Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2015 r.
20:43

Jerzy Sądel nowym dyrektorem Lasów Państwowych w Lublinie

1 25 A A
(fot. RDLP w Lublinie)
(fot. RDLP w Lublinie)

Jerzy Sądel nowym dyrektorem Lasów Państwowych w Lublinie. Na tym stanowisku zastąpił Jana Kraczka, który został odwołany ze stanowiska 25 listopada.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowym dyrektorem generalnym Lasów Państwowych został Konrad Tomaszewski. Jego zastępcą ds. gospodarki leśnej został Andrzej Borowski, który wcześniej przez 12 lat – do końca 2009 r. był zastępcą ds. ekonomicznych dyrektora RDLP w Warszawie. Przez ostatnie lata pracował jako inżynier nadzoru w nadleśnictwie Łuków.

„Z kolei za strategię, organizację i rozwój odpowiedzialny będzie prof. Tomasz Zawiła-Niedźwiecki. Jego poprzednikiem był  Wiesław Krzewina.” – czytamy na stronie internetowej Lasów Państwowych.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość 1 / 3 listopada 2017 o 15:27
A co takie Kraczek zbudował? A jak rozwalał i kogo - było widać!
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 14:11
W Karlsruhe zakończyła swoją wizytę delegacja polskich lesników z dyrekcji LP w Lublinie z dyrektorem Jerzym Sądlem na czele. Gdzie byłem świadkiem gorącego przyjęcia jak i naprawdę dobrej wymiany doświadczeń i rozwinięcia wzajemnych kontaktów zawodowo - społecznych. Dyrektora Sądla przyjmował i goscił Dyrektor FBW Mainrad Joos reprezentujący zrząd dyrekcji we Freiburgu, oraz Bürgermeis­ter Klaus Stapf z Karlsruhe. Nie należy do czestych okazji otwarcie wernisażu zdięć znanego i niejednokrotnie nagradzanego Wiesława Lipca, w domu kultury w Karlsruhe, gdzie wystawa ta potrwa do 4 maja. sam byłem zaskoczony ilością zainteresowanych i pytaniami jakie nam zadawano. Panie redaktorze , świadomość Niemców jest taka jaką kształtują ją ich media, ale co osobiście zauważyłem , logiczne argumenty i przedstawiane fakty i obrazy z życia politycznego, naprawdę bardzo szybko rozwiewały wszelkie watpliwości, że Polska i Niemcy idą w tym samym kierunku, a różnią nas tylko polityczne wypowiedzi Eurotechnokratów i całkowicie zakłamane media niemieckie. Po wspaniałym tłumaczeniu wypowiedzi przez dyr.Kraczka atmosfera wśród gospodarzy i gości była naprawdę rodzinna. Byłem i jestem dumny z takich wizyt, co prawda w nastepnej dyrekcji we Freiburgu , nasi goście rodacy też bedą serdecznie przyjmowani, ale tutaj w miejscu oddalonym od siedziby niemieckiego trybunału Konstytucyjnego oddalonego zaledwie o parę kroków, miało to spotkanie napewną znamienitą wymowę. Może wreszcie i do głów polityków dotrze, że Polska jest i była zawsze w Europie, a walczy tylko o równe traktowanie wobec prawa jak i obowiązków wynikłych z przynalezności do Unii Europejskiej. Ochrona i dbanie o interesy narodu którego się reprezentuje to zaszczyt ale też i obowiązek. Jestem ciekawy czy chociaż w lokalnej prasie w Lublinie pojawi się jakaś wzmianka....Tak się nie informuje swoich czytelników tylko uprawia politykę. Dobrze że WPROST jest miejscem gdzie każdy może zasięgnąć informacji niezależnie od przynależności ekumenicznej! Dobra zmiana nabiera już kształtów!
W Karlsruhe zakończyła swoją wizytę delegacja polskich lesników z dyrekcji LP w Lublinie z dyrektorem Jerzym Sądlem na czele. Gdzie byłem świadkiem gorącego przyjęcia jak i naprawdę dobrej wymiany doświadczeń i rozwinięcia wzajemnych kontaktów zawodowo - społecznych. Dyrektora Sądla przyjmował i goscił Dyrektor FBW Mainrad Joos reprezentujący zrząd dyrekcji we Freiburgu, oraz Bürgermeis­ter Klaus Stapf z Karlsruhe. Nie należy do czestych okazji otwarcie wernisażu zdięć znanego i niejednokrotnie nagradzanego Wiesława Lipca, w domu kultury w ... rozwiń
Avatar
Polonus / 21 marca 2016 o 16:19

Sądel. Porażka karierowicz i nic pozatym


Sądel. Porażka karierowicz i nic pozatym

Bo tak napisałeś? Czy sam coś potrafisz? Wiesz znam jego, jest prawy i inteligentny, jedynie czego mu brak to krasomówstwa. Chcesz się czegoś nauczyć to go słuchaj, zna pracę od podstaw, zna układy od podszewki i nigdy się nie złajdaczył. Ja rozumiem wasz obecny strach, jezeli pracę musiałeś sobie przez wuja załatwić. W normalnym państwie nie musisz nic załatwiać , tylko idziesz do pracy. Daj mu szansę się rozwinąć, przecież ta pociotkowość na wschodzie was dusi i dławi, i przez to straciliscie najmądrzejszych ludzi.

