Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lutego 2009 r.
8:13
Edytuj ten wpis

Jest lista inwestycji, na które dopłaci UE

0 6 A A

Lubelszczyzna ma już gotową listę strategicznych inwestycji, które nie będą musiały ubiegać się o unijne pieniądze w konkursach. To m. in. rozbudowa lotniska w Świdniku, dokończenie Teatru w Budowie czy budowa stadionu miejskiego w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na liście kluczowych projektów Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 znalazło się 26 inwestycji. Zostaną dofinansowane kwotą 380 mln zł.

Samorządowe władze Lubelszczyzny miały poślizg z przygotowaniem listy. 21 stycznia marszałkowie województw obejrzeli w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego prezentacje o tym jak wydawane są pieniądze z RPO. Wynikało z niej, że Lubelszczyzna ma najwięcej w kraju podpisanych umówi i decyzji o dofinansowaniu inwestycji z RPO. Chodzi o pieniądze dla samorządów i firm.

Jednak jako jedyne w kraju województwo nie miało wpisanej na listę żadnej inwestycji kluczowej.

- To kwestia formalności. Musimy zebrać dokumenty potwierdzające zaawansowanie inwestycji. To musiało potrwać, bo w przeciwieństwie do innych regionów postawiliśmy na duże i skomplikowane przedsięwzięcia. - tłumaczył nam Bogdan Kawałko szef departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego w lubelskim UM.

Na liście kluczowych inwestycji, oprócz już wymienionych, znalazły się * drogi w dawnych miastach wojewódzkich oraz w 16 powiatach * zakup czterech szynobusów (dwa obsłużą trasę lotnisko w Świdniku - Lublin).

(rp)

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maja / 16 lutego 2009 o 20:06
czy lista tych inwestycji to jakas tajemnica ?
Avatar
krr / 16 lutego 2009 o 15:55
Do ciężkiej cho..roby: jakiej rozbudowy lotniska???? Przejedź się pismaku na miejsce i pokaż mi co tam chcesz rozbudowywać. Pokaż mi chociaż jedną rzecz która istnieje i będzie przydatna lotnisku pasażerskiemu. Przestań ludziom w głowach mieszać! To będzie budowa nowego lotniska - która na dodatek pochłonie koszty rozbiórki i budowy w innym miejscu istniejącej infrastruktury!
Avatar
CW / 16 lutego 2009 o 15:10
..."Jednak jako jedyne w kraju województwo nie miało wpisanej na listę żadnej inwestycji kluczowej.
- To kwestia formalności. Musimy zebrać dokumenty potwierdzające zaawansowanie inwestycji. To musiało potrwać, bo w przeciwieństwie do innych regionów postawiliśmy na duże i skomplikowane przedsięwzięcia. - tłumaczył nam Bogdan Kawałko szef departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego w lubelskim UM. "

Nie zbym sie czepial, ale te wszystkie jakze medialne "inwestycje kluczowe", pekna jak banka mydlana po 7 czrwca 2009 lub zablysna w sloncu niczym dwa nowe, stalowe Krasnickie WC.
..."Jednak jako jedyne w kraju województwo nie miało wpisanej na listę żadnej inwestycji kluczowej.
- To kwestia formalności. Musimy zebrać dokumenty potwierdzające zaawansowanie inwestycji. To musiało potrwać, bo w przeciwieństwie do innych regionów postawiliśmy na duże i skomplikowane przedsięwzięcia. - tłumaczył nam Bogdan Kawałko szef departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego w lubelskim UM. "

