Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 września 2012 r.
21:07
Edytuj ten wpis

Jest wniosek o usunięcie Piotra Kowalczyka z PiS: "Działa na szkodę partii"

Autor: Zdjęcie autora rp
0 36 A A
Wniosek Czeleja zarząd okręgu rozpatrzy po 14 dniach  (Archiwum)
Wniosek Czeleja zarząd okręgu rozpatrzy po 14 dniach (Archiwum)

Wniosek złożył dzisiaj wieczorem na prezydium zarządu okręgowego PiS senator Grzegorz Czelej, tymczasowy szef partii w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Powodem było działania na szkodę partii - mówi Sylwester Tułajew, rzecznik prasowy PiS w Lublinie.

W czwartek Tułajew został odwołany przez kolegów z funkcji przewodniczącego klubu radnych miejskich PiS. Kowalczyk - przewodniczący Rady Miasta - ma stać za radnymi, którzy dokonali przewrotu.

Kowalczyk jest nieformalnym liderem radnych partii Kaczyńskiego, którzy chcą współpracy z prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem (PO) pod hasłem rozwoju Lublina. Tułajew atakował Żuka i jego ekipę.

– Próbował rozgrywać swoje polityczne gierki naszymi rękami – tłumaczył Kowalczyk.

Tułajew miał spiskować z częścią radnych PO, którzy niechętnie patrzą na rządy Żuka.

Władze lubelskiego PiS krytycznie oceniły odwołanie Tułajewa. Również wcześniej niechętnie patrzyły na coraz bliższy sojusz radnych PiS z prezydentem z Platformy.

- Obowiązkiem członków PiS jest wspieranie linii partii. Nie może być tak, że mieszkańcy wybrali kogoś jako kandydata partii, a później te osoby popierają prezydenta z PO, prowadzą swoją politykę z domieszką własnych interesów - mówił nam w dzisiejszym artykule w "Dzienniku Wschodnim" Grzegorz Czelej. Tłumaczy, że chodzi o radnych, którzy mają posady w miejskich instytucjach (nazwisk nie podaje). - To może wpływać na ich decyzje - stwierdza.

