że wielu oczekuje mojego powrotu. Nieustannie o tym słyszę. Film z moją „przepowiednią” o rządach PiS bije rekordy popularności, a jednak powinienem odejść. Zakładam nawet, że ta decyzja najbardziej zmartwi zwolenników PiS-u, ale trudno" – napisał Janusz Palikot na swoim blogu.

I dodaje, że odchodzi, aby ktoś nowy odegrał właściwą rolę. "Jest to możliwe, choć trudne, ale właśnie odpowiedzialność za kraj każe mi tak postąpić" – dodał Palikot.

 

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AA / 31 grudnia 2017 o 17:51
+1
LEPIEJ POPRAŃCU STRZEL SOBIE W ŁEB - TYLE POZYTKU Z TAKIEGO GÓWNA!!!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 17:02
+1
niech spada na szczaw i mirabelki wpier... tak jak namawia jego kompan z PO niejaki Niesiołowski
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 16:42
+1
A co to za jeden?
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 16:01
+1
Baba z wozu - koniom lżej.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 15:17
+1
WYPIER...AJ Z LUBLINIA
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 15:12
+1
Koniec kariery ty KU.RWO koniec kariery!!!!!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 14:57
+1
Wracaj gamoniu biłgorajski do domu.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 14:56
+1
NARESZCIE! To jest dobra wiadomość na koniec roku.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 14:51
+1
"Warto jednak przypomnieć zabawny wywiad, jakiego ten wulgarny polityk udzielił zakochanej w nim „Gazecie Wyborczej” w styczniu 2015 roku. Dziennik Michnika zagrzmiał „newswem” na pierwszej stronie: Jestem na dnie. Ale mam kontakt z przywódcą hinduizmu. Ravi mówi, że we wrześniu pójdę w górę."
Avatar
Jurek / 31 grudnia 2017 o 14:35
+1
Dobra i co teraz Januszu poczniesz? Co z tajnymi stowarzyszeniami? Czy dalej będziesz szkodził Polsce z innego planu?
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 o 11:12
czy sąd go skazał za publiczne spożywanie alkoholu ?
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 o 11:11
wstrętny typ, w skandaliczny sposób bezpodstawnie obrażał śp Prezydenta - brak słów
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 12:37
bardzo dobre posuniecie panie januszu
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 11:47
no lepiej pozniej niz wcale
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 10:19
pachołek platformy
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:25
Wypier..aj cwelu też z Lublina do Biłgoraja .
Avatar
JGRIOn:ljkGIIGNNGNgrNGR' / 1 stycznia 2018 o 12:11
zaraza w mieście, w mieście zaraza STOP PIS STOP PIS STOP PIS
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 11:22
Ci ,,wielu,, to pobożne marzenia. Ten człowiek to przeszłość. Nic tego nie zmieni.Jest w polityce jeszcze paru co sie łudzi, że bedą witani z otwartymi rekami. I par co myśli, że nadal sa ważni. Robią pośmiewisko z siebie.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 11:10
Jak pisał Orzeł w co żył w kurniku:" Miałeś.... złoty róg".
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 10:03
Szkoda energii na ciemnotę, niech się dalej męczy. Zaraza przyszła to i pójdzie.
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samochód spadł z nasypu. Nie żyje 18-latka
TRAGEDIA

Samochód spadł z nasypu. Nie żyje 18-latka 0 0

Tragiczny wypadek w Rudniku k. Lublina. Nie żyje 18-letnia kobieta.

Rzecznik Praw Obywatelskich chce kontroli przejścia granicznego w Terespolu

Rzecznik Praw Obywatelskich chce kontroli przejścia granicznego w Terespolu 0 2

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do komendanta głównego Straży Granicznej o kontrolę praktyk stosowanych na przejściu granicznym w Terespolu. Zwłaszcza wobec cudzoziemców poszukujących w Polsce ochrony przed prześladowaniami w swoich krajach.

Dzieje Puław: Losy kościoła włostowickiego  po najeździe szwedzkim
HISTORIA

Dzieje Puław: Losy kościoła włostowickiego po najeździe szwedzkim 5 0

Najazd szwedzki przyniósł, oprócz zniszczeń pałacu, także ograbienie i zniszczenie kościoła we Włostowicach. Szalejąca w dwa lata później zaraza, której początek datuje się na 24 sierpnia 1708 r., zdziesiątkowała mieszkańców, a dużą część pozostałych przy życiu wypędziła do lasów.

Wisła Puławy gra z liderem tabeli

Wisła Puławy gra z liderem tabeli 2 0

Humory w Puławach mocno się ostatnio poprawiły. Tak samo, jak pozycja w tabeli. Po bardzo trudnym początku rundy wiosennej Wisła wygrała dwa ostatnie mecze i odskoczyła od drużyn zagrożonych spadkiem. W sobotę na stadionie MOSiR zamelduje się lider tabeli GKS Jastrzębie. Zawody rozpoczną się o godz. 17

Zaparkował auto i poszedł do domu. Wkrótce nad miastem pojawiła się łuna ognia

Zaparkował auto i poszedł do domu. Wkrótce nad miastem pojawiła się łuna ognia 2 5

Łuna ognia pojawiła się w nocy nad Rykami. Na jednym z parkingów palił się samochód.

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u?
MAGAZYN

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u? 10 3

Przez wiele lat samochód był dla wielu Polaków szczytem marzeń. Władysław Gomułka uważał zresztą, że samochody są dla burżujów, dlatego stawiał na transport zbiorowy. I jeździliśmy stłoczeni w wagonowej toalecie lub na korytarzu albo byliśmy skazani na łaskę i niełaskę kierowcy PKS-u, który mógł nas nie wpuścić do autobusu. Dziś większość z nas korzysta z własnego samochodu. I stoimy w korkach...

Wystawa "Archipelag Wysp Przedziwnych" w DDK Węglin

Wystawa "Archipelag Wysp Przedziwnych" w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na wernisaż wystawy prac nagrodzonych w V Miejskim Konkursie Plastycznym Archipelag Wysp Przedziwnych. Otwarcie ekspozycji już w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 17.

Pogoda na sobotę. W regionie zapowiada się ciepły dzień

Pogoda na sobotę. W regionie zapowiada się ciepły dzień 0 0

Zapowiada się piękny, wiosenny dzień w naszym regionie.

Motor gra z ostatnim w tabeli JKS Jarosław

Motor gra z ostatnim w tabeli JKS Jarosław 6 4

Jak nie z JKS, to z kim? Motor w sobotę o godz. 17 zagra na wyjeździe z ostatnim zespołem w tabeli. Po raz pierwszy po zwolnieniu Marcina Sasala rolę pierwszego trenera będzie pełnił Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił dotychczasowego szko-leniowca.

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie"

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie" 12 3

- Prosimy o rozważną jazdę na drogach, ponieważ żółwie błotne (samce) rozpoczęły swoją migrację - apeluje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 12

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 10 10

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 34 21

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 7 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!