Nie zbym sie czepial, ale te wszystkie jakze medialne "inwestycje kluczowe", pekna jak banka mydlana p... rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2009 o 12:48
W 1975 roku wybierałem się na studia (jeszcze było to WSI) byłem szczęśliwy, że chłopak z prowincji będzie miał możliwość uczestniczenia w spektaklach w pięknym teatrze. Dzisiaj jestem już na emeryturze, a teatru nadal nie ma.
Avatar
LOKOW3333 / 16 lutego 2009 o 09:18
ZOBACZYCIE,ŻE JAK TO W LUBELSKIM NA PROPAGANDZIE SIĘ SKOŃCZY, PLAMA PROWINCJI JEST TRUDNA DO ZMYCIA...NASI DECYDENCI SĄ SŁABI W ZAŁATWIANIU KASY DLA WOJEWÓDZTWA I JEGO STOLICY LUBLINA(ZAPYZIAŁE, CIAGLE NIEDOINWESTOWANE MIASTO, KTÓRE NIE MOŻE DOCZEKAC SIĘ GOSPODARZY Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA!!)..ZAKUP SZYNOBUSÓW DLA LOTNISKA???CO TO JEST, NIE WBITO JEDEJ ŁOPATY A JUŻ SZUKA SIĘ IMEINIA DLA PATRONA PORTU OLTNICZEGO,JAK TO W LUBELSKIM OD D... STRONY!!A GDZIE OBWODNICA LUBLINA???CZEMU NA TĄ MOIM ZADNIEM NAJBARDZIEJ KLUCZOWĄ INWESTYCJĘ NIE MA KASY???WSTYD I HAŃBA TAKIE SŁOWA CISNĄ SIĘ NA USTA, W TEMACIE POŁACZENIE KOLEJOWE I DROGOWE ZE STOLICĄ PAŃSTWA!!W KAZDYM KRAJU POŁĄCZENIA ZE STOLICAMI TO PRIORYTETY DLA DECYDENTÓW TERENÓW PERYFERYJNYCH A U NAS,EEEE TAM NAPWNO NIE DLA LUBELSKICH DECYDENTÓW,ONI BĘDĄ LATAC,CHA,CHA CHYBA NA DRZWAICH OD SZOPY!!!
ZOBACZYCIE,ŻE JAK TO W LUBELSKIM NA PROPAGANDZIE SIĘ SKOŃCZY, PLAMA PROWINCJI JEST TRUDNA DO ZMYCIA...NASI DECYDENCI SĄ SŁABI W ZAŁATWIANIU KASY DLA WOJEWÓDZTWA I JEGO STOLICY LUBLINA(ZAPYZIAŁE, CIAGLE NIEDOINWESTOWANE MIASTO, KTÓRE NIE MOŻE DOCZEKAC SIĘ GOSPODARZY Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA!!)..ZAKUP SZYNOBUSÓW DLA LOTNISKA???CO TO JEST, NIE WBITO JEDEJ ŁOPATY A JUŻ SZUKA SIĘ IMEINIA DLA PATRONA PORTU OLTNICZEGO,JAK TO W LUBELSKIM OD D... STRONY!!A GDZIE OBWODNICA LUBLINA???CZEMU NA TĄ MOIM ZADNIEM NAJBARDZIEJ KLUCZOWĄ INWESTYC... rozwiń
Avatar
tak nie / 16 lutego 2009 o 09:13
moze było by szybciej jak by mniej pić alkocholu i rozbijać sie po drzewach a wiecej pracować
Avatar
Maja / 16 lutego 2009 o 20:06
czy lista tych inwestycji to jakas tajemnica ?
Avatar
krr / 16 lutego 2009 o 15:55
Do ciężkiej cho..roby: jakiej rozbudowy lotniska???? Przejedź się pismaku na miejsce i pokaż mi co tam chcesz rozbudowywać. Pokaż mi chociaż jedną rzecz która istnieje i będzie przydatna lotnisku pasażerskiemu. Przestań ludziom w głowach mieszać! To będzie budowa nowego lotniska - która na dodatek pochłonie koszty rozbiórki i budowy w innym miejscu istniejącej infrastruktury!
Avatar
CW / 16 lutego 2009 o 15:10
..."Jednak jako jedyne w kraju województwo nie miało wpisanej na listę żadnej inwestycji kluczowej.
- To kwestia formalności. Musimy zebrać dokumenty potwierdzające zaawansowanie inwestycji. To musiało potrwać, bo w przeciwieństwie do innych regionów postawiliśmy na duże i skomplikowane przedsięwzięcia. - tłumaczył nam Bogdan Kawałko szef departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego w lubelskim UM. "

