czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Janusz Palikot rezygnuje z kierowania lubelską PO

  Edytuj ten wpis

– Nie mogę występować w podwójnej roli, to decyzja podjęta ze względów ideowych – tak Janusz Palikot uzasadnił swoją rezygnację z szefowania lubelskiej PO. Lokalnym strukturom partii przewodził będzie poseł Stanisław Żmijan.

– To człowiek, który gwarantuje stabilizację, do czasu wyborów nowych władz – mówi Janusz Palikot. – Nastąpi to 15 stycznia, kiedy zbierze się rada regionu. Sam do 6 grudnia pozostanę członkiem partii i posłem parlamentu. Nie będę już jednak pełnił funkcji kierowniczych.

Rezygnując z szefowania lubelskiej Platformie, Palikot uprzedził władze partii, które chciały go pozbawić funkcji przed 6 grudnia. Zapowiedział to w niedzielę rzecznik rządu, Paweł Graś.

– To rezultat sugestii Grasia – przyznał Palikot. – Rozmawialiśmy o tym telefonicznie. To dobre rozwiązanie, bo zwalnia mnie z szeregu obowiązków.

Teraz Janusz Palikot zamierza ruszyć w Polskę. Ma objechać wszystkie miasta wojewódzkie. Chce w ten sposób stworzyć regionalne struktury swojego nowego ruchu "Nowoczesna Polska”. Niedawny lider lubelskiej PO liczy, że ugrupowanie zdobędzie 12 proc. poparcia.

– A samym ruchu nastąpi małe trzęsienie ziemi – zapowiedział Palikot. – Za dwa – trzy tygodnie będę mógł zdradzić sensacyjne informacje.

Dotychczasowy szef Platformy w Lublinie dodał, że nie spodziewa się, by jego rezygnacja pociągnęła za sobą masowe wystąpienia lokalnych działaczy PO. – To mogą być pojedyncze osoby – dodał.

– Jeśli ktoś podziela idee Janusza Palikota, powinien za nim pójść – komentuje poseł Włodzimierz Karpiński, z PO. – Cieszę się z jego rezygnacji. Teraz będzie bardziej świeżo. Janusz Palikot prywatyzował lubelską Platformę.

W podobnym tonie wypowiada się posłanka Joanna Mucha.

– Dobrze się stało. Nie podoba mi się jednak, że nawet po odejściu Janusz Palikot próbuje rządzić w PO – mówi. – Narzuca terminy zjazdów i ludzi, którzy mają kierować ugrupowaniem. To już nie są jego kompetencje.

Sam Palikot wyliczał osiągnięcia partii w regionie. Raz jeszcze poparł Krzysztofa Żuka jako kandydata na prezydenta Lublina, w nadchodzących wyborach samorządowych.

– Jest doskonale przygotowany do takiej funkcji, miastu potrzeba jego talentów menedżerskich – ocenił. – My, jako Platforma wywiązaliśmy się ze wszystkich zobowiązań.

Ogłaszając swoją rezygnację Palikot dodał, że po raz ostatni występuje publicznie, wykorzystując logo Platformy Obywatelskiej.

Palikot zapowiedział też, że przestanie kierować sejmową komisją Przyjazne Państwo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wtf
Gość
Gość
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wtf
wtf (5 października 2010 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='lubliniak' date='05 październik 2010 - 10:27 ' timestamp='1286267235' post='356955']
są dwie opcje albo zaszkodziły ci tabletki, które bierzesz, albo nie wziąłeś ich ... nie wiem co ci doradzić, napewno leczyć sie trzeba ....
[/quote]
prezes bierze tabletki i coś nie bardzo dobrze na niego wpływają buahahahaha
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2010 o 15:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' date='05 październik 2010 - 14:34 ' timestamp='1286282078' post='357073']
ZARÓWNO PAN JANUSZ PALIKOT JAK I STANISŁAW ŻMIJAN TO BARDZO MĄDRZY LUDZIE, LUBLIN SIE CIESZY Z TAKICH ORENDOWNIKÓW!!!!!!!!!!
CAŁA POLSKA ZAZDRŚCI LUBLINOWI..........
[/quote]
Głód ci w oczy zagląda człowieku i zapewne strach co dalej z wami będzie,bo jesteś w grupie palikotowców-pogrobowców,ale to się nie wróci...
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2010 o 14:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZARÓWNO PAN JANUSZ PALIKOT JAK I STANISŁAW ŻMIJAN TO BARDZO MĄDRZY LUDZIE, LUBLIN SIE CIESZY Z TAKICH ORENDOWNIKÓW!!!!!!!!!!
CAŁA POLSKA ZAZDRŚCI LUBLINOWI..........
Rozwiń
napoleon
napoleon (5 października 2010 o 14:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stanisław Zmijan to Chluba Międzyrzeca i całej lubelszczyzny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2010 o 10:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żmijan ta miernota do pięt nie sięga Palikotowi.A ty Wandziu wraz z Tuskiem wprowadż pojęcie POLSZCZYZNA zamiast Polski.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!