Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2009 r.
21:23
Edytuj ten wpis

Jedziesz dzisiaj samochodem? Wstydź się!

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 7 A A

Wielka kolumna rowerów ma się przetoczyć dziś po południu przez miasto. Tak zakończą się w Lublinie obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. Wcześniej będzie można za darmo oznakować swój jednoślad lub dowiedzieć się, jak odeprzeć atak zbira, który ów rower zechce nam ukraść.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ci, którzy pedałować nie lubią, będą mogli przez cały dzień jeździć za darmo autobusami i trolejbusami MPK, o ile zrezygnują też z pedałów gazu i hamulca, zostawią samochód na parkingu, a jego dowód rejestracyjny okażą zamiast biletu.

A jeśli ktoś nie ma ani roweru, ani samochodu, też będzie mógł za darmo pojechać trolejbusem, tyle że turystycznym. ZIU-tek wykona cztery kursy na trasie Filaretów–Głęboka–Narutowicza–Piłsudskiego–Wolska–Fabryczna–Zygmuntowskie–Piłsudskiego–Lipowa–Racławickie–Kraśnicka–Zana–Filaretów.

Kolumna rowerzystów przejedzie po godz. 14. Dołączyć do niej może każdy i to w dowolnym momencie. Trasa przejazdu: pl. Litewski–3 Maja–Dolna 3 Maja–Solidarności–Tysiąciecia–Unii Lubelskiej–Zamojska–Bernardyńska–pl. Wolności–Narutowicza–Kapucyńska–Krakowskie Przedmieście–Racławickie–Kraśnicka–Zana–Filaretów.

Przejazd zakończy się na parkingu obok hali Globus o godz. 15. Ci, którzy mają ochotę popatrzeć na rowerowych akrobatów, pokazy sztuk walki, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy mogą na Globus przyjść już o godz. 10. Chętni do oznakowania roweru oprócz swojego jednośladu powinni przynieść też dowód jego zakupu i swój dokument tożsamości.