Wniosek Czeleja zarząd okręgu rozpatrzy po 14 dniach.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kamil / 11 września 2012 o 21:11
Panowe, zamist bruździć może lepiej wziąć się za jakieś konstruktywne działanie. Kowalczyk chce coś robić, stara się, żeby jakoś współpracować z prezydentem a w podzięce od kolegów dostaje kopniaka. Żenujące!!!
Avatar
Michał / 11 września 2012 o 13:40
Dodam jeszcze coś do tego co pisałem wcześniej. Skoro działanie Przewodniczącego Kowalczyka (PiS posiada wice prezydenta [kiedy ostatnio tak było ???] i rządzi miastem w Radzie miasta) jest tak wielce szkodliwe dla Partii PiS to chciałbym wiedzieć co według senatora Czeleja, radnego Tułajewa oraz posła Michałkiewicza w obecnej sytuacji politycznej można było zrobić więcej? Można wierzyć w bajki i jakieś senne marzenia ale jak ktoś stoi twardo na ziemi to przyzna, że to co PiS ma to jest maksimum tego co dało się uzyskać.
Ta banda trojga, moim zdaniem, jest zazdrosna o sukces jaki odniósł Kowalczyk!
Dodam jeszcze coś do tego co pisałem wcześniej. Skoro działanie Przewodniczącego Kowalczyka (PiS posiada wice prezydenta [kiedy ostatnio tak było ???] i rządzi miastem w Radzie miasta) jest tak wielce szkodliwe dla Partii PiS to chciałbym wiedzieć co według senatora Czeleja, radnego Tułajewa oraz posła Michałkiewicza w obecnej sytuacji politycznej można było zrobić więcej? Można wierzyć w bajki i jakieś senne marzenia ale jak ktoś stoi twardo na ziemi to przyzna, że to co PiS ma to jest maksimum tego co dało się uzyskać.
Ta banda trojg... rozwiń
Avatar
Marcin B / 11 września 2012 o 09:31
Ja również popieram Pana Kowalczyka to może że jest z PIS to miał by focha strzelić na Pana prezydenta i się do niego nie odzywać przez całą kadencjie chyba nie na tym polega dobro miasta zwłaszcza gdy Pan Żuk doszedł do władzy to widocznym okiem widać że w Lublinie coś się dzieje. I bardzo dobrze że ze sobą współpracują zwsłaszcza że Pan Żuk wydaje się również skrajnym PO. Dwóch ludzi którzy mają pomysły wiedzą jak zarządzac miastem powinno ze sobą współpracować a politycy PiS jak chcą toczyć swoje wojny to na wiejskiej prosimy a nie na Krakowskim bo my w lublinie tego nie chcemy. Ja jestem osobą prawicową ale jak przeczytałem za co chcą usunąć Pana Kowalczyka to chętnie pod ziemie ze wstydu bym się zapadła. Jak dla kogoś ważniejsza jest władza nież dobro miasta to ludzie macie prosty przykład na czym komu zależy. Nie róbcie szopek tylko zajmijcie się naszym miastem. A jak Pan Kowalczyk zostanie usunięty PiS to ja będę kolejnym który poprosi o usunięcie. Zyczę Panu Piotrowi wytrwałości i kontynułowania celów które przed sobą postawił.
Ja również popieram Pana Kowalczyka to może że jest z PIS to miał by focha strzelić na Pana prezydenta i się do niego nie odzywać przez całą kadencjie chyba nie na tym polega dobro miasta zwłaszcza gdy Pan Żuk doszedł do władzy to widocznym okiem widać że w Lublinie coś się dzieje. I bardzo dobrze że ze sobą współpracują zwsłaszcza że Pan Żuk wydaje się również skrajnym PO. Dwóch ludzi którzy mają pomysły wiedzą jak zarządzac miastem powinno ze sobą współpracować a politycy PiS jak chcą toczyć swoje wojny to na wiejskiej prosimy a nie na Kr... rozwiń
Avatar
vushbw (ANONIMOWY BOHATER) / 11 września 2012 o 09:27
[quote name='gaj' timestamp='1347345626' post='672796']
Pan Kowalczyk zawsze miał potrzebę robienia dobrze prezydentom. Znakomicie pokazał to w Puławach gdzie wspierał prezydenta wywodzącego się z PZPR. A swoja drogą to może ktoś mi powie, z czego pan Kowalczyk żyje. PiS bez Kowalczyka jest jak PZPN bez Kręciny – krok w dobrym kierunku.
[/quote]

Brakło Ci jaj żeby się podpisać prawdziwym nazwiskiem?
Avatar
Gość / 11 września 2012 o 08:49
[quote name='gaj' timestamp='1347345626' post='672796']
Pan Kowalczyk zawsze miał potrzebę robienia dobrze prezydentom. Znakomicie pokazał to w Puławach gdzie wspierał prezydenta wywodzącego się z PZPR. A swoja drogą to może ktoś mi powie, z czego pan Kowalczyk żyje. PiS bez Kowalczyka jest jak PZPN bez Kręciny – krok w dobrym kierunku.
[/quote]

a z czego zyje Tułajew? dieta radnego, rada programowa radia? wciśnięty gdzie się da.
Avatar
Gość / 11 września 2012 o 08:49
[quote name='Kasia' timestamp='1347345242' post='672788']
I wreszcie dosadnie powiedzieli wprost, po co chcą być w Radzie miasta - tylko żeby robić zadymy i blokować dobre pomysły prezydenta. Absolutnie nie ma mowy o pracy na rzecz dobra miasta. A przecież radni mają pracować na rzecz rozwoju miasta. Dla przyszłych wyborców jest to doskonały sygnał aby absolutnie na nich nie głosować.
[/quote]

