czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Jazda w ciemno

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 marca 2006, 20:31
Autor: Dominik Smaga

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy? Gdzie otworzyli szkołę językową? Co robić po maturze? Tego wszystkiego bez problemu dowiesz się z szyby miejskiego autobusu. Ale przez zalepione reklamami okna z trudem dostrzeżesz, dokąd jedziesz.

- Musiałam wracać spory kawał drogi pieszo, bo nie zauważyłam swojego przystanku - mówi Ewa Kuśmierz, która do Lublina przyjechała na kilka dni, by odwiedzić rodzinę. - Nie znam waszego miasta. Wiedziałam, że mam wyjść z autobusu przy sklepie Orfeusz na Czechowie. Ale minęłam go, bo okno było kompletnie zaklejone jakimiś reklamami.
Pechowa turystka z autobusu wysiadła dopiero na pętli przy ul. Paderewskiego, gdy zorientowała się, że to już koniec trasy. - Na szczęście kierowcy wyjaśnili mi, jak mam dotrzeć na swój przystanek.
- Przykro nam, że tak się stało - mówi Stanisław Wojnarowicz, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Tłumaczy, że spółki nie stać na to, by zrezygnować z zaklejania okien reklamami. - Rocznie dają nam przychód w wysokości jednej trzeciej ceny nowego autobusu napędzanego gazem ziemnym - dodaje rzecznik. Nie podał konkretnej kwoty, ale z naszych wyliczeń wynika,
że w grę wchodzi kwota
ok. 300 tys. złotych rocznie.
- Rozumiem, że wieszają reklamy, bo potrzebują dodatkowego zarobku. Ale przecież plakaty można naklejać rozsądniej, tak żeby nie zajmowały całej szyby - denerwuje się pan Jacek, stały pasażer trolejbusów. - Wygląda to po dziadowsku. Tak jest chyba tylko w Lublinie.
MPK tłumaczy, że stara się umieszczać ogłoszenia w taki sposób, by nie zasłaniały całkowicie widoku z okna. - Ponadto nie naklejamy plakatów przy miejscach zarezerwowanych dla inwalidów i osób z dzieckiem na ręku - zapewnia Wojnarowicz. W połowie ubiegłego roku MPK zrezygnowało z wielkopowierzchniowych reklam naklejanych na całym autobusie. - Teraz umieszczamy je tylko po stronie jezdni, nie oklejamy okien od strony przystanku.
Nie tylko w Lublinie okna miejskich autobusów zasłonięte są reklamami. Bardzo narzekają na to m.in. mieszkańcy Częstochowy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!