niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Jeszcze lepsi nauczyciele. 91 osób z awansem zawodowym

Dodano: 29 sierpnia 2016, 18:31

W czasie wakacji 91 nauczycieli z lubelskich szkół nie wypoczywało, tylko przystąpiło do egzaminu, który był warunkiem awansu zawodowego. Wszyscy zdali.

W poniedziałek dostali akty nadania stopnia zawodowego nauczyciela mianowanego. Uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego wiąże się ze zwiększeniem wynagrodzenia.

Nauczyciel mianowany to trzeci stopień awansu zawodowego. Może go zdobyć nauczyciel kontraktowy, który po przepracowaniu 2 lat od uzyskania tego stopnia, odbędzie staż trwający 2 lata i 9 miesięcy i zda egzamin przed komisją, w skład której wchodzi przedstawiciel organu prowadzącego jako przewodniczący, przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny, dyrektor szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony i 2 ekspertów wpisanych na listę ekspertów przez Ministra Edukacji Narodowej. Zgodnie z ustawą Kartą Nauczyciela przy nadaniu stopnia nauczyciela mianowanego nauczyciele składają ślubowanie według roty zawartej w tej ustawie.

Czytaj więcej o: szkoła praca edukacja nauczyciele
zatroskany belfer
MarekRoczek
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zatroskany belfer
zatroskany belfer (26 września 2016 o 09:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Awans ,a co po zmianach na wsiach, ponad 90% to podstawówka i "byłe" gimnazja -i co teraz robić?
Rozwiń
MarekRoczek
MarekRoczek (25 września 2016 o 16:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadzam się z tobą. O konkursie dyrektorskim nie ma co nawet myśleć przy tym rodzaju systemu jaki widzimy teraz. Ale mam wrażenie, że można wybrać też trochę inną drogę i szkolić się równolegle do oczekiwania na nowe możliwości. Sprawdź orke.pl praktyczne szkolenia dla nauczycieli. Jeśli masz jakieś pytania daj znać. Z przyjemonścią pomogę;)
Rozwiń
Gość
Gość (30 sierpnia 2016 o 08:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Awans zawodowy o jedna wielka lipa. Na Radzie Pedagogicznej od peeselowskiej dyrektorki dowiedziałem się, że reformę edukacji z założenia muszą przeprowadzić doświadczeni dyrektorzy i w okresie przejściowym nie będzie konkursów dyrektorskich, a nawet organ prowadzący będzie mógł bezproblemowo przedłużyć kadencji dyrektorowi sprawującemu te funkcję. Przecież to niemożliwe, żeby PiS był tak durny i powierzał reformę oświaty starym komuchom, którzy są przyczyna upadku polskiego szkolnictwa. Te "dyplomowane" stare babska trzeba wysłać na emeryturę, a nie powierzać odpowiedzialne stanowiska - one są gorsze ruscy namiestnicy.
Rozwiń
Gość
Gość (29 sierpnia 2016 o 23:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ścieżka awansu nauczycieli jest śmieszna, znam wielu nauczycieli dyplomowanych, którzy nie reprezentują ani wiedzy ani kompetencji społecznych, a wynagrodzenie mają wysokie. Czas wreszcie porządnie zreformować te grupę społeczną.
Rozwiń
Gość
Gość (29 sierpnia 2016 o 21:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla redaktora:to wreczenie powierzen dyrektorom☺
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!