 Ja się już cieszę na spotkanie z moimi kolegami po fachu wszak nasze dyrekcje są zaprzyjaźnione.

Bo tak napisałeś? Czy sam coś potrafisz? Wiesz znam jego, jest prawy i inteligentny, jedynie czego mu brak to krasomówstwa. Chcesz się czegoś nauczyć to go słuchaj, zna pracę od podstaw, zna układy od podszewki i nigdy się nie złajdaczył. Ja rozumiem wasz obecny strach, jezeli pracę musiałeś sobie przez wuja załatwić. W normalnym państwie nie musisz nic załatwiać , tylko idziesz do pracy. Daj mu szansę się rozwinąć, przecież ta pociotkowość na wschodzie was dusi i dławi, i przez to straciliscie najmądrzejszych ludzi.

 Ja się ... rozwiń

Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 11:35
Sądel. Porażka karierowicz i nic pozatym
Avatar
Polonus / 23 grudnia 2015 o 16:27

" strategia i rozwój " aktualnie to jest dewastacja lasów przez leśników. pewnie nastąpi przyspieszenie w tym zakresie

Przynajmniej pozostanie w polskich rękach i nie podzieli losów stoczni, cementowni, cukrowni , czy polskich hut. Ja wiem że bolą was nowe twarze, ale zrozumcie wszystko pod dywanem już tak śmierdzi że wytrzymać u was nie idzie. Apropo pozdrawiam z Freiburga, wszak jesteśmy zaprzyjaźnieni.

Avatar
Polonus / 23 grudnia 2015 o 16:23

Z podleśniczego przez posła do dyrektora regionalnego. Troszkę tak jakby zrobić z posterunkowego komendanta wojewódzkiego policji.

Czyżby? Znam baranów z dyplomami , a w Lesie ich się nazbierało nie mało. Sadel jednak to madry człowiek, a wasz panowie strach jest uzasadniony, bo nowa miotła dobrze zamiata.

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 16:13
Odrywanie od koryta PO przyklejonych to przecież kwik, nie ma innej rady, porzadki w Polsce trzeba zaprowadzić.
Avatar
Jan / 2 grudnia 2015 o 17:33

zaczął się pisowski tkm, zwolnienia posypią się

TKM dotyczyło AWS

Avatar
Eva / 2 grudnia 2015 o 12:20

zaczął się pisowski tkm, zwolnienia posypią się   Jerzy Sądel – podleśniczy w Nadleśnictwie Kłobuck (PiS, Częstochowa);

Avatar
Antoś / 30 listopada 2015 o 20:08

Szykuje się siekierezada najlepiej utworzyć dyrekcje w każdym powiecie to część pisowskich czynowników byłoby dyrektorami

Każdy powiat ma nadleśnictwo, czynownicy mogą być zatem nadleśniczymi!

Avatar
Gość 1 / 3 listopada 2017 o 15:27
A co takie Kraczek zbudował? A jak rozwalał i kogo - było widać!
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 14:11
W Karlsruhe zakończyła swoją wizytę delegacja polskich lesników z dyrekcji LP w Lublinie z dyrektorem Jerzym Sądlem na czele. Gdzie byłem świadkiem gorącego przyjęcia jak i naprawdę dobrej wymiany doświadczeń i rozwinięcia wzajemnych kontaktów zawodowo - społecznych. Dyrektora Sądla przyjmował i goscił Dyrektor FBW Mainrad Joos reprezentujący zrząd dyrekcji we Freiburgu, oraz Bürgermeis­ter Klaus Stapf z Karlsruhe. Nie należy do czestych okazji otwarcie wernisażu zdięć znanego i niejednokrotnie nagradzanego Wiesława Lipca, w domu kultury w Karlsruhe, gdzie wystawa ta potrwa do 4 maja. sam byłem zaskoczony ilością zainteresowanych i pytaniami jakie nam zadawano. Panie redaktorze , świadomość Niemców jest taka jaką kształtują ją ich media, ale co osobiście zauważyłem , logiczne argumenty i przedstawiane fakty i obrazy z życia politycznego, naprawdę bardzo szybko rozwiewały wszelkie watpliwości, że Polska i Niemcy idą w tym samym kierunku, a różnią nas tylko polityczne wypowiedzi Eurotechnokratów i całkowicie zakłamane media niemieckie. Po wspaniałym tłumaczeniu wypowiedzi przez dyr.Kraczka atmosfera wśród gospodarzy i gości była naprawdę rodzinna. Byłem i jestem dumny z takich wizyt, co prawda w nastepnej dyrekcji we Freiburgu , nasi goście rodacy też bedą serdecznie przyjmowani, ale tutaj w miejscu oddalonym od siedziby niemieckiego trybunału Konstytucyjnego oddalonego zaledwie o parę kroków, miało to spotkanie napewną znamienitą wymowę. Może wreszcie i do głów polityków dotrze, że Polska jest i była zawsze w Europie, a walczy tylko o równe traktowanie wobec prawa jak i obowiązków wynikłych z przynalezności do Unii Europejskiej. Ochrona i dbanie o interesy narodu którego się reprezentuje to zaszczyt ale też i obowiązek. Jestem ciekawy czy chociaż w lokalnej prasie w Lublinie pojawi się jakaś wzmianka....Tak się nie informuje swoich czytelników tylko uprawia politykę. Dobrze że WPROST jest miejscem gdzie każdy może zasięgnąć informacji niezależnie od przynależności ekumenicznej! Dobra zmiana nabiera już kształtów!
W Karlsruhe zakończyła swoją wizytę delegacja polskich lesników z dyrekcji LP w Lublinie z dyrektorem Jerzym Sądlem na czele. Gdzie byłem świadkiem gorącego przyjęcia jak i naprawdę dobrej wymiany doświadczeń i rozwinięcia wzajemnych kontaktów zawodowo - społecznych. Dyrektora Sądla przyjmował i goscił Dyrektor FBW Mainrad Joos reprezentujący zrząd dyrekcji we Freiburgu, oraz Bürgermeis­ter Klaus Stapf z Karlsruhe. Nie należy do czestych okazji otwarcie wernisażu zdięć znanego i niejednokrotnie nagradzanego Wiesława Lipca, w domu kultury w ... rozwiń
Avatar
Polonus / 21 marca 2016 o 16:19

Sądel. Porażka karierowicz i nic pozatym


Sądel. Porażka karierowicz i nic pozatym

Bo tak napisałeś? Czy sam coś potrafisz? Wiesz znam jego, jest prawy i inteligentny, jedynie czego mu brak to krasomówstwa. Chcesz się czegoś nauczyć to go słuchaj, zna pracę od podstaw, zna układy od podszewki i nigdy się nie złajdaczył. Ja rozumiem wasz obecny strach, jezeli pracę musiałeś sobie przez wuja załatwić. W normalnym państwie nie musisz nic załatwiać , tylko idziesz do pracy. Daj mu szansę się rozwinąć, przecież ta pociotkowość na wschodzie was dusi i dławi, i przez to straciliscie najmądrzejszych ludzi.

 Ja się już cieszę na spotkanie z moimi kolegami po fachu wszak nasze dyrekcje są zaprzyjaźnione.

Bo tak napisałeś? Czy sam coś potrafisz? Wiesz znam jego, jest prawy i inteligentny, jedynie czego mu brak to krasomówstwa. Chcesz się czegoś nauczyć to go słuchaj, zna pracę od podstaw, zna układy od podszewki i nigdy się nie złajdaczył. Ja rozumiem wasz obecny strach, jezeli pracę musiałeś sobie przez wuja załatwić. W normalnym państwie nie musisz nic załatwiać , tylko idziesz do pracy. Daj mu szansę się rozwinąć, przecież ta pociotkowość na wschodzie was dusi i dławi, i przez to straciliscie najmądrzejszych ludzi.

 Ja się ... rozwiń

Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 11:35
Sądel. Porażka karierowicz i nic pozatym
Avatar
Polonus / 23 grudnia 2015 o 16:27

" strategia i rozwój " aktualnie to jest dewastacja lasów przez leśników. pewnie nastąpi przyspieszenie w tym zakresie

Przynajmniej pozostanie w polskich rękach i nie podzieli losów stoczni, cementowni, cukrowni , czy polskich hut. Ja wiem że bolą was nowe twarze, ale zrozumcie wszystko pod dywanem już tak śmierdzi że wytrzymać u was nie idzie. Apropo pozdrawiam z Freiburga, wszak jesteśmy zaprzyjaźnieni.

Avatar
Polonus / 23 grudnia 2015 o 16:23

Z podleśniczego przez posła do dyrektora regionalnego. Troszkę tak jakby zrobić z posterunkowego komendanta wojewódzkiego policji.

Czyżby? Znam baranów z dyplomami , a w Lesie ich się nazbierało nie mało. Sadel jednak to madry człowiek, a wasz panowie strach jest uzasadniony, bo nowa miotła dobrze zamiata.

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 16:13
Odrywanie od koryta PO przyklejonych to przecież kwik, nie ma innej rady, porzadki w Polsce trzeba zaprowadzić.
Avatar
Jan / 2 grudnia 2015 o 17:33

zaczął się pisowski tkm, zwolnienia posypią się

TKM dotyczyło AWS

Avatar
Eva / 2 grudnia 2015 o 12:20

zaczął się pisowski tkm, zwolnienia posypią się   Jerzy Sądel – podleśniczy w Nadleśnictwie Kłobuck (PiS, Częstochowa);

Avatar
Antoś / 30 listopada 2015 o 20:08

Szykuje się siekierezada najlepiej utworzyć dyrekcje w każdym powiecie to część pisowskich czynowników byłoby dyrektorami

Każdy powiat ma nadleśnictwo, czynownicy mogą być zatem nadleśniczymi!