Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2011 r.
11:22
Edytuj ten wpis

Jeden policjant dał radę trzem bandytom

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 35 A A
Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani, trzeci uciekł (Policja)
Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani, trzeci uciekł (Policja)

Pecha mieli mężczyźni, którzy napadli w Lublinie na 17-letniego mieszkańca gminy Ludwin. Zauważył to policjant idący na służbę. Jednego z nich potraktował gazem pieprzowym, drugiego powalił na ziemię i obezwładnił.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko to działo się we wtorek – w środku dnia (ok. godz. 13.30) przy ruchliwej al. Tysiąclecia w Lublinie. Do idącego samotnie 17-latka z gminy Ludwin podeszło trzech mężczyzn. Chcieli, żeby poszedł z nimi porozmawiać za róg kamienicy. Kiedy odpowiedział, że się spieszy, zobaczył jak jeden z nich wyjmuje nóż.

17-latek przestraszył się i poszedł za nimi w wyznaczone miejsce. Tam napastnicy stanęli tak, aby ten nie mógł uciec. Żądali od niego telefonu komórkowego. Kiedy okazało się, że nie ma przy sobie telefonu, spytali o pieniądze. 17-latek, obawiając się o swoje zdrowie, oddał im portfel. Jeden ze sprawców zaczął przeszukiwać jego plecak.

Pokrzywdzony stał ze spuszczoną głową, okrążony przez napastników, szukając spojrzeniem pomocy u przechodzących osób. Nikt nie zareagował.

– W tym momencie do akcji wkroczył idący na służbę policjant z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie – mówi mł. asp. Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

Policjant podbiegł do napastników krzycząc "policja”. Dwóch z nich zdołało uciec. Trzeci, który przeszukiwał plecak pokrzywdzonego, wpadł w ręce policjanta. Sprawca wyrywał się i był agresywny, ale po chwili został obezwładniony.
Funkcjonariusz zadzwonił do oficera dyżurnego i oczekiwał na wsparcie. Po chwili zauważył, jak w jego kierunku zbliża się dwóch mężczyzn, którzy przed momentem uciekali.

Mężczyźni otoczyli policjanta z zamiarem "odbicia” swojego kompana. Jeden z nich pchnął go w klatkę piersiową. Wtedy funkcjonariusz użył gazu pieprzowego. To poskromiło napastnika, który po raz kolejny ratował się ucieczką.

Wykorzystując ten moment mundurowy chwycił kolejnego mężczyznę, który stał za nim. W ten sposób drugi z napastników został obezwładniony.

Sprawcy to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 19 i 25 lat. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi im 15 lat pozbawienia wolności.

Trzeci z mężczyzn, który miał nóż, jest poszukiwany przez policjantów.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
przemo / 24 grudnia 2011 o 22:34
no w końcu jakiś policjant z jajami bo ciągle się tylko słyszy, że jakiś małolaty leją policjantów, więcej takich
zdecydowanych gliniarzy to porządek szybko by powrócił a nie rozpiździaj totalny jak teraz!
Avatar
Viet / 24 grudnia 2011 o 14:14
Przy dobrych wiatrach dostanie 100zl i to jeszcze z żalem a smyki dostaną dozór później zawiasy za to komendant tego policjanta zarobi ładna kasę tj nagrodę że takiego policjanta ma
Avatar
poldi / 24 grudnia 2011 o 00:18
Brawo dla policjanta.Ci którzy piszą o magdalence to widać, że wybitni fachowcy znają temat dogłębnie, podejrzewam że sami w podobnej sytuacji odwrócili by głowę w drugą stronę i udawali, że nic się nie dzieje.
Avatar
Paw.. / 22 grudnia 2011 o 23:00
Każdy moze isc do policji i narażać swoje życie,i też bedzie mógł iść wcześniej na emke. Także przestańcie pie...ć Brawo dla tego pana za reakcje,pewnie gdyby jeden z drugim znalazł sie na miejscu tego 17-latka i pojawiłby sie policjant który by pomógł,skończyło by sie pieprzenie ze za to idzie na wcześnejszą emeryturę. A swoją drogą ciekaw jestem czy chcielibyście żeby nad waszym bezpieczeństwem czuwał patrol dwoch 60 latków.
Avatar
rafał / 22 grudnia 2011 o 22:31
Kamikadze, normalnie kamikadze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2011 o 21:15
[quote name='Gość' timestamp='1324584649' post='574234']
W MAGDALENCE powycinali ich jak baranów i KOZAKA nie było.
[/quote]
W Magdalence tak dali d.u.p.y a premii im nikt nie zabrał.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2011 o 21:10
W MAGDALENCE powycinali ich jak baranów i KOZAKA nie było.
Avatar
madafaka / 22 grudnia 2011 o 19:30
cyt. Gość | dodano: dzisiaj, 19:04

Idzie za to wcześniej na emeryturę i w końcu za to bierze wypłatę.