Każdy będzie mógł też sprawdzić, czym oddycha się obok ronda przy ZUS, gdzie Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska zbada zanieczyszczenia powietrza i zmierzy poziom hałasu.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marecki / 22 września 2009 o 12:44
No to może miałem wyjechać o 4 rano do pracy rowerem ,żeby zdążyć na siódmą , bo pociągi PKP zlikwidowało ???
Avatar
STYX / 22 września 2009 o 12:04
To może tak dzień bez oddychania albo dla katolików dzień niewiary w boga ! ...
Avatar
aga / 22 września 2009 o 10:18
Dlaczego obchodzimy wszystkie możliwe akcje "europejskie"skoro do Europy to nam strasznie jeszcze daleko,żeby nie powiedzieć,że dalej niż daleko!
Nie mam ochoty obchodzić europejskiego dnia bez samochodu i nie mam ochoty jechać rowerem ani autobusem do pracy .Rowerem nie,gdyż nie czuję się pewnie na jezdni(mogłabym stwarzać zagrożenie),autobusem też nie,gdyż samochód jest na męża ,więc musiałabym kasować 4 bilety(8 zł).a i tak nie dojechałabym na czas.Jednym słowem-akcja nie dla mnie.
Avatar
pasażerka swojego auta / 22 września 2009 o 10:06
Jeżdżę z mężem do pracy samochodem.I dzisiaj niby on jedzie autobusem za darmo a ja płacę za bilet????Nic z tego.Mam w nosie dziwne akcje i nie mam zamiaru się wstydzić Poza tym-samochodem wracam z pracy 20 minut a autobusem 1,15. AF3D5P
Avatar
hak / 22 września 2009 o 09:44
akcja fajna tylko szkoda że w godzinach pracy więc pewnie nie będzie za dużo chętnych,
dla tych co nie będą mogli dziś pojechać będą mieli szanse w najbliższy piątek na Masie Krytycznej. zbiórka o 18.00 na Pl Litewskim.
Avatar
~marcin~ / 22 września 2009 o 08:50
Przejazd rowerowy w Lublinie a na fotce most w Puławach w dmiu otwarcia.
Avatar
P. / 22 września 2009 o 08:26
Ja mam się wstydzić? Niech raczej wstydzi się ten, który wymyślił zasady jazdy bez biletu: na stronie MPK czytamy, że bezpłatny przejazd jest dla kierowcy na podstawie dowodu rejestracyjnego (dowód rejestracyjny jest dowodem, że jestem kierowcą - dziwne), a więc:
- rano odwożę dziecko do szkoły i żonę do pracy - trzeba kasować 2 bilety (bo nie może być 3 kierowców)
- ja mam kilka spraw do załatwienia, więc biorę samochód, ale samochód jest zarejestrowany na żonę, czyli ja też nie mogę jeździć bez biletu
Nie mam wyboru: albo samochód, albo jazda z kasowaniem biletów; promocja nie jest dla mojej rodziny.
Ja mam się wstydzić? Niech raczej wstydzi się ten, który wymyślił zasady jazdy bez biletu: na stronie MPK czytamy, że bezpłatny przejazd jest dla kierowcy na podstawie dowodu rejestracyjnego (dowód rejestracyjny jest dowodem, że jestem kierowcą - dziwne), a więc:
- rano odwożę dziecko do szkoły i żonę do pracy - trzeba kasować 2 bilety (bo nie może być 3 kierowców)
- ja mam kilka spraw do załatwienia, więc biorę samochód, ale samochód jest zarejestrowany na żonę, czyli ja też nie mogę jeździć bez biletu
Nie mam wyboru: albo... rozwiń
Avatar
marecki / 22 września 2009 o 12:44
No to może miałem wyjechać o 4 rano do pracy rowerem ,żeby zdążyć na siódmą , bo pociągi PKP zlikwidowało ???
Avatar
STYX / 22 września 2009 o 12:04
To może tak dzień bez oddychania albo dla katolików dzień niewiary w boga ! ...
Avatar
aga / 22 września 2009 o 10:18
Dlaczego obchodzimy wszystkie możliwe akcje "europejskie"skoro do Europy to nam strasznie jeszcze daleko,żeby nie powiedzieć,że dalej niż daleko!
Nie mam ochoty obchodzić europejskiego dnia bez samochodu i nie mam ochoty jechać rowerem ani autobusem do pracy .Rowerem nie,gdyż nie czuję się pewnie na jezdni(mogłabym stwarzać zagrożenie),autobusem też nie,gdyż samochód jest na męża ,więc musiałabym kasować 4 bilety(8 zł).a i tak nie dojechałabym na czas.Jednym słowem-akcja nie dla mnie.
Avatar
pasażerka swojego auta / 22 września 2009 o 10:06
Jeżdżę z mężem do pracy samochodem.I dzisiaj niby on jedzie autobusem za darmo a ja płacę za bilet????Nic z tego.Mam w nosie dziwne akcje i nie mam zamiaru się wstydzić Poza tym-samochodem wracam z pracy 20 minut a autobusem 1,15. AF3D5P
Avatar
hak / 22 września 2009 o 09:44
akcja fajna tylko szkoda że w godzinach pracy więc pewnie nie będzie za dużo chętnych,
dla tych co nie będą mogli dziś pojechać będą mieli szanse w najbliższy piątek na Masie Krytycznej. zbiórka o 18.00 na Pl Litewskim.
Avatar
~marcin~ / 22 września 2009 o 08:50
Przejazd rowerowy w Lublinie a na fotce most w Puławach w dmiu otwarcia.
Avatar
P. / 22 września 2009 o 08:26
Ja mam się wstydzić? Niech raczej wstydzi się ten, który wymyślił zasady jazdy bez biletu: na stronie MPK czytamy, że bezpłatny przejazd jest dla kierowcy na podstawie dowodu rejestracyjnego (dowód rejestracyjny jest dowodem, że jestem kierowcą - dziwne), a więc:
- rano odwożę dziecko do szkoły i żonę do pracy - trzeba kasować 2 bilety (bo nie może być 3 kierowców)
- ja mam kilka spraw do załatwienia, więc biorę samochód, ale samochód jest zarejestrowany na żonę, czyli ja też nie mogę jeździć bez biletu
Nie mam wyboru: albo samochód, albo jazda z kasowaniem biletów; promocja nie jest dla mojej rodziny.
Ja mam się wstydzić? Niech raczej wstydzi się ten, który wymyślił zasady jazdy bez biletu: na stronie MPK czytamy, że bezpłatny przejazd jest dla kierowcy na podstawie dowodu rejestracyjnego (dowód rejestracyjny jest dowodem, że jestem kierowcą - dziwne), a więc:
- rano odwożę dziecko do szkoły i żonę do pracy - trzeba kasować 2 bilety (bo nie może być 3 kierowców)
- ja mam kilka spraw do załatwienia, więc biorę samochód, ale samochód jest zarejestrowany na żonę, czyli ja też nie mogę jeździć bez biletu
Nie mam wyboru: albo... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 0

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i…pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 4 1

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 8

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 4

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 20 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 2 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 53 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 20

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 1 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!