środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Jeszcze tylko położą zebrę i już

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 sierpnia 2007, 16:36
Autor: Dominik Smaga

Jeszcze przed końcem wakacji robotnicy powinni opuścić ulice, które remontowali całe lato. Lada dzień na świeżym asfalcie pojawi się świeża biała farba.

Już od poniedziałku na pl. Bychawski wraca ruch kołowy. Ze skrzyżowania al. Piłsudskiego z Trasą Zieloną znikną ustawione na środku jezdni barierki zagradzające "martwe” pasy ruchu. Teraz będzie można nimi pojechać na wprost w stronę pl. Bychawskiego. Ostatecznie pożegnamy się za to z ul. 1 Maja, która od tej pory będzie tylko ulicą lokalną, zapewniającą dojazd użytkownikom stojących przy tej drodze kamienic. Z ul. Kunickiego do ronda na Klinie będzie można dojechać przez pl. Bychawski i Trasę Zieloną, albo skręcając w ul. Wolską, a później w Fabryczną. Od samego początku na wyremontowanych skrzyżowaniach ruch regulować będzie sygnalizacja świetlna.
Wkrótce ograniczenia prędkości znikną także z innych arterii, które latem przeszły gruntowny remont: al. Smorawińskiego, al. Andersa oraz ul. Nadbystrzyckiej.
- Zgodnie z umowami, które zawarliśmy z wykonawcami, roboty powinny się zakończyć na początku listopada - mówi Andrzej Bałaban, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta. - Ale wykonawcy zejdą z ulic przed czasem. Po rozpoczęciu roku szkolnego kierowcy nie powinni odczuć już żadnych większych utrudnień na tych ulicach - dodaje. Korków nie będzie, jeśli robotnicy do końca wakacji uporają się z malowaniem pasów na jezdni. Bo cały asfalt, który trzeba było położyć, został już wylany i utwardzony.

- Droga jest gotowa, jaki problem namalować linie na jezdni? Po co oni czekają? - zżyma się pan Władysław, mieszkaniec Kalinowszczyzny. - Na jezdni są tylko cieniutkie linie, trzeba ich wypatrywać, żeby dobrze się ustawić np. na rondzie na Czechowie. Ciągle ktoś komuś zajeżdża drogę, bo drogowcy inaczej wyprofilowali wysepki.

Drogowcy tłumaczą, że czekać trzeba. - Około miesiąca od położenia nawierzchni. Jeśli pasy namaluje się wcześniej, wtedy farba może zżółknąć, bo w asfalcie zachodzą jeszcze różne procesy - wyjaśnia Marcin Lewandowski z Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, które remontuje al. Smorawińskiego. - Za malowanie odpowiada nasz partner, LPRD. Głowy nie dam, że zrobimy wszystko przed końcem wakacji, ale taki mamy plan.

Nowe trasy MPK

Od poniedziałku zmienią się też trasy pojazdów komunikacji miejskiej.
• Linie 6, 17 i 29 które niegdyś jechały przez ul. 1 Maja pojadą w obie strony przez Trasę Zieloną i pl. Bychawski.
• Wozy linii 1, 13 i TE 3 spod dworca PKP będą kursowały przez Młyńską, Trasę Zieloną i Zamojską.
• Linia Dąbrowa w stronę Okopowej ma jeździć trasą: Kunickiego – Wolska – Fabryczna – Zamojska – Rusałka. W kierunku zalewu pojedzie przez: Piłsudskiego – pl. Bychawski – Kunickiego.
• Linie 28 i 34 pojadą spod dworca po staremu, przez pl. Bychawski i Wolską.
• Autobusy linii 25 z ul. Kunickiego pojadą przez Wolską do parku przy Fabrycznej. Stamtąd po postoju pojadą przez Fabryczną, Trasę Zieloną i pl. Bychawski do ul. Kunickiego. Tą samą trasą pojadą linie 27 i 73.
• Autobus 51 do centrum ma kursować przez Kunickiego, Wolską, Fabryczną i Al. Zygmuntowskie. Do Głuska pojedzie krótszą drogą: z Zamojskiej przez Trasę Zieloną i pl. Bychawski do Kunickiego.
• „Dwudziestka” będzie jeździć przez Kunickiego, pl. Bychawski i al. Piłsudskiego.
• Najwięcej zamieszania jest z linią 45. W dni powszednie będzie kursować jak dawniej, przez Młyńską, pl. Bychawski, Wolską i Łęczyńską. W soboty i niedziele w stronę Czubów wyruszy spod parku przy Fabrycznej, później nawróci na „Klinie”, stanie obok sklepów przy Fabrycznej a dalej koło kościoła pojedzie przez Wolską i pl. Bychawski do Młyńskiej. W kierunku Fabrycznej pojedzie przez Wolską z pl. Bychawskiego.
• Trolejbusy 151 i 152 wracają na stare trasy do Abramowic. 155 znów pojedzie przez Wolską i będą ją obsługiwać wozy na prąd.
• Trolejbusy 160 z Abramowic pojadą przez Wolską i Fabryczną do Zamojskiej. Podobnie w przeciwnym kierunku.
• Zniknie zastępcza linia 161.
Pasażerów czekają też piesze wycieczki do autobusu. Nie będzie już przystanku na Kunickiego przed skrzyżowaniem z Wolską. Autobusy linii 6, 17 i 29 będą zatrzymywać się na przystanku na Trasie Zielonej zaraz za skrzyżowaniem z al. Piłsudskiego. Pojazdy linii 51, 73, LE4, Dąbrowa i 160 mają stawać na Wolskiej tuż za Kunickiego. Zlikwidowany przystanek na 1 Maja przy Kościelnej zastępuje nowy na Trasie Zielonej tuż przed zjazdem w ul. 1 Maja. (drs)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!