a z czego zyje Tułajew? dieta radnego, rada programowa radia? wciśnięty gdzie się da.
Avatar
Gość / 11 września 2012 o 08:47
Samorząd to nie miejsce na partyjne lubienie się czy nie, tylko na działanie.
Czemu w innych miestach już to załapano, a tylko w Lublinie partia jest wazniejsza od działania?
Avatar
gaj / 11 września 2012 o 08:40
Pan Kowalczyk zawsze miał potrzebę robienia dobrze prezydentom. Znakomicie pokazał to w Puławach gdzie wspierał prezydenta wywodzącego się z PZPR. A swoja drogą to może ktoś mi powie, z czego pan Kowalczyk żyje. PiS bez Kowalczyka jest jak PZPN bez Kręciny – krok w dobrym kierunku.
Avatar
Kasia / 11 września 2012 o 08:34
I wreszcie dosadnie powiedzieli wprost, po co chcą być w Radzie miasta - tylko żeby robić zadymy i blokować dobre pomysły prezydenta. Absolutnie nie ma mowy o pracy na rzecz dobra miasta. A przecież radni mają pracować na rzecz rozwoju miasta. Dla przyszłych wyborców jest to doskonały sygnał aby absolutnie na nich nie głosować.
Avatar
Gość / 11 września 2012 o 08:31
Samorząd to nie miejsce na partyjne lubienie się czy nie, tylko na działanie.
Czemu w innych miestach już to załapano, a tylko w Lublinie partia jest wazniejsza od działania?
Avatar
Kamil / 11 września 2012 o 21:11
Panowe, zamist bruździć może lepiej wziąć się za jakieś konstruktywne działanie. Kowalczyk chce coś robić, stara się, żeby jakoś współpracować z prezydentem a w podzięce od kolegów dostaje kopniaka. Żenujące!!!
Avatar
Michał / 11 września 2012 o 13:40
Dodam jeszcze coś do tego co pisałem wcześniej. Skoro działanie Przewodniczącego Kowalczyka (PiS posiada wice prezydenta [kiedy ostatnio tak było ???] i rządzi miastem w Radzie miasta) jest tak wielce szkodliwe dla Partii PiS to chciałbym wiedzieć co według senatora Czeleja, radnego Tułajewa oraz posła Michałkiewicza w obecnej sytuacji politycznej można było zrobić więcej? Można wierzyć w bajki i jakieś senne marzenia ale jak ktoś stoi twardo na ziemi to przyzna, że to co PiS ma to jest maksimum tego co dało się uzyskać.
Ta banda trojga, moim zdaniem, jest zazdrosna o sukces jaki odniósł Kowalczyk!
Dodam jeszcze coś do tego co pisałem wcześniej. Skoro działanie Przewodniczącego Kowalczyka (PiS posiada wice prezydenta [kiedy ostatnio tak było ???] i rządzi miastem w Radzie miasta) jest tak wielce szkodliwe dla Partii PiS to chciałbym wiedzieć co według senatora Czeleja, radnego Tułajewa oraz posła Michałkiewicza w obecnej sytuacji politycznej można było zrobić więcej? Można wierzyć w bajki i jakieś senne marzenia ale jak ktoś stoi twardo na ziemi to przyzna, że to co PiS ma to jest maksimum tego co dało się uzyskać.
Ta banda trojg... rozwiń
Avatar
Marcin B / 11 września 2012 o 09:31
Ja również popieram Pana Kowalczyka to może że jest z PIS to miał by focha strzelić na Pana prezydenta i się do niego nie odzywać przez całą kadencjie chyba nie na tym polega dobro miasta zwłaszcza gdy Pan Żuk doszedł do władzy to widocznym okiem widać że w Lublinie coś się dzieje. I bardzo dobrze że ze sobą współpracują zwsłaszcza że Pan Żuk wydaje się również skrajnym PO. Dwóch ludzi którzy mają pomysły wiedzą jak zarządzac miastem powinno ze sobą współpracować a politycy PiS jak chcą toczyć swoje wojny to na wiejskiej prosimy a nie na Krakowskim bo my w lublinie tego nie chcemy. Ja jestem osobą prawicową ale jak przeczytałem za co chcą usunąć Pana Kowalczyka to chętnie pod ziemie ze wstydu bym się zapadła. Jak dla kogoś ważniejsza jest władza nież dobro miasta to ludzie macie prosty przykład na czym komu zależy. Nie róbcie szopek tylko zajmijcie się naszym miastem. A jak Pan Kowalczyk zostanie usunięty PiS to ja będę kolejnym który poprosi o usunięcie. Zyczę Panu Piotrowi wytrwałości i kontynułowania celów które przed sobą postawił.
Ja również popieram Pana Kowalczyka to może że jest z PIS to miał by focha strzelić na Pana prezydenta i się do niego nie odzywać przez całą kadencjie chyba nie na tym polega dobro miasta zwłaszcza gdy Pan Żuk doszedł do władzy to widocznym okiem widać że w Lublinie coś się dzieje. I bardzo dobrze że ze sobą współpracują zwsłaszcza że Pan Żuk wydaje się również skrajnym PO. Dwóch ludzi którzy mają pomysły wiedzą jak zarządzac miastem powinno ze sobą współpracować a politycy PiS jak chcą toczyć swoje wojny to na wiejskiej prosimy a nie na Kr... rozwiń
Avatar
vushbw (ANONIMOWY BOHATER) / 11 września 2012 o 09:27
[quote name='gaj' timestamp='1347345626' post='672796']
Pan Kowalczyk zawsze miał potrzebę robienia dobrze prezydentom. Znakomicie pokazał to w Puławach gdzie wspierał prezydenta wywodzącego się z PZPR. A swoja drogą to może ktoś mi powie, z czego pan Kowalczyk żyje. PiS bez Kowalczyka jest jak PZPN bez Kręciny – krok w dobrym kierunku.
[/quote]