Stary podejrzewam że ty bierzesz pieniądze za silidną prace , nie wazne gdzie ale jak możesz to walisz w h..... ja pracodawce aż miło, ale o tobie ie piszą w gazetach.....
Kolego a może przechodziłeś wtedy koło tej kamienicy, widziałeś to ale miałeś to gdzieś!!!. Bo są ludzie którzy biorą za to pieniądze i idą wcześnie4j na emerytury to po co masz cokolwiek robić. Niech się dzieje co chce, ja za to emerytury nie mam. Z takim podejściem powodzenia życzę.
Zainterweniować nie ma komu, narażać życie nie ma komu, ale wytykać wcześniejsze emerytury to "Wszyscy" ( myślę to tych zazdrosnych)
cyt. Gość | dodano: dzisiaj, 19:04

Idzie za to wcześniej na emeryturę i w końcu za to bierze wypłatę.

Stary podejrzewam że ty bierzesz pieniądze za silidną prace , nie wazne gdzie ale jak możesz to walisz w h..... ja pracodawce aż miło, ale o tobie ie piszą w gazetach.....
Kolego a może przechodziłeś wtedy koło tej kamienicy, widziałeś to ale miałeś to gdzieś!!!. Bo są ludzie którzy biorą za to pieniądze i idą wcześnie4j na emerytury to po co masz cokolwiek robić. Niech się dzieje ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2011 o 19:04
[quote name='glina' timestamp='1324575574' post='574178']
BRAWO!!!!!!!! Gliniarz z charakterem mimo , że było ich trzech to nie przestraszył się.Oby tak dalej a przełożeni powinni to WYNAGRODZIĆ ODPOWIEDNIO. A nie 250 zł brutto tak jak postępują w innych przypadkach.
[/quote]
Idzie za to wcześniej na emeryturę i w końcu za to bierze wypłatę.
Avatar
glina / 22 grudnia 2011 o 18:39
BRAWO!!!!!!!! Gliniarz z charakterem mimo , że było ich trzech to nie przestraszył się.Oby tak dalej a przełożeni powinni to WYNAGRODZIĆ ODPOWIEDNIO. A nie 250 zł brutto tak jak postępują w innych przypadkach.
Avatar
przemo / 24 grudnia 2011 o 22:34
no w końcu jakiś policjant z jajami bo ciągle się tylko słyszy, że jakiś małolaty leją policjantów, więcej takich
zdecydowanych gliniarzy to porządek szybko by powrócił a nie rozpiździaj totalny jak teraz!
Avatar
Viet / 24 grudnia 2011 o 14:14
Przy dobrych wiatrach dostanie 100zl i to jeszcze z żalem a smyki dostaną dozór później zawiasy za to komendant tego policjanta zarobi ładna kasę tj nagrodę że takiego policjanta ma
Avatar
poldi / 24 grudnia 2011 o 00:18
Brawo dla policjanta.Ci którzy piszą o magdalence to widać, że wybitni fachowcy znają temat dogłębnie, podejrzewam że sami w podobnej sytuacji odwrócili by głowę w drugą stronę i udawali, że nic się nie dzieje.
Avatar
Paw.. / 22 grudnia 2011 o 23:00
Każdy moze isc do policji i narażać swoje życie,i też bedzie mógł iść wcześniej na emke. Także przestańcie pie...ć Brawo dla tego pana za reakcje,pewnie gdyby jeden z drugim znalazł sie na miejscu tego 17-latka i pojawiłby sie policjant który by pomógł,skończyło by sie pieprzenie ze za to idzie na wcześnejszą emeryturę. A swoją drogą ciekaw jestem czy chcielibyście żeby nad waszym bezpieczeństwem czuwał patrol dwoch 60 latków.
Avatar
rafał / 22 grudnia 2011 o 22:31
Kamikadze, normalnie kamikadze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2011 o 21:15
[quote name='Gość' timestamp='1324584649' post='574234']
W MAGDALENCE powycinali ich jak baranów i KOZAKA nie było.
[/quote]
W Magdalence tak dali d.u.p.y a premii im nikt nie zabrał.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2011 o 21:10
W MAGDALENCE powycinali ich jak baranów i KOZAKA nie było.
Avatar
madafaka / 22 grudnia 2011 o 19:30
cyt. Gość | dodano: dzisiaj, 19:04

Idzie za to wcześniej na emeryturę i w końcu za to bierze wypłatę.

