Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2012 r.
18:05
Edytuj ten wpis

Jest nowy prezes MOSiR w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora (DRS)
0 10 A A
 (Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)
(Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)

Zdzisław Hołysz został nowym prezesem komunalnej spółki – Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Bystrzyca” w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konkurs na obsadę tego stanowiska rozstrzygnęła w piątek rada nadzorcza spółki.

Hołysz pokonał dwóch kontrkandydatów. Dotychczas był wiceprezesem MOSiR, dokąd trafił latem 2011 r. Wcześniej zajmował stanowisko zastępcy kierownika administracyjno-technicznego w lubelskim Teatrze Muzycznym. Prezesowski fotel w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji ma objąć już 1 stycznia.

Stanowisko szefa MOSiR zwolniło się nagle po tym, jak zrezygnował z niego Mariusz Szmit. Nieoficjalnie wiadomo, że poprzedni prezes został nakłoniony do takiej decyzji przez prezydenta Lublina, który był niezadowolony z jego pracy.

Krytykował go m.in. za niezadowalające jego zdaniem tempo niektórych inwestycji. Sam prezydent mówi tylko, że rezygnacja Szmita nastąpiła po poważnej rozmowie, którą obaj odbyli.

MOSiR zarządza m.in. halą sportową przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie, znajdującym się obok lodowiskiem, pływalnią, stadionami przy al. Piłsudskiego, ul. Kresowej, na Wieniawie i stadionem Rusałka, ośrodkiem "Słoneczny Wrotków” oraz halą Globus i sąsiednim stokiem narciarskim.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stanisław / 3 stycznia 2013 o 19:59
ustawiony temat od początku do końca.struktura mosiru od nowego roku podporządkowana pod kątem hołysza,wybory były tylko fikcją potwiedzającą wcześniejsze ustalenia w gabinecie prezydenta
Avatar
janek / 29 grudnia 2012 o 21:51
no tak, konkurs na stanowisko Prezesa MOSiR ogłoszono 18.12, z terminem składania dokumentów 24.12, a spotkania z kandydatami 27-28.12. Niech mnie ktoś przekona, że to wszystko było w porządku. A może jednak, kluczowa była znajomość z Panem Prezydentem K. Żukiem? Rada Nadzorcza wybrała kandydata, czy tylko zatwierdziła wybór.... Tak zarządza się publicznymi pieniędzmi w Mieście Lublinie. Koledzy z PO, jak zwykle górą.
Avatar
ppp / 29 grudnia 2012 o 15:50
w MOSiR Lublin niby POnowemu ale POzostają dawne układy i układziki
a może by tak zmienić Prezydenta Miasta
Avatar
krzysztof / 29 grudnia 2012 o 14:29
Trochę znam nowego Prezesa. Jest facetem z jajami. Myślę, że podciągnie do góry infrastrukturę sportową byleby miał kto z niej korzystać bo obecnie młodzież woli siedzący tryb - gry komputerowe.
Avatar
krasnystaw / 29 grudnia 2012 o 13:48
Znam Zdzicha od 50 lat znam jego rodinę bliższą i dalszą i wiem ,że prezydeent Lublina nie jest jego rodziną.
Avatar
skrzypek na dachu / 29 grudnia 2012 o 13:09
no gratulacje, pokonał dwóch kontrkandydatów (a kogóż to niby?) - a czym to ujął szanowną radę? - chyba więzami krwi z prezydentem. Ciekaw jestem jaki to sposób zarządzania będzie wrożony i realizowany no i ile jeszcze poleje się potu i łez w firmie? bo bezkrwawo na pewno nie będzie. Cieszę się , ze mogę być tylko biernym obserwatorem , komentatorem, krytykiem ,ale żal mi ludzi , którzy tam pracują - pracowałem kiedyś z Z.H i wiem co mówię - powodzenia ludziska !
Avatar
Tadzio / 29 grudnia 2012 o 11:33
Nie znam osobiście, ale często widziałem ja pilnował interesu Miasta iako wiceprezes
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 21:25
Przecież to kuzyn prezydenta miasta, stad ten wybor
Avatar
fredek / 28 grudnia 2012 o 20:01
Kiedy będzie konkurs na wiceprezesa?
Avatar
obserwator / 28 grudnia 2012 o 19:57
Tylko ze ten poprzedni przynajmniej nad zalewem, odwalił kawał dobrej roboty za co mu serdecznie gratuluje. Zobaczymy co zrobi nowy powodzenia. Może powoli zmodernizują cały zalew, dopóki jest kasa z unii
Avatar
stanisław / 3 stycznia 2013 o 19:59
ustawiony temat od początku do końca.struktura mosiru od nowego roku podporządkowana pod kątem hołysza,wybory były tylko fikcją potwiedzającą wcześniejsze ustalenia w gabinecie prezydenta
Avatar
janek / 29 grudnia 2012 o 21:51
no tak, konkurs na stanowisko Prezesa MOSiR ogłoszono 18.12, z terminem składania dokumentów 24.12, a spotkania z kandydatami 27-28.12. Niech mnie ktoś przekona, że to wszystko było w porządku. A może jednak, kluczowa była znajomość z Panem Prezydentem K. Żukiem? Rada Nadzorcza wybrała kandydata, czy tylko zatwierdziła wybór.... Tak zarządza się publicznymi pieniędzmi w Mieście Lublinie. Koledzy z PO, jak zwykle górą.
Avatar
ppp / 29 grudnia 2012 o 15:50
w MOSiR Lublin niby POnowemu ale POzostają dawne układy i układziki
a może by tak zmienić Prezydenta Miasta
Avatar
krzysztof / 29 grudnia 2012 o 14:29
Trochę znam nowego Prezesa. Jest facetem z jajami. Myślę, że podciągnie do góry infrastrukturę sportową byleby miał kto z niej korzystać bo obecnie młodzież woli siedzący tryb - gry komputerowe.
Avatar
krasnystaw / 29 grudnia 2012 o 13:48
Znam Zdzicha od 50 lat znam jego rodinę bliższą i dalszą i wiem ,że prezydeent Lublina nie jest jego rodziną.
Avatar
skrzypek na dachu / 29 grudnia 2012 o 13:09
no gratulacje, pokonał dwóch kontrkandydatów (a kogóż to niby?) - a czym to ujął szanowną radę? - chyba więzami krwi z prezydentem. Ciekaw jestem jaki to sposób zarządzania będzie wrożony i realizowany no i ile jeszcze poleje się potu i łez w firmie? bo bezkrwawo na pewno nie będzie. Cieszę się , ze mogę być tylko biernym obserwatorem , komentatorem, krytykiem ,ale żal mi ludzi , którzy tam pracują - pracowałem kiedyś z Z.H i wiem co mówię - powodzenia ludziska !
Avatar
Tadzio / 29 grudnia 2012 o 11:33
Nie znam osobiście, ale często widziałem ja pilnował interesu Miasta iako wiceprezes
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 21:25
Przecież to kuzyn prezydenta miasta, stad ten wybor
Avatar
fredek / 28 grudnia 2012 o 20:01
Kiedy będzie konkurs na wiceprezesa?
Avatar
obserwator / 28 grudnia 2012 o 19:57
Tylko ze ten poprzedni przynajmniej nad zalewem, odwalił kawał dobrej roboty za co mu serdecznie gratuluje. Zobaczymy co zrobi nowy powodzenia. Może powoli zmodernizują cały zalew, dopóki jest kasa z unii
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 17

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!