Brakło Ci jaj żeby się podpisać prawdziwym nazwiskiem?
Avatar
Gość / 11 września 2012 o 08:49
[quote name='gaj' timestamp='1347345626' post='672796']
Pan Kowalczyk zawsze miał potrzebę robienia dobrze prezydentom. Znakomicie pokazał to w Puławach gdzie wspierał prezydenta wywodzącego się z PZPR. A swoja drogą to może ktoś mi powie, z czego pan Kowalczyk żyje. PiS bez Kowalczyka jest jak PZPN bez Kręciny – krok w dobrym kierunku.
[/quote]

a z czego zyje Tułajew? dieta radnego, rada programowa radia? wciśnięty gdzie się da.
Avatar
Gość / 11 września 2012 o 08:49
[quote name='Kasia' timestamp='1347345242' post='672788']
I wreszcie dosadnie powiedzieli wprost, po co chcą być w Radzie miasta - tylko żeby robić zadymy i blokować dobre pomysły prezydenta. Absolutnie nie ma mowy o pracy na rzecz dobra miasta. A przecież radni mają pracować na rzecz rozwoju miasta. Dla przyszłych wyborców jest to doskonały sygnał aby absolutnie na nich nie głosować.
[/quote]

a z czego zyje Tułajew? dieta radnego, rada programowa radia? wciśnięty gdzie się da.
Avatar
Gość / 11 września 2012 o 08:47
Samorząd to nie miejsce na partyjne lubienie się czy nie, tylko na działanie.
Czemu w innych miestach już to załapano, a tylko w Lublinie partia jest wazniejsza od działania?
Avatar
gaj / 11 września 2012 o 08:40
Pan Kowalczyk zawsze miał potrzebę robienia dobrze prezydentom. Znakomicie pokazał to w Puławach gdzie wspierał prezydenta wywodzącego się z PZPR. A swoja drogą to może ktoś mi powie, z czego pan Kowalczyk żyje. PiS bez Kowalczyka jest jak PZPN bez Kręciny – krok w dobrym kierunku.
Avatar
Kasia / 11 września 2012 o 08:34
I wreszcie dosadnie powiedzieli wprost, po co chcą być w Radzie miasta - tylko żeby robić zadymy i blokować dobre pomysły prezydenta. Absolutnie nie ma mowy o pracy na rzecz dobra miasta. A przecież radni mają pracować na rzecz rozwoju miasta. Dla przyszłych wyborców jest to doskonały sygnał aby absolutnie na nich nie głosować.
Avatar
Gość / 11 września 2012 o 08:31
Samorząd to nie miejsce na partyjne lubienie się czy nie, tylko na działanie.
Czemu w innych miestach już to załapano, a tylko w Lublinie partia jest wazniejsza od działania?
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!