Stary podejrzewam że ty bierzesz pieniądze za silidną prace , nie wazne gdzie ale jak możesz to walisz w h..... ja pracodawce aż miło, ale o tobie ie piszą w gazetach.....
Kolego a może przechodziłeś wtedy koło tej kamienicy, widziałeś to ale miałeś to gdzieś!!!. Bo są ludzie którzy biorą za to pieniądze i idą wcześnie4j na emerytury to po co masz cokolwiek robić. Niech się dzieje co chce, ja za to emerytury nie mam. Z takim podejściem powodzenia życzę.
Zainterweniować nie ma komu, narażać życie nie ma komu, ale wytykać wcześniejsze emerytury to "Wszyscy" ( myślę to tych zazdrosnych)
cyt. Gość | dodano: dzisiaj, 19:04

Idzie za to wcześniej na emeryturę i w końcu za to bierze wypłatę.

Stary podejrzewam że ty bierzesz pieniądze za silidną prace , nie wazne gdzie ale jak możesz to walisz w h..... ja pracodawce aż miło, ale o tobie ie piszą w gazetach.....
Kolego a może przechodziłeś wtedy koło tej kamienicy, widziałeś to ale miałeś to gdzieś!!!. Bo są ludzie którzy biorą za to pieniądze i idą wcześnie4j na emerytury to po co masz cokolwiek robić. Niech się dzieje ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2011 o 19:04
[quote name='glina' timestamp='1324575574' post='574178']
BRAWO!!!!!!!! Gliniarz z charakterem mimo , że było ich trzech to nie przestraszył się.Oby tak dalej a przełożeni powinni to WYNAGRODZIĆ ODPOWIEDNIO. A nie 250 zł brutto tak jak postępują w innych przypadkach.
[/quote]
Idzie za to wcześniej na emeryturę i w końcu za to bierze wypłatę.
Avatar
glina / 22 grudnia 2011 o 18:39
BRAWO!!!!!!!! Gliniarz z charakterem mimo , że było ich trzech to nie przestraszył się.Oby tak dalej a przełożeni powinni to WYNAGRODZIĆ ODPOWIEDNIO. A nie 250 zł brutto tak jak postępują w innych przypadkach.
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie
galeria
film

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie 2 0

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy, planowana będzie na zimę 2019/2020 - poinformował Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę 0 3

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 261 41

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia] 0 0

Prace będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym w Lublinie

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia]
galeria

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia] 16 3

W poniedziałek arcybiskup Stanisław Budzik konsekrował kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na ul. Kaczeńcowej, w 22 roku istnienia parafii. Metropolita lubelski poświęcił również pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do świątyni.

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 2 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 18 0

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem
galeria

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem 11 3

W poniedziałek wręczono doroczne „Laury konserwatorskie” – nagrody za najlepiej odrestaurowane zabytki.

Ciało kobiety znaleziono w rzece

Ciało kobiety znaleziono w rzece 8 1

Nie żyje 46-latka z gm. Bełżyce. Jej ciało wyłowiono w poniedziałek rano z rzeki, w miejscowości Chmielnik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta utonęła

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód 3 13

72-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak w Puławach potrącił ją samochód.

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury
25 kwietnia 2018, 19:00

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Artystyczną produkcję filmową Manifesto z udziałem Cate Blanchett zobaczą goście Warsztatów Kultury w ramach cyklu Miasto movie w środę, 25 kwietnia o godz. 19.

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem 1 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin w ostatnim meczu w tym sezonie przegrali z liderem tabeli KS Acaną Orzeł-Jelcz Laskowice 0:5. „Dziki” zakończyły sezon na ósmym miejscu, a zespół z Laskowic może cieszyć się z awansu do Ekstraklasy

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia]
galeria

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia] 93 2

Ma 186 cm wzrostu, studiował prawo kanoniczne, jest modelem i pasjonatem motoryzacji. 26-letni Patryk Tomaszewski, student KUL będzie reprezentował Polskę na Manhunt International, najstarszym międzynarodowym męskim konkursie piękności.

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ 34 0

Drony stały się bardzo popularnym prezentem. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że loty tymi statkami powietrznymi podlegają prawu. Sprawdź, czy znasz pytania i zdał(a)byś egzamin teoretyczny na operatora drona

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!