wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Joanna Mucha idzie na wojnę. Chce zmiany listy kandydatów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 maja 2011, 19:40
Autor: Rafał Panas

Joanna Mucha znalazła się dopiero na czwartym miejscu (Archiwum)
Joanna Mucha znalazła się dopiero na czwartym miejscu (Archiwum)

Posłanka Joanna Mucha chce, żeby Donald Tusk i władze krajowe PO zmieniły układ list kandydatów na posłów z lubelskiego okręgu. Liderem listy została 27-letnia Magdalena Gąsior-Marek.

Zarząd i rada regionu lubelskiej PO zdecydowała w sobotę, jaka będzie kolejność kandydatów na liście wyborczej (propozycją przygotował po konsultacjach Stanisław Żmijan, szef Platformy w województwie). W lubelskim okręgu wyborczym liderką listy została posłanka Magdalena Gąsior-Marek. Znanej z mediów Joannie Musze przypadło dopiero czwarte miejsce.

– Będę się odwoływała, bo taki kształt list nie daje nam możliwości na zdobycie najlepszego wyniku – mówi Joanna Mucha. Jednak o szczegółach nie chce teraz rozmawiać. – Moje zastrzeżenia musi usłyszeć zarząd partii – dodaje posłanka. Czy chce znaleźć się na pierwszym miejscu? – Nie zaprzeczę, ani nie potwierdzę – stwierdza.

– Joanna ma prawo się odwołać, jeśli ma inne zdanie niż zarząd regionu, rada regionu i przewodniczący Żmijan. Ostatecznie, przecież to władze krajowe PO zweryfikują listę. Ja ich decyzję przyjmę z pokorą. Czy listy są dobrze ułożone, to ocenią wyborcy. Musimy przede wszystkim przekonać wyborców – mówi Magdalena Gąsior-Marek.

Czy J. Mucha jest z nią skonfliktowana? – Nie utrzymujemy kontaktów, więc trudno mówić, żeby był konflikt – ocenia Gąsior-Marek. – Nie toczę bitwy ani wojny z koleżanką Muchą. W wyborach poprowadzimy PO do zwycięstwa jako jedna drużyna. Ja bym chciała, żeby do Sejmu dostali się wszyscy obecni parlamentarzyści Platformy plus jeszcze nowe osoby – stwierdza posłanka.
Przypomina, że "jedynka” na liście nie gwarantuje sukcesu. Sama została posłanką, startując z 8 miejsca, a Mucha kandydowała z powodzeniem z czwartej pozycji.

J. Mucha jest jednym z najbardziej medialnych polityków PO, jednak nie ma silnego poparcia działaczy w regionie. Jej przeciwnicy wykorzystali również wywiad, jakiego udzieliła kilka miesięcy temu do partyjnej gazety "POgłos”. Stwierdziła w nim m. in., że starsi ludzie często chodzą do lekarza dla rozrywki. Posłanka tłumaczyła, że źle autoryzowała wywiad, ale spadł na nią grad krytyki.

Według naszych rozmówców Gąsior – Marek należy do „spółdzielni” czyli grona współpracowników ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Kiedy Grabarczyk ledwo uratował się przed odwołaniem po zimowym chaosie na kolei to lubelska posłanka wręczyła mu w Sejmie bukiet kwiatów (stąd przezwisko „bukietowa”). Gąsior – Marek miała silne poparcie szefa lubelskiej PO Stanisława Żmijana.

– Każdy ma prawo do swojej oceny, pani Joanna też. Jestem absolutnie przekonany, że lista została ustawiona optymalnie jeśli chodzi o siłę "brania” głosów – stwierdza Stanisław Żmijan, szef PO w województwie. Tłumaczy: Kandydaci z miejsc od pierwszego do szóstego mają nie tylko szansę, ale i zdobędą mandat. Pod warunkiem że poważnie potraktują kampanię wyborczą.

Żmijan dodaje, że wysoko ceni działalność parlamentarną Joanna Muchy. – Ale też Magdalena Gąsior-Marek, choć jest młodym politykiem, to ma wiele osiągnięć i inicjatyw. Takie ustawienie listy gwarantuje, że obie dostaną się do Sejmu – kwituje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wow
mewa
pamiętamy!
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wow
wow (20 maja 2011 o 03:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='pasik' timestamp='1305624568' post='479236']
a ja proponuję akcję - głosujmy tylko na nazwiska nieznane,wycinajmy wszystkich obecnych posłów. Może w ten sposób nauczymy pokory towarzystwo wzajemnej adoracji.
[/quote]
Słusznie!!!
Rozwiń
mewa
mewa (19 maja 2011 o 15:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sposób wymowy tej pani wymaga dużej pracy logopedy, jeśli chodzi o treść to raczej żaden lekarz nic nie pomoże. Ludzie głosujcie na kandydatów którzy mają coś ważnego do powiedzenia i potrafią się wysławiać w sposób zrozumiały. Wybierzmy kobiety, ale normalne, jedna niemota, druga zapita. Dlaczego my w Lublinie wybieramy najgorzej. Jak będą nas reprezentować takie Panie, to kobiety będą postrzegane przez ich pryzmat negatywnie. Jako kobieta domagam się godnej reprezentacji, a nie kompromitacji.
Rozwiń
pamiętamy!
pamiętamy! (17 maja 2011 o 23:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='pamiętacie?' timestamp='1305581075' post='479067']
Magdalena Gąsior- Marek - czy to ta Pani poseł, która wręczała kwiaty ministrowi Grabarczykowi? Pamiętacie?

Minister Grabarczyk - minister infrastruktury, który wyciął budowę S17, póżniej rzucił ochłap w postaci odcinka kilkunastokilometrowego tej trasy.Joanna Mucha - czy to ta Pani poseł, która odmawiała prawa do leczenia ludziom starym? Pamiętacie?


By żyło się lepiej!!!
[/quote]
By żyło się lepiej ... ale nie nam, tylko Paniom posłankom!!!
Rozwiń
konrad
konrad (17 maja 2011 o 22:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież ta Magda ma problemy z podstawowymi czynnościami takimi jak mówienie... Nie nabyła przez cztery lata takich zdolności jak umiejętność publicznego występowania więc co tu mówić o reszcie. Mucha przynajmniej nie przynosi wstydu Lubelszczyźnie.
Rozwiń
miecio
miecio (17 maja 2011 o 14:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='max' timestamp='1305624799' post='479240']
Mucha i wygląda i mówi sensownie zaś Gąsior-Marek nie wygląda rewelacyjnie, a z mówieniem ma prawdziwy problem. Gada bzdury kiepską polszczyzną.
[/quote]
Popieram
Jak Mucha idzie na wojnę, to ja mógłbym być jej mieciem, nawet nagim mieciem;)

A swoją drogą gdzie np Bryłowski? I ciekawe kogo w tych wyborach wystawi PIS - tam trochę chyba jeszcze ciekawsi kandydaci?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!