środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Jeszcze nie jesteś studentem? Stary nabór trwa, nowy się szykuje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lutego 2015, 17:45

Katolicki Uniwersytet Lubelski wciąż czeka na chętnych do rozpoczęcia studiów magisterskich. Na jeden kierunek rekrutuje jeszcze UMCS. Uczelnie szykują się już natomiast do naboru na nowy rok akademicki.

Na KUL zimowa rekrutacja miała zakończyć się tydzień temu, ale władze najstarszej lubelskiej uczelni postanowiły przedłużyć ją do 2 marca.

- W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy już semestr letni, ale w innych szkołach studenci bronią jeszcze prac dyplomowych. Dlatego chcieliśmy im dać szanse, by mogli złożyć dokumenty na studia u nas - mówi Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL.

Uczelnia rekrutuje chętnych do uzyskania tytułu magistra z kierunków takich jak: architektura krajobrazu, gospodarka przestrzenna w Lublinie oraz inżynieria środowiska w Stalowej Woli.

Zimową rekrutację na studia drugiego stopnia na większości kierunków zakończył już UMCS. Dokumenty jeszcze mogą składać osoby zainteresowane grafiką wydawniczą. Czas na to mają do 15 marca.

Wczoraj nabór na studia magisterskie zakończył Uniwersytet Przyrodniczy, który oferował 21 kierunków stacjonarnych i jeden niestacjonarny. Dziś rozpocznie się weryfikacja kandydatów. Z kolei jutro odbędzie się egzamin przewidziany dla osób starających się o przyjęcie na hipologię i jeździectwo.

Tymczasem uczelnie przygotowują się już do rekrutacji na rok akademicki 2015/2016. Trwa przygotowywanie oferty edukacyjnej, w tym nowych kierunków, jakie zostaną uruchomione od października. W marcu szkoły wyższe planują otworzyć swoje drzwi dla maturzystów. Podczas imprez na poszczególnych wydziałach, jak co roku będą zachęcać uczniów szkół ponadgimnazjalnych do kontynuowania nauki w ich murach.

Otwierają się drzwi

• Jako pierwszy swój Dzień Otwarty zorganizuje Uniwersytet Przyrodniczy, który 12 marca zaprasza na m. in. warsztaty kulinarne, komponowanie aranżacji zielarskich, warsztaty z architektury krajobrazu, czy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. • Dzień później maturzystów zaprosi UMCS. Największa z lubelskich uczelni swoją imprezę po raz pierwszy zorganizuje w ACK Chatka Żaka, która w tym roku obchodzi 50-lecie istnienia. • 20 marca swoje akcje promocyjne planują KUL i Politechnika Lubelska. • Tego samego dnia drzwi otworzy także Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach. • Najpóźniej, bo 28 kwietnia swoich potencjalnych przyszłych studentów będzie kusił Uniwersytet Medyczny.
  Edytuj ten wpis
pracuś
x
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pracuś
pracuś (24 lutego 2015 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie rozumiem, dlaczego w artykule przywoływane są tylko uczelnie publiczne. W Lublinie działają jeszcze cztery uczelnie niepubliczne, które również oferują bardzo ciekawe kierunki studiów. Moim zdaniem nawet lepsze z punktu widzenia praktycznej nauki zawodu, ponieważ po nich można znaleźć pracę. Ja ukończyłem lubelską Wyspę i pracę w zawodzie znalazłem już na drugim roku, w firmie, w której miałem praktyki. Uważam, że szkoły niepubliczne są znacznie lepsze dla osób, które prowadzą już dorosłe życie i rozumieją, że start zawodowy nie tyle zależy od wykształcenia teoretycznego i dyplomu, co od faktycznych umiejętności.

Rozwiń
x
x (23 lutego 2015 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dzisiaj na KUL-u było jak w wakacje.Pusto i tylko wiercą 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!