sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Jest nowy pomysł na stadion Lublinianki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 sierpnia 2012, 16:46
Autor: Dominik Smaga

Stadion Lublinianki
Stadion Lublinianki

Jest nowy pomysł na to, skąd wziąć pieniądze na remont stadionu Lublinianki. Miasto chce sprzedać część nieruchomości

Poprzedni pomysł zakładał, że cały teren zostanie przekazany inwestorowi, który zbuduje tam obiekty komercyjne i w ten sposób zarobi na modernizację stadionu. Ale z tego rozwiązania Ratusz właśnie zrezygnował. W magistracie obawiają się, że firma, która musiałaby najpierw zainwestować w obiekty komercyjne, nieprędko miałaby pieniądze na przebudowę obiektu sportowego.

Miasto znalazło inny sposób. – Wydzielimy część nieruchomości znajdującą się naprzeciw dawnego kina Kosmos. Tę, którą da się dzisiaj opisać jako teren pod inwestycje komercyjne takie jak biura, usługi, handel czy mieszkania – wyjaśnia Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Nieruchomość zostałaby sprzedana, a dochód z transakcji byłby wprowadzony do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z przeznaczeniem na modernizację stadionu.

Magistrat ma teraz zająć się formalnościami niezbędnymi do podziału działki. Później MOSiR ma wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy dla tej nieruchomości. Bez takiego dokumentu sprzedaż działki przypominałaby sprzedaż kota w worku, bo kupujący stawałby do przetargu nie wiedząc, co będzie mógł zrobić z nieruchomością.

Przetarg ma się odbyć w przyszłym roku. Miasto nie odpowiada na razie, na jaką cenę liczy za działkę naprzeciw dawnego Kosmosu. – Odwrócę pytanie. MOSiR szacuje koszty modernizacji Lublinianki na kwotę 5 milionów złotych. Mówimy tu o samym stadionie, bez rozbiórki hali i budowy nowej. A o wartości nieruchomości będziemy mogli mówić dopiero po jej oszacowaniu – dodaje prezydent.

– Tak duże działki w ścisłym centrum miasta rzadko trafiają na sprzedaż. Dlatego spodziewam się, że mimo zastoju na rynku nieruchomości miastu uda się uzyskać dobrą cenę – prognozuje Krzysztof Gil, prezes Lublinianki. Obiekty komercyjne mają też powstać na pozostałej części działki, w sąsiedztwie stadionu i boisk treningowych.

Stadion przy ul. Leszczyńskiego jest najstarszym w mieście, otwarty został w 1951 r.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
S Y L W E S T E R
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (6 listopada 2012 o 15:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Programie "PRZYSZŁOŚĆ LUBLINA"--temat historyczny stadion Lublinianki . Pomysł ze sprzedażą nieruchomości na przeciwko kina Kosmos nie jest zły . Jeżeli się orientuje to chodzi o tereny należące wcześniej do Lublinianki ,korty tenisowe i chyba lodowisko (?). W Planach na moderni zacje remontu trybun stadionu i płyty boiska powinien być proritet nr.1 gdyż remont hali można odłożyć w czasie gdyż to Stadion będzie przynosił zyski a międzyczasie i remont Pawilonu Sportowego będzie można odrestaurować . Najważniejsze , że Stadion Lublinianki powróci do świetności i może właśnie jeden z eta pów Wyścigu Kolarskiego Dookoła Polski będzie miał METE na Stadionie Lublinianki (?) , tak jak pamięta my Wyścig Pokoju i Ryszarda Szurkowskiego w zielonej koszulce finiszującego samotnie na bierzni Stadio nu Lublinianki . Szurkowski już w Kraśniku uciekł z peletonu i samotnie przyjechał po zwycięstwo w Naszym Lublinie . To jest historia tego Stadionu i teraz będzie pisany dalszy jej ciąg ...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!