Nie zbym sie czepial, ale te wszystkie jakze medialne "inwestycje kluczowe", pekna jak banka mydlana po 7 czrwca 2009 lub zablysna w sloncu niczym dwa nowe, stalowe Krasnickie WC.
..."Jednak jako jedyne w kraju województwo nie miało wpisanej na listę żadnej inwestycji kluczowej.
- To kwestia formalności. Musimy zebrać dokumenty potwierdzające zaawansowanie inwestycji. To musiało potrwać, bo w przeciwieństwie do innych regionów postawiliśmy na duże i skomplikowane przedsięwzięcia. - tłumaczył nam Bogdan Kawałko szef departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego w lubelskim UM. "

Nie zbym sie czepial, ale te wszystkie jakze medialne "inwestycje kluczowe", pekna jak banka mydlana p... rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2009 o 12:48
W 1975 roku wybierałem się na studia (jeszcze było to WSI) byłem szczęśliwy, że chłopak z prowincji będzie miał możliwość uczestniczenia w spektaklach w pięknym teatrze. Dzisiaj jestem już na emeryturze, a teatru nadal nie ma.
Avatar
LOKOW3333 / 16 lutego 2009 o 09:18
ZOBACZYCIE,ŻE JAK TO W LUBELSKIM NA PROPAGANDZIE SIĘ SKOŃCZY, PLAMA PROWINCJI JEST TRUDNA DO ZMYCIA...NASI DECYDENCI SĄ SŁABI W ZAŁATWIANIU KASY DLA WOJEWÓDZTWA I JEGO STOLICY LUBLINA(ZAPYZIAŁE, CIAGLE NIEDOINWESTOWANE MIASTO, KTÓRE NIE MOŻE DOCZEKAC SIĘ GOSPODARZY Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA!!)..ZAKUP SZYNOBUSÓW DLA LOTNISKA???CO TO JEST, NIE WBITO JEDEJ ŁOPATY A JUŻ SZUKA SIĘ IMEINIA DLA PATRONA PORTU OLTNICZEGO,JAK TO W LUBELSKIM OD D... STRONY!!A GDZIE OBWODNICA LUBLINA???CZEMU NA TĄ MOIM ZADNIEM NAJBARDZIEJ KLUCZOWĄ INWESTYCJĘ NIE MA KASY???WSTYD I HAŃBA TAKIE SŁOWA CISNĄ SIĘ NA USTA, W TEMACIE POŁACZENIE KOLEJOWE I DROGOWE ZE STOLICĄ PAŃSTWA!!W KAZDYM KRAJU POŁĄCZENIA ZE STOLICAMI TO PRIORYTETY DLA DECYDENTÓW TERENÓW PERYFERYJNYCH A U NAS,EEEE TAM NAPWNO NIE DLA LUBELSKICH DECYDENTÓW,ONI BĘDĄ LATAC,CHA,CHA CHYBA NA DRZWAICH OD SZOPY!!!
ZOBACZYCIE,ŻE JAK TO W LUBELSKIM NA PROPAGANDZIE SIĘ SKOŃCZY, PLAMA PROWINCJI JEST TRUDNA DO ZMYCIA...NASI DECYDENCI SĄ SŁABI W ZAŁATWIANIU KASY DLA WOJEWÓDZTWA I JEGO STOLICY LUBLINA(ZAPYZIAŁE, CIAGLE NIEDOINWESTOWANE MIASTO, KTÓRE NIE MOŻE DOCZEKAC SIĘ GOSPODARZY Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA!!)..ZAKUP SZYNOBUSÓW DLA LOTNISKA???CO TO JEST, NIE WBITO JEDEJ ŁOPATY A JUŻ SZUKA SIĘ IMEINIA DLA PATRONA PORTU OLTNICZEGO,JAK TO W LUBELSKIM OD D... STRONY!!A GDZIE OBWODNICA LUBLINA???CZEMU NA TĄ MOIM ZADNIEM NAJBARDZIEJ KLUCZOWĄ INWESTYC... rozwiń
Avatar
tak nie / 16 lutego 2009 o 09:13
moze było by szybciej jak by mniej pić alkocholu i rozbijać sie po drzewach a wiecej pracować

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 41 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra